DSCF7399.JPG

Tepelné čerpadlo pro Lesní školu Bezinka Ostatní

Pomozte nám k levnějšímu a ekologičtějšímu vytápění naší svobodné školy Bezinka. Společně vyměníme topení uhlím za čisté tepelné čerpadlo.

Topíme tepelnými čerpadly !!!
12/11/2019

Topíme tepelnými čerpadly !!!

Přátelé Bezinky, vše proběhlo podle plánu a už více než měsíc topíme tepelným čerpadlem!!!

Výběr byl podobná bojovka jako čekání, jestli se nám na Startovači podaří vybrat cílovou částku.

8 nabídek, 8 přesvědčivých prodejců, 8 různých cen a parametrů. Nakonec jsme vybrali švédskou kvalitu, dvě čerpadla voda-vzduch Nibe.

Cena 421 900 Kč. 250 tis. jsme měli od vás, 171 900 Kč jsme si půjčili. V plánu máme částku do 3 let splatit, v čem by nám měly hodně pomoct právě ušetřené peníze za elektřinu. 

Je to radost, vše funguje automaticky, ve škole máme hezky teplo a už Vám, Beskydy, nečudíme z komínu. 

Ještě jednou díky Vám všem. Moc jste nám pomohli. 

A hezké Vánoce. 

Za celou Bezinku Ivana 

Oslovení po oslavě
6/25/2019

Oslovení po oslavě

Děkujem, že jste přišli a oslavili tenhle skvělý společný úspěch.

Milí přátelé Bezinky, 
protože oslavovat se má, aby si člověk uvědomoval své malé i velké kroky, tak jsme to na oslavu uspěšného Startovače udělali. Pobyli jsme spolu, popili, pohodovali, zahráli si nohejbal, vytočili med. Fajné to bylo. 

P.S. Mufiny jsme měli z http://dortykarvina.cz/  z Karviné a dorty z http://www.minirestauraceudenci.cz/ z FM. Byl to luxus, tak rádi doporučujeme. 

Zítra to roztočíme, drazí!
6/14/2019

Zítra to roztočíme, drazí!

Milí přátelé Bezinky,  náš Vaší pomocí dosažený úspěch na Startovači si zaslouží oslavu.

Tak připomínáme, že zítra, v sobotu 15.6 v 16 hod, Vás zveme k nám do školy na šampus a dort a prohlídku školy, jako takové malé poděkování.

Nakonec z toho bude pestrá akce - budeme slavit, bude turnaj v nohejbale, Martin bude vytáčet med od školních včel, Michal pracovat na dokončení naší terasy, tak je možné se v případě zájmu k čemukoliv přidat. Děti vítány. Ve škole je možné i přespat (spacák, karimatku s sebou).  

Jak k nám najdete zde http://lkbezinka.cz/kontakt/ostravice/

Za Bezi Ivana

Zveme vás na oslavu!
6/4/2019

Zveme vás na oslavu!

Milí přátelé Bezinky, rádi bychom vás pozvali na oslavu naší úspěšné kampaně.

Bude se konat v sobotu 15.6. v 16 hodin, kde jinde než u nás ve škole na Ostré.

http://lkbezinka.cz/kontakt/ostravice/

Přijďte, ať vidíte naši školu na vlastní oči, pokocháte se krásnými výhledy a nádhernou přírodou kolem. Pojďme se osobně poznat, pokud se neznáme a pobýt s novými známými. Plánujeme dort, šampaňské, domácí pivo, opékání, nohejbal, společnost fajn lidí, děti polítájí venku. Takže pokud máte děti, tak je vezměte s sebou, ať se poznají s našimi. A můžete u nás i přespat (spacak,karimatku s sebou). 

Těšíme se

Za Bezinku Ivana 

Bude Párty!!!
5/14/2019

Bude Párty!!!

Vůbec nevíme, co napsat. My jsme to fakt společně dokázali!!!!!!!!!!! Děcka, na Startovači teď 253 550 Kč!!!!!!!!!!! Čerpadlo bude, teplo bude, všechno bude ......

? 

Jste fakt skvělí !!! Moc děkujeme takto virtuálně na dálku. A protože to pro nás hodně znamená, tak bychom vám chtěli poděkovat i osobně  a tak jsme si vymysleli PÁÁRTY NA OSLAVU pro všechny dárce. Tak se těšte, informace brzy pošleme. A budeme moc rádi, když přijdete. 

Zásadně nám v závěrečném finiši pomohla Tereza Winklerova Tvarůžková, prostřednictvím které se k nám dostaly peníze z představení Jaroslava Duška Pátá dohoda. Děkujeme, Terezo, všichni, kdo jste si koupili lístky na toto představení a také Marcela Berith, která byla iniciátorem této cesty.

A ještě jedna výzva na konec, máme 3 dny do konce. Pokud se vám líbí ještě nějaké odměna nebo chcete přispět jen tak, budeme rádi. Čerpadlo totiž bude stát 400 000 Kč. Díky.

Přiloženo foto naší školní party, jakoby to věděli. 

Studie Vaší zahrady od zahradního architekta
5/8/2019

Studie Vaší zahrady od zahradního architekta

Exkluzivní odměna na konec kampaně. Neváhejte, je toho omezeně!

Na posledních deset dní kampaně jsme fakt zvědaví. A protože nechceme ponechat nic náhodě, připravili jsme pro Vás ještě jednu peckovní odměnu: Studii zahrady od naší skvělé Petry, na kterou pak můžete navázat projektem a realizací.

A stále máme i jiné skvělé odměny volné. Tak to ještě pojďmě jednou nasdílet. Ať to lítá =D

 

Díky

Zahříváme se zahradničením
5/2/2019

Zahříváme se zahradničením

Jaro, všechno se nám to páruje. A tak jsme toho využili a nechali jsme si dovézt párek Berdíků. Co to je? Koukněte sami.

Dává vám větší smysl? 

A: aby děti uměly uměly vyjmenovat správně části rostliny, její pletiva, jak funguje buněčná stěna, jak funguje přesně fotosyntéza 

B: aby měly možnost ochutnávat jedlé rostliny v přírodě, pozorovat krásu květin, poslouchat šumění listí stromů, sledovat životní cyklus rostlin na vlastní oči přímo v přírodě, ne jen na obrázku

C: mít možnost zahradničit, hrabat se v hlíně, zažít sázení, péči, sklízení, zpracování a nakonec grande finále ve formě společného oběda z vlastnoručně vypěstovaných plodů, ale třeba zažít i to, že mi všechno sežerou slimáci :-(

Nám zatím spíše za bé a za cé. 
A tak ve škole zahradničíme.Máme několik vyvýšených záhonu a k tomu letos máme novinku na vyzkoušení - Berdíka - www.berdik.cz. Někteří si mysleli, že je to pejsek, ale je to květináč, jehož středem vede kompostér. Do něj vhazujeme bio-odpad z kuchyně, který je ihned přetvářen žížalami na kompost pro naše rostliny. A zasadit se do něj dá až 40 rostlin. Takže hrabání v hlíně a sázení máme za sebou, tešíme se na pokračování. 

Zahříváme se intuitivními hrami
4/26/2019

Zahříváme se intuitivními hrami

Každé ráno začínáme všichni společně intuitivními hrami. Intuitivní hry rozvíjí intuici, tedy naši schopnost správně se rozhodovat, vnímat a cítit, propují spojení mezi oběma hemisférami a dostávají člověka do rovnováhy, do svého středu.

Základem her je přijmout to, že člověk chybuje. Když se udělá chyba, řekne se jupí a tím člověk připouští, že se učíme i skrze chyby a je zbytečné být k sobě příliš kritický. Hry nabízí poznání svých slabin i silných stránek a umožňují jejich vylaďování. 

Mohu tedy pracovat se strachem, který se mi ukázal při hře pád důvěry. Mohu pracovat s odvahou, která mi při běhu důvěry scházela. Mohu hrát tleskací hry, neboť jsem si uvědomil, že se mi nelíbí nedostatek koordinace pohybu mých rukou. Mohu se častěji pohybovat prostorem bez použití očí, neboť jsem pak vnímavější k detailům a životu kolem mne. Mohu si více zpívat, neboť jsem dostal hlas. Mohu využívat lépe své smysly, abych vnímal život plnými doušky. 

Her k rozvoji je mnoho a hlavně je to vždy velká sranda. A to je v životě extra potřeba. :-)

Teplo pro Kejsyho
4/17/2019

Teplo pro Kejsyho

Kejsy je z Nigérie. Je černočerný černoch a fakt nemá rád zimu.

Ale je odvážný a nebojí se výzev a od září u nás učí angličtinu. V Beskydech, v horách, kdy letos byla zima fakt dlouhá. Ale to učení je trochu vedlejší. Hlavní je, že prostřednictvím jeho je angličtina u nás ve škole živá a pravdivá. KC mluví s dětmi anglicky a ony s ním. KC mluví s pedagogy anglicky a oni s ním. KC mluví s rodiči anglicky a oni s ním. Od rána do odpoledne, při ranních hrách, při výuce, při obědě, při odpoledním úklidu, pořád. A to je to pravé učení.

Díky, že nám pomáháte s čerpadlem, abychom si příští zimu mohli trochu více přitopit, což teď kvůli financím topíme jen na 20 stupňů. I proto, aby Kejsy u nás zůstal i další zimu. Protože je fakt skvělý a děti ho mají moc rády. Připojujeme foto Kejsyho a video, které jsme natočili v rámci naší propagace pro www.moment-ops.cz - síť charitativních secondhandů, která nás podporuje. 

Zahříváme se i zpěvem =D
4/8/2019

Zahříváme se i zpěvem =D

Kultura je v životě potřeba!

Nejen přírodou, lesem a pohybem žijeme. Rádi například i zpíváme a tancujeme. A někteří z nás více a jde jim to skvěle.

Naše Eli postoupila do finále Koprstar 2019, pěvecké soutěže pro začínající talenty. A tak jsme ji jeli podpořit s plakátkem: Eli máš talent. A povedlo se, Eli vyhrála cenu diváků. To byla radost všech. 

Smysluplná práce
4/4/2019

Smysluplná práce

Vše zdárně pokračuje.

Dnes se hodně mluví ve školství o manuální zručnosti dětí, moc pozitivní debaty to nejsou. U nás to vůbec téma není. Naše děti jsou neskutečně manuálně zručné. Stačí jediné, dáváme jim prostor a příležitosti. A k tomu, pokud je to práce smysluplná a ne jen jako, tak je to dokonalé. Takže samozřejmě, že terasu natíráme i s dětmi. 
Společná práce na věcech, které dávají smysl, dává velký smysl nám. 

Velké díky za podporu a dál prosím sdílejte naši kampaň.

Zahříváme se i prací
3/26/2019

Zahříváme se i prací

Jaro nám vlilo energii do žil a pustili jsme se do opravy vyhlídkové terasy ve škole.

S jarem přichází chuť pracovat venku, venkovní terasa volala po opravě už dlouho. Modřínová prkna čekají dva nátěry olejem, musíme očistit a natřít konstrukci. Bude to ještě pěkná fuška, ale výsledek bude stát za to. Na terase snídáme, učíme se, čteme si večer před spaním, schůzujeme,....

Díky za podporu a dál prosím sdílejte naši kampaň.

ReachedCZK 261,100(104%)

104%
CZK 250,000requested
81contributors
Contribute

Rewards

CZK 250Výtvarné dílo dětí z Bezinky

Výtvarné dílko jen pro vás, vytvořené jedním naším dítkem a zaslané na vaši adresu.

Expected delivery of the reward: June 2019

Number of available rewards: 28/30

Reward unavailable

CZK 400Píšťalka nebo nožík?

Je libo píšťalku, panovu flétnu, mluvící dřevo nebo nožík? Vše pro vás dle vašich představ vyřeže vlastnoručně náš Jarda,, kutil a český MacGyver.

Expected delivery of the reward: November 2019

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 500Sada voskovaných ubrousků z vosku včel z Bezinky

3 ks plátěného ubrousku na svačinku nebo jako nákupní varianta pro váš bezobalový život. Vše z vosku našich včel z Bezinky.

Expected delivery of the reward: June 2019

Number of available rewards: 11/20

Reward unavailable

CZK 500Nic nechci za 500

Nic nechci. Chci jen Bezinku podpořit. Diky.

Expected delivery of the reward: June 2019

Number of available rewards: 40/50

Reward unavailable

CZK 1,000Jak vaříme v Bezince?

Chcete se naučit naše oblíbené recepty? Na čem si u nás děti pochutnávají? Naše kuchařinky vyberou ty nejoceňovanější recepty a naučí vás je perfektně uvařit. Jednodenní workshop v jurtě v Palkovicích.

Expected delivery of the reward: November 2019

Number of available rewards: 12/12

Reward unavailable

CZK 1,000Bylinky pro ženy

Naše Lu vás zasvětí do tajemství podzimních bylin. Už nikdy nebudete stejná žena. Jednodenní praktický workshop v Palkovicích nebo na Ostravici.

Expected delivery of the reward: November 2019

Number of available rewards: 13/20

Reward unavailable

CZK 1,000Nic nechci za 1000

Nic nechci. Chci jen Bezinku podpořit. Díky.

Expected delivery of the reward: June 2019

Number of available rewards: 84/100

Reward unavailable

CZK 1,500Improshow pro celou rodinu

Přijedeme k vám a uděláme vám zábavný večer jen pro Vás. Dle vašich přání či nápadů sehrajeme příběhy, které nikdo jiný už neuvidí. Výhodné na narozeniny pro člena rodiny či kamaráda.

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable

CZK 2,000Relaxace s deštnými sloupy s Michalem v jurtě

Vyladíme se na své nitro a poté budeme relaxovat v blahodárných stavech mozkových vln alfa, theta a delta při zvuku sady čtyř dešťových holí, s doprovodem na další muzikoterapeutické hudební nástroje. Uslyšíte srutibox a alikvotní zpěv, didgerido, tibetské mísy, sundrum, zvonkohry, fujaru a deštné hole! V jurtě v Palkovicích.

Expected delivery of the reward: April 2020

Number of available rewards: 1/5

Reward unavailable

CZK 2,500Intu k nitru se Zuzkou a Michalem

Zážitkový kurz pro celou rodinu, kde si vyzkoušíte intuitivní hry, zažijete muzikorelaxaci, program pro děti. 2 denní workshop na Ostravici.

Expected delivery of the reward: April 2019

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable

CZK 2,500Studie Vaší zahrady od zahradního architekta

Studie Vaší zahrady na míru vytvořená skvělou zahradní architektkou Petrou Vědomou. Na studii pak můžete navázat vytvořením projektu. Prostě pecka.

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 3,000Jitro v jurtě s rodinou

Zažijte romantiku spaní v jurtě po celý víkend se svou rodinou. A nemusíte do Mongolska, ty naše jsou v Palkovicích. Kousek do lesa, k přehradě, do akváče, .. Na víkend pro 1 rodinu (pá-ne).

Expected delivery of the reward: April 2020

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 3,000Stáčení medu s Martinem

Zažijte medobraní a vytočte si vlastní sklenici medu. K tomu se dozvíte hromadu informací o včelaření.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 4,000Svobodná škola Bezinka na vlastní kůži

Vyzkoušejte si na vlastní kůži jaké to je chodit do naší svobodné školy. Zažijete vše a nic nevynecháme. 3 denní pobyt na Ostravici.

Expected delivery of the reward: April 2020

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 4,500Den na vesnici s vařením domácího piva s Evou

Zažijte se svojí rodinou 1 den na vesnici se staráním se o zvířata, dojením, v létě třeba sušením sena, ale hlavně Eva vás provede vařením domácího piva (fakt luxusního). Program je na 1 den, u Evy můžete přespat a druhý den vyrazit do Beskyd.

Expected delivery of the reward: April 2020

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 4,500Den na vesnici s výrobou sýra s Evou

Zažijte se svojí rodinou 1 den na vesnici se staráním se o zvířata, dojením, v létě třeba sušením sena, ale hlavně Eva vás naučí, jak si vyrobíte domácí čerstvý sýr (fakt luxusní). Program je na 1 den, u Evy můžete přespat a druhý den vyrazit do Beskyd.

Expected delivery of the reward: April 2020

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 5,0001 den na skialpech v Tatrách s Petrem

Náš Petr rád lyžuje. Nejraději mimo sjezdovky. Vezme vás na 1 den s sebou. Bude to jízda. POZOR - Jen pro zkušené lyžaře!

Expected delivery of the reward: April 2020

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 8,500Víkend na Ostré pro 10 lidí

Zažijte víkend v Beskydech v jedinečném prostředí naší školy na Ostravici, ať čerpadlo vidíte na vlastní oči. Pobyt na víkend (pá-ne) pro 10 lidí. Možno zkombinovat s Víkendem na Ostré pro 20 lidí (max. kapacita chaty je 30 osob).

Expected delivery of the reward: April 2020

Number of available rewards: 10/12

Reward unavailable

CZK 10,000Jitro v jurtě pro 4 rodiny

Zažijte romantiku spaní v jurtě po celý víkend se svou rodinou. A nemusíte do Mongolska, ty naše jsou v Palkovicích. Kousek do lesa, k přehradě, do akváče, .. Na víkend pro 4 rodiny (pá-ne).

Expected delivery of the reward: April 2020

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 17,000Víkend na Ostré pro 20 lidí

Zažijte víkend v Beskydech v jedinečném prostředí naší školy na Ostravici, ať čerpadlo vidíte na vlastní oči. Pobyt na víkend (pá-ne) pro 20 lidí. Možno zkombinovat s Víkendem na Ostré pro 10 lidí (max. kapacita chaty je 30 osob).

Expected delivery of the reward: April 2020

Number of available rewards: 12/12

Reward unavailable

CZK 20,000Nic nechci za 20 000

Nic nechci. Chci Vás jen podpořit. Díky.

Expected delivery of the reward: November 2019

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 50,000Radegastovo požehnání

Jste boží, protože nám chcete pomoct. Budeme se za vás modlit u našeho beskydského bůžka. Tímto se stanete Patronem naší školy.

Expected delivery of the reward: November 2019

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable