284955841_5511206925580222_4292610834850248927_n.jpg

Tyjátr na hradě 3. ročník  Umění

Amatérský nesoutěžní festival pro mladé, ale i starší nadšence divadelních festivalů, v krásných prostorách zříceniny Vodního hradu Lipý v České Lípě.

439993524_859911842837247_2064006454347216922_n.jpg

ReachedCZK 20,500(137%)

137%
CZK 15,000requested
16contributors
ContributeRewards

A je tu třetí ročník našeho, pořád malého miminka, v podobě dvoudenního festivalu amatérských divadel. 
Protože jsme milovníci všemožných divadelních festivalů a přehlídek, tak jsme se před pár lety rozhodli, že si jeden takový přátelský uděláme i u nás. Letos opět v květnovém termínu a to 17. a 18. května.

No a kam vlastně zavítat? Do České Lípy! Máme tu totiž krásnou zřízeninu Vodního hradu Lipý, který se nám osvědčil jako to správné místo na pořádnou divadelní jízdu! Jednotlivá představení a hudební čísla můžete vidět a slyšet na stagi přímo pod širým nebem nebo v intimních sklepních prostorech, či v útulném CTT (Centrum textilního tisku). 

A jaký program nás čeká v letošním roce? 

Tentokrát jsme se zaměřili zejména a hlavně na soubory základních uměleckých škol z blízkých i dalekých luhů a hájů. Soubory přijedou se svými úžasnými lektory a učiteli, kteří se jim v průběhu let věnují a z mladých nadšenců tvoří například budoucí nadějné divadelní hvězdy, nebo se jen mladým lidem snaží ukázat, jaká je divadlo zábava, ale i náročná dřina, a jak lze divadlem kvalitně trávit volný čas. 

Přesvědčí vás o tom děti a studenti z Liberecké, Litoměřické či Lounské ZUŠky, které se intenzivně věnují práci na sobě, ale také v kolektivu, ze které vzešlo ovoce v podobě ukázek inscenací jako je třeba cukrárna Myriam nebo Linda a příběh o dospívání dívek. Mostecké divadlo Brambůrky k nám opět přiváží pohádku o Perníkové chaloupce pro malé i velké. A také k nám zavítá muzikálové představení studentského sboru GUT! Balada pro banditu. 

(foto z minulého ročníku: Červená Karkulka, divadlo Brambůrky)

(foto z minulého ročníku: ZUŠ Louny) 

(foto z minulého ročníku: Špalíček pohádek, Divadelní klub mladých)

Samozřejmě i letos se zapojuje náš domácký soubor - Divadelní klub mladých, který letos přinese pohádku pro děti s názvem Příběh hraček, nebo také písničkový večer s písněmi ze všech našich představení, které nás v posledních letech provázely na prknech. 

(foto z minulého ročníku: dětští diváci na pohádce) 

Také letos čeká na děti program, který si pro ně připravil DDM Libertin, kterému moc děkujeme za jejich přízeň a spolupráci. Co na děti čeká? Přijdťe se podívat!

(foto z minulého ročníku: DDM Libertin - dětský program, hry s loutkami) 

(foto z minulého ročníku: program pro dětské diváky) 

No a samozřejmě nesmí chybět ani hudební vložky, o které se letos opět postará uskupení Českolipské ZUŠ - "Hluchá parta". O večerní hudební party se potom postarají kapely místního gymnázia a Školy rocku. 

(foto z minulého ročníku: Hluchá parta, ZUŠ Česká Lípa)

(foto z minulého ročníku: kapela Papírová brčka) 

(foto z minulého ročníku: hudební program)

Krom zábavy spojené s divadlem také můžeme nabídnout náš merch, nebo fotku z naší Alfie budky.

No a protože tahle sranda něco stojí a my jsme přeci jen studenstký soubor, který sice sem tam vydělá nějakou tu korunu hraním na veřejnosti, tak jsme se ale opět rozhodli touto cestou zkusit zažádat o nějaký příspěvek, který by nám s Tyjátrem pomohl. Díky vaší loňské obrovské štědrosti jsme mohli zaplatit souborům, které nás navštívily a vlastně díky tomu může letos Tyjátr proběhnout znovu. Děkujeme za každý příspěvek a hlavně se na vás všechny moc těšíme!

Tak pa v květnu! 

Vaše DKM, které si jen přeje stmelit mladé divadelníky <3 

ReachedCZK 20,500(137%)

137%
CZK 15,000requested
16contributors
Contribute

project authorIveta Vrabcová

Rewards

CZK 100Pivo s pořadately

Potřebujete vyzpovídat naše pořadatele, nebo s nimi jen chcete strávit chvilku a popovídat si o festivalu? Předplaťte si čas a na místě si dojděte za svým pořadatelem, kterého můžete pozvat na pivo nebo jiný drinčík.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Jen tak 200,-

Chcete nám jen přispět? Můžete nám zaslat "jen tak dvoustovečku" a podpořit tak náš festival.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Jen tak 500,-

Chcete nám jen přispět? Můžete nám zaslat "jen tak pětistovečku" a podpořit tak náš festival.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Jen tak 1000,-

Chcete nám jen hodně přispět? Můžete nám zaslat "jen tak tisícovečku" a podpořit tak náš festival.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Jen tak 2000,-

Jsi opravdu náš fanoušek? Chceš, aby se Tyjátr rozjel a získal si tak svou tradici a pravidelnou návštěvnost? Můžeš nám přispět větší sumičku a to dvoutisícovečku. Pokud dorazíš na Tyjátr, zastav se za některým z pořadatelů, prozraď mu, kolik jsi Tyjátru přispěl a možná tě čeká nějaká menší odměna.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable