Zahrada2_trpaskop_tisk_1.jpg

Trnkova zahrada 2 - interaktivní výstava pro děti v Praze Umění

Unikátní interaktivní projekt, který se pohybuje na pomezí výstavy, divadelního představení a animovaného filmu a vzdává poctu knize Jiřího Trnky.

Trnkova zahrada 2 - interaktivní výstava pro děti v Praze

ReachedCZK 205,050(103%)

103%
CZK 200,000requested
77contributors
ContributeRewards

Trnkova Zahrada 2 je unikátní projekt, který by se těžko s čímkoli srovnával. Chtěli bychom, aby si každý návštěvník Zahradu maximálně užil a protože víme, že každého baví něco jiného a našich nápadu je mohlo, stále na ní pracujeme, vylepšujeme ji a vytváříme nové atrakce. A právě proto se obracíme na Vás, pro které je Zahrada určená, abyste nám pomohli naše plány realizovat a udělat z ní tak místo s nepřeberným množstvím zákoutí, objektů, her..., zkrátka aby Zahrada rostla a kvetla!!

Zahradu stále rozšiřujeme a chceme, aby byla hravější, aby se v ní mohlo bavit víc dětí najednou, aby byla opravdu pestrá a jedinečná. Je funkční, pěkná, oblíbená, navtěvovaná, ale našich nápadů je spousta. Každá další výstava je tedy originální a svá, protože vždy přinese něco nového, a to především díky podporovatelům, jako jste Vy! Nová stanoviště, nové exponáty a nové příběhy - to dělá Zahradu, čím je. Chceme rodičům i dětem v Praze ukázat, že výstava nemusí být vždy nudná a tichá. Ba právě naopak! Důležitou součástí výstavy je právě samotný účastník, protože celá Zahrada reaguje na jeho podněty. Běhejte, skákejte, prolézejte, házejte a přemisťujte :) Jednoduše se bavte a uvidíte, jak na Vás bude Zahrada reagovat! 

Od 15. února do 15. května je plánována výstava Trnkova zahrada 2 v Malostranské besedě v Praze. Je určena především dětem navštěvující školky a první stupeň základní školy. I rodiče si však přijdou na své. Výstava zatím úspěšně proběhla v Plzni a v Písku a teď ji čeká velká výzva v Praze :) A kdo ví, třeba se dostane i do Japonska, kde Trnkova ilustrace patří mezi velice oblíbené ;)

Budeme rádi za jakoukoli podporu při realizaci tohoto unikátního projektu, který se snaží vzbuzovat v dětech fantazii, dělat jim radost a zábavnou formou je i něčemu přiučit :)

Trnkova zahrada se pohybuje na pomezí výstavy, divadelního představení a animovaného filmu a vzdává poctu knize plné humoru a poesie - Zahradě Jiřího Trnky. 

 

Chcete se podívat, jak to v Zahradě vypadá? Zkuste 3D virtuální prohlídku: http://www.galeriehrou.cz/cs/zahrada

Autory této výstavy jsou Jan a Matyáš Trnkovi:

Ak. Mal. Jan Trnka nar. 1956. Po ukončení studií na VŠUP spolupracoval jako výtvarník s filmem a televizí, věnoval se volné tvorbě, především malbě, vystavoval v Čechách i v zahraničí.  Kromě  výtvarné činnosti věnuje se tvorbě literární a v poslední době i oboru výstavnictví. Autor velké  retrospektivní výstavy Ateliér Jiřího Trnky, která byla jedním z vrcholů projektu Plzeň-evropské hlavní město kultury 2015, která bude pro velký úspěch reprizována v termínu 16.1-15.5.2016 ve Chvalském zámku v Praze .

Matyáš Trnka je animátor a vizuální umělec jehož tvorba se rozprostírá mezi filmem, kresbou, výtvarnými objekty a interaktivní grafikou. V roce 2010 byl kurátorem galerie Malá na Chodovské tvrzi v Praze. Ve své tvorbě vychází především z klasických výtvarných technik – kresby a modelace. Jeho tvorba zahrnuje řadu netradičních výtvarných postupů, experimentuje například s časosběrným natáčením, či sestavováním filmů z fotografií. 

Zahrada2_slonograf_tisk_1.jpg

Původní námět

Tuhle knížku asi mnozí z vás znají. Je to jedna z nejznámějších a nejvydávanějších knih Jiřího Trnky, kterou malíř a filmař nejen ilustroval, ale také napsal. Poprvé vyšla v roce 1962 a velmi záhy se zařadila mezi nejoblíbenější knížky pro děti. Vypráví o pěti klucích, kteří objeví cestou do školy za rezavou brankou tajemnou, zarostlou zahradu, v jejíchž útrobách se setkají s různými, převážně zvířecími tvory a prožívají s nimi nejrůznější absurdní a směšná  dobrodružství. Trnkova Zahrada neztratila ani po více nežli 60ti letech nic ze svého půvabu a vtipu a baví dnes již třetí generaci čtenářů. Pro ty, kteří ji nečetli, číst nechtějí, neumějí nebo už to zapomněli, je zde originální kybernetoskop: Trnkova ZAHRADA 2, který hrdiny knihy přenáší z média tištěného do média audiovizuálního. Cílem jeho autorů však není pouze mechanicky přenést obrázky a text knížky do veřejného prostoru, o což se ne vždy úspěšně snaží malá divadla. Podstatou projektu je hra, do které je interaktivně zapojen i divák.

Co je to Originální kybernetoskop?

Originální kybernetoskop je velkokapacitní audiovizuální stroj na zábavu, legraci a půvabné nesmysly. Byl zbudován na půdorysu knihy, výtvarného divadla, biografu, cirkusu a motokrosu. V jeho rozlehlých útrobách o rozloze několika set metrů čtverečních čeká malého (i velkého) návštěvníka řada neobyčejných atrakcí a překvapivých setkání. Kuriózní a ne vždy přátelští obyvatelé Zahrady se zhmotní  prostřednictvím animací, filmových triků a projekcí, ale i prostřednictvím nových, ještě nepatentovaných vynálezů, pro které byli autoři nuceni vymyslet názvy. Malí, odvážní jedinci (do váhy 30 kg) se mohou zúčastnit adrenalinové tříkolkové honičky se zlomyslným kocourem na kočkodromu, se svými rodiči navštíví slonograf, pomocí trpaskopu vstoupí do hlavy sádrového trpaslíka a odhalí jeho sen, zabrnkají si na štěkafón a když budou mít štěstí (smůlu), vynoří se z hlubin velrybária „moudrá“ velryba a počastuje je některou ze svých zničujících vědeckých přednášek na téma: velryba – včera, dnes a zítra.

Zahrada2_slonograf_tisk_4.jpg


Unikatní Trnkovy grafiky - náhled jedné z odměn za podporu! 

grafika_1_sml.jpg

grafika_2_sml.jpg

 Tričko Trnkova zahrada - náhled jedné z odměn za podporu

trika_fb.jpg

 Psí víno - náhled jedné z odměn za podporu

pis_vino.jpg

ReachedCZK 205,050(103%)

103%
CZK 200,000requested
77contributors
Contribute

project authorMatyáš Trnka

Rewards

CZK 100Placka - Trnkova Zahrada 2

Placka na motivy výstavy Trnkova zahrada! Pochlubte se originální plackou a podpořte tím tuto unikátní výstavu.

Expected delivery of the reward: March 2016

Number of available rewards: 500/500

Reward unavailable

CZK 200Vstupenka na výstavu v Praze + samolepky + placka

Čestná vstupenka na výstavu do Malostranské besedy v Praze. K ní dostanete placku a sadu originálních samolepek - ideální na polep auta, lednice, hrníčku či kamarádových zad :)

Expected delivery of the reward: March 2016

Number of available rewards: 979/1000

Reward unavailable

CZK 250Čestná vstupenka na obě Trnkovy výstavy

Speciální vstupenka na dvě výstavy věnované rodině Trnků - Trnkova zahrada 2 v Malostranské besedě a Ateliér Jiřího Trnky ve Chvalském zámku. Pronikněte do Trnkových ilustrací a fantazií jako ještě nikdo předtím :)

Expected delivery of the reward: March 2016

Number of available rewards: 484/500

Reward unavailable

CZK 500Kniha Zahrada s věnováním od autorů + vstupenka

Je to jedna z nejznámějších a nejvydávanějších knih Jiřího Trnky, kterou malíř a filmař nejen ilustroval, ale také napsal. Poprvé vyšla v roce 1962 a velmi záhy se zařadila mezi nejoblíbenější knížky pro děti.

Expected delivery of the reward: March 2016

Number of available rewards: 226/250

Reward unavailable

CZK 850Tričko s motivem Zahrady + placka + vstupenka

Originální tričko s potiskem na motivy Zahrady 2 + placka (aby jste si ji mohli hned připnout, to je přeci jasný ;))

Expected delivery of the reward: March 2016

Number of available rewards: 96/100

Reward unavailable

CZK 1,500sada 2 lahví Psího vína + sada nálepek + vstupenky

Báječné víno pro výjimečné lidi + dvě vstupenky do Malostranské besedy na výstavu Trnkova zahrada 2 ;)

Expected delivery of the reward: March 2016

Number of available rewards: 49/50

Reward unavailable

CZK 2,000Dárkový poukaz na nákup + vstupenky

Knihy, hračky, hry, placky, magnetky, hrníčky, oblečení, polštáře, štěstí, uklizeno, dekorace, obrazy, reprodukce a tak dále... Projděte si web http://www.studiotrnka.cz/ a nakupte si přesně to, co se Vám nejvíce líbí! K poukazu dostanete navíc dvě vstupenky na výstavu!

Expected delivery of the reward: March 2016

Number of available rewards: 98/100

Reward unavailable

CZK 5,000Soubor knih + vstupenky, placka a samolepky

Soubor knih s ilustracemi Jiřího Trnky + dvě vstupenky na výstavu + dvě placky a pět sad samolepek

Expected delivery of the reward: January 2016

Number of available rewards: 100/100

Reward unavailable

CZK 25,000Unikátní Trnkova grafika

Existuje jen několik málo Trnkových grafik. Pár z nich nabízíme tady a teď. Sběratelský unikát má rozměry 60x40 cm a zasíláme jej již zapaspartovaný a je připravený jen k zavěšení na zeď :) Fotografie naleznete v popisu projektu. K ní dostanete dvě vstupenky na obě výstavy a dvě placky

Expected delivery of the reward: March 2016

Number of available rewards: 6/7

Reward unavailable

CZK 30,000Bronzový partner

Děkovné video po dobu 1 týdne na stránkách www.zahrada2.cz a FB stránkách (slon projde s cedulí se jménem). Video bude taktéž součástí smyčky promítané v prostorách Malostranské besedy po celou dobu konání výstavy. K tomu dárkový balíček, který obsahuje (3x tričko, 10x placka, 20x sada samolepek, 10x volná vstupenka do Malostranské besedy na výstavu Trnkova zahrada 2)

Expected delivery of the reward: March 2016

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 50,000Stříbrný partner

- děkovné video po dobu 1 měsíce na stránkách www.zahrada2.cz a FB stránkách (slon projde s cedulí se jménem). Video bude taktéž součástí smyčky promítané v prostorách Malostranské besedy po celou dobu konání výstavy. - k tomu dárkový balíček, který obsahuje (5x tričko, 20x placka, 50x sada samolepek, 20x volná vstupenka na obě výstavy - Trnkova zahrada 2 a Ateliér Jiřího Trnky) - propagace partnera v rámci PR v médiích a rádiích

Expected delivery of the reward: March 2016

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 100,000Zlatý partner

- děkovné video na stránkách www.zahrada2.cz a FB stránkách (slon projde s cedulí se jménem). Video bude taktéž součástí smyčky promítané v prostorách Malostranské besedy po celou dobu konání výstavy. - dárkový balíček, který obsahuje (10x tričko, 50x placka, 100x sada samolepek, 30x volná vstupenka na obě výstavy - Trnkova zahrada 2 a Ateliér Jiřího Trnky) - 5x soubor knih s ilustracemi Jiřího Trnky - 2x sada 2 lahví Psího vína - propagace partnera v rámci PR v médiích a rádiích - UNIKÁTNÍ TRNKOVA GRAFIKA - rozměr 60x40 cm, zapaspartovaná - foto viz. popis projektu

Expected delivery of the reward: March 2016

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable