cf-kniha-otvirak.png

Trabantem napříč kontinenty - velká kniha Knihy

Podpořte vydání epické knihy o cestách žlutého cirkusu! Přes 600 stran těch nejlepších příběhů a fotek.

Trabantem napříč kontinenty - velká kniha

ReachedCZK 4,287,192(1,429%)

1,429%
CZK 300,000requested
3,102contributors
ContributeRewards

JE TO TAM! 100 % PŘEKONÁNO! KNÍŽKA BUDE! JSTE NEJLEPŠÍ!

DÍKY VŠEM ZA PODPORU! Podařilo se vybrat dost peněz na vydání knížky i na odměny pro všechny, kdo nám s ní pomohli! DĚKUJEME MOC! A budeme moc rádi, když si budete objednávat knížky i další věci dál. Nahradíte nám tím vypadek peněz z přednášek a pomůžete nám tak zvládnout přípravy na další cestu a k tomu budete mít super dárek k Vánocům, protože jen to, co si objednáte tady na startovači, stihneme odeslat do Vánoc!

‼️TAKŽE JESTLI CHCETE NAŠI VELMI VELKOU KNIHU, TAK TADY A TEĎ‼️
...a máme k ní ještě pár dárků jako poděkování za vaši podporu!

‼️KNIHA NEBUDE V KNIHKUPECTVÍCH‼️

MODELY TRABÍKŮ, MALUCHA A K TOMU PLAKÁT
NEJVĚTŠÍ DÁREK PRO VŠECHNY!

Když vidíme, jak úžasně nás podporujete, chtěli jsme vám dát nejlepší dárek, Vzpomínali jsme, co jste nám kdy říkali, že byste nejvíce chtěli a byl to: model trabanta, plakát a kniha. Knihu máme, takže zbývaly první dvě věci. A tady jsou!

Chtěli jsme model tak jednoduchý, jako je trabant sám. Model, který dáte dohromady bez speciálního nářadí kdekoli a kdykoli. A nejen trabant! Taky maluch, a k tomu náčelník a Radek… a dokonce i jeho pas!

2x trabant, 2x maluch a k tomu náčelník s Radkem.

 

ZÁLOŽKY, KDE MŮŽETE ZTRATIT RADKA - DALŠÍ DÁREK PRO VŠECHNY!

Díky, díky, díky! Máme fakt radost, že se vám naše knížka líbí a tak tu máme další speciální poděkování. Sadu záložek, kterou pošleme každému, kdo nás podpořil, či podpoří při vydání naší velmi velké knihy. Můžete s nimi založit stránky ve svém velmi Velkém deníku, nebo s nimi můžete hrát divadlo o hledání ztraceného pasu ...nebo o hledání ztraceného Radka??

 

Týmové záložky

NAŠE NEJKRÁSNĚJŠÍ SAMOLEPKA - DÁREK PRO VŠECHNY!

Jste skvělí a my vám za to chceme nějak poděkovat, tak pro vás máme malý dárek. Děkovnou samolepku, poctivou, bytelnou vinylovou, která přežije i nástrahy počasí! Přidáme ji do každého balíčku z kampaně na výrobu Velkého deníku z cest a udržení žlutého cirkusu v chodu! (plus si ji samozřejmě budete moci převzít při osobním předání). Ta samolepka je malá zpráva o tom, jak jste pro nás důležití, zpráva o tom, že žlutý cirkus nikdy nebyli jen ti, kdo jedou v autech na motorkách, ale celá ta obrovská komunita kolem.

Samolepka pro všechny

VELKÝ DENÍK Z CESTY KOLEM SVĚTA

Když jsme přejeli trabantem Afriku, řekli jsme si „nikdy více“! Když se nás mnohokrát ptali, jestli nenapíšeme knihu, říkali jsme „nikdy“. Nikdy ale neříkej, že to nejde, a už vůbec nikdy neříkej nikdy! Tak jsme o tom začali více a více uvažovat. O knize, která neměla nikdy vzniknout, ale která vlastně začala vznikat už po prvních stovkách kilometrů první výpravy.

Dumali jsme tedy, jak to pojmout, a pro inspiraci se začetli do našich starých textů a došlo nám, že tohle už znovu lépe nenapíšeme. Že už máme moc velký odstup a už víme, že jsme to zvládli a dobře to dopadlo.

A tak jsme se rozhodli najít vše, co jsme za ty roky sepsali a nafotili, ponořit se do toho, vystopovat ztracené úryvky a nikdy neviděné texty a vytvořit knihu, která vznikla stejně přirozeně jako celý žlutý cirkus.

Nikdy jsme neměli v plánu objet svět ani vydat knihu. To, že zrovna čtete tyhle řádky, je jasným důkazem toho, že to jde, dokonce i když se nechce.

Stačí chtít dělat věci pro radost.

Doplňujeme sadu žlutého cirkusu, ke stolní hře přibylo nové rozšíření a především velká kniha!

UDRŽTE ŽLUTÝ CIRKUS NAD VODOU

Tentokrát to ale není jen o tom, že chceme udělat něco, co potěší nás i vás. Jde o budoucnost žlutého cirkusu. Příští rok touhle dobou chceme být na další cestě (sakra, to jsme prokecli tajnou informaci) a protože se chceme pustit do světa úplně jiným autem (proti kterému je trabant luxusní vůz), jsou přípravy složité, náročné… a hlavně drahé. A dělat letos něco náročného a drahého, není zrovna nejlepší nápad.

Vždy jsme přípravy na další cestu platili z peněz z přednášek, jenže letos jsme jich za celý rok udělali tolik, jako jindy za měsíc. A lepší to v dohledné době nebude. Takže kniha, rozšíření ke hře, nebo cokoli jiného, co si pořídíte, nám umožní jet dál, protože peníze půjdou do našeho tajného (velkolepého) plánu!

Cílová částka startovače pokryje pouze výrobu samotné knihy a rozšíření hry. Není tam ani koruna pro ty, kdo na ní pracovali, ani koruna na další cestu, je to risk, ale je to náš styl a držíme se ho. Vždy jsme dávali jako cíl tu nejmenší sumu, jakou jsme potřebovali, a zbytek nechali vás.

A vy jste nás nikdy ve štychu nenechali.

Nechceme dělat charitu, chceme vám nabídnout něco, na co jsme pyšní, něco za čím si stojíme, a něco, co vás i nás těší. Výměnou za to, budeme moci jet dál.

A vytvořit něco dalšího, co nás i vás těší.

Kniha, kde můžete cestovat s lehkou hlavou. Letět očima, prohlížet si fotky a přistávat jen tam, kde se vám zlíbí.

KNIHA, KDE JE VŠECHNO

Tahle knížka, co knížka, kniha, má na 624 stranách (velkých 210 x 275 mm) 75 kapitol sepsaných a nafocených na pěti světadílech všemi posádkami žlutého cirkusu. Někdy jsme psali na střídačku, někdy jeden psal a druhý kontroloval. Někdy fotili fotografové… a někdy zubař (na první cestě jsme si vážně nemohli vybírat). Psali jsme v autech, ve stanech i v betonové slepici, na pouštích, v horách i pralesech, v olezlých hostelech i v zámečku v Kapském městě.

Vynést je znovu na světlo znamenalo malou trabantí archeologii. Strávili jsme mnoho hodin hledáním po zálohách záloh, ve starých počítačích, cloudech i discích. Ale dali jsme dohromady všechno, co se zachovalo - není toho rozhodně málo! Všechno jsme přečetli, opravili stovky chyb a překlepů, probrali se desítkami tisíc fotek a postupně vše skládali dohromady.

Velký deník neměl být původně tak velký. Knížka měla mít napřed maximálně 400 stran, pak 450 stran, pak 500 stran, pak 601 a nakonec jich je 624.

Kniha má na 624 stranách 75 kapitol od první tranbantí výpravy až po tu poslední.

KNIHA JAKO NAŠE CESTY

Je to jak naše cesty, delší, než jsme plánovali, náročnější než jsme plánovali, ale o to našlapanější a barevnější. Ekonomicky to není moc výhodné, protože výroba je fakt drahá, ale my chceme, aby to bylo nejlepší!

Kniha ale vypráví i příběhy mezi řádky. Třeba o tom, jak jsme se pomalu prokousávali nahoru. Ze začátku nám nikdo nevydal zdaleka všechno, co jsme napsali. Texty jsme museli krátit a upravovat. Teprve nyní vychází mnohé z nich tak, jak původně vznikly. S přibývajícími cestami se nám pomalu dařilo přesvědčovat vydavatele, že děláme něco, co lidi baví, ale i tak vznikaly texty, které šly do šuplíku, a z mnoha důvodů je nikdy nikdo neviděl. Až teď.

 Tahle knížka je destilát žlutého cirkusu na papíře. Je jako trabant, když jej dáme dohromady před cestou. Naleštěný, opravený, ale pořád svůj. Plný příběhů.

Kniha, kde je všechno, co jsme kdy sepsali, a to nejlepší z toho, co jsme kdy vyfotili.

ROZŠÍŘENÍ STOLNÍ HRY!

Ovšem není to jen knížka! Na mnohá přání jsme dali dohromady rozšíření naší stolní hry. Pečlivě jsme zkoumali, co byste chtěli nejvíce, a tak vznikl balíček o 110 kartách obsahující dvě sady nových kvízových otázek pro ty, kteří mají rádi výzvy! Jednu pro zkušené cestovatele s novými divočejšími otázkami a jednu pro nejmenší cestovatele, kterým dětská pravidla bez kvízu přišla moc snadná!

K sadě pro velké není třeba žádných zvláštních vysvětlení. Prostě je zamícháte do balíčku původní hry a hrajte. Přibudou nejen nové, ještě záludnější otázky, ale též nové, ještě vychytanější odměny včetně možnosti obírat soupeře o jeho karty.

Sada pro menší cestovatele má svůj vlastní balíček. Když malý cestovatel vjede na políčko kvízu, lízne někdo starší kartu a přečte otázku. Protože ale i malí cestovatelé jsou různě velcí a každý půlrok navíc se počítá, mají některé kartičky otázky dvě. Základní a doplňující „pro větší“. Pokud si to nechcete komplikovat, čtěte jen základní. Pokud ale máte pocit, že malý cestovatel je vlastně docela velký, je druhá otázka návodem, jak položit složitější otázku. Případně můžete položit i obě. Záleží na vás.

Rozšíření stolní hry přináší 110 nových karet pro náruživé hráče a náruživé dětské hráče.

A JEŠTĚ SPOUSTA DALŠÍCH VELKÝCH I MALÝCH VĚCÍ NAVÍC

Kromě knížky a rozšíření je tu spousta dalších odměn. Úplně nová plechová cedule, úplně nový magnet i úplně nový náramek a poprvé i úplně nový plecháček! A k tomu i osvědčená klasika. Kalendář, DVD, Bluray a samozřejmě i naše stolní hra samotná, protože ji určitě ještě někdo nemá!


Bytelný plecháček, elegantní plechová cedule a k tomu magnet, vyberte si, co se vám líbí, nebo berte vše najednou!

Jestli jste hledali žlutý vánoční dárek, tady jich je spousta. Uděláte radost těm, které překvapíte, i nám, protože nám pomůžete. Z čehož plyne, že pokud se opravdu nestane nějaký zásadní průšvih, máte knihu (i vše ostatní) do Vánoc doma!

 

DÍKY VÁM MŮŽEME JET DÁL!

Velká žlutá sada pro velké fandy: stolní hra, rozšíření stolní hry a k tomu velmi Velký deník z cest.
Dejte si prosím pozor, ať nezapomenete uvést doručovací adresu. Pokud jste na ni zapomněli, nebo ji chcete změnit, tady je návod jak to snadno a rychle udělat.

ReachedCZK 4,287,192(1,429%)

1,429%
CZK 300,000requested
3,102contributors
Contribute

project authorDan Přibáň

Rewards

CZK 300Rozšíření stolní hry navíc (nelze samostatně)

Pro všechny, kdo chtějí některou z našich odměn a k tomu rozšíření trabantí stolní hry navíc! Pokud si vyberete nějakou z odměn posílaných poštou, můžete si k ní přihodit ještě tohle rozšíření stolní hry a pošleme vám to najednou. Samotně rozšíření neposíláme! Nelze přidat ke knize k vyzvednutí.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 601Rozšíření hry s poděkováním

Rozšíření pro vás, kdo opravdu nic jiného nechcete a přesto nás chcete podpořit. Původně jsme s touto odměnou nepočítali, ale na přání ji přidáváme. Úplně nový silikonový náramek + náčelníkem podepsané rozšíření stolní hry.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 880Velký deník k vyzvednutí

Prostě Velký deník, k vyzvednutí v Praze.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,030Velký deník poštou

Prostě Velký deník, ale poštou, takže o poštovné dražší.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,330Velký deník a rozšíření hry

Velký deník a rozšíření stolní hry pro vás, kdo už máte trabantí stolní hru a chcete mít celou sadu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,330Velký deník s poděkováním

Děkujeme za podporu v přípravách na další cestu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + všechny trabantí filmy jaké kdy vznikly ke stažení + dětskou knížku jako audioknihu + nový silikonový náramek + náčelníkem podepsanou knihu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,400Stolní hra s rozšířením

Pro vás, kdo si chcete místo čtení hrát. Stolní hra + rozšíření stolní hry.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,530Velký deník s novým výročním magnetem

Děkujeme za podporu v přípravách na další cestu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + všechny trabantí filmy jaké kdy vznikly ke stažení + dětskou knížku jako audioknihu + nový silikonový náramek + nový výroční magnet "trabantem navždy" + náčelníkem podepsanou knihu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,630Velký deník a rozšíření hry s poděkováním

Děkujeme za podporu v přípravách na další cestu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + všechny trabantí filmy jaké kdy vznikly ke stažení + dětskou knížku jako audioknihu + děkovnou samolepku + nový silikonový náramek + rozšíření stolní hry + náčelníkem podepsanou knihu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,630Velký deník a nový bytelný expediční plecháček

Děkujeme za podporu v přípravách na další cestu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + všechny trabantí filmy jaké kdy vznikly ke stažení + dětskou knížku jako audioknihu + nový silikonový náramek + nový bytelný expediční plecháček + náčelníkem podepsanou knihu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,700Stolní hra s rozšířením a poděkováním

Pro vás, kdo si chcete místo čtení hrát. I vám děkujeme za podporu v přípravách na další cestu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + všechny trabantí filmy jaké kdy vznikly ke stažení + dětskou knížku jako audioknihu + nový silikonový náramek + rozšíření stolní hry + náčelníkem podepsanou stolní hru.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,830Velký deník a nová výroční plechová cedule

Děkujeme za podporu v přípravách na další cestu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + všechny trabantí filmy jaké kdy vznikly ke stažení + dětskou knížku jako audioknihu + nový silikonový náramek + novou výroční plechovou ceduli k "trabantem navždy" + náčelníkem podepsanou knihu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,830Velký deník a nekonečný trabantí kalendář

Děkujeme za podporu v přípravách na další cestu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + všechny trabantí filmy jaké kdy vznikly ke stažení + dětskou knížku jako audioknihu + nový silikonový náramek + podepsaný (!) kalendář z cesty z Indie domů + náčelníkem podepsanou knihu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,910Dva Velké deníky poštou

Prostě dva Velké deníky poštou, pro vás, komu jeden nestačí.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,280Velká žlutá sada

Pro vás, kdo chcete mít celý set! Velký deník + trabantí stolní hra + rozšíření stolní hry.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,330Velká vánoční sada

Děkujeme za podporu v přípravách na další cestu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + všechny trabantí filmy jaké kdy vznikly ke stažení + dětskou knížku jako audioknihu + nový silikonový náramek + novou výroční plechovou ceduli + nový výroční magnet + nový expediční plecháček + náčelníkem podepsanou knihu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,601Velká žlutá sada s poděkováním

Děkujeme za podporu v přípravách na další cestu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + všechny trabantí filmy jaké kdy vznikly ke stažení + dětskou knížku jako audioknihu + nový silikonový náramek + trabantí pexeso + stolní hru + rozšíření stolní hry + náčelníkem podepsanou knihu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,300Velký deník a podepsaný trabantí filmový archiv

Děkujeme za podporu v přípravách na další cestu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + všechny trabantí filmy jaké kdy vznikly ke stažení + dětskou knížku jako audioknihu + nový silikonový náramek + DVD s podepsanými filmy: Trabantem Hedvábnou stezkou, Trabantem napříč Afrikou, Trabantem až na konec světa, Trabantem do posledního dechu, Trabantem tam a zase zpátky a seriály: Trabantem Jižní Amerikou, Trabantem z Austrálie do Asie a Trabantem z Indie až domů a jako bonus bluray s filmemTrabantem do posledního dechu + podepsanou knihu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable