VP-TU-154M-Nagano2.jpg

VELKÝ PŘELET aneb stádo slonů uchem jehly Technika

Pomozte nám zachránit český AIR FORCE ONE! Pomozte nám dostat do leteckého muzea letoun TU-154, který před 18 lety přivezl zlaté hokejisty z Nagana!

Poslední milník splněn...
7/31/2022

Poslední milník splněn...

Vážení startéři, vážení cestující, dámy a pánové, hovoří k Vám kapitán...

... Před šesti lety jsme Vám slíbili, že se Naganský expres dočká nového obraceče tahu (neboli reversu). Dovolte mi Vám oznámit, že teď slib konečně plníme! 

Tím slibem byl poslední šestý milník, na který jste nám přispěli. Sice to trvalo, ale aspoň to bude se vší parádou. Na letadlo se totiž vrátí hned oba reversy a dokonce s nimi Tučko získá i dva kompletní postranní motory!

Za oba motory včetně reversů vděčíme našim úžasným kolegům z Múzeum letectva Košice - Pobočka STM (Slovenské technické múzeum).

Moc děkujeme a zdravíme na Slovensko!

Díky Dušane! ;-)

Nezapomínáme a děkujeme Vám za Vaši důvěru a podporu.

Letu zdar!

Za celý tým TU-Banditos Vám děkuje kapitán Velkého přeletu Martin "Marty" Hrabec 

IMG_20220728_154000906.jpg

Motor Solovjov D-30 KU-154 do letounu Tu-154 M "Naganský expres" v leteckém muzeu v Kunovicích - červenec 2022.

Velký přelet jde na finále
7/18/2018

Velký přelet jde na finále

Vážení startéři, vážení cestující, dámy a pánové, pomohli jste nám zachránit český Air Force One! Díky vám se nám podařilo převézt, opět poskládat a vystavit ex-vládní túčko, letoun Tupolev TU-154M (ex. OK-BYZ, 1016) přezdívaný "Zuzana" či "Naganský expres" v Leteckém muzeu v Kunovicích.

Naše posádka vám slíbila, že udělá maximum proto, aby byl interiér letounu veřejnosti přístupný ještě během sezony 2018. Tento náš slib plníme, a protože si vážíme vaší pomoci, dovolujeme si vás jako jedny z prvních pozvat v pátek 3. 8. 2018 na slavnostní vyvrcholení projektu Velký přelet a zároveň i na zahájení nové životní etapy Naganského expresu jako muzejního exponátu. Velkým finálem večera bude jeho slavnostní rozsvícení pod taktovkou členů posádek a technického personálu, kteří s túčky strávili kus života.

Slavnostní večer bude výjimečný také proto, že je součástí doprovodného programu festivalu Letní filmová škola Uherské Hradiště (LFŠ) a je organizován ve spolupráci s projektem KineDok, který se specializuje na alternativní distribuci dokumentárních filmů. Právě díky KineDoku proběhne mimořádná projekce strhujícího sportovního dokumentárního filmu The Nagano Tapes (Pásky z Nagana) za účasti režiséra Ondřeje Hudečka. Předfilmem bude snímek Pozemní let Jana Gogoly. Ten zachycuje záchranu a přesun bývalého vládního letadla (proslulého právě převozem vítězných hokejistů z olympijského Nagana) do Leteckého muzea v Kunovicích. Filmy uvidíte v areálu muzea přímo u Naganského expresu pod širým nebem.

V těchto dnech usilovně pracujeme na oživení elektroinstalace letounu a na úpravách interiéru a exteriéru tak, aby mohlo slavnostní rozsvícení letounu proběhnout bez komplikací. Stále nám, prosíme, držte pěsti.

Nejpozději od 6. 8. 2018 bude interiér TU-154M přístupný veřejnosti v rámci běžné otvírací doby a vstupného.

Program 3. 8. 2018 (více podrobností níže):

Od 17 hodin do 20 hodin bude možné si prohlédnout interiér TU-154M . Program LFŠ začne ve 20:30 a skončí ve 23:00 slavnostním rozsvícením „Naganského expresu“. Rozsvícené letadlo bude poté přístupné až do půlnoci. Vstup na projekci je zdarma, prohlídky letadla budou pro startéry s "Čestnou velkopřeletovou vstupenkou" zdarma, pro ostatní návštěvníky budou vstupy do letounu zpoplatněny stokorunou.

Doufáme, že vás novinka potěšila.

S pozdravem a přáním krásných letních dní

TU Banditos - posádka Velkého přeletu

Důležitá upozornění:  

  • Kapacita našeho areálu je omezená, očekáváme velkou účast, přijďte, s předstihem.
  • Po naplnění kapacit bude vstup do muzea uzavřen.
  • Pro vstup na akci použijte "Čestnou velkopřeletovou vstupenku", kterou jste obdrželi společně s odměnou za váš příspěvek. Ta ta vám zajistí bezproblémový vstup na akci. Pokud ji náhodou nemáte, ozvěte se nám na e-mail.
  • Při nepříznivém počasí pláštěnky apod. s sebou
  • Stánkový prodej s občerstvením a nápoji zajištěn přímo na místě.
  • Změna programu vyhrazena

 

 

Krátký přelet aneb změna termínu přistání
2/20/2018

Krátký přelet aneb změna termínu přistání

"cvak" Vážení startéři, dámy a pánové, hovoří k vám kapitán. Naše posádka se vám omlouvá, ale plánované přistání v muzeu bude mírně opožděno.

Původně plánovaný termín přesunu letounu Tupolev TU-154M (OK-BYZ) „Naganský expres“ je z technických důvodů posunut o týden na sobotu 3. 3. 2018. Tento termín je již pevný a neměl by se měnit.

Vzhledem k nedostatečným mrazům a měkkému podloží je zpracováno několik variant přesunu včetně kombinované varianty, která počítá s použitím kolové techniky přepravce Velkého přeletu společnosti Universal Transport a použití těžké pásové techniky, kterou disponuje stavební společnost DRIVESTONE a.s.. Společnost DRIVESTONE a.s. nám tuto techniku včetně obsluhy poskytne v rámci partnerství v projektu Velký přelet a pomůže s „terénní - offroadovou“ částí přesunu.

Při měkkém podloží bude kombinovaný přesun probíhat ve třech fázích:

Fáze 1)

Přesun po zpevněných asfaltových plochách v areálu aeroklubu až po vjezd do muzea

Délka přesunu 250 m, Universal Transport, těžká kolová technika

 

Fáze 2)

Terénní přesun přes nezpevněné plochy muzea až po nové zpevněné stání

Délka přesunu 200 m, DRIVESTONE a.s., těžká pásová technika a mechanizace

 

Fáze 3)

Finální umístění na zpevněné stání

Délka přesunu 20 m, DRIVESTONE a.s. + Universal Transport

Celý náš realizační tým se shodl, že díky letošní nečekaně mírné zimě před námi stojí asi ta nejnáročnější fáze celého projektu a máme z přesunu dostatečný respekt, i proto se snažíme v přípravách nic nepodcenit.

 

A co nás potom čeká po přesunu?

Po umístění letounu na zpevněné stání budou v muzeu probíhat zemní práce (úprava terénu), uzavření areálu novým oplocením a činnost spojená s novým rozmístěním exponátů v rozšířeném areálu muzea, tak aby mohlo být muzeum otevřeno v každoročním termínu 1. dubna. Čeká nás tedy opravdový závod s časem.

Na samotném tupolevu budou i nadále probíhat dokončovací práce spočívající v připojení vnějších částí křídel, nýtování přechodových krytů a dodělávky exteriéru i interiéru. Další práce nás čeká s umístěním vstupních a výstupních schodů a vytvoření zázemí u tohoto letadla. Po otevření muzea si návštěvníci budou moci letoun prohlédnout a „ošahat“, ale zatím jen zvenčí. Naše parta bude stále usilovně pracovat na dokončení montáže letounu, tak aby byl zpřístupněn i jeho interiér pro veřejnost co nejdříve a to už během letošní muzejní sezony 2018.

Omlouváme se za případné komplikace, které jsme Vám způsobili změnou termínu přesunu!

Držte nám palce, ať tuto náročnou etapu zvládneme bez karambolu.

S pozdravem,

posádka Velkého přeletu a

 

Universal_Transport_logo2.jpg

+

DriveStone-logoJPG.jpg

Konec hlášení. "cvak"

Krátký přelet aneb finální přesun do muzea
2/6/2018

Krátký přelet aneb finální přesun do muzea

Slovy klasika, „Tento způsob zimy zdá se nám poněkud nešťastným“

Vážení přátelé Velkého přeletu,

  hlásíme, že máme splněn další závazek, na který jste přispěli jako startéři Velkého přeletu. Tím byl třetí milník Velkého přeletu aneb vybudování zpevněného betonového stání pro TU-154M OK-BYZ „Naganský expres“.

Fundament_2018_v_1.jpg

Výraznou změnou oproti původnímu plánu je finální umístění Naganského expresu. Vedení města Kunovice navrhlo a schválilo větší rozšíření plochy muzea, než jsme původně avizovali a navíc se také podílí na probíhající opravě a rozšíření oplocení.

LMKU_pozemek-2018-faze-umístění fundamentů.jpg

Díky rozhodnutí vedení města Kunovice bude „Naganský expres“ stát na mnohem prostornějším a důstojnějším místě. Dojde i k novému rozmístění ostatních exponátů.

 

Kdy už bude v muzeu?

První etapa montáží Naganského expresu se chýlí ke zdárnému konci a zároveň i vrcholí přípravy na finální „krátký přelet“ na čestné místo v muzeu. Zatím marně čekáme na pořádný holomráz, který potřebujeme k tomu, aby dostatečně vymrzla půda v muzeu a unesla čtyřicetitunový letoun. I přesto, že nám počasí nepřeje je stanoven  termín prvního pokusu o přesun na víkend 24. - 25. 2. 2018.

VP-přesunTU.jpg

Finální přesun opět zajistí zkušená parta ze společnosti Universal Transport pod taktovkou našeho palubního loadmastera Martina Ludvíka. 

 

Víra v letošní mráz nás neopouští.

Potřebujeme co největší mrazy, které budou trvat ideálně víc jak týden, takže prosíme, držte nám pěsti ať mrzne až praští! ;-) 

 

Na novém místě nás ještě čeká finální montáž a zvelebení povrchu i vnitřku letadla.

Nadále vás budeme o dalším vývoji informovat.

 

S pozdravem, letu zdar!

posádka Velkého přeletu

Dnes je to rok od Velkého přeletu
9/25/2017

Dnes je to rok od Velkého přeletu

Co jsme od té doby udělali a co nás ještě čeká?

Vážení přátelé Velkého přeletu,

je to už rok, co jsme i díky vaší pomoci dokázali převézt letoun TU-154M reg. č. 1016 „Naganský expres“ z Prahy-Kbel do Leteckého muzea v Kunovicích. Velký přelet byl vyvrcholením téměř dvou let demontáží, ale práce tím neskončila. Práce na montáži začaly prakticky ihned a rádi bychom vás informovali, jak jsme za ten rok pokročili, a co nás ještě čeká ke splnění závazků, které jsme dali veřejnosti a zejména našim startérům, díky jejichž příspěvkům jsme mohli Naganský expres převézt.

Dovolte nám tedy, abychom se „pochlubili“, v jakém stavu je Naganský expres teď, rok po Velkém přeletu. Pracujeme na něm téměř každý den. Nezahálíme a děláme všechno pro to, abychom jej vám mohli slavnostně představit a zpřístupnit během příští sezony v roce 2018.

Co všechno jsme už stihli: 

- montáž centroplánu včetně znovuzapojení hydraulické, elektrické a palivové soustavy

- montáž kýlovky s rozvody hydrauliky a elektrických svazků

- pořízení nástupních schodů k TU-154 (milník č. 2)

- kinopremiéra čtyřicetiminutového dokumentu Velký přelet epizoda 1

- výměna všech pneumatik za nové pneu

- montáž podvozových gondol

- montáž mechanizace centroplánu (klapky) včetně transmisí

- montáž náběžné hrany včetně zapojení vzduchotechniky a centrálního plnění paliva

- montáž stabilizátoru se všemi systémy

- montáž a připojení směrovky

- montáž bočních motorových gondol motorů č. 1 a 3

 

Zvládli jsme toho dost, ale stále je před námi ještě spousta práce. Zbývá ještě:

- montáž středního sání motoru č. 2

- montáž aerodynamických přechodů ocasní části a trupu

- montáž krytů nádrží centroplánu

- vybudování stání pro TU-154M v muzeu (milník č.3)

- přesun do muzea

- připojení křídel

- oprava laku (milník č. 4)

- oprava audio video systému (milník č. 5)

- slavnostní zpřístupnění letounu pro veřejnost

- pořízení reversu (milník č. 6) 

Držte nám tedy palce, ať se nám daří i nadále. O dalším vývoji vás budeme informovat. Moc vám děkujeme za veškerou dosavadní podporu a pomoc. Budeme rádi, když Vás naše ohlédnutí za Velkým přeletem zaujme a rozhodnete se o ně podělit i se svými čtenáři.

S pozdravem

posádka Velkého přeletu

Velký přelet na startovači aneb rok poté!
2/24/2017

Velký přelet na startovači aneb rok poté!

Přesně před rokem jsme díky vám získali potřebnou sumu na převoz Naganského expresu. A teď už pracujeme na jeho montáži... a k tomu jsme splnili milník č. 2 a stihli zajít do kina ;-)

(Cvak, hovoří k Vám kapitán!)

Vážení startéři, vážení cestující Velkého přeletu,

  máme malé výročí!

Můžeme společně bilancovat.

Přesně před rokem, ráno 24. 2. 2016, necelé dva dny po spuštění kampaně, jsme díky Vám získali potřebnou částku 400.154 Kč na transport Naganského expresu z Prahy do Kunovic. Takto nečekaně rychle jste nám pomohli splnit první a klíčový milník naší kampaně a zažehnali možný debakl. Druhý milník, pořízení originálních letištních nástupních schodů, jste rozdrtili hned vzápětí po prvním milníku. Milníky jsou v podstatě naše závazky vůči vám - startérům. A jak se nám daří plnit naše závazky po roce od spuštění kampaně?

První závazek "transport" byl splněn v září 2016 což nezůstalo utajeno ani široké veřejnosti ;-) . Druhý závazek "originální mobilní letištní schody" byl splněn v únoru 2017.

schody (3).jpg

Původní letištní schody k túčku jsou už v novém domově v Kunovicích! :-) (Foto: LMKU)

Rádi se také pochlubíme, že jsme koncem ledna celkem bez problémů nasadili kýlovku čili svislou ocasní plochu, takže éro už definitivně přestalo připomínat ponorku. :-)

kyl (2).jpg

28. 1. 2017 odpoledne je kýl nasazen a pevnostní svorníky jsou na svých místech. (Foto: LMKU)

Teď nás čeká "neviditelné a nekonečné" natloukání a šroubování mnoha a mnoha svorníků a brzy se ozveme i s fajn novinkou, která původně nebyla v plánu. ;-) 

Aktuální stav montážních prací je tedy následující:

  • připevnit oba díly centroplánu k trupu  - SPLNĚNO = letadlo stojí na vlastních nohách
  • nasadit svislou ocasní plochu "kýlovku" - SPLNĚNO

Závěrem vás rádi informujeme, že 20. 2. 2017 proběhla premiéra režisérkého sestřihu dokumentu "Velký přelet epizoda 1" v kině Hvězda v Uherském Hradišti. V závěrečných titulcích filmu jste samozřejmě nechyběli ani vy. Nezapomínáme!

Milí startéři, děkujeme vám za podporu a důvěru, kterou jste do nás před rokem vložili. Když na to vzpomínáme stále máme husí kůži, ale hlavně neskutečnou radost.

Věříme, že naše novinky na oplátku udělaly radost vám. 

To je prozatím z Kunovic vše.

Konec hlášení! 

Váš kapitán

(Cvak)

VELKÝ PŘELET na filmovém plátně
2/6/2017

VELKÝ PŘELET na filmovém plátně

Vážení startéři, dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní premiéru dokumentárního filmu "Velký přelet epizoda 1", která se bude konat v pondělí 20. 2. 2017 od 17.30 v kině Hvězda v Uherském Hradišti.

Film z produkce AirZone.tv pokrývá „pražskou“ etapu Velkého přeletu – od zahájení demontáží na konci roku 2014, až do vyklizení kbelské stojánky na konci roku 2016. Dokument zachycuje postup demontážních prací i samotného Velkého přeletu z Prahy do Kunovic. Připomeňte si s námi vítězství velká i malá, ale i dílčí prohry, které museli TU-banditos během dvouletého zápasu skousnout...

Po promítání filmu proběhne beseda o Velkém přeletu a o dalších plánech Leteckého muzea v Kunovicích. Budete tedy mít možnost nahlédnout do zákulisí Přeletu a zeptat se na cokoli, co vás kolem LMKU zajímá.

Zveme všechny! Budeme rádi, když přijdete a zůstanete i na ‚pokec‘.

Děkujeme Vám za Vaši dosavadní podporu a sympatie a budeme se těšit na viděnou v kině Hvězda.

    Vaše posádka Velkého přeletu 

TU-BANDITOS.jpg

 

Plakát k premiéře:VP-plk-nahl.jpg

Partneři :

Sponzoři_Filmek-loga_VP01.jpg

Akce Bumerang aneb Tečka za Velkým přeletem
11/7/2016

Akce Bumerang aneb Tečka za Velkým přeletem

Vážení startéři, už za pár hodin, po půlnoci z 7. na 8. 11., vyrazí z Prahy do Kunovic zbývající části našeho TU-154M "Naganský expres". Držte nám pěsti, ať vše jde hladce! ;-)

(Cvak!) Dámy a pánové, hovoří k vám kapitán. Od Velkého přeletu uplynulo šest týdnů a nastal čas udělat za ním tečku. Touto pomyslnou tečkou bude akce, kterou náš dopravce Universal Transport překřtil na „akci Bumerang“. V noci 7.-8. 11. 2016 při ní přepravíme z Prahy – Kbel do Kunovic zbývající součásti našeho letounu TU-154M reg. č. 1016 „Naganský expres“: horizontální stabilizátor, kýlovou plochu, sání středního motoru, křídlo a mechanizaci křídel. 

„Akce Bumerang“ (které takto přezdíváme kvůli tvaru největší přepravované součásti – horizontálního stabilizátoru čili vodorovné ocasní plochy) začala v pondělí 7. 11. nakládkou na kbelském vojenském letišti. V jednu hodinu ráno 8. 11. pak konvoj se dvěma nákladními soupravami vyjede ze Kbel a zamíří na Hradec Králové, Vysoké Mýto, Mohelnici, Vyškov, Bučovice, Uherské Hradiště a do Kunovic. Tam by měl náklad dorazit kolem 9. hodiny ranní. 

„Je to poslední fáze Velkého přeletu, po převozu těchto dílů bude tůčko kompletně doma,“ říká Martin Hrabec, kapitán Velkého přeletu. „Těšíme se na to, že jedna etapa bude za námi a můžeme se plně věnovat další činnosti, včetně sestavení letadla.“ Držte nám tedy prosím pěsti, ať vše zvládneme hladce a tečka za Velkým přeletem se vydaří! Jak cesta probíhala, budete moci během noci i zpětně sledovat na facebookové stránce Leteckého muzea v Kunovicích nebo na Twitteru.

A máme také pár dalších novinek...

Je nám také velkým potěšením oznámit vám, že skládání tůčka už nemusí být jen dobrou zábavou TU-bandy, ale můžete si jím zpestřit volné večery či víkendy i Vy. ;-) V aktuálním čísle časopisu ABC (č. 23/2016) vyšla velká vystřihovánka a skládanka Naganského expresu - buď celého letadla, nebo trupu na návěsu. Velkému přeletu se také věnuje samostatný článek doprovázený spoustou fotografií. 

Na závěr ještě pár informací pro startéry, kteří ještě čekají na své odměny (minimodely Naganského expresu a Fotogalerka): minimodely už jsou na finální povrchové úpravě a gravírují se. Věříme, že už brzy budou hotové a budeme vám je moci rozeslat. Nezapomněli jsme ani na ty, co čekají na fotogalerii. Rozhodli jsme se ale poskytnout vám rovnou celý balík všech fotek z demontáží i Přeletu najednou, takže nám ještě prosím dejte čas na zpracování samotného Velkého přeletu i dnešní tečky... :-) 

Moc vám všem děkujeme za přízeň, držení palců i trpělivost. 

Cvak, konec hlášení! :-)

Velký přelet je zdárně za námi. Ale nezahálíme a už montujeme dohromady!
10/17/2016

Velký přelet je zdárně za námi. Ale nezahálíme a už montujeme dohromady!

(Cvak, hovoří k Vám kapitán!) Milí startéři, máme pro vás přehled popřeletových novinek. Velký přelet se zapsal do české knihy rekordů! Dále jsme se pustili do zpětné montáže a už jsme dokázali napasovat a připojit centroplán. A do třetice dobrá zpráva pro některé z vás: konečně máme odměnu Minimodel Naganského expresu!

Milí startéři,

určitě vám neuniklo, že Velký přelet proběhl, a to úspěšně a se vší slávou. Ve dnech 23.-25. září jsme překonali vzdálenost 383,1 km a tím jsme se zapsali do české knihy rekordů jako největší pozemní přeprava letecké techniky v ČR.

Velký přelet si můžete připomenout ze záznamů našeho palubního záznamníku a letového zapisovače: 

Airzone.tv: Online a videoreportáže •  Technet.cz: nakládka - 1. a 2. etapa - 3. etapa a příjezd do Kunovic

Po třech týdnech od Přeletu vás můžeme hrdě informovat, že jsme neusnuli na vavřínech a makáme dál. Během uplynulého víkendu jsme se pustili do spojování centroplánu s trupem. A jak to dopadlo, se můžete hned podívat:

centr-nazpet.jpg

Povedlo se, vnitřní křídla jsou připojena k trupu! Ještě nás čeká spousta zatloukání svorníků, ale to nejtěžší - napasování všech těch zubů a plechů a děr dohromady - je za námi :-) A usměvavé letadlo, které už zase o kus víc vypadá jako letadlo, vás zdraví z nového domova ;-)

Na závěr porce dobrých zpráv bychom vás rádi informovali, že jsme konečně dostali z výroby první dávku minimodelů Naganského expresu. V nejbližší době je tedy začneme rozesílat. Těšte se na ně – jsou opravdu povedené ;-)

Děkujeme vám mnohokrát za pozornost a za přízeň. Ani nevíte, jak moc jste nám s Velkým přeletem pomohli. Jste nejlepší!

Cvak, konec hlášení!

 

 

VELKÝ PŘELET aneb právě jsme obdrželi povolení ke vzletu!!!
9/19/2016

VELKÝ PŘELET aneb právě jsme obdrželi povolení ke vzletu!!!

"cvak" Vážení startéři, dámy a pánové, hovoří k vám kapitán. Prosím, připravte se, náš společný let z Prahy do Kunovic bude startovat již tento v pátek z letiště Praha - Kbely!

Naši startéři, na jaře jsme vám slíbili, že budete první, kdo se dozví termín Velkého přeletu. A protože svoje slovo držíme... je to tady. Vyrážíme v pátek 23. 9. 2016 v 9:30! Dnes náš přepravce Universal Transport získal poslední potřebná povolení k převozu Naganského expresu.

Pro nás, posádku Velkého přeletu a přepravní firmu Universal Transport, vše vypukne už ve čtvrtek 22. 9. 2016 nakládkou na letišti ve Kbelech. Nakládku můžete sledovat zdálky za plotem kbelského letiště, ze směru od Satalic (u zastávky Nymburská). Pro vás, kteří byste se rádi přišli podívat na "prolétající" Naganský expres, však budou zajímavější dny 23. až 25.9. 2016. Právě během těchto tří dnů a dvou nocí musíme letadlo přepravit z Prahy-Kbel do Kunovic.

A kudy pojedeme? Vyrazíme v pátek ráno z Prahy-Kbel na Brandýs nad Labem, Čelákovice, Poděbrady, Okřínek, Jičín, Milovice u Hořic. Tam si dáme po zbytek dne přestávku a v noci budeme pokračovat na Hradec Králové, Býšť, Ostřetín, Vysoké Mýto, Litomyšl, Moravskou Třebovou, Mohelnici a Břuchotín. Tam si od sobotního rána dáme celodenní pauzu a o půlnoci vyrazíme na poslední etapu - Olomouc, Daskabát, Lipník nad Bečvou, Přerov, Hulín, Otrokovice, Staré Město… a Kunovice. Plánovaný příjezd do Kunovic bude v neděli v ranních či dopoledních hodinách. Mapu přepravy si můžete prohlédnout ZDE.

Velký přelet - harmonogram2.jpg

Pro přibližné časy průjezdu a přesnější informace během samotného přeletu sledujte facebookový profil LMK, AirZone.TV, média, dopravní hlášení o pohybu nadměrného nákladu a také samotné letadlo, které vybavíme vysílačem GPS polohy, díky němuž budete moci Velký přelet sledovat například na AirZone.tv nebo Technet.cz ;-) Budeme vám poskytovat online videopřenosy a reportáže z dílny AirZone.tv.

Rádi bychom vás také touto cestou poprosili o spolupráci. Prosíme vás: pokud to bude jen trochu možné, vyhýbejte se pohybu na samotné trase přepravy, neodstavujte na této trase svá vozidla apod., aby nedošlo k zablokování dopravy. Vždy mysleme na to, že chceme co nejméně omezovat ostatní účastníky silničního provozu a nechceme ohrozit samotný Velký přelet nějakou nepříjemnou situací.

Během transportu dbejte pokynů Policie ČR, Vojenské policie AČR, a zástupců přepravní společnosti Universal Transport!

Pokud se na nás půjdete podívat a budete fotit nebo natáčet video, prosíme, pošlete nám své úlovky na facebookovou stránku LMK nebo je sdílejte s hashtagem #VelkyPrelet! Rádi bychom, aby z vašich fotek vznikla fanouškovská sbírka na Facebooku. Uděláte nám tím obrovskou radost a pomůžete nám zdokumentovat Přelet z jiného úhlu pohledu, než bude ten náš... :-)

Držte nám i tůčku palce, ať všechny závěrečné přípravy a samotný Velký přelet zvládneme hladce.
Na viděnou při samotném Přeletu se těší

Vaše posádka "TU-BANDA"

Konec hlášení. "cvak"

Naganský expres je připraven k Velkému přeletu! Přípravy finišují :-)
8/24/2016

Naganský expres je připraven k Velkému přeletu! Přípravy finišují :-)

Oddělili jsme poslední velké části - vnitřní části křídel čili centroplán od trupu a teď už řešíme, jak to naložit, kdy a kudy to vézt. ;-)

Milí startéři, 

rádi bychom vám sdělili dobrou zprávu. Ba co dobrou, báječnou :-) "Naganský expres" je připraven k Velkému přeletu! Během uplynulého měsíce se nám na demontážích povedlo udělat obrovský kus práce a oddělili jsme centroplán čili vnitřní části křídel od trupu! Povedlo se to, o čem nám někteří tvrdili, že to nepůjde, že to je technicky neproveditelné. Ale jak říká stará moudrost, "zase se našel nějaký blbec, co neví, že to nejde, a udělal to" :-)

31. 7. se nám povedlo odpojit pravou stranu a o 14 dní později i levou. Teď už tedy finišujeme s přípravami. Musíme třeba promyslet způsob, jak na návěsy naložit neforemný a velký stabilizátor, vyklidit nebo zajistit uvnitř letadla všechny pohyblivé části, a tak dále. Přepravní firma mezitím vyřizuje potřebná povolení a plánuje samotný převoz. Doufáme, že se na Velký přelet vypravíme do konce září. Jakmile bude datum definitivně stanoveno, dozvíte se to jako první ;-) 

cenP-b.jpg

Dobrou zprávu máme také pro ty z vás, kteří jste si na jaře koupili odměnu hrníček - ty se už rozletěly k novým majitelům. Dokončujeme také odměnu Fotogalerka. Bohužel však nastalo další zdržení u odměny Minimodel Naganského expresu - tam se výroba bohužel trochu zadrhla. Moc nás to mrzí a věřte, že kdybychom s tím mohli něco dělat, dávno bychom to udělali (mnozí z posádky Velkého přeletu si kovový minimodel také koupili a nemůžou se ho dočkat). 

Děkujeme vám za pozornost a také za veškerou přízeň a pomoc. Zůstaňte prosím na příjmu - jdeme do finále a brzy se vám přihlásíme znovu ;-) 

Vaše posádka Velkého přeletu

Stav odesílání odměn + novinka z demontáží
7/17/2016

Stav odesílání odměn + novinka z demontáží

Věříme, že se podaří rozeslat zbývající odměny pro všechny naše startéry v co nejkratším termínu.

Mrzí nás prodlení spojené s distribucí odměn, a proto bychom Vás rádi informovali o stavu posledních neodeslaných odměn (hrníček, minimodel, galerie apod.).

Hrníčky - Hurá, dostali jsme avízo, že do 20. 7. 2016 k nám od výrobce konečně dorazí odměna hrníček. Následně budeme tyto hrníčky (a kombinace hrníčku s jinými odměnami) co nejrychleji rozesílat. 

Minimodel Naganského expresu na klíče - U odměny „Minimodel “ stále ještě čekáme na dodání od výrobce, ale vzhledem k tomu, že je v poslední fázi výroby, je očekáváme v nejbližší době. 

Přeleťte s námi fotogalerku Velkého přeletu - Tuto odměnu (její 1. díl) budeme odesílat po dokončení demontáže centroplánu. 

Odměny obsahující tandemový seskok s padákem - Tyto odměny můžete očekávat v brzké době (cca do konce července). Omlouváme se za zpoždění způsobené technickými problémy, které se konečně podařilo vyřešit. 

Dále o aktuálním stavu odměn a projektu ve videu StarCast 17: Velký přelet od  5:00 min.

Nejnovější informaci o vývoji demontážních prací na letounu TU-154M reg. č. 1016 „Naganský expres“ naleznete na stránce muzea ZDE.  

Děkujeme Vám za pochopení, podporu a za sympatie. Bez Vaší pomoci bychom to nedokázali! 

Vaše posádka Velkého přeletu

Foto: Černá skříňka

Další odměny jsou na cestě k vám + novinka z demontáží :-)
5/27/2016

Další odměny jsou na cestě k vám + novinka z demontáží :-)

Rozeslány Velké přeletovice, přívěšky, letenky CARGO, ECONOMY CLASS, FIRST CLASS a ECONOMY CLASS s dresem a FIRST CLASS s dresem a k odletu se připravují bílá trička :-)

Vážení startéři,

máme pro vás dobré zprávy. Ta první je, že jsme k vám vypravili další várku odměn! Ti, kteří si objednali letenku CARGO, ECONOMY CLASS, FIRST CLASS a ECONOMY CLASS s dresem a FIRST CLASS s dresem, mohou v dohledné době čekat doručení balíčku nebo už je u nich na poště nebo doma. Dostali jsme také z výroby bílá trička všelikých velikostí a druhů, takže kdo čeká na bílé triko, může se také začít těšit a chystat.

Kapitán Marty prosí, abyste byli ve střehu a připraveni převzít si své zásilky - dorazí buď Českou poštou nebo PPL. Po první vlně rozesílání se nám totiž několik balíčků vrátilo zpět nepřevzatých - a to, jak určitě uznáte, je škoda jak pro startéry, tak pro nás :-)

V první vlně jsme rozeslali památeční letenky, šroubky a bity, samolepky, nášivky, klíčenky Remove Before Flight a perníčky Naganský expres. O něco později odletěly i Velké přeletovice a přívěšky na náramek/řetízek. Pokud jste tedy měli objednány kombinace výše uvedených odměn, měli byste je už mít doma, nebo k vám v nejbližší době dorazí ;-)

Stále se čeká na výrobu minimodelu Naganského expresu na klíče a na hrníčky, jakož i na černá trička. Vydržte, prosíme!

;-)

Druhou dobrou zprávou, o kterou bychom se s vámi rádi podělili, je zpráva o dalším pokroku při rozborce letadla - naše práce ve Kbelích má další zdálky viditelný výsledek: tůčko je bez ocasu! V sobotu 14. 5. se nám podařilo pomocí jeřábu sejmout kýl čili svislou ocasní plochu Naganského expresu.

kylovka (11).jpg

Sobotnímu jeřábování předcházely téměř tři měsíce příprav. Nejprve bylo nutné odkrytovat úsek pod kořenem ocasu, v němž se nacházely desítky svorníků spojujících kýlovou plochu s trupem, a poté je postupně povolit a vyrazit ven. Opět se pracovalo v obtížných podmínkách ve výšce několika metrů, buď uvnitř trupu v jeho horní části, vestoje na plošinách a žebřících, nebo na vnější části pláště letadla v horolezeckých postrojích.

Sobotu 14. 5. jsme pak strávili intenzivní prací s jeřábem. Nejprve bylo nutné upoutat demontovanou kýlovku do závěsů a poté, co ji jeřáb nadlehčil, bylo možné vyrazit nebo odvrtat poslední svorníky, na nichž spočívala. To zabralo většinu odpoledne. Večer před 19. hodinou se povedlo kýl oddělit od letounu. Vzhledem k větrnému počasí a váze demontovaného kýlu nám však dalo zabrat i samotné složení součásti na určené místo ve správné poloze.

kylovka (7).jpg

Nyní už před sebou máme poslední etapu prací. Zbývá demontovat centroplán – mohutné vnitřní části křídel s palivovými nádržemi – od trupu. Je to ta nejpevnější část letadla. Opět tedy budeme potřebovat vaši podporu, a budeme ji potřebovat hodně. Držte nám pěsti! ;-)

Děkujeme mnohokrát za pozornost.
Cvak, konec hlášení!

PS: Foto: L. Hladký a CernaSkrinka.net

První dávka odměn je na cestě ke startérům
5/2/2016

První dávka odměn je na cestě ke startérům

Objednali jste si kousek Naganského expresu, samolepku, nášivku nebo třeba "remůvku" či perníček? Můžete se začít těšit na svou odměnu!

Vážení a milí startéři,

rádi bychom vás informovali, že nezahálíme a zahájili jsme nakládky první dávky odměn. Některé už se vydaly na cestu k vám:

Z velké části jsou odbavené a odeslané památeční letenkystrhané šroubky a bity včetně certifikátů, samolepky, nášivky a klíčenky Remove Before Flight, které se vydaly na cestu poštou. Do světa se rozletěly také perníčky Naganský expres - nikoli letecky, jak by mohl napovídat titulní obrázek, ale přes PPL ;-)

Pokud jste si objednali pouze některou z těchto odměn nebo jejich kombinaci (nemáte objednáno navíc třeba tričko, hrneček nebo sedačku, na které se ještě bude čekat), můžete se na svou dodávku těšit v dohledné době!

V příští vlně odletů budou Velké přeletovice a přívěsky na náramek či řetízek - už je máme nabalené a připravujeme je k odletu.

Ve výrobě jsou kovové minimodely Naganského expresu, hrníčky a dresy. Rozhodli jsme se, že si raději nějaký ten den počkáme na výrobu a zvolíme kvalitnější zpracování, protože, jak říká kapitán Marty, nejsme žádná laciná vetešárna! :-)

Pracujeme také na balíčcích pro cestující ve třídě CARGO, ECONOMY CLASS, FIRST CLASS a PRESIDENT CLASS.

Děkujeme vám za pozornost a za trpělivost. Ale věřte nám - bude to stát zato. :-)

Cvak, konec hlášení! 

PS: Foto: Josef "Pepánek" Hlůšek. Děkujeme!

Nezahálíme! Pracujeme na výrobě a přípravě odměn k distribuci
3/31/2016

Nezahálíme! Pracujeme na výrobě a přípravě odměn k distribuci

Dostali jsme od Startovače tolik potřebný seznam našich startérů. Vyrazilo nám dech, že jednotlivých jmen je přes 880! V nejbližší době vás začneme bombardovat žádostmi o potřebné informace. První odměny by k vám mohly dorazit už během dubna ;-)

Téměř ihned po ukončení kampaně na Startovači  jsme od startovačů obdrželi tolik potřebný seznam našich startérů. Vyrazilo nám dech, že jednotlivých jmen je přes 880! To jsme vážně nečekali a popravdě jsme na to nebyli tak docela připraveni. Proto se omlouváme, že nám zpracování seznamů tak "dlouho" trvalo, a že jsme vás dříve nekontaktovali.

V nejbližší době vás budeme bombardovat s žádostmi o sdělení informací o jednotlivých odměnách, které vyžadují uvedení velikostí, barev, jmen apod. Teprve poté, co budeme znát všechny potřebné údaje a přesné počty jednotlivých odměn, je zadáme do výroby. Připomínáme, že se jedná se o unikátní odměny jen pro vás, naše startéry, které už nikde jinde nepůjdou koupit, a výroba bude bohužel ještě chvíli trvat. Nebojte se, uděláme maximum pro to, aby byly co nejdříve u vás.

Až ve finále je rozešleme startérům. Některé odměny přijdou do měsíce a na některé, jako třeba na výšivku v letadle, si budou naši startéři muset ještě nějaký ten měsíc počkat, stejně jako na samotný Velký přelet. Máme velkou motivaci, aby většina odměn byla vyrobena co nejdříve. Protože se moc těšíme, až nastane Velký přelet, na tu záplavu triček a dresů podél trasy přeletu. Doufáme, že nás přijdete pozdravit a pochlubit se s přívěsky, šroubky a tak... ;-)

Předpoklad je, že už během měsíce dubna by k Vám měly první vyrobené odměny dorazit.

Budeme všechny startéry o odeslaných odměnách průběžně informovat prostřednictvím novinek Velkého přeletu na startovac.cz, na webu muzea a na našem facebookovém profilu.

Prosíme vás o shovívavost a o trpělivost. 

Děkuji za pozornost, konec hlášení.

Kapitán

3/23/2016

ŠESTÝ milník zdolán!

To, co jste od dnešního rána rozpoutali, je naprosté šílenství. Jste neuvěřitelní!!!

S úprkem posledních cestujících na palubu jsme počítali, ale že se rozletíte i do prezidentského salonku a že na poslední chvíli doběhne i DRUHÝ PILOT, to jsme teda nečekali. Takže... zdolali jsme milník 1100000 Kč a díky vaší neuvěřitelné velkorysosti máme na první revers! A jsme mezi top trojicí nejúspěšnějších projektů!!! Otevíráme zlatou bránu... :-) 

milníky-g3.jpg

Nevíme, co na to říct. Však vy víte. ;-) Jste NEJLEPŠÍ!

3/23/2016

Pátý milník vypleněn po několika hodinách!

Správňácká suprzelená se ujímá vedení a radost má nejen tůčko, ale celá posádka i naši startéři!

Přispěli jste na opravu audio-video vybavení kabiny!

Půjdeme společně na bednu?

 

milníky-f1.jpg

K dalšímu milníku je to na pohled možná daleko... ale pro nás, co víme, že společně dokážeme zázraky, to možná tak daleko zase není. Zkusíme to ještě? A i když nebude revers, tak by aspoň mohla být bedna - 3. místo v historicky nejúspěšnějších projektech na Startovac.cz! Tam už nechybí tolik! https://www.startovac.cz/projekty/finished/kategorie/ 

Pojďme, hoši a holky, pojďme do toho... my vám věříme!!!

Další milník dosažen!
3/22/2016

Další milník dosažen!

Díky vám máme i na lak!

GÓÓÓÓL!!! GÓÓÓÓL!!!

Jsme ve finále! Jsme ve finále!

Druhý nejtěžší milník za 300 je tam!

Velké díky všem startérům!

3/21/2016

Dan Přibáň zdraví Velký přelet!

Pozor, máme tady BOMBU! Uchystal ji pro nás náš palubní záznamník Míra Oros a jeho airZone.TV ve spolupráci s králem šílenců Danem Přibáněm a jeho trabantím žlutým cirkusem.

"Je hrozně těžký najít někoho, kdo by byl dostatečný hovado na to, abysme ho podpořili my, a vy jste byli jedni z mála, co byli tak neskutečně vyšinutý... že si myslím, že jste ještě větší cvoci než my... protože vám se to nikdy nevrátí!"  :-D grin emoticon

A my říkáme - DÍKY, náčelníku! Za tolik komplimentů v pouhejch devětačtyřiceti sekundách voláme Tebe i celej žlutej cirkus Trabantem napříč kontinenty na další expedici Praha-Kunovice! Na podzim na ‪#‎VelkyPrelet‬ vás chceme mít v koloně! ;-Dgrin emoticon

 

Proč ještě nepřišla odměna?!
3/17/2016

Proč ještě nepřišla odměna?!

Informace o stavu odměn 1

Někteří z vás se možná ptají: Proč mi ještě nepřišla odměna, když jsem přispěl hned po začátku kampaně?! Kde se stala chyba?

Nestala se nikde. U crowdfundingu jen vše "trošku" déle trvá, proto vám odměna ještě přijít nemohla.V současné době nemáme do systému přístup, vše jede pod správou Startovač.cz. Konec naší kampaně je 23.3.2016 v 19:05 a až poté nám od Startovače přijde nejen dosažená cílová částka, ale hlavně kontakty na vás - na startéry Velkého přeletu, a seznam vámi požadovaných odměn. Následně vyzveme startéry, kteří si např. objednali tričko, o zaslání požadované velikosti a barvy apod. Teprve poté, co budeme znát všechny potřebné údaje a přesné počty jednotlivých odměn, je zadáme do výroby. Jedná se o unikátní odměny jen pro vás, naše startéry, které už nikde jinde nepůjdou koupit, a výroba bude bohužel ještě chvíli trvat. Až ve finále je rozešleme startérům. Některé odměny přijdou do měsíce a na některé, jako třeba na výšivku v letadle, si budou naši startéři muset ještě nějaký ten měsíc počkat, stejně jako na samotný Velký přelet. Máme velkou motivaci, aby většina odměn byla vyrobena co nejdříve. Protože se moc těšíme, až nastane Velký přelet, na tu záplavu triček a dresů podél trasy přeletu. Doufáme, že nás přijdete pozdravit a pochlubit se s přívěsky, šroubky a tak... ;-)

Předpoklad je, že během měsíce května by k Vám měly první vyrobené odměny dorazit.

Budeme všechny startéry průběžně informovat prostřednictvím novinek Velkého přeletu na startovac.cz, na webu muzea a na našem facebookovém profilu.

Prosíme vás o shovívavost a o trpělivost. 

Děkuji za pozornost, konec hlášení.

Kapitán

ReachedCZK 1,220,811(305%)

305%
CZK 400,154requested
1,094contributors
Contribute

project authorMartin "Marty" Hrabec

Rewards

CZK 216Památeční letenka Velký přelet s poděkováním

Památeční letenka Velký přelet s poděkováním. + vstupenka do LMK

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 222Perníček Naganský expres

Voňavé perníkové letadýlko „Naganský expres“, ručně s láskou upečené a sladce malované. 100% domácí výrobek z Vysočiny. Může sloužit jako muzejní exponát, mnohem vhodnější však je k okamžité demontáži :-) + vstupenka do LMK

Number of available rewards: 133/154

Reward unavailable

CZK 250Přeleťte s námi fotogalerku Velkého přeletu

Časosběrná fotogalerie celého procesu demontáží a přepravy s popiskami ke každé fotce ke stažení v digitální podobě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Plastová samolepka Velký přelet

Vnějším vlivům odolná plastová samolepka s logem projektu VELKÝ PŘELET, vhodná např. na vaši koloběžku, auto, letadlo či jakýkoli jiný dopravní prostředek. :-) + vstupenka do LMK

Number of available rewards: 244/300

Reward unavailable

CZK 350Hrníček

Keramický hrníček vhodný pro dlouhé přelety s logem projektu VELKÝ PŘELET. + památeční letenka Velký přelet + vstupenka do LMK

Number of available rewards: 321/500

Reward unavailable

CZK 400Přívěsek na klíče REMOVE BEFORE FLIGHT

Plátěný přívěsek na klíče REMOVE BEFORE FLIGHT* s nápisem VELKÝ PŘELET z rubové strany. + vstupenka do LMK * tzv. "remůvka" - obvykle červený praporek s nápisem REMOVE BEFORE FLIGHT, který upozorní pozemní obsluhu, že ta věc s remůvkou musí jít před odletem z letadla dolů, jinak bude zle!

Number of available rewards: 160/300

Reward unavailable

CZK 451Nášivka Velký přelet

"Naganský expres" je ex-vojenský stroj. Sloužil u MV a později v AČR vozil naše vojáky domů z misí. No, a ke každé správné vojenské mašině patří nášivka! Proto má svou nášivku i Velký přelet. Pokud máte rádi superzelený věci nebo POZEN, je to správná volba. Pro militaristy máme v šuplíku i variantu v polních barvách. + památeční letenka Velký přelet + vstupenka do LMK

Number of available rewards: 263/300

Reward unavailable

CZK 516Tričko Velký Přelet

Tričko s logem projektu Velký přelet v bílé nebo černé barvě. + památeční letenka Velký přelet + vstupenka do LMK

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 516Tričko dámské Velký Přelet

Dámské tričko s logem projektu Velký přelet v bílé nebo černé barvě s krátkým nebo dlouhým rukávem. + památeční letenka Velký přelet + vstupenka do LMK

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Minimodel Naganského expresu na klíče

Kovový minimodýlek TU-154M* "Naganský expres" jako přívěšek na klíče. + památeční letenka Velký přelet + vstupenka do LMK

Number of available rewards: 96/200

Reward unavailable

CZK 700"Prdlý" bit aneb vercajk, který to TU nedal

Bit* (zlomený, prasklý, částečně rezavý a absolutně nevhodný k dalšímu použití) typů PH2, PH3 a ploché. Jedná se o originální součást vercajku, použitého při práci na demontáži Naganského expresu. Je to poctivý kousek s obsahem vanadia, titanu a dalších odolných a drahých kovů, žádný šmejd z obchoďáku. "Prdlý" bit dostanete v okrasné krabičce a s certifikátem pravosti! + památeční letenka Velký přelet + vstupenka do LMK * Bit - takový malý nasazovací bazmek, co se s ním povolují šrouby. ;-)

Number of available rewards: 97/100

Reward unavailable

CZK 816Přívěsek na řetízek nebo náramek Velký Přelet

Kulatý přívěsek z nerezové chirurgické oceli s vyrytým logem projektu o průměru 12 mm. Vhodný k zavěšení na řetízek nebo náramek. A pozor, při zakoupení dvou kusů vám na přání vyrobíme i náušnice! + památeční letenka Velký přelet + vstupenka do LMK

Number of available rewards: 89/100

Reward unavailable

CZK 900Kousek Naganského expresu

Šroubek (poškozený, rezavý se strhlým šlicem* a absolutně nevhodný k dalšímu použití), převážně "křížák" o průměru 5mm. Jedná se o originální šroubek z TU-154M Naganský expres s obsahem titanu, tj. žádná laciná vetešárna. Šroubek dostanete v okrasné krabičce s výkresem, kde byl šroub původně namontován, a k tomu ještě certifikát pravosti šroubku. + památeční letenka Velký přelet + vstupenka do LMK * Šlic - taková ta drážka pro šroubovák. ;-)

Number of available rewards: 198/250

Reward unavailable

CZK 1,016Letenka CARGO aneb Vaše jméno na palubě

Vaše jméno bude trvale umístěno na panelu kabiny ekonomické třídy v Naganském expresu! + památeční letenka CARGO s poděkováním + vstupenka do LMK

Number of available rewards: 30/154

Reward unavailable

CZK 1,998VELKÁ PŘELETOVICA 0,5L 100% BIO

Čistě přírodní domácí pálenka (52%) z ručně sbíraných trnek, vypěstovaných v podhůří slováckých Chřibů. Ruční sběr trnek probíhal po dobu dvou měsíců od srpna do konce září roku 2015 na jižním svahu zahrady u kamarádovy chalupy. Na sběru a výrobě se podílely tři generace rodiny, a to děda, tata a dva malí pazůři (vnoučci)...více na etiketě přeletovice. Pozor, neodpovídá předpisům EU! + památeční letenka Velký přelet + vstupenka do LMK

Number of available rewards: 32/50

Reward unavailable

CZK 3,016Naganský dres Velký přelet

Replika hokejového dresu z Nagana s vaším jménem a logem Velkého přeletu. V červené nebo bílé barvě. + památeční letenka Velký přelet + vstupenka do LMK

Number of available rewards: 43/50

Reward unavailable

CZK 3,154Letenka ECONOMY CLASS

Kupte si svou sedačku v turistické třídě! V muzeu vám na záhlavník vaší sedačky vyšijeme vaše jméno, přezdívku nebo název vaší firmy, a to bude v letadle už "na furt". Co víte, třeba si koupíte zrovna sedačku, na níž cestovala Katka Neumannová, Dominik Hašek, Jarda Jágr nebo jejich masér. ;-) + vaše jméno v titulcích dokumentárního filmu o Velkém přeletu v kategorii ECONOMY CLASS + památeční palubní lístek ECONOMY CLASS Velký přelet s vaším jménem, číslem sedadla a poděkováním + vstupenka do LMK

Number of available rewards: 0/55

Reward unavailable

CZK 4,154Letenka ECONOMY CLASS s tričkem

+ výšivka vašeho jména na sedadle + tričko s číslem vašeho sedadla + vaše jméno v titulcích dokumentárního filmu o Velkém přeletu v kategorii ECONOMY CLASS + palubní památeční lístek ECONOMY CLASS Velký přelet s vaším jménem, číslem sedadla a poděkováním + BONUS: originální "blicí sáček"* z Naganského expresu s naším věnováním + vstupenka do LMK * “blicí sáček“ - snad všichni vědí, co to je. Pokud ne, zeptejte v komentářích pod projektem. ;-)

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 6,154Letenka ECONOMY CLASS s naganským dresem

+ výšivka vašeho jména na sedadle ekonomické třídy + naganský dres s číslem vašeho sedadla a vaším jménem + vaše jméno v titulcích dokumentárního filmu v kategorii ECONOMY CLASS + památeční palubní lístek ECONOMY CLASS Velký přelet s vaším jménem, číslem sedadla a poděkováním + BONUS: originální "sejfty plán*" z TU-154M (1016) s věnováním + vstupenka do LMK * "sejfty plán" (Safety Plan) - takový ten natištěný plánek, kde z obrázků dozvíte, co dělat, když se začnou dít nestandardní věci.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 7,016Letenka FIRST CLASS

Užijte si komfort první třídy! Vaše jméno bude na stálo vyšito na záhlavníku vašeho V.I.P. sedadla. Kdo ví, která osobnost ji sedlala před vámi? + vaše jméno v titulcích dokumentárního filmu o Velkém přeletu v kategorii FIRST CLASS + pozorovací let kluzákem Blaník s aerovlekem* ve Slováckém aeroklubu v Kunovicích + knižní vydání Černé skříňky + památeční palubní lístek FIRST CLASS Velký přelet s vaším jménem, číslem sedadla a poděkováním + vstupenka do LMK * 20 minut pro jednoho pasažéra

Number of available rewards: 0/8

Reward unavailable

CZK 7,016Letenka FIRST CLASS "Last minute"

Užijte si komfort první třídy! Vaše jméno bude na stálo vyšito na záhlavníku vašeho V.I.P. sedadla. Kdo ví, která osobnost ji sedlala před vámi? + vaše jméno v titulcích dokumentárního filmu o Velkém přeletu v kategorii FIRST CLASS + pozorovací let kluzákem Blaník s aerovlekem* ve Slováckém aeroklubu v Kunovicích + knižní vydání Černé skříňky + památeční palubní lístek FIRST CLASS Velký přelet s vaším jménem, číslem sedadla a poděkováním + vstupenka do LMK * 20 minut pro jednoho pasažéra

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 10,016Letenka FIRST CLASS s tričkem

+ výšivka vašeho jména na sedadle první třídy + tričko s číslem vašeho sedadla + vaše jméno v titulcích dokumentárního filmu v kategorii FIRST CLASS + pozorovací let letounem Cessna 172* ve Slováckém aeroklubu v Kunovicích + památeční palubní lístek FIRST CLASS Velký přelet s vaším jménem, číslem sedadla a poděkováním + knižní vydání Černé skříňky + 2x vstupenka do LMK * 15 minut pro 3 pasažéry

Number of available rewards: 0/4

Reward unavailable

CZK 12,016Letenka FIRST CLASS s naganským dresem

+ výšivka vašeho jména na sedadle první třídy + naganský dres s číslem vašeho sedadla a vaším jménem + vaše jméno v titulcích dokumentárního filmu v kategorii FIRST CLASS + tandemový seskok s padákem* ve Slováckém aeroklubu v Kunovicích + památeční palubní lístek FIRST CLASS Velký přelet s vaším jménem, číslem sedadla a poděkováním + knižní vydání Černé skříňky + vstupenka do LMK * ze 4.000 metrů pro 1 osobu

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 20,154Letenka PRESIDENT CLASS

+ výšivka vašeho jména na sedadle prezidentského salonu + vaše jméno v titulcích dokumentárního filmu v kategorii PRESIDENT CLASS + Velká přeletovica 0,5L + tandemový seskok s padákem* ve Slováckém aeroklubu v Kunovicích + památeční palubní lístek PRESIDENT CLASS Velký přelet s vaším jménem, číslem sedadla a poděkováním + knižní vydání Černé skříňky + 5x vstupenka do LMK * ze 4.000 metrů pro 1 osobu

Number of available rewards: 4/6

Reward unavailable

CZK 50,154Sedadlo v kabině Naganského expresu

+ výšivka vašeho jména na sedadle: buď technika nebo navigátora nebo radisty + vaše jméno v titulcích dokumentárního filmu na pozici Posádka + Velká přeletovica 0,5L + pilotem na zkoušku* s certifikátem - tj. váš samostatný let ve Slováckém aeroklubu v Kunovicích + tandemový seskok s padákem** ve Slováckém aeroklubu v Kunovicích + palubní karta posádky s vaším jménem a s naším poděkováním + knižní vydání Černé skříňky + 5x vstupenka do LMK * pozemní příprava, navigační příprava, prohlídka letadla a samotný let pod dohledem zkušeného instruktora ** ze 4.000 metrů pro 1 osobu

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 80,154Sedadlo druhého pilota v Naganském expresu

+ výšivka vašeho jména na sedadle druhého pilota + vaše jméno v titulcích filmu na pozici Druhý pilot + Velká přeletovica 0,5L + pilotem na zkoušku* s certifikátem - váš samostatný let ve Slováckém aeroklubu v Kunovicích + tandemový seskok s padákem** ve Slováckém aeroklubu v Kunovicích + palubní karta druhého pilota s vaším jménem a s naším poděkováním + knižní vydání Černé skříňky + 5x vstupenka do LMK * pozemní příprava, navigační příprava, prohlídka letadla a samotný let pod dohledem zkušeného instruktora ** ze 4.000 metrů pro 1 osobu

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 154,000Sedadlo kapitána Naganského expresu

+ výšivka vašeho jména na sedadle kapitána + skoro všecko: magnetka, časosběr, samolepka, hrnek, přívěsky, nášivka, triko kapitán, 2x Velká přeletovica 0,5L + vaše jméno v titulcích filmu jako Kapitán + pilotem na zkoušku* s certifikátem ve Slováckém aeroklubu v Kunovicích + 2x tandemový seskok s padákem** ve Slováckém aeroklubu v Kunovicích + palubní karta kapitána s vaším jménem a s poděkováním + knižní vydání Černé skříňky + 5x vstupenka do LMK * pozemní příprava, navigační příprava, prohlídka letadla a samotný let pod dohledem zkušeného instruktora ** ze 4.000 metrů

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable