cf-hra-video-otvirak-4-bez_play.png

Trabantem napříč kontinenty - stolní hra Hry & Apps

Podpořte náš další nejlepší nápad! Stolní hru, kde si v kůži posádky žlutého cirkusu užijete naše cesty jako nikdy předtím.

Trabantem napříč kontinenty - stolní hra

ReachedCZK 5,116,262(1,705%)

1,705%
CZK 300,000requested
4,003contributors
ContributeRewards

 

JE TO TAM! 100 % PŘEKONÁNO! MÁME NA VÝROBU HRY! Jste nejlepší!

DÍKY VŠEM ZA PODPORU! Podařilo se vybrat dost peněz na vydání hry i na odměnu pro všechny, kdo nám s ním pomohli! DĚKUJEME MOC! A budeme moc rádi, když si budete objednávat hry dál. Nemáme nijak vyřešenou jinou distribuci a počet vyrobených kusů se bude odvíjet od startovače a s prodejem v hračkářstvích vůbec nepočítáme.

‼️TAKŽE JESTLI CHCETE NAŠI NOVOU KRÁSNOU HRU, TAK TADY A TEĎ‼️
...a máme k ní ještě pár dárků jako poděkování za vaši podporu!

POHLED Z PÓLU - POSLEDNÍ DÁREK PRO VŠECHNY!

Protože jste nejvíc nejlepší, rozhodli jsme se přidat ke hře na poslední chvíli ještě jeden dárek jako poděkování za neuvěřitelnou podporu: pohled z trabantí výpravy do Antarktidy, kam nás neustále posíláte!  Pohled je poctivý s kolonkou na adresu i známku, takže ho můžete s klidem poslat... třeba na pól!

Trabanti_Hra_Detail9_Pohled.png

TRABANTÍ PEXESO - DALŠÍ DÁREK PRO VŠECHNY!

Jak jsme slíbili, tak činíme! Máme připravené trabantí pexeso jako dárek pro všechny, kdo si objednali, nebo objednají naší stolní hru. A není to ledajaké pexeso! Je v něm speciální karta Radkův pas, a protože se Radkův pas nedá nikdy najít, nedá se najít ani karta s ním. Je totiž jen jedna a nemá pár, což komplikuje hledání dvojic a do poslední chvíle není jisté, jaké karty k sobě patří. A máme v zálozeještě další speciální pravdila. Tak  se těšte!

Trabanti_Hra_Detail81_Pexeso.png

 

Nevíme, jestli jsme úspěchem hry víc dojatí, nebo šokovaní, jsme si ale jistí, že vy jste prostě skvělí! Tohle jsme nečekali! DÍKY! Pracujeme na dárcích, kterými bychom vám poděkovali. Jako první je Radkův pas. Vzácný, jako Yetti, komiksový, ztracený, zrušený a zase ztracený pro každého, kdo si pořídí naši hru. Můžete si s ním hrát, můžete si ho doma vystavit ...nebo ho můžete ztratit!

RADKŮV PAS - DÁREK PRO VŠECHNYTrabanti_Hra_Detail71.png

JEDEME NA CESTU PO VAŠEM STOLE!

Chcete se podívat za oponu žlutého cirkusu? Pojeďte s námi! V naší stolní hře se stanete součástí týmu a zažijete výpravu kolem světa se vším všudy. Naše cesty totiž nejsou jen to, co je pak vidět v kině nebo televizi. Co to ale bude, netušíte, dokud není film hotový. A tak točíte a točíte. Není potřeba nic hrát, je ale potřeba být pohotový a nikdy nezapomenout na kameru. A takové jsou naše cesty, dobrodružství a film, film a dobrodružství a právě taková je i naše hra.

Nikdy jsme nebyli schopni říci, jestli točíme film, protože cestujeme, nebo cestujeme abychom mohli točit film. Jedno patří k druhému a druhé k prvnímu a jakmile jste jednou ve střižně, zjistíte, že ve filmu nejvíc funguje, když dostáváte nejvíc zabrat. A tak si, když jde do tuhého, říkáte „do filmu dobrý“. Mnohokrát jsme se tím uklidňovali, když se nám nedařilo, nemohli jsme jet dál a měli všeho plné zuby, protože pokud to přežijeme, budeme mít skvělé záběry a skvělé záběry dělají skvělý film a skvělé zážitky a záběry vyhrávají i naši hru.

„Svět patří těm, co se neposerou! A u filmu to platí obzvlášť. Čím divočejší věci natočíte, tím lepší film máte!“

Dan Přibáň o natáčení trabantích filmů

Naše hra se vším všudy: 300 karet, 12 postav a hlavně celý svět, který čeká na vaše dobrodružství!

Naše hra se vším všudy: 300 karet, 12 postav a hlavně celý svět, který čeká na vaše dobrodružství!

JDETE DO TOHO S NÁMI?

Náklady na hru jsou obrovské, nikdy jsme nic tak drahého nevyráběli! Dlouho jsme váhali, co dál, ale pak jsme si řekli, že to zkusíme. Chtěli jsme, aby hra byla vážně pěkná a měli jsme z ní radost my i vy. A tak jsme místo kartiček s černobílým rubem, udělali kartičky barevné z obou stran. Místo prťavých karet jsme zvolili velké. Místo aby počítadlo úspěchu filmu byla černobílá stránka návodu, je to samotatný barevný karton. atd. atd. Prostě jsme chtěli, aby to bylo boží!

Cílová částka pokryje pouze výrobu samotné hry. Není tam ani koruna pro ty, kdo na ní pracovali. Ani pro malíře, který tomu dal parádní komsikový styl, ani pro grafičku, která to musela celé poskládat a donekonečna předělávat, když jsme dostávali další a další dobré nápady. Není tam ani koruna pro ty, kdo nám pomáhali hru navrhnout a není tam samozřejmě ani koruna zisku.

I když tedy cílovou částku vybereme, pořád budeme v minusu, ale hra bude moci vzniknout. Protože stejně jako u trabantích výprav nám jde hlavně o to dělat věci, která nám i vám dělají radost a až pak doufat, že nebudeme v mínusu.

A věříme, že díky vám nebudeme!

Chcete hrát za Marka?Do světa můžete vyrazit v kůži 12 členů žlutého cirkusu, každý má své plusy a minusy. Cílem hry není být první v cíli, ale posbírat na cestě co nejvíce zážitků, ze kterých pak složíteten nejlepší film.

DO FILMU DOBRÝ!

Víte, co by bylo na cestě nejhorší? Ne, kdyby nám shořela auta, ale kdybychom to nenatočili! A přesně taková je naše hra. Pojedeme kolem světa a bude se nám dít spousta věcí, ne vždy příjemných, ale v podstatě vždy veselých. Někdy tedy až zpětně…. pokud je přežijete. To všechno musíte natočit, dovézt materiál domů a tam něj postříhat film.

Nevyhrává ten, kdo dojel první do cíle, ale ten, kdo má nejlepší film. A nejlepší film má ten, kdo na cestě dostal nejvíc zabrat. Takže až se vám nebude dařit, řekněte si „do filmu dobrý“ a jeďte dál! Smyslem hry není projet svět co nejpohodlněji a nejbezpečněji, ale natočit ten nejlepší materiál. Raději se vrátit pro záběr, který vypadá dobře, než se hnát vpřed.

A přitom poznávat svět, který si nikdy tolik neužijete, když ho profrčíte stovkou v offroadu, jako když každých sto kilometrů opravujete trabanta. Teprve pak uvidíte, jak je krásný a pestrý.

Kviz plny vypecenych otazek

200 karet kvízu s otázkami k zemím, kudy jsme jeli i kudy jsme nejeli a k tomu dávka zajímavostí nejen o žlutém cirkusu.

ŽLUTÝ CIRKUS U VÁS DOMA

Takovou hru jsme pro vás připravili. Tu myšlenku jsme dostali už před mnoha lety a vrtala nám hlavou znovu a znovu. Měli jsme spoustu nápadů, šikovné a zkušené lidi, úžasného malíře. Jenže hra je hrozně drahá na výrobu a my se toho báli. Stejně, jako jsme se před lety báli jet do Afriky a vyrazili tam, až když jsme cítili, že nastal čas. S hrou je to stejné. Objeli jsme svět, máme za sebou velkou cestu domů a svět přece patří těm, kdo se neposerou!

A tak jsme zavřeli oči, skočili a křídla si připneme až později. Přes půl roku jsme na hře pracovali. Poctivé pořádné hře v pěkné krabici, krásným herním plánem a hlavně obsahem, za kterým si můžeme stát stejně, jako si stojíme za filmy.

Nechtěli jsme příliš složitou hru pro matadory stolních klání, na to máme mezi našimi fanoušky moc dětí a my rádi děláme věci pro děti. Nechtěli jsme ale ani „člověče nezlob se na žluto“. A tak jsme promýšleli, ladili a chystali a teď je konečně hotovo. Hra, kde si prožijete dobrodružství, která znáte, ale i ta, která neznáte, a hlavně si zažijete pocity, jaké zažíváme na cestách my. Momenty, kdy toho na jednu stranu máte dost, ale na druhou si uvědomujete, že to, co teď zrovna točíte je parádní věc, která vám může utáhnout kus filmu, že sice máte boty plné ledové vody, že pod vámi praská shnilý most, že vám příliv odnáší auta… ale že jestli to dostanete domů, budete mít skvělý film.

Ale nedá se cestovat nevědět nic o světě kolem. Potřebujete to a cesta vás stále něco učí, každý den, každý kilometr. A i to patří k naší hře. Hádanky, kvízy, překážky, které otevírají oči.


O CO TEDY JDE?

● Nevyhrává, kdo první přijede do cíle. Na vítězství má vliv průběh celé hry a velká rychlost může být i kontraproduktivní.
● I když rychlost pohybu určuje kostka, směr si určuje hráč sám.
● To, zda bude mít hráč na konci šanci na vítězství, určuje sice občas náhoda, ale spíše jeho schopnosti a znalosti.
● Hra má jednoduché, ale znatelné RPG prvky a podle toho, za koho hrajete, plní se vám některé úkoly snadno, jiné složitě.
● Celé je to nenápadně edukativní.

Jak dobrý film jste natočili se dozvíte na počítadle. Kdo má nejlepší film, vyhrává!Jak dobrý film jste natočili se dozvíte na počítadle. Kdo má nejlepší film, vyhrává!

 

A TAK JE TADY NAŠE HRA A SPOUSTA DALŠÍCH VĚTŠÍ, ČI MENŠÍCH DROBNOSTÍ K NÍ!

Co jen hrdlo ráčí a co jen máte rádi: nová výroční plechová cedule k cestě kolem světa, výroční magnet, fungl nové DVD s naším nejnovějším filmem, krásná nová trabantí tužka (i s gumou!), fungl nový nástěnný kalendář formátu A2, ale i oblíbený plecháček atd.

Naše krásná nová trabantí tužka... i s gumou!

Uděláme vše proto, abyste měli doma hru do Vánoc a budeme moc rádi, když nás podpoříte. Hra není nikde jinde, než na startovači k mání. Takže teď, nebo nikdy!

DĚKUJEME ZA PODPORU V NOVÉM DOBRODRUŽSTVÍ!

 

Trabanti_Hra_Detail2-Radek.png

A ta nejdůležitější zpráva ze všech: Konečně můžete ztratit Radkův pas!

Co najdete v krabici?

● herní plán
● počítadlo úspěchu filmu
● 12 karet postav
● 200 kartiček s kvízovými otázkami
● 100 kartiček záběrů
● 4 figurky
● žolíka
● hrací kostku
● návod ke hře

 

A JAK SE TO VLASTNĚ CELÉ HRAJE?

Naše výprava je určena pro dva až čtyři cestovatele od 12 let, ale s junior pravidly můžete vyrazit na cestu s dětmi od 6 let. Cílem není být první v cíli, ale natočit co nejlepší film. Aby vám to šlo co nejlépe, octnete se v kůži jednoho z 12 členů žlutého cirkusu. Každý je v něčem dobrý a v něčem zase ne, což se hodí (a někdy nehodí) během postupu hrou.

Vyrazíte na cestu a pomocí hodů kostkou postupujete po mapě. Tam na vás číhají všemožné záludnosti a především příběhy ze čtyř okruhů, jaké potkávají i nás: lidé, úřady, příroda a technika. Když stoupnete na pole daného úkolu, berete si z balíčku kartu, kde je popsáno, co se vám stalo, a co musíte udělat, abyste mohli jet dál. Někdy je to úkol fyzický, někdy vědomostní, někdy jazykolamý a někdy je třeba správně hodit kostkou. Pokud úkol splníte, získáváte odměnu, pokud ne, pokutu.

Ne všechny úkoly ale musíte plnit! Protože každý hrajete za někoho z nás, máte naše schopnosti, a tak některé situace zvládáte tak zkušeně, že nemusíte dělat nic a rovnou je vyhráváte. Radek si třeba skvěle poradí s opravou, ale jak dojde na pasy a hranice, je v háji.

Můžete hrát za holky i za kluky.

Můžete hrát za holky i za kluky, každá postava vám s některými úkoly pomůže a s některými ne.

Ovšem tím to nekončí. Vybojovanou kartu s úkolem si necháte, protože na nich stojí vítězství! Cílem hry není být první v cíli, ale natočit nejlepší film, a co situace a úkol, to filmový záběr. A čím náročnější úkol, tím lepší záběr. Čím více dostanete na cestě zabrat, tím spíše vyhrajete.

Kdo na konci sestříhá nejlepší film, tedy poskládá dle pravidel ideální kombinaci všech filmových záběrů, vyhrál. Nemusí to tedy být rozhodně ten, kdo byl v cíli první. Hra naopak umožňuje se pro záběry libovolně vracet a není nutné jít stále dopředu. Bez strategie to nepůjde… stejně jako bez určité dávky štěstí. Přesně, jak to chodí u žlutého cirkusu.

Postup navíc ovlivňuje kvíz, další balíček karet, které si berete, pokud stoupnete na pole s otazníkem. Zde je 200 otázek o přírodě, světadílech, zemích, trabantech i žlutém cirkusu. Pokud odpovíte správně, získáte výhodu, pokud ne, no… může to dopadnout různě.

Hodně štěstí, málo poruch a skvělé záběry!

Jak změnit adresuHodně z vás se ptalo, jak dodatečně dodat doručovací adresu. Samozřejmě, že nás těší, že nás tak moc chcete podpořit, že zapomenete uvést, kam vám máme hru poslat! My vám ji ale poslat chceme, takže tady je návod pro ty, kteří se zapomněli zaregistrovat a nezadali adresu.

ReachedCZK 5,116,262(1,705%)

1,705%
CZK 300,000requested
4,003contributors
Contribute

project authorDan Přibáň

Rewards

CZK 950Hra k vyzvednutí

Prostě hra, k vyzvednutí v Praze.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,100Hra poštou

Prostě hra, ale poštou, takže o poštovné a balné dražší.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,400Hra s poděkováním

Děkujeme za podporu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film ke stažení + děkovnou samolepku + náramek + fungl novou trabantí tužku + náčelníkem podepsanou hru

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,600Hra s magnetem

Děkujeme za podporu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film ke stažení + děkovnou samolepku + náramek + výroční magnet k objetí světa + náčelníkem podepsanou hru

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,700Hra s osobním předáním od náčelníka

Děkujeme za podporu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film ke stažení. Ke hře dostanete: děkovnou samolepku + náramek + věnování od náčelníka, jaké si na místě vymyslíte. Setkání proběhne před Vánoci v Praze.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,700Hra a nový trabantí kalendář

Děkujeme za podporu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film ke stažení + děkovnou samolepku + náramek + podepsaný nový kalendář z cesty z Indie + náčelníkem podepsanou hru

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,900Hra a bytelný expediční plecháček

Děkujeme za podporu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film ke stažení + děkovnou samolepku + náramek + fungl novou trabantí tužku + bytelný expediční plecháček + náčelníkem podepsanou hru

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,900Hra a nová plechová cedule

Děkujeme za podporu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film ke stažení + děkovnou samolepku + náramek + fungl novou trabantí tužku + novou výroční plechovou ceduli k objetí světa + náčelníkem podepsanou hru

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,900Hra a náš nový film na DVD

Děkujeme za podporu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film ke stažení + děkovnou samolepku + náramek + fungl novou trabantí tužku + podepsané DVD s filmem z cesty z Indie Trabantem tam a zase zpátky + náčelníkem podepsanou hru

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,900Hra a dětská knížka

Děkujeme za podporu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film ke stažení + děkovnou samolepku + náramek + fungl novou trabantí tužku + podepsanou dětskou knížku Jak Egu dojel až na konec světa + náčelníkem podepsanou hru

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,601Hra a velké vánoční kombo

Děkujeme za podporu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film ke stažení+ děkovnou samolepku + náramek + fungl novou trabantí tužku + podepsané DVD s filmem z cesty z Indie + bytelný expediční plecháček + novou výroční plechovou ceduli k objetí světa + náčelníkem podepsanou hru

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Hra a podepsaný trabantí DVD archiv

Děkujeme za podporu! Jako poděkování pošleme: výběr nejlepších fotografií ze všech cest v digitální podobě + Asijský film + Africký film + Americký film + Australský film ke stažen í+ děkovnou samolepku + náramek + fungl novou trabantí tužku + DVD s podepsanými filmy: Trabantem Hedvábnou stezkou, Trabantem napříč Afrikou, Trabantem až na konec světa, Trabantem do posledního dechu, Trabantem tam a zase zpátky a seriály: Trabantem Jižní Amerikou a Trabantem z Austrálie do Asie a jako bonus bluray s filmem Trabantem do posledního dechu + náčelníkem podepsanou hru

The number of rewards is not limited

Reward unavailable