obraz_3_final.png

To si piš! A kresli taky Knihy

Rád píšeš a kreslíš? Dobrodružství na tebe čeká doslova na každém rohu? Rád pozoruješ ulici, kde žiješ? Pak je tato kniha právě pro tebe!

obraz_3_final.png

ReachedCZK 59,200(126%)

126%
CZK 47,000requested
110contributors
ContributeRewards

nadpis-50procent-tapeta.png

Ahoj!

Jsme jedna ilustrátorka a jedna spisovatelka. Naším snem je připravit parádní knihu pro děti, která jedinečným způsobem spojuje tvůrčí psaní a kreslení. Věříme, že kniha nebude jen pro ně, ale i pro dospělé, prostě pro všechny, kteří milují s láskou připravené knihy, psaní, kreslení, výtvarničení, příběhy, pohádky, komiks, výpravy do tajemných dálek a cesty za dobrodružstvím vlastní fantazie.

obraz_1_final.png

Zpráva o knize, do které se čtenář zamiluje

Sketch28315492-jarmilka-olejnickova.png

 Naše kniha je malé městečko se všemi svými postavičkami, místy a zákoutími; s paní kuchařkou Jarmilou Olejníčkovou, která má srdce na pravém místě, se smutnou žirafou Bedřiškou, na kterou čeká velké překvapení, s panem učitelem Mazaným, jenž zadává písemky v šifře, nebo Vlastíkem Houžvičkou, řidičem kamionu, který se ve vězení dozví mnohé o češtině i Morseově abecedě.

Malý (i velký) čtenář se ale podívá i do světa: za rumunským malířem Nicolaiem, japonskou umělkyní kaligrafie Hiromi nebo na marockou tržnici za Yusinem, se kterým ochutná voňavý mátový čaj, s Markem Polem se vydá na mnohaletou strastiplnou výpravu do Číny a zase zpátky, a s Odysseem bude putovat nekončícími bouřemi, aby nakonec společně našli cestu zpátky domů. Nebude si o dobrodružstvích pouze číst, stane se jejich součástí. Životní příběhy postav se prolínají a inspirují čtenáře k vlastní umělecké tvorbě – ke kreslení i psaní. Nenásilnou formou tak děti nejen malují své vlastní představy, ale vyzkoušejí si i různé žánry – kaligramy, limeriky, deníky z cest, automatický text, povídky, pohádky nebo vlastní fantasy.

Přejeme si, aby se kniha stala kamarádem vás – dětí. Kamarádem, se kterým trávíte čas doma i na cestách, aby se stala vaším deníkem, v němž si čtete, malujete a kreslíte, přemýšlíte, dohadujete se a smějete se. Všechny příběhy – dvojstrany – se proto dopisují, dokreslují, nebo oboje. (Kromě výtvarnického náčiní a tužky či propisky budete potřebovat také bílou pastelku.)

Zapojení do projektu Startovač

Sketch283153158-detektivove.png

Společně jsme již vydaly knihu "Tvůrčí psaní pro malé spisovatele a spisovatelky", která byla velmi dobře přijata. Nyní se pouštíme do druhé a dáváme do ní všechno! Nechceme být tlačeny termíny edičních plánů ani představami nakladatelství, ale chceme knihu udělat dobře a po svém, pomalu a precizně, abychom se za své dílo nemusely stydět. Pracujeme na ní již rok, intenzivně několik měsíců. Blížíme se ke konci. Přemýšlely jsme, jak knihu nejlépe představit.

A proto se obracíme na Vás, čtenáře, abyste náš projekt podpořili. Pokud vybereme potřebnou částku, pokryjeme náklady na tiskárnu, sazbu, a snad i vylepšení webových stránek (www.to-si-pis.cz). Naším snem je, aby kniha byla nejen skvělá a inspirativní pro Vás i Vaše děti, ale aby se stala součástí jejich dětství. Aby si – až jednou budou vzpomínat – připomněly kromě dětí z Bullerbynu třeba naši knihu, s níž strávily bezvadné chvilky. To pro nás bude tou největší odměnou.

Pro Klokánky

Sketch283155443-deti-brejlaty.png

 Jeden z ukončených a úspěšných projektů na Startovači nás inspiroval k tomu, že pokud žádáme my něco od Vás, bylo by férové, abychom udělaly také my, autorky, něco pro ostatní. Rozhodly jsme se proto věnovat výtisky naší knihy do každého Klokánku v České republice (Fond ohrožených dětí), protože oceňujeme práci všech těch, kterým není osud ohrožených dětí lhostejný.

Formát knihy

obraz_4_final.png

Plánujeme formát blízký A4, každá dvojstrana je samostatný projekt, vybízející čtenáře ke spolupráci. Předběžný rozsah je 140 stran na kvalitním papíru, se kterým se bude výtvarnicky dobře pracovat. Pokud budeme na Startovači úspěšní, vydáme knihu v dubnu tohoto roku.

Tak se těšte! My se těšíme moc!

obraz_2_final.png

(© Název knihy stejně tak jako idea spojení tvůrčího psaní a kreslení je duševním vlastnictvím Kateřiny Hoškové a Jaroslavy Kučerové.)

ReachedCZK 59,200(126%)

126%
CZK 47,000requested
110contributors
Contribute

Rewards

CZK 90Tužka čmáralka

Touto částkou přispíváte na poštovné a balné výtisků určených pro dětský Klokánek, a zároveň na vytištění knihy. Děkujeme za dobrý skutek!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Pastelka kreslilka

Zašleme Vám jeden výtisk knihy s věnováním a podpisy obou autorek. Cena je včetně poštovného.

Expected delivery of the reward: April 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Propiska spisovatelka

Zašleme Vám jeden výtisk knihy s věnováním a jeden nástěnný plakát s ilustrací nezařazenou do knihy pro vlastní tvorbu, s podpisem ilustrátorky. Cena je včetně poštovného.

Expected delivery of the reward: April 2015

Number of available rewards: 22/30

Reward unavailable

CZK 5,000Diamantové pero

Stáváte se mecenášem knihy. Dostanete jeden výtisk knihy s věnováním, autorskou ilustraci a Vaše jméno bude uvedeno v seznamu donátorů v knize.

Expected delivery of the reward: April 2015

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable