logo_cz_compress.jpg

Úniková hra Železná opona Hry & Apps

Zahraj si videohru naživo! Uteč z výslechové místnosti v alternativní realitě, kde komunisté stále železnou rukou vládnou Československu.

Úniková hra Železná opona

ReachedCZK 106,177(163%)

163%
CZK 65,000requested
129contributors
ContributeRewards

Bývalý šéfredaktor SCORE Honza Vrobel staví s duem zkušených filmařů a kreativců Martinem Jůzou a Filipem Veselým v ulici Koubkova na Praze 2 novou únikovou hru! Že nevíte, co to je? Omrkněte video v záhlaví, řekne vám vše, co potřebujete vědět!

Od jiných únikových her se ta naše liší třemi zásadními věcmi:

a) Pro tvorbu puzzlů i atmosféry jsme si vzali inspiraci z našich oblíbených počítačových her. Uvnitř místnosti vás tak nečekají skautské vystřihovánky, ale technologické puzzly, jejichž řešení vás zaručeně ohromí. Zároveň pracujeme s tím, jak kvalitně vést vaši pozornost pomocí světel nebo zvuku tak, abyste se při hraní skvěle bavili a měli dlouho na co vzpomínat.

b) Žádná úniková hra se neobejde bez zajímavého prostředí. Naše Železná opona je zasazena do alternativní reality, v níž komunismus v Československu nikdy neskončil. Kolem této teze jsme vystavěli svérázný příběh a mytologii. Princip hry však zůstává poplatný žánru únikových her - s přáteli (parta o 2-5 lidech) jste zavřeni v naší výslechové místnosti, odkud se musíte do 60 minut dostat ven. Správná cesta ven vede prostřednictvím překonání řady hádanek, zámků a puzzlů, které jsou na vás v naší místnosti připraveny. A nebojte, jde o originální, nikoli děsivý nebo fyzicky náročný zážitek!

c) Absolvováním Železné opony váš zážitek nemusí končit. Připravujeme pro vás stylový bar, kde budete moci zážitek ze hry vstřebat, probrat a třeba i přes kamery pozorovat následující skupiny a tiše (nebo nahlas) se smát jejich nešikovnosti. I s asistencí našeho personálu!

logo_cz_compress.jpg

Jaká jsou pravidla?

Jednoduchá! Zavítáte s partou do našich prostor, obsluha vás seznámí s pár základními instrukcemi a pak už vás zavede do naší "výslechové místnosti" a zavře za vámi dveře. Pak už máte 60 minut na to dostat se z místnosti ven. Žádné specifické znalosti ani dvoednosti k tomu, abyste si hru užili, nepotřebujete. Nebudeme po vás chtít morseovku, angličtinu, ruštinu ani schopnost rozdělat oheň nebo postavit iglú. Stačí jen trocha logického myšlení a týmové práce!

A proč nás vidíte právě na Startovači?

V Železné oponě už zahučelo spousta času, peněz a nadšení, ale velmi by se nám hodilo navýšit rozpočet o částku, jež nám umožní měsíc provozu extra, aniž bychom si kousali nehty v nervozitě, že budeme muset sepisovat nóty exekutorům.

Zároveň je to super způsob, jak vám nabídnout služby a merch, které jsou k dispozici jen v průběhu této kampaně. Mrkněte doprava!

ODMĚNY!!!

Máme v zásadě pět typů odměn:

1.) Základem jsou samozřejmě různé formy vstupu do naší hry: vstup pro celou partu za litr, což jsou skvělý dvě kila na osobu, dále levnější vstup pro pár a nejlevnější seznamovací vstup, kdy vás dáme do skupiny s někým, s kým si hru užijete. Dále máme k dispozici exkluzivní vstupy na první slavnostní den provozu (pátek 5. června), který zakončíme grilovačkou na naší terase a chlastajdou v našich prostorech. Pojďte do toho s námi!

2.) Dále pro vás máme připravený skvělý merch z dílny našeho dvorního grafika Luka Tomskiho. Zejména jde o skvostné plakáty, jejichž náhledy najdete níže!

3.) Kombinace předchozího! Vůbec nejlepší možnost, jak si užít a ještě nás podpořit, je pořídit si u nás vstup do hry v kombinaci se super plakáty!

4.) Můžete se stát trvalou součástí designu naší hry. S radostí vás nafotíme a uděláme z vás rekvizitu, s níž budou všechny další skupiny, co Železnou oponu navštíví, muset pracovat!

5.) Trollí odměny. Kromě našeho oblíbeného trapného pocitu vám zajistíme, aby vás po dobu jednoho měsíce systematicky buzerovala a trollila na sociálních sítích tajná policie z Železné opony. Tohle už je hodně divoké!

Součástí všech odměn bude také glejt s poděkováním za podporu Železné opony. V případě první odměny bude mít digitální formu, v případě ostatních fyzickou na křídovém papíře.

A jak odměny vypadají?

Základem našich fyzických odměn jsou skvostné plakáty na křídovém papíře o velikosti A2. Tohle jsou ony!

Mašín gun - Ctirad a Josef Mašínové coby ikonický dvouhlavý nepřítel totalitního státu stylizovaný do podoby slavného herního hrdiny Duke Nukema. Jak vidíte, Ctirad neváhá udělat si selfie se sestřelenou sovětskou družicí!

MasinGunT_web.jpg

Tento skvělý kousek je inspirován tématikou naší hry a jistě se bude vyjímat v každé trochu odvážnější domácnosti:

poster_identity_cz_preview (1)_small.jpg

 

A toto je "Nukleární Lenin", stroj zkázy, co sežehne na prach veškeré symboly západní dekadence!

small.jpg

 

A jak probíhá stavba? Zhruba takhle! A moc ty fotky nezkoumejte, už tak vám ukazujem víc, než dost! :)

Photo 24-04-15 20 12 38.jpg

Photo 25-04-15 14 35 32.jpg

Photo 28-04-15 17 54 49.jpg

Máte na nás nějaký dotaz? Chybí vám zde nějaká odměna?

Navštivte náš web, napište nám email, komunikujte s námi na Facebooku nebo Twitteru! Jsme tu pro vás!

PODPOŘTE NÁS! DĚKUJEME!

 

 

 

ReachedCZK 106,177(163%)

163%
CZK 65,000requested
129contributors
Contribute

project authorKrutart Games boyz

Rewards

CZK 75Trapný pocit, že jsi přispěl málo:(

Chceš nás podpořit a k tomu dostat něco extra? Trapný pocit, že jsi přispěl málo ti hned tak někdo nezaručí, proto pořizuj. Výhoda je, že doručujeme instatně! Přihazujeme samozřejmě i digitální poděkování, protože navzdory vtípku v názvu odměny si samozřejmě velmi ceníme každé podpory!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Vyznamení Za zásluhy o budování Železné opony

Za stopade ti pošleme děkovný glejt v podobě řádu od RoboGottwalda Za zásluhy o budování Železné opony. Budeš mít sice pocit, že se musíš 20 minut sprchovat, ale neboj, je to jen hra.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Kup si slevu skoro zadarmo a nos Řád práce!

Za 200,- u nás dostaneš stokorunovou slevu na skupinu, až se přijdeš podívat a zahrát si Železnou oponu! Také dovalíme glejt Řádu práce za zásluhy o budování naší hry!

Number of available rewards: 35/40

Reward unavailable

CZK 250Chceš paranoiu?

Chceš vědět, jaký je to pocit, když tě tajná policie stalkuje na sociálních sítích? Tahle odměna ti zajistí tvou porci šikany po dobu jednoho měsíce. Facebooková STB tě bude trollit na sociálních sítích!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 299Sólo vstup na hru a poznání nových lidí

Chceš si zahrát Železnou oponu a ještě se u toho seznámit? Tohle je odměna pro tebe – po skončení kampaně Ti napíšeme o Tvé časové dispozice a dáme tě do kupy s dalšími parťáky. Kdo ví, třeba to bude začátek báječného přátelství, ostatně nic nestmelí lidi jako krize. Byť předem připravená a náležitě zaranžovaná!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Propagandistický plakát Železná opona

Připravili jsme pro vás design plakátu s tématem naší hry z dílny ostříleného maséra Luka Tomskiho známého prací na hromadě božích projektů, třeba na filmu Grandhotel Budapešť. Plakát k náhledu uvnitř textu, je to ten s těmi vostrými chlápky! Dodáme ve vysoce kvalitním provedení a A2 formátu!

Number of available rewards: 20/30

Reward unavailable

CZK 500Trapný pocit, že autoři žebrají:(

Chceš, ať se cítíme jak idioti a žebráci? Tak nám dej prachy jen tak. Budeme se cítit blbě a ještě ti za to poděkujeme digitálním glejtem s vyznamenáním Za zásluhy o výstavbu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Nukleární Lenin

Propagandistický plakát s jaderným Leninem, ultimátním strojem zkázy, sežehujícím na nukleární prach veškerou západní dekadenci. To chceš. Dopij svůj poslední flat white, nasaď brýle a kochej se apokalypsou. K náhledu vlevo uvnitř textu kampaně. Dodáme ve vysoce kvalitním provedení a A2 formátu!

Number of available rewards: 43/50

Reward unavailable

CZK 700Mašín gun

Luxusní A2 plakát na křídovém papíře zpodobňující v alternativní realitě boj proti komunistickému režimu. Mašín gun, pěst československého odboje, stylizovaný do symbolů západní herní popkultury jako je Duke Nukem nebo Doom! A nechybí ani selfie se sestřelenou sovětskou družicí! Náhled vizuálu v textu projektu vlevo.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 750Vstup pro pár!

Když už je ten květen, měsíc lásky, nabízíme vstup pro vás a vaši drahou polovičku. Nebo kámoše/kámošku, pokud jste single! Pokud nemáte větší partu, snadno si užijete Železnou oponu i ve dvou. Stmeluje! Odměnu si vyberte kdykoli po spuštění naši hry 5. 6. 2015!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 999Ostrý vstup. Se slevou!

Vezmi partu 2-5 lidí a užij si Železnou oponu za cenu, za jakou mimo tuto kampaň nebude k dispozici!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,100Uděláme z tebe rekvizitu!

Chceš být navždy zvěčněn v naší hře a stát se součástí jejího designu? V rámci této odměny tě nafotíme a staneš se rekvizitou – sprostým podezřelým z protistátní činnosti! Každý, kdo bude hru hrát, bude muset řešit puzzle spojený s tvou tváří!

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 1,200Vstup do Železné opony a plakát s její tématikou!

Chceš si nejen zahrát Železnou oponu s přáteli, ale také k tomu dostat kvalitní A2 plakát na památku? Tahle odměna je přesně pro Tebe. Stav se!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,400Vstup do Železné opony a plakát s jaderným Leninem

Chceš si nejen zahrát Železnou oponu s přáteli, ale také k tomu dostat kvalitní A2 plakát na památku, a to rovnou s designem nukleárního Lenina, stroje zkázy? Tohle je vončo!

Number of available rewards: 24/30

Reward unavailable

CZK 1,500Tukanova volba– Ostrý vstup, Mašín gun a rekvizita

Odměna ušitá na míru letitému ksichtu časopisu SCORE, moderátoru známých pořadů Re-Play i Applikace. Chceš si i ty pořídit Tukanovu volbu? V rámci této odměny si přijď kdykoli v partě 2-5 lidí zahrát Železnou oponu. Když to rozpočítáš, je to 250,- na jednoho, a to je fér! K tomu navrch dostaneš za tři kila dokonalý plakát Mašín gun, pěst československého odboje, stylizovaný do herních popkulturních symbolů. Náhled v textu projektu. A aby toho nebylo málo, zvěčníme tě jako rekvizitu v samotné hře a každý, kdo bude hrát, tak bude muset luštit puzzle spojený s tvým ksichtíkem!

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 1,700Volný vstup a easter egg!

V naší hře bude i drobné tajemství, takzvaný "easter egg" pro obzvlášť pozorné hráče. Chceš, aby neslo motiv inspirovaný Tvou osobou? Tohle je odměna pro Tebe - a po spuštění hry si Železnou oponu rovnou zahraj s přáteli!

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 2,000První den ostrého provozu a grilovačka!

Přijď v partě 2-5 hráčů otestovat Železnou oponu v první den provozu, tedy 5. června. Součástí odměny je i welcome drink a vstup na naši večerní opening párty!

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 3,000První vstup ever!

Chcete být s partou 2-5 hráčů vůbec prvními lidmi, co pokřtí Železnou oponu? Tohle je pro vás – všechno nový, hezký, inu jako Kyjev! A navíc vás v místnosti čekají četné dárky + samozřejmě vstup na úvodní večerní grilovačku. Máme bar i terasu!

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 4,000Teambuildingový match

Zahrajte si s kolegy z práce Železnou oponu. Natočíme záznam z vaší session a pak u piva v našem baru proberem, jak jste se poprali s jednotlivými puzzly a úkoly. Třeba zjistíte, že jste lepší než váš boss.

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 5,000Potřebuješ publikum?

Potřebuješ pomoct svému byznysu nebo projektu? Společně vymyslíme crossmarketingovou akci, skrz kterou nasměřujeme naše hráče k vám. A kdo ví, možná si od nás odneseš i vyznamenání za Zásluhy o výstavbu!

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable