Lade plakat1-003.jpg

Vinyl Lešť Hudba

Chceme vydat nové album Lešť ve formátu LP vinylové desky.

Vinyl Lešť

ReachedCZK 38,350(110%)

110%
CZK 34,871requested
63contributors
ContributeRewards

 "Ozval se ryk tramvají a hektického města, v minutě mě do posthumánní krychličky odkudsi shora seřval apokalyptický hlas Michaela Kubesy a pak výstřel. Od písně Hadrem lešť až po baladickou variaci na Krále Lávru jsem ani nedutala. Co píseň to vyklenutý políček – „Sloužím všem!“, „Nutkavý (k) Klus!“, „Všeho plnou prdel slíbíme…“ A po každém takovém políčku nekonečně smířlivé „sejó“ v náruči delikátně svíravých LADĚ. Vše nebývale autentické, návykové…"  (Hana Lundiaková pro časopis UNI 1/2015)

lest upraveny.jpg

"Novým albem Lešť navazují Ladě na své předchozí CD Kalná, které se stalo velkou senzací na české alternativní scéně v roce 2011. Publicista Ondřej Bezr tehdy o skupině psal jako o „nejlepší z nejméně známých kapel“ a jejich hudbu charakterizoval slovy: „Pohybuje se v nebývale širokém výrazovém spektru od takřka ambientního chvění až po metalické bouření.“ Novinka je hudebně klidnější. „Je tam několik písniček hodně klidných, pomalých až vleklých. Navíc jsou to ty klíčové,“ prozrazuje Petr Uvira v rozhovoru pro časopis UNI. O to víc však vyniknou texty, tentokrát ještě přímočařejší a explicitnější, ale stále velmi poetické. „Olejové skvrny březí, ucpaný den, na slunném rynku čeká krojený Pteer,“ zpívá se například v písni Oddech. 

„Mnohdy se nedivím, že jsou pro někoho naše texty nesrozumitelné. V každém je spousta odkazů a mnoho vrstev i symbolů – kolikrát není ani nutné rozumět všemu, a někdy to může být i na škodu,“ nabízí v UNI Petr Uvira jeden z možných návodů k poslouchání nového alba. Michael Kubesa ve starším rozhovoru pro časopis Crossroads tvrdí: „Mé texty nemohou být jednoznačné a přímočaré. Nejsou jen autobiografické a já často ani sám nevím, co všechno se v nich ukrývá. Vnímání mnoha z nich se mi léty mění a z toho mám pak obrovskou radost!“ 

Nové album skupiny, která má na svém kontě nominaci na Anděla v žánrové kategorii Jazz & blues, vyšlo u vydavatelství Indies Happy Trails. Album ve svém studiu Patben nahrál a společně s Petrem Uvirou také produkoval bubeník Patrik Benek, mastering provedl Matouš Godík (ZKA4T). Autorem obalu, který ladí s nekompromisními texty Michaela Kubesy, je Jiří Štencek." 
(Milan Tesař pro Indies Happy Trails)

Recenze na album Lešť:

 http://kultura.idnes.cz/lade-recenze-noveho-alba-0wm-/hudba.aspx?c=A150302_102123_hudba_ob

http://www.ostravan.cz/19852/prokousat-se-albem-skupiny-lade-neni-zadny-med-ale-vysledek-se-rovna-katarzi/

http://patrikhronek.blog.cz/1504/na-komoru-lade-lest

 

Soundcloud:

Embed third party content

To protect your privacy, we do not automatically load third-party content without your consent.
Want to load content from the w.soundcloud.com website?

 

 

 obal.jpg

Michael Kubesa je dobře znám jako zpěvák opavské skupiny Ladě. Ve své knižní prvotině Liché kraje se nyní představuje jako básník a textař s postindustriálně temnými inspiračními zdroji. Z drsné průmyslové krajiny se přes křehkou lávku dokonaných i nedokončených milování dostáváme až k surovým aforismům, komentujícím stav dnešní společnosti. Sveřepou melancholii i punkový vztek textů doplňují matematické grafy, jež upomínají na Kubesovo povolání profesora diskrétní matematiky. Podivuhodně něžný může být křik z lichých krajů bytí!  (anotace Kosmas)

http://www.paperjam.cz/

triko lade UPRAVA.jpg

placka lade upraveny.jpg

 

rp3 3.jpg

ReachedCZK 38,350(110%)

110%
CZK 34,871requested
63contributors
Contribute

project authorLadě

Rewards

CZK 150Hadrem Lešť - sudetská utěrka

Originální Lešť antistatická hadřička/leštěnka k opečovávaní tohoto světa. Včetně vaší LP diskotéky Odměna bude předána na podzimním křtu, nebo na kterémkoliv z následujících koncertů kapely.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200sbírka Liché kraje + osobní Michaelovo věnování

Ve své knižní prvotině Liché kraje se Michael Kubesa představuje jako básník a textař s postindustriálně temnými inspiračními zdroji. Z drsné průmyslové krajiny se přes křehkou lávku dokonaných i nedokončených milování dostáváme až k surovým aforismům, komentujícím stav dnešní společnosti. Sveřepou melancholii i punkový vztek textů doplňují matematické grafy, jež upomínají na Kubesovo povolání profesora diskrétní matematiky. Podivuhodně něžný může být křik z lichých krajů bytí! Odměna je včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300LP Vinyl Ladě/Lešť

LP vinylová deska alba Lešť. Odměna bude předána na podzimním křtu, nebo na kterémkoliv z následujících koncertů kapely.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Červeným Vrchem, KUB59, Kalná, Lešť - FLAC

Pro ty, kteří zatím nemají gramofon a přesto si chtějí hudbu poslechnout v lepší kvalitě, než mp3. Odměna zahrnuje všechna alba Ladě v nezkomprimovaném formátu FLAC. Alba vám (formou odkazu na stažení) budou zaslána v den, kdy má Lada svátek. Spíš ale dříve. Tak kolem mistra Jena.

Expected delivery of the reward: August 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Tričko Ladě/Lešť + placka

Černé tričko (možnost volby velikosti M, L, XL) + placka s motivem alba Lešť. Odměna je včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400LP Vinyl Ladě/Lešť

LP vinylová deska alba Lešť. Odměna je včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500LP Vinyl Ladě/Lešť + vstupenka na křest LP

LP vinylová deska alba Lešť + vstupenka na podzimní křest.

Number of available rewards: 94/100

Reward unavailable

CZK 1,000workshop - vybraná témata z oboru teorie grafů

Soukromá výuka se zaměstnancem VŠB - Ostrava RNDr. Michaelem Kubesou, Ph.D. z katedry aplikované matematiky na téma teorie grafů. Výuka proběhne v tichu salónku Michaelovy oblíbené restaurace. Termín po vzájemné domluvě.

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 1,500LP Vinyl Ladě/Lešť + osobní poděkování v bookletu

LP vinylová deska alba Lešť. Tohle by byla velká pomoc. S vděčnosti na věčnost desky budete uvedeni v bookletu LP. Odměna bude předána na podzimním křtu, nebo na kterémkoliv z následujících koncertů kapely.

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 2,500fotografická koláž na ručním papíru

Originální, číslovaná (2-11) fotografická koláž 56 X 76 cm Ladě jako "Noční hlídka" na ručním papíru. Autorem je fotograf a výtvarník Jiří Štencek. Odměna je včetně poštovného.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 10,000koncert Ladě kdekoliv v ČR

Termín po předchozí domluvě. Cena nezahrnuje náklady na dopravu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable