3911-patecnici-jsme-tu-pro-vas3-png-440x248.png

Pátečníci Ostatní

Přednášky ze světa vědy a techniky, nejnovější poznatky ze všech oborů, záznamy, díky nimž můžete zapomenout na bezobsažné televizní kanály.

01G9DHTG89GAMEW9TD9JH4G6RE-original-410x230.png

ReachedCZK 5,290(53%)

37patrons
CZK 10,000Přečtěte si!
Přečtěte si!

Pokud se nám nastřádáte na 10000 Kč měsíčně, budeme ke každé přednášce zveřejňovat stručný výcuc pro všechny, kdo raději čtou než poslouchají. Zároveň obohatíme obsah stránek o zajímavé novinky od našich přednášejících (napříkad vás upozorníme na jejich nově vydané knihy a jinde nahrané přednášky), a budeme pro vás pravidelně udržovat google kalendář s přehledem všech popularizačních akcí, o nichž se doslechneme.

CZK 30,000Poslechněte si!
Poslechněte si!

Kromě výcucu na vás u každé přednášky bude čekat i podrobný autorizovaný zápis a rovněž zvuková verze přednášky, abyste nás mohli poslouchat třeba na cestě do práce či do školy. Zvýšíme také počet příspěvků na stránce, budeme vás upozorňovat na nové zajímavé pořady a podcasty a to včetně odkazů, abyste se vždycky snadno dozvěděli o všem, co by vás mohlo zajímat.

CZK 70,000Podívejte se!
Podívejte se!

Wow, tak to už je něco! Takovou věrnost je třeba ocenit, a my ji rozhodně oceníme. Díky finanční podpoře si budeme moci dovolit nakoupit techniku ke zlepšení zážitku na místě (ozvučení přednášejícího) i doma (lepší záznamová technika, aby vám už neuniklo ani jediné slovo). Finanční podporou organizátorů nám rovněž umožníte věnovat větší část pracovního času právě Pátečníkům, což s sebou přinese mnohem více zajímavého obsahu na našich stránkách i na sociálních sítích. Zároveň doplníme naše páteční přednášky o občasné panelové diskuse na nejrůznější témata (cca 1 za 2-3 měsíce), případně další zajímavé akce. Zhruba jednou za měsíc pro vás připravíme i videorozhovor s některým z přednášejících.

Contribute monthlyRewards

Věda, zábava, informace. Přinášíme vám přednášky, diskuse a novinky ze světa přírodních i humanitních věd, a chceme vám jich přinášet co nejvíc a v co možná nejlepší kvalitě.

Kdo jsme? Pátečnícipopularizační sekce Českého klubu skeptiků Sisyfos, toho času reprezentovaná zejména Jelenou L. PříplatovouVítkem Škorpíkem. Dalšími nesmírně důležitými členy našeho týmu jsou naši kameramani Ludvík Hájek a Roman Heger, bez jejichž ochotné pomoci bychom se neobešli, a bez nichž bychom vám především nemohli představit tento projekt.

Cyklus pátečních přednášek pro veřejnost organizujeme již od poloviny roku 2013 - cyklus samotný má již ovšem zhruba patnáctiletou historii. Za tu dobu se u nás vystřídaly desítky přednášejících s nejrůznějšími tématy, a zhruba 130 záznamů jsme již zveřejnili na youtube. Naše nejoblíbenější přednáška od Tomáše Petráska o Fermiho paradoxu se již teď těší více než 28 000 zhlédnutí.

Proč vás potřebujeme?

Organizace padesáti přednášek do roka, správa webu, nahrávání a editace videí a vůbec všechny činnosti spojené s naším provozem stojí mnoho času a vzhledem k nutnosti obnovy technického vybavení, proplácení cest mimopražským přednášejícím a dalším nezbytnostem i poměrně hodně peněz. Moc rádi bychom vám i nadále přinášeli alespoň to co dosud, pokud možno však mnohem víc:

 • v plánu jsou přednášející i ze Slovenska,
 • lepší technické vybavení ke zlepšení zážitku doma i na místě (například ozvučení přednášejícího),
 • web nabitý nejen upoutávkami a záznamy z přednášek, ale i zajímavými novinkami ze světa české i zahraniční vědy či recenzemi knih našich přednášejících,
 • intenzivní popularizace vědy na facebookové stránce Sisyfa,
 • kalendář akcí nejen našich, ale všech možných vědeckých a popularizačních přednášek a programů z celé republiky (neboť si dobře uvědomujeme, že ne každý vědychtivý posluchač je Pražák),
 • programy navíc - kupříkladu debatní podvečery na aktuální témata, pravděpodobně jednou za 2-3 měsíce a to samozřejmě i s pořízením záznamu pro ty, kteří se nebudou moci zúčastnit,
 • pravidelná shrnutí toho nejzajímavějšího, co se v posledním týdnu stalo, včetně upoutávek na naši další přednášku a jiné akce, jejichž konání se blíží - každý týden jako novinka zde i ve vašich e-mailových stránkách,
 • více formátů záznamu - podcast či textové zápisky z přednášek pro ty, kteří o video příliš nestojí, anebo na něj nemají čas,
 • občasné videorozhovory s přednášejícími
 • a potenciálně mnohem víc, pokud nám to ovšem umožníte svým příspěvkem.

Neočekáváme od vás...

Že nám všem zajistíte pohodlný a bezpracný život. Všichni se živíme vlastními silami, Pátečníci jsou náš koníček... a při množství času, který jim už teď věnujeme, tak trochu i naše posedlost. U toho si však každý vyděláváme po svém a hodláme v tom pokračovat, už proto, že máme i své další kariéry docela rádi. Další zlepšování však již není v našich finančních a časových možnostech, pokud alespoň kousek neukrojíme z našeho pracovního výkonu jinde. A právě s tím ukrojeným kouskem a se zaplacením nezbytných výdajů teď potřebujeme vaši pomoc. Nemusíte se bát, Pátečníky padnout nenecháme, i kdybyste nám nedali ani groš. S vaší pomocí je však budeme moci dělat o dost lépe a nabídnout vám dostatek programu na všechny deštivé večery, aniž bychom se báli otevřít účet, když nám z něj náhodou právě odejde platba za hosting, doménu či nový diktafon.

Co vám za to můžeme nabídnout?

Dobrý pocit, že jste přispěli na skvělý projekt.

- A není to málo, Antone Pavloviči? -

Máte pravdu, to bychom byli z levného kraje. :) Nabízíme vám vše, co jsme vám nabídli dosud - desítky přednášek a videozáznamů ročně (3-4 videa za měsíc), a to v nejlepší kvalitě, jakou si můžeme dovolit. A k tomu řadu novinek v závislosti na vaší štědrosti.

Cíl 1: Přečtěte si!

Pokud se nám nastřádáte na 10 000 Kč měsíčně, budeme ke každé přednášce zveřejňovat stručný písemný výcuc pro všechny, kdo raději čtou než poslouchají. Zároveň obohatíme obsah stránek o zajímavé novinky od našich přednášejících (napříkad vás upozorníme na jejich nově vydané knihy a jinde nahrané přednášky), a budeme pro vás pravidelně udržovat google kalendář s přehledem všech popularizačních akcí, o nichž se doslechneme.

Cíl 2: Poslechněte si!

Při výběru ve výši 30 000 Kč měsíčně, pro vás kromě videí a zápisků vytvoříme i zvukové verze přednášek, abyste nás mohli poslouchat třeba na cestě do práce či do školy. Stručný výcuc z přednášky se dočká doplnění o podrobný autorizovaný zápis. Zvýšíme také počet zajímavých příspěvků na stránce, budeme vás upozorňovat na nové zajímavé pořady a podcasty a to včetně odkazů, abyste se vždycky snadno dozvěděli o všem, co by vás mohlo zajímat.

Cíl 3: Podívejte se!

Wow, tak to už je něco! Takovou věrnost je třeba ocenit, a my ji rozhodně oceníme. S výběrem převyšujícím 70 000 Kč měsíčně si díky vaší podpoře budeme moci dovolit nakoupit techniku ke zlepšení zážitku na místě (ozvučení přednášejícího) i doma (lepší záznamová technika, aby vám už neuniklo ani jediné slovo). Finanční podporou organizátorů nám rovněž umožníte věnovat větší část pracovního času právě Pátečníkům, což s sebou přinese mnohem více zajímavého obsahu na našich stránkách i na sociálních sítích. Zároveň doplníme naše páteční přednášky o občasné panelové diskuse na nejrůznější témata (cca 1x za 2-3 měsíce), občasné videorozhovory s vybranými přednášejícími, případně další zajímavé akce.

V záloze máme i pár osobních výhod pro předplatitele.

Všichni, kdo přispějí, dostanou do své e-mailové schránky každotýdenní novinky z naší startovačí stránky. Co v nich bude?

 • Program Pátečníků na další týden, jakož i upozornění na jiné blížící se události.
 • Upozornění na nově zveřejněné videozáznamy z našich přednášek.
 • Shrnutí toho nejzajímavějšího, co se v posledním týdnu událo na našem webu, a co nás zaujalo z české a zahraniční vědy.

Dále si všichni zasloužíte možnost rezervace místa v předních řadách na všechny naše budoucí akce. Na běžné přednášky to zatím není potřeba, místo k sezení zbývá. Při zajímavějších přednášejících a plánovaných debatách či jiných akcích se vám však tato možnost jistě bude hodit.

Příznivci, kteří nám budou přispívat 80 Kč měsíčně si budou moci rezervovat jedno místo.

Příznivci, kteří nám budou přispívat 160 Kč měsíčně si budou moci rezervovat až tři místa.

Příznivci, kteří nám budou přispívat 240 Kč měsíčně si budou moci rezervovat až pět míst a navíc získají měsíční zpravodaj ve formátu pdf, který jim budeme zasílat pravidelně před koncem měsíce do jejich emailových schránek. Kromě přehledu toho nejzajímavějšího, co se v minulém měsíci událo ve světě vědy, se v něm také dozvědí program na celý další měsíc dopředu a informace o dalších chystaných akcích i mimo náš pátečnický cyklus.

Pořád málo?

Možná si říkáte, že podívaná pěkná, ale co třeba něco na památku? Nebojte se, i to jsme pro vás vymysleli. Jako naši předplatitelé se zařadíte do naší předplatitelsko-částicové zoo. Začnete-li nám přispívat, pořádně vám to spočítáme. Předplatitelé, kteří nám pošlou v průměru 80 Kč za měsíc, se mohou těšit na jeden dárek ročně, ti, co nám zašlou průměrně 160 Kč měsíčně, dostanou dárky dva, no a za 240 a více kaček měsíčně už si samozřejmě zasloužíte dárečky tři.

Kromě dárků získáte na základě svých příspěvků i svoji hodnost. Seznam předplatitelů včetně jejich dosažených hodností budeme uveřejňovat na našem pátečnickém webu, takže budete mít vždy přehled, jak si stojíte sami nebo v kontextu ostatních přispěvatelů. Ty z vás, kteří si budou přát zůstat v anonymitě, samozřejmě jmenovat nebudeme. 

 • Přespějete-li nám alespoň jednou, byť sebemenší částkou, získáváte hodnost gravitonu. Jistě vás to k nám táhne, ale zařadíte se někdy mezi potvrzené pravidelné přispěvatele? S touto hodností ještě není přímo spojena žádná fyzická odměna, pokud však v době trvání našeho projektu dojde k přímému potvrzení existence gravitonu, přichystáme pro všechny naše dárce speciální dárek :)
 • 500 Kč: Výborně, právě jste se takřka rychlostí světla zařadili mezi naše potvrzené přispěvatele. Získáváte hodnost fotonu a jako odměnu vám pošleme placku s logem Pátečníků. Že naše logo neznáte? Nebojte se, z kraje roku 2018 bude slavnostně představeno!
 • 1000 Kč: Vidíme, že jste k nám přitahováni opravdu silně, a díky lidem, jako jste vy, drží Pátečníci pohromadě. Získáváte hodnost gluonu a můžete se těšit na zápisník na poznámky. Zda si do něj budete poznamenávat informace z našich přednášek anebo něco úplně jiného, to už necháme zcela na vás.
 • 2000 Kč: Už jste si prošli třemi fázemi přispěvatelů a vše se vám začíná komplikovat? Představujeme vám hodnost 3 v 1: neutrina elektronové, mionové i tauonové zabalená pěkně pohromadě spolu se třemi propiskami. Zdalipak jste ještě neztratili zápisník?
 • Další hodnosti (nebo snad hmotnosti) budeme představovat postupně. Už teď vám ale můžeme prozradit, že na skutečně masivní fanoušky se třese hodnost Higgsova bosonu. Zároveň s ní vás nemine také taška s naším logem plná hmotných statků vybraných jen pro vás.

A protože nejen hmotnými statky živ je člověk, vždycky, když první z vás dosáhne nové hodnosti, přineseme vám s týdenním shrnutím i informace o dané částici.

 

Vše? Inu, pro teď určitě.

Textů vás od nás ještě čeká dost. 

Děkujeme vám za pozornost, přízeň a případné příspěvky!
Vaši Pátečníci Jelena & Vítek

ReachedCZK 5,290(53%)

37patrons
CZK 10,000Přečtěte si!
Přečtěte si!

Pokud se nám nastřádáte na 10000 Kč měsíčně, budeme ke každé přednášce zveřejňovat stručný výcuc pro všechny, kdo raději čtou než poslouchají. Zároveň obohatíme obsah stránek o zajímavé novinky od našich přednášejících (napříkad vás upozorníme na jejich nově vydané knihy a jinde nahrané přednášky), a budeme pro vás pravidelně udržovat google kalendář s přehledem všech popularizačních akcí, o nichž se doslechneme.

CZK 30,000Poslechněte si!
Poslechněte si!

Kromě výcucu na vás u každé přednášky bude čekat i podrobný autorizovaný zápis a rovněž zvuková verze přednášky, abyste nás mohli poslouchat třeba na cestě do práce či do školy. Zvýšíme také počet příspěvků na stránce, budeme vás upozorňovat na nové zajímavé pořady a podcasty a to včetně odkazů, abyste se vždycky snadno dozvěděli o všem, co by vás mohlo zajímat.

CZK 70,000Podívejte se!
Podívejte se!

Wow, tak to už je něco! Takovou věrnost je třeba ocenit, a my ji rozhodně oceníme. Díky finanční podpoře si budeme moci dovolit nakoupit techniku ke zlepšení zážitku na místě (ozvučení přednášejícího) i doma (lepší záznamová technika, aby vám už neuniklo ani jediné slovo). Finanční podporou organizátorů nám rovněž umožníte věnovat větší část pracovního času právě Pátečníkům, což s sebou přinese mnohem více zajímavého obsahu na našich stránkách i na sociálních sítích. Zároveň doplníme naše páteční přednášky o občasné panelové diskuse na nejrůznější témata (cca 1 za 2-3 měsíce), případně další zajímavé akce. Zhruba jednou za měsíc pro vás připravíme i videorozhovor s některým z přednášejících.

Contribute monthly

project authorPátečníci

Rewards

CZK 80Držíme vám palce!

Posloucháte pravidelně naše přednášky, a rádi byste nás trochu podpořili? Děkujeme! Za odměnu dostanete - každý týden do schránky upoutávku na příští přednášku a shrnutí toho nejzajímavějšího, co se na našich stránkách událo, tedy například přehled nově zveřejněných videí a článků - možnost rezervace jednoho místa v předních řadách na všechny naše přednášky a akce.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 160Držíme vám lokty!

Wow, 160 Kč! Vážíme si vaší přízně a moc rádi vás uvidíme osobně. Za odměnu vám slíbíme - týdenní shrnutí všeho, co se u nás událo - rezervaci až tří míst v předních řadách na každou naši přednášku a akci, což se nepochybně vyplatí zejména u našich nejoblíbenějších přednášejících.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 240Držíme vám úplně všechno!

Tak teď jste nás opravdu potěšili. Za odměnu vám slíbíme - týdenní shrnutí všeho, co se u nás událo - možnost rezervace až pěti míst v předních řadách na všechny naše přednášky a akce - měsíční zpravodaj ve formátu pdf do vašich emailových schránek. Kromě přehledu toho nejzajímavějšího, co se v minulém měsíci událo ve světě vědy, se v něm také dozvíte program na celý další měsíc dopředu.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly