IMG_0580.JPG

VŠUDE DOBŘE,DOMA RODIČE Knihy

Kniha pro začínající a zkušené cestovatele, jejich rodiče a všechny, kteří se rádi nechávají inspirovat příběhy jiných.

VŠUDE DOBŘE,DOMA RODIČE

ReachedCZK 71,150(105%)

105%
CZK 68,000requested
107contributors
ContributeRewards

Knihu jsem se snažil napsat tak, aby pomohla uklidnit rodiče, inspirovala mladé cestovatele a našla odpověď na řadu otázek. Popisuji v ní různé scénáře a příběhy cestovatelů. Zahraničí zkušenosti totiž můžou být různé. Někdo odjede do světa za studiem nebo prací a jiný se rozhodne pracovat jako dobrovolník v Africe nebo se vydá pouze s batohem na cestu kolem světa. Proč někteří lidé tyto dobrodružství hledají? 

Knihu si může přečíst jak rodič, prarodič, tak mladý člověk, který třeba neví, jak uklidnit své blízké okolí a přál by si mít na své cestě za dobrodružstvím oporu, pochopení a klid. Jsem si vědom, že jsem se pustil na tenký led a přesvědčit některé rodiče nebude jednoduché, ale za zkoušku to stojí :) 

Kniha má 170 stran a je plná inspirativních příběhů.

A komu je kniha určena?

VŠEM RODIČŮM,

  • -          kterým jejich dítě odcestovalo na nějakou dobu do zahraničí
  • -          kterým se jejich dítě chystá za zahraničním dobrodružstvím
  • -          kteří nevědí, jak se vyrovnat s odjezdem
  • -          kteří mají předsudky vůči cestování a neví, jak to v zahraničí chodí
  • -          kteří mají desítky otázek ohledně práce nebo studia v zahraničí
  • -          kteří chtějí své dítě „vykopnout“ do zahraničí a neví, jak na to
  • -          jejichž dítě si zvolilo vlastní životní cestu

VŠEM MLADÝM LIDEM, kteří nevědí, jak uklidnit své rodiče, chtějí se inspirovat úspěšnými cestovateli a zamyslet se nad jejich příběhy

VŠEM UČITELŮM a výchovným poradcům, kteří působí na dnešní mládež
VŠEM LIDEM, kteří mají rádi inspirativní příběhy mladých lidí  

VDDR_kniha_obal_s carkou-1.jpg

Námět knihy vznikl díky desítkám e-mailů, osobních dotazů a telefonátů od mladých lidí a jejich rodičů z celé ČR. Když jsem se před čtyřmi lety vrátil z Kanady, tak jsem si dal za cíl během pěti let rozcestovat, co nejvíce mladých Čechů, protože bych si přál, aby každý mladý Čech na nějakou dobu vycestoval do zahraničí, nachytal zkušenosti, rozšířil si obzory a pak se vrátil zpět do naší krásné České republiky. Věřím, že čím více lidí bude cestovat a pak se vracet zpět do ČR, tak to bude pouze ku prospěchu naší nádherné vlasti.  Začal jsem tedy navštěvovat střední školy, gymnázia, univerzity po celé ČR a motivoval jsem studenty k získání zahraničních zkušeností. Díky stovkám přednášek, debatám a diskusím se studenty vznikla kniha CESTOVÁNÍ NEJLEPŠÍ ŽIVOTNÍ INVESTICE, která do dnešního dne pomohla tisícům lidem z celé ČR a Slovenska. V knize jsem propojil moje zahraniční zkušenosti s příběhy inspirativních lidí, které jsem potkal během svých cest.

Po vydání mé první knihy mě začalo kontaktovat velké množství studentů, že by rádi do zahraničí vycestovali, ale jejich rodiče s nimi nesouhlasí, nesdílí jejich nadšení, nechápou jejich rozhodnutí a bojí se o ně. Mají strach, že se jim něco stane, mají s nimi jiné plány a představy, říkají, že rok v zahraničí je ztráta v životě a ve světě je nebezpečno, říkají, že by si prvně měli vystudovat vysokou školu a pak ať si dělají, co chtějí a mnoho dalšího. Zároveň jsem dostal i mnoho zpráv od rodičů, že díky mojí knize jejich syn nebo dcera odjeli do zahraničí a teď mají problém se s tím vyrovnat, je jim smutno a neví, jak se chovat, protože sami nikdy necestovali.

Zcela upřímně přiznávám, že by mě nikdy v životě nenapadlo napsat tento druh knihy a rozhodně z tohoto tématu nechci dělat žádnou vědu, ale pořád existuje mnoho rodičů, kteří nikdy necestovali a dnešní mladé generaci nerozumí. Na jedné z přednášek, kde mi jeden ze studentů říkal, že jeho rodiče nechápou, že chce rok cestovat s baťohem po světě jsem mu dal slib, že se pokusím knihu pro rodiče napsat a pokud se mi podaří uklidnit alespoň pár rodičů a díky tomu pomůžu dalším pár lidem za zahraničním dobrodružstvím, tak budu spokojen. A tak jsem se dal do práce. Během dvou let jsem absolvoval desítky rozhovorů s rodiči zkušených cestovatelů, cestovatelů začátečníků, digitálními nomády, studenty zahraničních univerzit, dobrovolníky působící v Africe a Asii a jejich příběhy a zkušenosti vložil do knihy tak, aby čtenář pochopil, že cestování posune člověka dále. V knize rozebírám témata jako strach a jak se s ním vyrovnat, digitální nomádství a generační vývoj, nejčastější otázky týkající se práce a studia v zahraničí a hlavně je v knize mnoho inspirativních příběhů mladých lidí a rozhovorů s jejich rodiči.

Sám za sebe musím říct, že jsem měl štěstí na úžasnou rodinu a moje máma mě vždycky ve všem podporovala. Vzpomínám si, jak se o mě bála, když jsem jí poprvé v mých 18 letech oznámil, že odjíždím na tři měsíce za prací do Anglie. Od této památné chvíle už uběhlo bezmála 12 let a když jsem jí před pár měsíci dal přečíst některé pasáže z knihy VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE, tak se na mě usmála a řekla: „Kéž by něco takového existovalo, než jsi odjel do světa ty. Byla bych klidnější.“ Věřím a doufám, že se mi alespoň trošku některé rodiče podaří uklidnit, některé věci vysvětlit a hlavně namotivovat mladé lidi k zahraniční zkušenosti.

Peníze, které vyberu, půjdou na propagaci knihy, aby se dostala k co nejvíce rodičům, kteří nemají s cestováním zkušenosti a dnešní mladou generaci nechápou a taky, aby si ji přečetlo mnoho mladých lidí. Zároveň jsem se rozhodl věnovat 10 % z každé vaší poslané částky neziskové organizaci Nadání a dovednosti, která pomáhá dětem z dětských domovů. Pro tuto úžasnou organizaci přednáším už několik let a z vybrané částky přispěju mladým lidem z dětských domovů na jazykový kurz a pracovní zkušenost v zahraničí. Věřím, že společně se nám podaří vybrat hezkou částku :)

Moc vám děkuji za podporu a přízeň. Neskutečně si toho vážím a pokud budete mít jakoukoliv otázku, tak mě neváhejte kontaktovat.

Děkuji,

Váš

Lukáš Kerhart

PS: A jak vznikl název knihy? Během mých přednášek a tématu PROČ JE DOBRÉ CESTOVAT častokrát začínám přednášku slovy: „Jedno české přísloví říká, že „všude dobře, doma nejlépe“, někdo si zas pro změnu říká „všude dobře, doma rodiče“. Jak to je ve vašem případě, nechám pouze na vás. Každopádně pokud začnete cestovat, tak si jednoznačně rozšíříte obzory a na zážitky z cest budete vzpomínat po zbytek života. Když jsem knihu začal psát, tak jsem zvolil pracovní název „VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE“ a nakonec už zůstal :)Image may contain: one or more people, cloud, sky, outdoor and nature

ReachedCZK 71,150(105%)

105%
CZK 68,000requested
107contributors
Contribute

project authorLukáš Kerhart

Rewards

CZK 250Pohled VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE v designu přebalu

Líbí se ti myšlenka, že by mladí lidé měli cestovat a měli mít podporu rodičů, ale nerad čteš. I tak budu rád, když mě podpoříš a jako poděkování ti pošlu pohled v designu titulní strany knihy.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Kniha VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE

Kniha s podpisem, věnováním a poštovným

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550Kniha s kreativním věnováním a pohledem

Dám si extra záležet, aby dárce obdržel kreativní a milé věnování, které doplním vlastní vtipnou historkou s ponaučením a jako bonus přiložím pohled VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE v designu titulní strany knihy. Poštovné zahrnuto.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Obě mé knihy v domácí knihovně

Mějte v knihovně obě mé knihy s kreativním věnováním. Kniha Cestování nejlepší životní investice + kniha VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE. Poštovné zahrnuto.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Magická pětikombinace POTĚŠÍŠ MĚ, POTĚŠÍM TEBE :)

Podepsaná kniha s kreativním věnováním VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE + vstup na přátelskou besedu s autorem + cestovatelský zápisník podle vzoru titulní strany knihy Cestování nejlepší životní investice (vel.A6) + pohled Všude dobře, doma rodiče + POTĚŠÍM TĚ a budeš přímo součástí mé knihy (tvé jméno se objeví ve velkém tištěném poděkování v knize) Poštovné zahrnuto. Pozn. Besedy budou probíhat ve více městech celé ČR.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Poznej mě osobně aneb individuální pokec

Individuální hodinový pokec u kávy, čaje nebo piva + podepsaná kniha VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE + Cestovatelský zápisník podle vzoru titulní strany knihy Cestování nejlepší životní investice (vel.A6) + pohled VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE pozn. Osobní setkání budou probíhat od května 2018

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Venkovní grilovačka s autorem

Rád pro vás všechny ugriluji a připravím parádní gurmánský zážitek + podepsaná kniha VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE. pozn. grilování proběhne některý den v letních měsících 2018 a na akci budou přítomni i někteří přátelé z knihy.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000All inclusive

Podepsaná kniha VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE + kniha CESTOVÁNÍ NEJLEPŠÍ ŽIVOTNÍ INVESTICE + cestovatelský zápisník + pohled VŠUDE DOBŘE, DOMA RODIČE + vstup na besedu s autorem + individuální hodinový pokec + venkovní grilovačka s autorem + unikátní cestovatelský hrníček s karabinou pozn. grilování proběhne v letních měsících 2018 a na akci budou přítomni i někteří přátelé z knihy.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 12,000Adrenalinový zážitek v zahraničí + kniha

V tomto případě se už musíme pořádně seznámit a vezmu tě na zahraniční dobrodružství. Společně si vyzkoušíme můj oblíbený sport hydrospeeding v krásném slovinském městečku Bovec a poznáme krásu okolní přírody. Jídlo, ubytování, doprava zajištěno + cestovatelský deník + přednáška Pozn. zážitek proběhne v letních měsících 2018

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable