ten správnej obrázek.jpg

UPROSTŘED ZÁŘÍ ZPĚV Film & Video

Pomozte nám dovést náš hudebně-zábavný hořkosladký celovečerák k první klapce a tím pádem i do kin.

UPROSTŘED ZÁŘÍ ZPĚV

ReachedCZK 38,000(127%)

127%
CZK 30,000requested
18contributors
ContributeRewards

Zhruba 70minutový hraný film s hořkosladkými popěvky, mezigeneračním milostným trojúhelníkem, recitací poezie, burčákem a šavlovým tancem mezi paprsky babího léta (slovy Jaroslava Duška "zábavný kousek"); podpořte nás vy všichni, kdo jste ještě nezanevřeli na český film, tradičně už více než 50 let reflektující tragikomiku malého českého všedního dne.

Jeho námět a původní verze scénáře vznikly ve třetím ročníku mého studia na katedře scenáristiky a dramaturgie FAMU (v roce 1998) a já tehdy touto verzí absolvoval bakalářský stupeň. Po různých peripetiích (tehdy ještě elektronicky nezálohovaná byla ve formě strojopisu uskladněna v berounské pobočce FAMU, kde při povodních v roce 2002 vzala za své) jsem nakonec v roce 2014 podle jejích motivů sepsal první verzi současného scénáře; jeho protagonisté (spolu s autorem) patřičně zestárli a dodali tak příběhu onen nezaměnitelný mezigenerační rozměr.

Nyní se projekt nachází ve stavu shánění finančních prostředků (role jsou obsazeny asi z poloviny, vybrána je i hudba a některé lokace): naším aktuálním cílem je dovést ho k samotnému natáčení, což v sobě zahrnuje především sehnat prostředky na veškeré smluvní a administrativní úkony, výběr lokací a tvůrčího štábu, kamerové zkoušky apod. Když  se vybere víc, budeme moc rádi, ale žádáme raději tu nejmenší možnou částku, za kterou se projekt dá připravit, a když objem příspěvků trochu naroste, situaci nám to jen ulehčí.

Jádro našeho filmového příběhu se odehrává na každoročním setkání party dnes už 40-50letých básníků, kam se jeden z nich vrací po 9leté pauze. Tento sraz na chatě poblíž řeky Sázavy ale zároveň navštíví i jeho bývalá manželka, která by se k němu ráda vrátila, a též 19letá dcera jedné z jeho bývalých partnerek, kterou kromě bývalého "otčíma" zajímají i ostatní zúčastnění této "táborové seance". Jelikož vztahy v básnické komunitě už nejsou zdaleka tak přehledné, jako bývaly před lety, recitační večírek u táborového ohně se vyvine poněkud jinak, než si většina zúčastněných zpočátku přála. Vše je pak rámováno střídavě oblačným, střídavě slunečným lyrickým oparem babího léta...

 

-----

První přidané video zachycuje předobraz hrdinů našeho filmového projektu - jeden z dávných srazů básnické Skupiny XXVI na katolické faře v Příchovicích u Tanvaldu na přelomu listopadu a prosince roku 1996... někteří z účastníků již nejsou mezi námi - například nezapomenutelný Oscar Ryba (1963-2002), který v tomto mém školním pokusu o dokument předčítá dopis Romana Szpuka z protialkoholní léčebny:

 

Druhé video je další můj "školní" filmeček z FAMU, hraný příběh s písničkami alternativních rockových "legend" - je to příběh ze života třiatřicátníka Huberta, který by měl být jakýmsi předobrazem postav Mejly a Bobana z chystaného projektu Uprostřed září zpěv:

 

Třetí video je výmluvné - ve scénáři filmu Uprostřed září zpěv je v první půli příběhu scéna z podobné "punkové veselice":

 

Čtvrté video je první pokus Rendy Šmotka, hereckého představitele jednoho z básníků v Uprostřed září zpěv, o přímluvu za náš projekt... touto verzí se ovšem ocitl až zcela "na konci září":

 

ReachedCZK 38,000(127%)

127%
CZK 30,000requested
18contributors
Contribute

project authorKarel Rada

Rewards

CZK 150Poděkování

Poděkování v závěrečných titulcích filmu

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Zhlédnutí filmu on-line

Možnost zhlédnutí filmu on-line ještě před jeho oficiální premiérou + poděkování v závěrečných titulcích filmu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Vstupenky na mimopražskou premiéru

Pro přispěvatele mimo hlavní město nabízíme dvě vstupenky na jednu z mimopražských premiér - buď v Ústí nad Labem (kino Hraničář), v Ostravě, Brně nebo v Českých Budějovicích + možnost zhlédnutí filmu on-line + poděkování v závěrečných titulcích filmu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Vstupenky na pražskou premiéru

Dvě vstupenky na pražskou slavnostní (oficiální) premiéru + DVD filmu ještě před jeho oficiální videodistribucí + poděkování v závěrečných titulcích filmu.

Number of available rewards: 57/60

Reward unavailable

CZK 750Účinkování v komparsu

Možnost zahrát si v komparsu + DVD filmu ještě před jeho oficiální videodistribucí + dvě vstupenky na pražskou premiéru + poděkování v závěrečných titulcích filmu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Malá role ve filmu

Nabízíme též možnost zahrát si ve filmu menší roli - např. servírku, číšníka, faráře či automechanika + DVD filmu ještě před jeho oficiální videodistribucí + dvě vstupenky na pražskou premiéru + poděkování v závěrečných titulcích filmu.

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 1,250Pozvánka na dotočnou filmu

​Možnost navštívit a užít si závěrečnou party po natočení poslední klapky filmu, tzv. dotočnou + DVD filmu ještě před jeho oficiální videodistribucí + dvě vstupenky na pražskou premiéru + poděkování v závěrečných titulcích filmu.

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 2,500VIP PARTY

Vaše jméno bude uvedeno v závěrečných titulcích filmu pod hlavičkou "VIP" + se svým doprovodem dostanete možnost navštívit a užít si party po slavnostní pražské premiéře filmu + samozřejmě dostanete dvě vstupenky na tuto premiéru a navrch k tomu DVD našeho filmu ještě před jeho oficiální videodistribucí.

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 5,000Koproducent

Stanete se jedním z koproducentů filmu se vším, co k tomu náleží - logem v úvodních i závěrečných titulcích, členstvím ve filmové delegaci při slavnostní pražské premiéře + navrch k tomu dostanete ještě čtyři vstupenky na premiéru + DVD filmu ještě před jeho oficiální videodistribucí.

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable