IMG_20180914_201509_574.jpg

TLAČENKA - animovaný seriál Film & Video

Milujete animované seriály? Nerozumíte světu a lidem kolem sebe? Tak to žijete v Republice v seriálu Tlačenka.

TLAČENKA - animovaný seriál

ReachedCZK 93,550(104%)

104%
CZK 90,000requested
65contributors
ContributeRewards

Sledujte nás

www.binarycode.one

instagram.com/binarycode1

napište nám: binarycode.tlacenka@gmail.com

Kdo jsme?

Jsme spolužáci a přátelé z vysokých uměleckých škol. Přes den pracujeme a po nocích tvoříme. Poslední dva roky tvoříme animovaný seriál. O čem je? Těžko říct. Je o lidech, kteří žijí v Republice. O rodině, kde jednotlivce ovládají jejich touhy, sny, stíny. O politicích, kteří ovládají rodiny. O bulvičkách, které ovládají všechny. Je o nás a je o těch druhých.

Na co potřebujeme peníze?

Jak řekl Saša. Všechno vizuální a textové jsme zvládli sami, ale nemáme peníze na efekty, překlady a licence, které jsou potřeba pro spuštění takového projektu. Děkujem všem, kteří nám pomůžete Tlačenku rozjet. Snad vás nesklameme a ještě vás i pobavíme.

Kdo nebo co je Tlačenka?

Animovaný seriál s cílem satiricky informovat o stavu a fungování Republiky. Tlačenka je komplexní svět ve virtuální podobě. Místo jako odraz v zrcadle světa, v němž žijeme. Svět, do kterého můžeme nahlédnout, naučit se v něm přemýšlet a chápat problémy svoje i ostatních, a tyto zkušenosti si pak přenést do svého běžného života. A nakonec zjistit, že na Tlačenku se nedíváme, ale žijeme ji.

Kdo jsme a kde se bude seriál vysílat?

Na začátku měla scenáristka a režisérka Marie Krajplová napsaných 50 dílů v hrubých scénářích. Se Sávou Spirovou v posledních dvou letech vytvářely vizuální komplexní svět, který čítá na 2 000 postav.  V průběhu práce se k nim přidala bulvička Tomáš Machala, animátoři Jaroslav Hrdlička, Marcela Drobná, Jakub Vítek, Lukáš Mikovec, hudebník Jaroslav Šlauf, typografové Josef Ondrík a Matúš Buranovský. Všichni zúčastnění mají za sebou několik projektů a na dalších pracují. Myslíme si, že divák je inteligentní stvoření, které si zaslouží seriál inteligentní, vizuálně působivý, kvalitní a doufáme, že občas i vtipný. Pro občany České republiky je vzdělávací pomůckou a snad i satirickým zrcadlem toho, jak to u nás funguje. Pro zahraniční diváky bude fikcí a zábavou. Na seriál, který se zatím bude vysílat na stránkách www.binarycode.one a www.tlacenka.one, jsou vázané další aktivity v podobě jednoduchých her a knížek, které animovaný svět doplňují. Na ty se vrhneme, hned jak zjistíme, zda náš svět milujete. Vždy je tyto aktivity možné brát jako fikci, humor, ale i jako vzdělávací pomůcku, protože všechny reálie a fungování Republiky vycházejí naprosto faktograficky z fungování naší země. Každý díl má 15 minut a každá řada je tvořena 7 díly. V každém díle se řeší jedno téma na úrovni státu, občanů a rodiny a jednání všech zúčastněných se prolínají do dalších dílů. Unikátem seriálu, oproti jiným, je to, že postavy u nás stárnou a umírají a jejich rozhodnutí mají vliv na okolní svět a na ně samotné. Z důvodu zachování si svobody slova a projevu nechceme fungovat z grantů a z jiných zdrojů, z nichž je filmová tvorba u nás financovaná, jsme závislí na podpoře vás, diváků. Doufáme, že se vám náš seriál bude líbit a budete nás sledovat. Předem všem moc děkujeme za všechnu podporu. Bez vás to nedotáhneme do konce.

Výzva

Pokud se nám podaří prodat všechny vstupenky do kina, tak každý divák, který přispěl v této kampani, dostane na jaře jako bonusový dárek hru na telefon. Jak se z exekutora Žloutka stal super úředník (pozor !!! hodně nekorektní).

Výzva pro jednotlivce

1. 11. 111. 1111. přispěvatel dostane bonus dárek. Tašku s ministrem lásky podepsanou od všech tvůrců.

tasky.final.png

Svět v Tlačence je tvořen třemi základními vrstvami, které vypráví příběh.

Tlačenkovi

Rodina, která žije v rozpadajícím se zábavním parku v zemi Republika. Mají svoje vnitřní životy a sny, podle nich se rozhodují a žijí.

Karty

Karty jsou nástrojem pro znázornění principů, které nás ovlivňují, ale nejsou jednoduše zastoupeny ve hmotě, a proto máme tendence tyto energie popírat nebo je hůře chápeme.

p.png

Politici

Politik je vždy politik.

Jak vypadají dárky?

GIF

1.sasa-01.png

Tetování

dohromady-01.png

dohromady-02.png

Vstupenka do kina na premiéru v podobě placky

FINAL.placky_ustava.png

Pojmenuj si svého poslance

kompletace.png

Nafukovací balónky

balonky_final.png

Ukázky ze scénáře:

Díl Řemeslo má dno

....

Žloutek: Prasečí černý mor!!! Interně jsme si zakázali zabavovat živá zvířata. Administrativa, náklady a rizika přesahují fiskální efekt.

Bílek: Exekuce proběhla. Co chceš dražit!!!!?

Žloutek: Reparace…Právní úprava není jasná. V podstatě náhradu škody daňový řád nezná.

Bílek: (vzpomene si) Ráno má s pochvalou a pohlazením přijít ministr financí a my řešíme vztahy k dlužníkům?!?!!!!!

Žloutek: (strašně se lekne, protože si vzpomene) Nechci podstoupit nařízenou amputaci končetin bez anestetik, nedokázal bych žít bez nohou a rukou. Razítkovat bulvou!!! Já se na podatelnu nevrátím!!!! (bouchne sebou o zem, ručičkami si drží bulvičku a pořád dokola křičí: Podatelnu né!!!!!)

Bílek: Než podatelnu, to si raději vrazím hever přímo do bulvy. Co všechno jsem musel udělat, aby vyrostly!!!! (přemýšlí)… Zavolám Karlovi na Vnitro. Sklady máme společné. Teď někdy by měli porážet do hmotných státních rezerv. Nabídnu mu, že to za něj uděláme…

Žloutek: (vyskočí, má uslzené očičko)… Vyfakturujeme porážku do státních hmotných rezerv a do konzerv dáme rýži od Číňanů…

Bílek: … Prasata nám zůstanou a budeme je vydávat za ta zabavená.

...

Díl Patchwork

...

U ohně sedí pouze Botanik a oheň jenom doutná. Na návštěvu přichází Eso a Pan Bulvák. Na skleník někdo začne házet shnilá jablka a je slyšet smích. Když je to přestane bavit, dojdou za ním k ohništi. Za skleníkem začíná bouřka, hromy a blesky.

Pan Bulvák: Se prostě nedá vytočit.

Eso: Pěkně ses zařídil.

Botanik: Oheň už vyhasl a za chvilku začne pršet.

Pan Bulvák: Svědí mě za zorničkou. Úplně šílím. Nemůžu se poškrábat, kapky nezabírají, pusu nemám, tak si o orálních rozptýleních nechávám zdát. … A to nespíme, hrajem si na spaní.

Eso: A pak… (luskne rožky) Tohle není poprvé, co Pan Bulvák trpí na vočičko.

Pan Bulvák: Tak se pochlub. Novej kontinent, mezidruhové křížení…

Botanik: Nemohu to zastavit.

Pan Bulvák: Prrrprrrrr. Jaký zastavování?

Eso: Chápej, jsme zvědaví, jak se rozdají karty a za druhé… Západ ze sebe vytěžil, co mohl, především Američani…

Pan Bulvák: To je národ kobylek, neudrželi prosperitu ani přes dvě generace. Spotřebovávat, spotřebovávat, spotřebovávat (točí s hlavou i s vokem a dělá letadlo, psi na něj štěkají).

Eso: Za druhé, pokud Západ nezačne expandovat a stahovat bohatství ze zemí, které před ním byly uzavřeny, tak se jim ten kapitalismus… spotřebuje. Přišel bych o kapitalistický kartičky. Dostal bych nový, ale zvykání a období smutku.

Pan Bulvák: Vždycky se celej rozpije a máme ušmudlanou podlahu.

Eso: Přišli jsme ti poděkovat. Ať děláš, co děláš, děláš to…

Pan Bulvák: … bájově (zmiznou, zůstane po nich barevný prášek ve vzduchu a lehká vibrace v obraze).

...

Díl Zabili jsme Ježíše, ať žije Santa Klaus

...

Na vládě:

Premiér: Rád bych vám představil nového ministra lásky Rádima Kadima.

Svatopluk Pendrek, Vnitro… Vlasta, Životní prostředí.

Premiér: Rádim nebyl zvolen lidem v řádných volbách. Před vstupem do politiky vlastnil firmu Párek v rohlíku. Ve vládě bude zasedat jako odborník lásky a nesmí hlasovat pro zákony. Já běžím za Datlem na Obchod na večírek.

Rádim Kadim: Republika mrdíme, mrdíme, čuryn se musí aktualizovat!!! Už žádný vyjebanýý Velký bratr šuldomrdán ze Západu, nebo frtkoni z Východu. Spojíme se se sobě rovnými. Předběhneme dobu. Už jsem to probral s Mašíblem, mašíblem, Jeruzalémem a po vzoru státu Izrael zavedeme pšakrev cholera opět povinnou vojenskou službu, samozřejmě i pro ženy. A žádné dvoje tabulky. Pěkně ostříhat, oholit, macka v gaťatech mrd sem mrd tam, a ona je časem přejde i ta menstruace. Námor áleluja. Pšakrev cholera.

Pendrek a Vlasta vytřeští oči, do dveří strčí hlavu premiér.

Premiér: Kolega trpí Tourettovým syndromem. Máme zákon o zaměstnávání postiženců… Inkluze na vládu, inkluze do každé rodiny!!!

Rádim Kadim: Druhým krokem oslík v zadku velblouda, mrdaj se furt dokola, bude zatlačení na Olympijský výbor bukvic v zavedení jednotného závodění. Ženy mají lepru, svrab, choleru, že s nimi muži nezávodí v jedné skupině?

Pendrek: O Koncept jednotné soutěže se pokouší Američani projektem Grammy a každý rok hlásí kastraci.

Vlasta: A výherce vybírají hodem kostkou.

...

balonek_placka.png

 

 

 

 

 

 

ReachedCZK 93,550(104%)

104%
CZK 90,000requested
65contributors
Contribute

project authorTLAČENKA

Rewards

CZK 100Děkovná řeč

GIF, ve kterém ti ministr spravedlnosti Saša poděkuje za tvoje zásluhy o Republiku.

Expected delivery of the reward: November 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Nafukovací balónky

Balíček nafukovacích balónků s extra postavami. Popis dárku: 40 nafukovacích balónků (+ poštovné po ČR)

Expected delivery of the reward: November 2018

Number of available rewards: 75/80

Reward unavailable

CZK 350Tetování

Brno je daleko, ale seriál se ti líbí. Potetuj sebe, ženu, děti, babičku, dům a klidně i auto postavami ze seriálu a ukaž, že nám fandíš. Neboj, určitě si na tebe v děkovné řeči Saša vzpomene. Popis dárku: 4× A5 jednorázových tetování (+ poštovné po ČR), GIF s poděkováním

Expected delivery of the reward: November 2018

Number of available rewards: 185/190

Reward unavailable

CZK 350Vstupenka do kina na premiéru

Při příchodu dostaneš super placku s klíčovou postavou z první řady. Před projekcí se dozvíš, co je to marketing a management v umění a co máš dělat, jestli chceš něco dělat. Popis dárku: vstupenka do kina v podobě placky, přednáška o marketingu a managementu v umění, děkovný GIF Premiéra v kině: 10. listopadu 2018, 13:00–16:00, Kino Scala v Brně

Expected delivery of the reward: November 2018

Number of available rewards: 173/190

Reward unavailable

CZK 400Pojmenuj si svého poslance

Náš svět je tak propracovaný, že máme všech 200 poslanců. Sleduj, co se bude dít s tvojí postavou, kterou pojmenuješ, a staň se spolutvůrcem seriálu. Zde si vyber poslance a do zprávy uveď jeho číslo a jméno. Popis dárku: jméno pro poslance (podmínky pro pojmenování: máme inteligentní diváky, takže nic prvoplánového jako sprostá slova, například nic jako Pi…, Kur…, Babi…, Zem… Jasný?)

Expected delivery of the reward: January 2018

Number of available rewards: 17/20

Reward unavailable

CZK 450Taška s ministrem lásky

Nádherná taška s potiskem lásky. Popis dárku: 1× taška s potiskem. Lze si vybrat ze tří barev (bílá, červená, žlutá). Top materiál.

Expected delivery of the reward: November 2018

Number of available rewards: 190/200

Reward unavailable

CZK 500Analogová fotografie

Líbí se ti fotky rodiny ve znělce? Originální analogovou fotografii formátu A3 nebo polaroidovou fotografii ti všichni tvůrci podepíší a s věnováním pošlou. Každá fotografie je pouze v jednom provedení. Takže trochu překvápko, kdo na tebe vyjde. Všichni jsou fajn a ty, co fajn nejsou, stejně časem zabijem. Popis dárku: jedna analogová nebo polaroidová fotografie rodiny Tlačenků s věnováním (+ poštovné po ČR)

Expected delivery of the reward: November 2018

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 650Vstupenka do kina na premiéru + tetování

Potetuješ se, přiděláš si placku, koukneš se na seriál a poslechneš si přednášku. Určitě se potkáme na baru a pokecáme. Díky, že nám fandíš na 100 %. Za to máš slevu 50 Kč. Popis dárku: vstupenka do kina v podobě placky, 4× A5 jednorázových tetování, přednáška o marketingu a managementu v umění, děkovný GIF Premiéra v kině: 10. listopadu 2018, 13:00–16:00, Kino Scala v Brně

Expected delivery of the reward: November 2018

Number of available rewards: 188/190

Reward unavailable

CZK 650Dvě vstupenky do kina + speciální péče

V kině ti vyčleníme speciální místo se jmenovkou, balónky kolem sedadla a překvapením. Popis dárku: 2× vstupenka do kina v podobě placky, přednáška o marketingu a managementu v umění, děkovný gif, na sedatlech balónky, překvapení a poděkování Premiéra v kině: 10. listopadu 2018, 13:00–16:00, Kino Scala v Brně

Expected delivery of the reward: November 2018

Number of available rewards: 21/30

Reward unavailable

CZK 850Celoroční posílání pohlednic

V průběhu roku si 12 postav ze seriálu na tebe vzpomene. Podle svých povah ti popřejí k narozeninám, k Vánocům nebo ti napíší z dovolené. Popis dárku: 12 ručně namalovaných pohlednic. Dárek můžeš koupit někomu jinému. Pak při placení do poznámky uveď jeho jméno a adresu. Pokud chceš pohled k narozeninám nebo k jinému významnému datu, rovněž jej napiš do poznámky.

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,200Anatomista dort + vstupenka do kina

Tohle je hodně speciální dárek. Prvotřídní dort, který na tebe bude čekat v kině. Nádherně zabalený a lahodný. K němu vstupenka v podobě placky. Děkovný GIF a speciální poděkování na místě. Popis dárku: dort, vstupenka, děkovný GIF, speciální poděkování Premiéra v kině: 10. listopadu 2018, 13:00–16:00, Kino Scala v Brně

Expected delivery of the reward: November 2018

Number of available rewards: 14/20

Reward unavailable

CZK 9,000Postava v seriálu

Buď nás chceš hodně podpořit, nebo jsi egouš. Fandíme obojímu. Naše scenáristka se s tebou potká a udělá přímo podle tebe postavu, která se stane součástí druhé řady seriálu. Samozřejmě si tě vyfotí, aby bylo podle čeho dělat vizuál. Popis dárku: odpoledne se scenáristkou a ilustrátorkou, focení, vytvoření postavy

Expected delivery of the reward: January 2018

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable