7D5F31CB-42D6-4371-9570-74257F054F47.jpeg

The Weathermakers - nové album po 5 letech! Hudba

Je to pořád ještě blues? Nebo už je to něco úplně jiného? The Weathermakers vydávají své třetí album!

The Weathermakers - nové album po 5 letech!

ReachedCZK 52,864(106%)

106%
CZK 50,000requested
79contributors
ContributeRewards

Příběh nového cédéčka

Potom, co se Honza Fic v roce 2020 vydal na sólovou dráhu, převzal weathermakerovský hudební kormidlo kytarista a zpěvák Pavel Ostrý. Hned jsme společně začali pracovat na novém hudebním materiálu. Když se nás na živém koncertu v rádiu Proglas v létě loňského roku ptala moderátorka Anežka Jakubcová, co vlastně na podzim plánujeme, odpověď byla jasná: "to je jasný, chystáme nový album!"

A jaké to nové album bude? S Pavlem si vždycky říkáme, že nás nejvíc baví od původního bluesového konceptu The Weathermakers utíkat pokaždé jinam. Kdysi to shrnul bývalý basák Roman Olšanský sloganem "blues co láme kosti pohraničníkům hudebních škatulek". A přesně tak jsme dávali dohromady nový materiál, který fanouškům představujeme po 5 letech od vydání EP Dnes!

Nové album nemá název. Jsou to prostě "The Weathermakers". Nahrávali jsme dva pekelné večery ve studiu brněnského radia Proglas, vše už je hotové, včetně masteringu.

Díky vaší podpoře na startovači můžeme nechat vylisovat nosiče, opatřit je bookletem s texty, zaplatit profesionální grafiku a pak taky samozřejmě uhradit fakturu za pronájem studia a postprodukci.

Pochopitelně nechceme vaše prachy zadarmo. A proto pro vás máme přichystané různé odměny. Kromě samotných cédéček ve fyzické nebo digitální podobě a nějakého toho merche jsou tu vstupenky na křest alba či rarity jako podepsaná harmonika, na kterou byla nahrána jedna z vypalovaček alba či Kubův fešáckej klobouk.

Moc děkujem za vaši podporu. A za to že dáváte šanci původní český tvorbě. Navíc k tomu z Brna.

Ostatně, poslechněte si rovnou ukázky z několika nových písniček na našem Soundcloudu.

Embed third party content

To protect your privacy, we do not automatically load third-party content without your consent.
Want to load content from the w.soundcloud.com website?

Jak jsme nové CD nahrávali

Nové cédéčko jsme nahráli během dvou dnů v prosinci roku 2021 ve studiu brněnského rádia Proglas. Dvě odpoledne a noci plný muziky, fórků a taky "moravskýho mojo". Tak jsme totiž začali přezdívat domácí hodonínské meruňkovici, která nás nahráváním provázela. S klukama věříme, že to bylo právě kouzlo toho "moravskýho mojo", který nám pomohlo album nahrát.

A co je to vlastně to "Mojo"? Je to původní afro-americký výraz pro sáček s talismany, který vám propůjčí magické schopnosti, přinese štěstí nebo z vás udělá frajerskýho muzikanta. Hojně se objevuje právě v bluesových písních, kde se o něm mluví i jako o osobním šarmu.

No a "moravský mojo" je například také ústředním tématem nové písničky "Čarodějka", kde nabízíme náš aktuální pohled na české blues. Kromě toho je přítomno u weathermakerů tak nějak přirozeně ve formě koncertních talismanů - náramků, přívěsků, klobouků, starých ruských hodinek, vintage kytar nebo repasovaných starých rádií, ze kterých si nechává náš harmonikář vyrábět svoje komba.

9B13C281-9BAA-406F-BEB2-7B5591F6F323.jpeg

7039AC94-E728-4C84-AACE-3D9F83D2FFB9.jpeg

01BF4AE1-A7BE-4F51-B348-5FABD0A4276E.jpeg

 

 

 

 

CCF01446-5A27-4AB5-BF47-85A8403BE851.jpeg

(fotografie ze studia jsou od brněnské koncertní fotografky Evy Svobodové @Music Photography by Eva Svobodová)

Odměny za tvou podporu

CD s profesionálním bookletem

Cédéčko s 8-stránkovým bookletem v designu brněnského grafika Jakuba Vémoly. Hlavním motivem alba je kresba od moravského malíře Františka Dvořáka. Album samotné nemá název: musíte si ho poskládat sami. Z obrazů, hudby a našich textů.

weathermakers2022-01.jpg

Mikrofon Silverfish Harmonicas

Absolutní rarita, která může být vaše. Mikrofon od velšské firmy Silverfish harmonicas, který se bezvadně hodí i na zkreslený zpěv. Byla na něj nazpívána písnička "Lístky a jabloně". S poťákem na zesílení intenzity pro ještě větší zkreslení, včetně šikovného obalu na cesty. S kombem ho spojíte přes klasický "kytarový" jack.

Foukací harmonika a lekce hraní

Tuhle krásku můžete mít. Je to limitovaná edice k 150. výročí založení legendy foukacích harmoniky, firmy Hohner. Nikde už ji neseženete, je beznadějně vyprodaná. Jako bonus jeden kožený "mojo" náramek od nás a samozřejmě výukovou lekci přes Skype nebo Zoom.

Koncertní klobouk

Fešácký klobouk Zara, který s náma cestoval po spoustě štací. Jeho krycí jméno je "pork pie" a dokonce podíval i do studia radia Proglas. Nepromokne, neprofoukne, je na něj spoleh. Před předáním vyčištěno, na přání podepsáno.

Plecháček na kafe nebo bourbon

Tohle je odměna s čistokrevným bluesovým příběhem. Když jsme ještě hrávali na ulici a vydělávali tak kolikrát i prachy na nájem, nosili jsme spolu takovej prastarej smaltovanej plecháč, kam nám lidi házeli drobný. Jenže jsme neměli finance na to, abysme ho nechali potisknout. Bylo na něm naše logo přilepený na kousku papíru lepící páskou. Ale teď je všechno jinak a vy dostanete regulérní hrnek s profi potiskem. Na vandry nebo do kanclu, na kafe nebo na bourbon. Jak kdo chce.

Legendární kopák "Večerka"

Jednou z odměn je legenda mezi bubny, slavný kopák "Večerka", na který náš bubeník Peter odehrál několik koncertů a festivalů. Ve vintage provedení s repasovanou blánou a "logem" WM.

Kombo ze starého rádia

Jednou ze specialit je možnost pořídit si tohle jedinečné kytarové/harmonikové kombo vyrobené ze starého rádia. Nahrávalo se na něj několik písniček na albu (m.j. "Pivo nebo Baráck"), znáš ho také z našich koncertů. Vevnitř najdeš transformátorový zesilovač a kvalitní reprák, který tě překvapí svým parádním zkreslením. Zvládne jak domácí zkoušení, tak koncerty.

IMG_3966.jpg

xDSC_9779.jpg

Drink na kapelové zkoušce!

Ve stylové zkušebně u brněnského muzikanta Michala Jiráska, kde jsme pro vás nachystali finální podobu materiálu na nový album. Stav se za námi a dej si vychlazenej drink přímo z ledničky na recepci. Pokecáme, zahrajem a třeba u toho vznikne nová písnička!


Fender Midnight Blues

Největší kráska v naší sbírce harmonik. Jiskrně modrej půlnoční blues, na fotce přímo ze studia. Pouze jedna. Pouze pro toho největšího fanouška nebo fanynku. Podepsaná na obalu zlatou lihovkou od všech členů kapely. S ručně psaným textem písničky "Možná jsme poslední", která se na ni nahrávala.

ReachedCZK 52,864(106%)

106%
CZK 50,000requested
79contributors
Contribute

project authorThe Weathermakers

Rewards

CZK 100Přihodím stovku

OK, chceš nás podpořit, ale seš nenáročnej. Tak jako kdybys nám hodil prachy při hraní na ulici. Pošlem ti za to osobní poděkování s kapelovou fotkou v profi rozlišení mailem.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150“The Weathermakers” digitálně

Zařaď si weathermakery do svého playlistu. Na Apple Music naše album nenajdeš. Pošlem ti mailem link na stažení písniček v mp3.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Fyzické CD “The Weathermakers”

To je to proč tu jsi. Cédéčko s profesionálním, 8-stránkovým bookletem. Do auta, na chatu, na doma. Prostě kam chceš. Předáme osobně na koncertu, kde ho i rádi podepíšem, nebo jinde dle domluvy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Multipack - fyzické a digitální CD

K cédéčku ti přibalíme mailem i mp3ky. Tak budeš mít weathermakery pořád po ruce.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 420Plecháček na kafe nebo bourbon

Upřímně, tohle je kousek, po kterém jako kapela prahem už hodně dlouho. Prozatím jsme weathermakrovský logo na hrnek vždycky lepili izolačkou. Teď je vše jinak. Necháme vyrobit přesně 20 kusů smaltovaných hrnků a jeden z nich může bejt tvůj.

Number of available rewards: 14/20

Reward unavailable

CZK 450CD a dva lístky na křest

Bereš placku, ale chceš to ještě navíc všecko vidět naživo. Chápem. Vem manžela, manželku, svýho novýho kluka nebo kámošovu mámu a zažij pořádnej bourbonovej večírek. Křtíme na jaře v Brně.

Number of available rewards: 30/50

Reward unavailable

CZK 500Originální triko s motivem alba

Nosíš trika a jedno nový by se ti hodilo. Tak tady ho pro tebe máme! S originální grafikou ve speciální edici alba. Uděláme jich 10, ani o jedno víc. Prémiová bavlna se solidní gramáží.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 550Drink s kapelou na zkoušce

Chceš vědět, jak se to všechno vaří? Pustíme tě rovnou do kuchyně! Teda, pozvem tě do stylové zkušebny k Michalovi Jiráskovi ze zkusebnybrno.cz. Platíme ti vychlazený pivko nebo ZONKU, hezky za čerstva, přímo z lednice. Třeba budeš u toho, jak se rodí novej weathermakerovskej hit.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Koncertní klobouk "The Weathermakers"

Je jenom jeden. Klobouk kterej znáte z fotek ze studia a z koncertů. Zaručeně originální kus, v bezvadném stavu. Chrání před deštěm, větrem a omrzlinami hlavy. Velikost 58.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 1,400Foukací harmonika Hohner 150th

Speciální odměna od Kuby. Dostaneš jednu z jeho foukacích harmonik z limitované série Hohner 150th anniversary. Nahrával na ni jedno z nejřezavějích sól na albu v písni "Utopenec". Ladění A, hodí se do blues v E. Navrch jedna hodinová lekce hraní přes Skype nebo Zoom.

Expected delivery of the reward: February 2022

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 1,500Kopák s logem WM

Druhej takovej nikde na světě nenajdeš. Legendární kopák “Večerka” s logem WM, na který Peter odehrál několik stěžejních koncertů. Repasovaná profesionální blána v ceně 1000 Kč soucástí. Předáme na koncertě, rádi podepíšem:)

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 1,800Harmonikový mikrofon Silverfish

Absolutní rarita, která může být vaše. Mikrofon od velšské firmy Silverfish harmonicas, který se bezvadně hodí i na zkreslený zpěv. Byla na něj nazpívána písnička "Lístky a jabloně".

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 3,500Kombo ze starého rádia

Transformátorové kombo vyrobené ze starého rádia. Perfektní vintage zvuk, který je možné pro ještě větší zkreslení přepnout na "overdrive". S kvalitním reprákem, ideálka na domácí zkoušení nebo menší kšefty. Znáte z koncertů, byly na něj nahrávány i některé písničky z nového alba.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 4,500"The Weathermakers" naživo

Sbalíme všechny svoje krámy, včetně kytarovýho "Jolana gangu" a dovezeme ti naši show kam si přeješ. V ceně je plnohodnotný živý koncert naší bluesrockové formace. A navrch flaška vlastnoručně vyráběné hodonínské slivovice se značkou "Moravský mojo". Pozvi si nás na svatbu, narozeninovou party nebo kámošce na rozlučku se svobodou. Jo a nesvlíkáme se. Většinou.

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 5,000Chci být patronem alba

Jsi náš velkej fanoušek? Chceš nás podpořit hezky od podlahy? Dostaneš kompletní balík: digitální i fyzické album, dva lístky na křest, WM triko a možnost polít čestvý album s náma na podiu bourbonem. Co zbyde ve flašce, je tvoje.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 10,000Fanoušek číslo jedna

Dobře, jsi fakt srdcař a chceš nás porpořit naplno. Chceš se naučit všechny bluesový fígle, co známe. OK, my ti za to dáme pořádnou nálož odměn - fyzické CD podepsané všemi členy kapely, digitální verzi alba a dvě vstupenky na křest (včetně vstupu do backstage za kapelou). Navrch dostaneš profesionální foukací harmoniku Fender Midnight Blues (a že je to fakt kráska), lekci hraní přes Skype nebo Zoom a pozvánku na natáčení připravovaného klipu. A ještě přihodíme ručně psaný text hitu “Možná jsme poslední”.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable