úvod (2).jpg

Toulky stínem - Povídky Knihy

Máte rádi knihy ze světa fantasy? Tak podpořte mou knihu a zatoulejte se v tajemstvích neprobádaného světa plného strhujících dobrodružství.

úvod (2).jpg

ReachedCZK 15,170(152%)

152%
CZK 10,000requested
47contributors
ContributeRewards

''Všechno, co si přečtete, se totiž skutečně odehraje. Ve vaší hlavě. Ve vašem srdci. Písmo je totiž mocnější, než veškerá kouzla světa.''

Díky tomuto projektu bych chtěl vydat svou první knihu fantasy povídek ze světa Toulek stínem, jež slouží jako nástin mých budoucích fantasy románů - ty prozatím čekají v mém šuplíku na svou šanci. Prvotně vám však chci nabídnout tyto povídky, budu rád, když se začtete do následujících řádků, a pokud vás kniha zaujme, tak je pro vás připravena i s dalšími věcmi v rámci odměn.

K čemu peníze využiji?

Vybrané finanční prostředky poputují zejména na realizaci vydání všech výtisků, které si prostřednictvím odměn zamluvíte. Z přebytku bych rád zafinancoval nadbytečné výtisky, které by mi pomohly vytvořit finanční polštář pro vydání dalších knih. Do ceny odměn jsou zahrnuty jejich výrobní náklady, ale také nadhodnota, jíž využiji k podpoře nových webových stránek, pro vytvoření co nekvalitnějších map a také pro přidělení ISBN pro elektronickou verzi knihy.

Technická kvalita odměn se bude postupně zvyšovat dle vybraných prostředků.

  • pokud se vybere až 15 000. -, tak vytiskneme kvalitnější mapy (detailnější na lepším papíře)
  • pokud se vybere až 18 000. -, vytvoříme ke knihám přebal
  • Jestliže bude vaše štědrost vyšší, než jsme si představovali, připravíme spoustu dalších odměn a bonusů, o kterých vás informujeme pomocí novinek

  ***

obal4.jpg

 ***

„Klid v soudní síni!“ utišil snad už po desáté ctihodný soudce Galerius přítomné. Soudní dvůr v Mlžném přístavu opět umlknul a všichni diskutující se vrátili na svá místa. „Popište nám ještě jednou, jak došlo k událostem z patnáctého dne Mudrcova jména, pro které jste byl obviněn z podněcování k násilí,“ vyzval Galerius kadeta Williama Padingtona, který se krčil na stolci obhajoby. Will mlčel. Soudci, kterých bylo šest, se po sobě významně podívali. „Pane Padingtone! Popište nám události z patnáctého dne Mudrcova jména!“ zakřičel na něj znovu soudce.

 ***

O knize

Je troufalé vydat jako debut začínajícího autora zrovna Povídky? Rozhodně. Ovšem pro svět, v jakém se Toulky stínem odehrávají, je to nezbytné. Navazující díla by pak pro čtenáře měly být jakýmsi návratem domů. Návratem pod hvězdnatou oblohu, na které dlí v polospánku bledé oko Stvořitelovo, shlížející na svět plný příběhů, historek a legend, které stojí za to odvyprávět.

Toulky stínem nejsou jen běžnou fantasy literaturou, ve které se dočtete o epických činech smyšlených hrdinů. V mnoha případech pracuje děj s již existujícími postavami z mytologií, bajek a lidové slovesnosti, které alegorizuje a zasazuje do nových příběhů. Takto ožívají naši dětští hrdinové, kteří mohou zakusit nová dobrodružství a stát proti zcela jiným překážkám, než na jaké jsme u nich byli zvyklí. V povídkách najdeme jak intriky, podvody a souboje, tak romanci a krásu.

Samotné povídky jsou souhrnem několika krátkých textů zachycujících ve stručnosti útržky ze života prostých lidí, aby tak sloužily jako první náhled do tradic a obyčejů Toulek stínem. Každý příběh má jednoduchou zápletku, text je napsán dynamicky - to všechno pro čtenářovo pohodlí a aklimatizaci na nové fiktivní prostředí. Povídky jsou roztřízeny podle původu na příběhy Orleánské, Císařské a Vlaanderenské.

Vyprávění putuje z tichých a tajemných převorství na bitevní pole posetá mrtvými těly, až do lesů, kde je pánem příroda a největším nepřítelem člověka jeho vlastní strach. To je svět Toulek stínem, kde z pekla vylézají čerti, aby soužili zlé lidi a kde chrámoví rytíři stráží archívy moudrých učenců. Ztraťte se i vy na chvíli v prosluněných ulicích Saint-Gral, projděte se po palubě Bílého Nautila, nebo si vyzkoušejte, jaký je to pocit trpět v občanské válce. V knize naleznete krom povídek i několik pojednání dovysvětlujících pozadí příběhů.

V budoucnosti bych rád vydal i své další knihy ze série Toulky stínem:  Toulky stínem – Báje a Legendy, Toulky Stínem – Expedice do Tmy, a další…

 ***

„Jak se ti vůbec líbí šlechtický život?“ dodal starý rytíř. „Nějak si na to všechno stále nemůžu zvyknout. Čekal jsem, že až se vrátím z války, najdu si ženu, postavím třeba hostinec a do konce života budu žít v míru. Zatím jsem ale tam, kde jsem byl. Žádná o mě nestojí, protože nic nemám. Jsem chudý jako kostelní myš. Do toho malého hradu, co jsem dostal, zatéká. Služebnictvo, ještě před tím, než se rozprchlo, vzalo vše, co nebylo přibité. A já tu teď sedím a čekám na své klání, abych se mohl prezentovat alespoň vyhraným turnajem a měl trochu zlata do začátku,“ postěžoval si ponuře Diviš. 

 ***

mapaB - Copy.jpg

 ***

Jak to všechno začalo?

Na rozdíl od mnoha lidí si přesně pamatuju chvíli, kdy mě začalo bavit psaní. Dokonce je to jedna z mých nejrannějších vzpomínek. Stalo se to na Šumavě, kam jsem jako dítě jezdil na prázdniny s dědou a moje matka mi na cestu pořídila blok a pero, abych se nenudil. Nevědomky tak dala základ celému mému životnímu směru, neboť od té doby se stalo psaní nedílnou součástí mého běžného dne.

Asi ve dvanácti letech jsem se zamiloval do fantasy literatury, která se hluboce vpila do mého života. Najednou vše, co jsem napsal, mělo charakter fikce a tehdy jsem zjistil, že se chci věnovat hlavně práci na fantasy románech. Mým největším vzorem je pochopitelně J. R. R. Tolkien. Jsem jeho zapřisáhlým čtenářem, což se hlavně v počátcích hodně promítlo na mé vlastní tvorbě, která se tak v mnoha rysech stávala neoriginální. Později, už na vysoké škole, jsem začal literárně teoretizovat a rozhodl jsem se celou svou dosavadní práci hodit do koše, abych mohl započít s novým, rozsáhlým eposem. Svět, který jsem vytvořil, začal žít vlastním životem a já jsem si uvědomil, že se v něm dokonce začínám ztrácet. Co pak teprve čtenář. Proto jsem se rozhodl prvotně vydat sbírku povídek, která má čtenáři posloužit jako nástin atmosféry života hrdinů ve světě Toulek stínem a průvodce jeho reáliemi.

 ***

mapaM - Copy.jpg

 ***

Kdybyste se zeptali místních rybářů na předchozí noc, se zatajeným dechem by vám řekli, že venku strašilo. Slyšeli srdceryvné kvílení, které se neslo vichřicí, a do toho burácely hromy. Všichni do jednoho se shodli na tom, že se od moře vrátil duch potopených lodí, který svým nářkem všechny upozorňoval, aby ten večer žádný z námořníků nevyplouval na moře. 

 ***

Odměny

Své odměny obdržíte letos ještě před prázdninami, takže se nemusíte bát, že byste neměli co číst na dovolené. Nejpravděpodobněji budou odeslány v květnu. Přesněji je pro vás připraveno 11 odměn. Kniha bude vydána ve formátu A5 v pevné vazbě, počet stran je momentálně okolo 170, tento počet by měl zůstat do vydání přibližně stejný. Mapy bychom chtěli prozatím vytisknout jednostranně na formát A3, ale vše se může změnit k lepšímu, pokud se vybere větší množství peněz. Na následujících obrázcích můžete vidět, jak přibližně budou odměny vypadat. V cenách odměn je započítáno poštovné v rámci ČR.

 ***

12593869_244482752558270_3432241351384983777_o_副本.jpg

 ***

placka2 - Copy.jpg

obě - Copy.jpg

 *** 

založka - Copy.jpg

  *** 

Rád bych zde nakonec uvedl další osoby, které se na této knize podíleli. Moc vám tímto děkuji!

Ilustrace: Ondřej Maslák, Miloš Frič

Korektura: Lucie Benešová, Markéta Piechowiczová

Vazba a grafická úprava: Markéta Piechowiczová, Marek Zálešák 

ReachedCZK 15,170(152%)

152%
CZK 10,000requested
47contributors
Contribute

project authorTobiáš Janík

Rewards

CZK 100E-book

Pokud jste ochránci našich lesů, nebo chcete naplnit svou čtečku knih něčím zajímavým, tak právě pro vás jsou připraveny tyto povídky v elektronické verzi.

Expected delivery of the reward: May 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Tištěné mapy

Odměna určená pro ty z vás, kteří by rádi podpořili náš projekt, ale nejsou nadšenými čtenáři. Mapy jsou vhodné např. jako podklady pro hru Dračí doupě, nebo si je můžete zakoupit k elektronické verzi knihy.

Expected delivery of the reward: May 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Projevení přízně

Pokud nejste nadšenci fantasy knih, ale rádi byste můj projekt podpořili, tak můžete zvolit tuto formu podpory. Odměnou budou má slova díků popř. vám mohu zaslat elektronickou verzi knihy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 280Tištěná verze knihy

Tradiční výtisk povídek pro milce papíru - formát A5 v pevné vazbě společně se čtyřmi mapami.

Expected delivery of the reward: June 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Tištěná kniha + záložka

K tištěné verzi povídek obdržíte také rohovou záložku z tvrdého papíru s nápisem Toulky stínem. Společně s tímto výtiskem obdržíte 4 mapy.

Expected delivery of the reward: June 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 320Tištěná kniha + placka

K tištěné verzi povídek obdržíte také připínací placku s motivem knihy. Na výběr máte ze třech motivů. Společně s tímto výtiskem obdržíte 4 mapy.

Expected delivery of the reward: June 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 330Kniha s věnováním

V rámci této odměny získáte tištěnou verzi knihy, v níž bude jedna strana využita pro věnování, poděkování a pro podpis autora. Společně s tímto výtiskem obdržíte 4 mapy.

Expected delivery of the reward: June 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Tištěná kniha se všemi výhodami

Pokud si zvolíte tuto odměnu, obdržíte nejen knihu povídek, ale také připínací placku s motivem knihy, čtyři mapy, rohovou záložku a vepsané věnování s podpisem od autora.

Expected delivery of the reward: June 2016

Number of available rewards: 24/30

Reward unavailable

CZK 600Dvě knihy s věnováním

Pokud byste chtěli udělat radost nejen sobě, ale také někomu blízkému, tak je tato odměna pro vás ta pravá. Součástí obou knih bude věnování a čtyři mapy.

Expected delivery of the reward: May 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Ilustrace Septima

V rámci této odměny získáte vytištěnou ilustraci Septima zdobící obálku knihy. Výtisk bude ve formátu A1 na kvalitním papíře. Autorem ilustrace je student FaVU Miloš Frič.

Expected delivery of the reward: May 2016

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 1,500Sponzor

Všem sponzorům zašleme tištěnou knihu s věnováním, připínací placky s motivem knihy, rohovou záložku, čtyři mapy, děkovací certifikát a navíc budou uvedeni v samotné knize, kde jim bude věnováno také poděkování.

Expected delivery of the reward: June 2016

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 2,000Pokřtěná kniha

Díky této odměně se stanete jedinným majitelem pokřtěné knihy! Křest bychom chtěli uspořádat o prázdninách v rodném městě autora - Bohumíně. Kniha bude s věnováním a podpisem autora + obdržíte čtyři mapy, placky s motivem knihy a záložku.

Expected delivery of the reward: July 2016

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable