image2992.png

Ten, kdo jiným jámu kopá Knihy

Velice netradiční westernový gamebook od party kamarádů, co se vyžívají v absurdním a osobitém druhu humoru. Obsahuje hrobníka v hlavní roli.

9/21/2017

Rozloučení!

Přátelé amatérského hrobnictví, knihy jsou rozdány a doufáme, že každý z Vás se už poctivě prohání po divokém západě s lopatou na zádech. Tedy minimálně ve své fantazii.

Děkujeme všem přispěvatelům a věříme, že nám zachováte přízeň i v případě, že bychom se rozhodli napsat něco dalšího. Také pro Vás máme jednu úžasnou zprávu (pro nás úžasnější, než pro Vás, ale stále úžasnou) - naší knihy si všimlo nakladatelství Portál a chystá se ji někdy v příštím roce vydat v černobílém provedení.

Máme na Vás ještě poslední prosbu - Napiště nám, jak probíhalo Vaše dobrodružství s Jáchymem a pošlete nám obrázek toho, jak ve Vašem podání vypadal. Nebo nám alespoň dejte vědět, jak se Vám naše dílo líbilo. Odezva je pro nás nesmírně důležitá a slyšet Vaše příběhy nám udělá velkou radost. Možná pak některé z nich uveřejníme, ať se můžou pokochat všichni přispěvovatelé. Ale pokud ne, tak toto je naše poslední Novinka vůbec.

Děkujeme a mějte se krásně!

Honza, Bárt a Julie

8/20/2017

Jáchym na cestě!

Poslední dobou šlo vše podle plánu, takže nám dorazily osobní deníky, odeslali jsme pdf, knihy jsme podepsali a zkompletovali a dokonce jsme jich v pátek už i většinu odnesli na poštu.

Takže už nastal čas na to, ať netrpělivě vyhlížíte pana pošťáka, protože Vaše odměna možná už je na cestě k Vám! A nebo možná vyrazí až v pondělí. Podle oficiálního vyjádření paní za přepážkou by "Balík měl dorazit do 3 - 5 dnů, ale znáte to, ty menší balíky občas lítají všudemožně".

Takže bychom Vás rádi poprosili, ať nám dáte vědět, když Vám kniha dorazí, ať máme jistotu, že "nelítá všudemožně". Stejně tak platí opačná žádost - Pokud Vám nic do dvou týdnů nedorazí, určitě nám napište na mail tkjjk.gamebook@gmail.com.

Dobře, možná nešlo podle plánu úplně všechno. Jsou bohužel zatím i lidé, kterým jsme balík ještě neodeslali. Konkrétně se jedná o ty, které můžeme v blízké době vidět osobně (to je součást plánu), a pak také o všechny, jejichž odměna obsahuje originální obrázek (to už není součást plánu). Námi objednané obálky jsou totiž příliš malé a tak se teprve snažíme přijít na to, jak obrázky poslat. Příští týden se s tím problémem určitě ale nějak popereme.

Doufáme, že se náležitě těšíte. A mějte se príma!

7/19/2017

Jáchym v tiskárně!

Přátelé kamarádi, nezoufejte! Dlouho jsme se sice neozvali, ale to neznamená, že se ohledně knihy nic nedělo.

Kniha byla kompletně zrevidována, poslána do tisku a dokonce je již zaplacená faktura za tiskárnu. Jen tedy nás zdržel jistý komunikační šum, kdy nám tiskárna odpovídala na špatný mail, ale vzájemné zmatení bylo vyřešeno a vše je na dobré cestě.

Jak to bude pokračovat? Teď už jednoduše - Teď budeme sice nejspíše týden či dva pryč, ale až se vrátíme, tak by na nás už doma měly čekat vytištěné knihy. A pak už nám začne maraton podepisování, balení a nošení na poštu, kde se jich ujmou hodní pošťáci, kteří je dodají až k Vám domů. Těšíme se. A díky za Vaši trpělivost.

6/5/2017

Rychlá zpráva o stavu Jáchymova dobrodružství

Aloha! Po dlouhé době se vracíme s další novinkou, ať máte všichni ponětí o tom, v jaké fázi se náš projekt nachází.

Protože se na našem postupu podepsalo zkouškové a také naše touha udělat knihu co nejlepší, dávali jsme si trochu na čas. Každopádně bonusové části jsou napsány, kontroly konzistence příběhu provedeny (Víte, že když si celý gamebook rozkreslíte do grafů, vypadá to docela impozantně?), layout bude hotov zítra a pak si všechno ještě jednou naposled všichni řádně přečteme a zkontrolujeme. Takže vlastně do pár dnů posíláme knihu do tiskárny. A už se nemůžeme dočkat.

Těšte se, my se také těšíme!

A zatím se mějte príma, děkujeme za Vaši důvěru a trpělivost!

5/2/2017

Poslední bonusový cíl a pozdní příspěvky!

Hola, přinášíme jeden krátký update, ať víte, že jsme jen nesbalili peníze a neutekli za Rio Grande. Julie a Bárt odevzdávají v blízké době bakalářku/diplomku, ale i tak děláme pečlivě na korekturách.

A co více, rozhodli jsme se, že protože poslední bonusový cíl byl velmi blízko dosažení, tak ho tak jako tak odškrtneme a do knihy přidáme. To je konec našeho rychlého hlášení, pokud budete mít nějaké otázky, popřípadně třeba budete chtít zvýšit příspěvek (či opožděně přispět), napiště nám prosím na tkjjk.gamebook@gmail.com.

Mějte se krásně, nechť je Váš den wunderbar!

4/27/2017

Konec kampaně, začátek zábavy!

Tak to tedy je za námi a s Vaší pomocí jsme za 30 dní vybrali neuvěřitelných 54 593 Kč. Při začátku kampaně jsme o takové částce ani neuvažovali a z tak enormního zájmu o naše dílo jsme nadšení. Tento update slouží jen k dalšímu rychlému poděkování, páč jste byli všichni do jednoho skvělí (a stále jste). Teď je na čase, ať si Vaši přízeň zasloužíme.

Bude nám chvíli trvat, než si utřídíme myšlenky - ale nějakou představu o našich dalších krocích máme už teď. Odhadem do konce května budeme dělat korektury, dodělávat stretch goaly a upravovat rozložení knihy. Zkrátka se o ni starat tak, ať je dle nás co nejlepší. Pak ji pošleme do tiskárny a očekáváme, že do 3 týdnů by mohla být u nás. No a pak knihy začneme balit, podepisovat a rozesílat přímo za Vámi. Zatím si tedy myslíme, že svůj gamebook byste mohli mít ve schránce do 2 - 3 měsíců.

Nemáme ale s podobně velkými projekty zkušenosti, takže nemůžeme vyloučit nějaké nečekané komplikace. Každopádně Vás budeme samozřejmě o všem informovat formou semi-pravidelných updatů. To ať víte, že pilně makáme. Takže na shledanou u další novinky.

Díky!

4/25/2017

Poslední den! - Black Bridge city je na dohled

Tak a je to tady, nevyhnutelně se blížíme do finále. Byl to docela napínavý měsíc a tak jsme zvědaví, jestli poslední den našeho projektu bude grandiózní. Nejdříve Vám ale dlužíme pár novinek, na které jsme si bohužel nenašli v předchozích dnech čas.

Zaprvé se nám podařilo zbořit alespoň jeden z našich social stretch goalů - 300 facebookových like na projektu. To je dost slušné číslo a jsme na něj také náležitě hrdí. Za odměnu si můžete všichni zatleskat a Julie přikreslí jednu drobnou ilustraci do již tak fešné knihy. Dále se Vám také podařilo pokořit další cíl - vybraných 50 tisíc korun. Za odměnu dobrodružství hrobníka Jáchyma naroste o dalších 10 odkazů, na celkový počet 360.

18136249_10208992679998441_1742225317_n.jpg


A aby se neřeklo, že jsme si nic v zásobě nenechali, tak Vám prezentujeme poslední cíl, tentokrát za vybraných 55 tisíc korun. Pokud se nám podaří do konce tuto částku překonat, přidáme do knihy stránku se seznamem úspěchů (achievementů, chcete-li), jejichž plnění Vás třeba bude motivovat k opakovanému zahrání. Tak schválně, jak si poslední den na Startovači povedeme. Přece jen na první projekt to je slušný výkon a jak se říká, "Žádný greenhorn ještě nebyl oběšen." Nebo tak nějak to bylo.

Díky za přízeň, díky za sdílení a mějte pěkný den!

4/20/2017

První bonusový cíl pokořen, Jáchym vyfásne deník!

Samozřejmě nejen on, ale hlavně Vy, naši podpořitelé (je to vůbec slovo?). A samozřejmě se nebude jednat o Jáchymův osobní deník, nýbrž o deník postavy. Do toho si budete moci zapisovat své statistiky a přikreslovat si vybavení, popřípadně si ho vystřihnout a na Jáchyma přikládat. A nebo s ním dělat cokoli jiného, fantazii se meze nekladou a my stejně nebudeme po ruce, abychom Vám něco zakazovali.

18051821_10208947369065696_473118406_n.jpg

Páč ale 45 tisíc je skutečně solidní milník, přihodíme ještě něco navíc - konkrétně novou odměnu. Kdo nás bude chtít podpořit úplně nejvíce, ten může hrdě pojmenovat jednu z postav v knize (ale jméno bude muset být anglické a projít naším schválením). Nová odměna "Pomocný autor" bude dostupná jen v limitovaném počtu tří kusů.

A na závěr ještě odtajníme další bonusový cíl, tentokrát za 50 tisíc korun. Knihu příliš nechceme nafukovat a vzdalovat se od původní kalkulace ceny, ale že jste tak brilantní fanoušci, tak uděláme výjimku. Pokud se vybere dost peněz, rozšíříme s Bártem knihu o 10 nových odkazů. Takže snad nám zachováte přízeň, budete nás sdílet, pošlete nám nakresleného mravenečníka a prostě snad bude ten finiš skutečně heroický a tempo celé kampaně nepohřbí (hehe)!

4/15/2017

Cíl dosažen!

Včera večer se nám podařilo dosáhnout našeho cíle a vybrali jsme díky Vám pro naši knihu přes 40 tisíc! Samozřejmě jsme si toho všimli už dříve, ale všechna ta radost z Vašeho zájmu o naše dílo nám nedala prostor k tomu, abychom napsali řádnou novinku dříve. Teď už je tedy jasné, že knihu obdržíte a tak je na místě se pořádně začít zabývat tím, co zajímavého ještě tato kampaň může nabídnout.

1. Ukázalo se, že máme na skladě ještě pár pochybných kuriozit. Respektive máme jich doma spousty (třeba jednou jsme si s Bártem koupili sako z hadí kůže), ale jen některé z nich jsou vhodné pro naši kampaň - Zkrátka Julie objevila doma pár dalších původních ilustrací a proto zvedáme počet Pochybných sběratelů kuriozit o pět. Najdete je jako novou odměnu.

2. Reakce na sociální wanted odměny byla poněkud chladná, každopádně si stále stojíme za tím, že my svojí knihou pobavíme Vás, tak zase můžete na oplátku něčím pobavit Vy nás. Takže to prozatím nevzdáváme a nejspíše vyhlásíme dokonce nějaké další. Každopádně co se Kamelotů týče, tak už jich máme 281 z 300, což není tak špatný výkon a cíl bude jistě brzo dosáhnut. A mravenečníci také nějací dorazili, jedním z nich se můžete níže pokochat.

mravenecnik.png


3. Zatímco budeme pečlivě vymýšlet, co do knihy přidat za bonusový cíl  za 50 tisíc, tak Vy můžete dělat na tom, ať dosáhneme toho prvního. Tím je velice sexy osobní deník, jehož ekluzivní preview si můžete prohlédnout níže. Omluvte prosím veškerý punk, kterým ztvárnění knih na fotografii oplývá - jedná se o Julií vázané knihy, které nesla loni ke školní obhajobě.

17855202_10208910813951841_1005334317779356101_o.jpg


4. A na závěr ještě jedna zpráva, ať je tahle oslavná novinka náležitě dlouhá. Protože už je jasné, že o knihu zájem je, rozhodli jsme se podniknout krok, který by z naší hromádky-potištěného-papíru-slepeného-k-sobě udělal Knihu s velkým K. Chtěli bychom jí pořídit ISBN, ať je její existence oficiální a státem posvěcená. Zatím nic neslibujeme, ale i tak nám držte palce, ať vykoumáme, jak to vlastně funguje. A ať se kvůli tomu nemusí obětovat prvorozený syn, nebo tak něco.

Na závěr ještě jednou díky za Vaši podporu a díky, že nás sdílíte!
Užívejte víkend panstvo!

4/10/2017

Menší polovina za námi, větší polovina před námi!

Už to je více než dva týdny, co jsme se rozhodli jít s kůží na trh a s knihou na Startovač. A díky Vám všem jsme už teď vybrali neuvěřitelných 70% našeho zamýšleného cíle.

Byla by ale věčná škoda, kdybychom neměli žádné vyšší cíle. Ale netřeba zoufat, páč my je máme - Jak řekl jednou jeden podřadný důstojník - "Výš, jen výš! Tam já mířím!" A teď je správný moment na to, ten první z bonusových cílu odtajnit. To ať máte pořádnou motivaci a záminku, náš projekt šířit dále.

 

1. Bonusový cíl - 45 000 Kč - Osobní deník Jáchyma Ringera

Pokud se nám podaří vybrat 45 tisíc, bude v každé fyzické knize navíc přiložen velice praktický osobní deník stvořený Julií. Jeho výhoda nespočívá jen v pouhém vzhlednějším přehledu statistik - pokud totiž náhodu jste na malování takříkajíc leví, budete si moci Jáchyma a jeho předměty vystřihnout a na chvíli předstírat, že to je vlastně Vaše práce. Nic si z toho nedělejte, já taky kreslím mizerně (viz. minulá novinka).

 

Bonus bude všem přispěvovatelům samozřejmě dostupný i ve formátu PDF.

 

45k.png

 

Napadl nás ale ještě jeden nápad, jak Vám kampaň zpříjemnit a učinit ji zábavnou. Vždyť ostatně právě komunita a práce s ní je to, čím se crowdfunding liší od toho, když si zajdete něco koupit do supermarketu. A proto vypisujeme sociální wanted odměny:

1. Hledají se mravenečníci, nakreslení a divocí!
Jak kreslíme mravenečníky my tři, to už víte. A teď na oplátku chceme vědět, jak je umíte kreslit Vy. Nakreslete nám mravenečníka (maximálně 1 na osobu) a postněte nám ho do komentářů k projektu, či nám ho pošlete na mail tkjjk.gamebook@gmail.com. Až se jich sejde 15, ty nejpodařenější zveřejníme a Julie za to do knihy přikreslí jednu malou černobílou ilustraci.

2. Hledají se kameloti, kteří o nás budou šířit podvědomí!

Na úvodní stránce našeho projektu je přímo pod obrázkem takové počítadlo facebookových lajků. Aktuálně má krásně číslo 234, ale říkali jsme si, že by bylo mnohem hezčí ho zaokrouhlit. Nejradši směrem nahoru prosím. Pokud se nám na projektu sejde 300 lajků (stačí, když je projekt sdílen a někdo u něj klikne na "líbí se mi"), přidá Julie do knihy další drobnou černobílou ilustraci.

 

A ještě jen tak pro pořádek, malých černobílých ilustrací je aktuálně v knížce 18. Snad se Vám naše nápady zalíbí a užijete si kampaň tak, jako my. Klidně nám dejte do komentářů vědět, co na to říkáte. A opět díky za to, že v náš projekt věříte a dáváte o nás vědět svému okolí!

4/3/2017

První týden za námi!

Páni a dámové, uplynulo skoro přesně 168 hodin naší kampaně. Vybrali jsme celkem 18 350 kč (45% cíle) a podpořilo nás celkem 30 fanoušků. S tolika penězi bychom třeba mohli v Zoo Praha adoptovat skoro 2,3 mravenečníků (tedy kdyby se mravenečníci dali adoptovat po částech a kdybychom ty peníze nepotřebovali na vytisknutí knihy). A 30 lidí by vlastně už dalo dohromady takové malé westernové městečko. Hrobníka si zabírám já, ale všechny další pozice jsou ještě neobsazené.

To jsou na první týden kampaně dost dobrá čísla, máme z Vás radost a už teď pevně věříme, že knihu vydáme a nebudeme ji muset pohřbít šest stop pod zemí. Takže tímto máte všichni naše požehnání si na svoji počest zatleskat, páč jste úžasní! Co je ovšem ještě lepší je fakt, že pokud tempo udržíme, či dokonce ještě zrychlíme, tak náš cíl jistojistě přesáhneme.

A to povede k té ještě zábavnější části kampaně, čili bonusům - Co byste řekli na pár obrázků navíc? Zvětšení knihy o pár odkazů? Nebo třeba na novou odměnu, při které po Vás pojmenujeme postavu? A stále je ve vzduchu ještě možnost, že se najde nějaký způsob, jak k těm príma bonusům dorazit dřív.  No, nechte se překvapit...

A aby byla tato novinka stejně fešná, jako předchozí, opět přikládáme obrázky. Tentokrát porovnání mravenečníků nakreslených všemi třemi autory. To abyste věděli, že je skutečně dobře, že ty ilustrace kreslila Julie.

A v neposlední řadě díky, že o nás dáváte vědět svému okolí!

17522484_10208805994691425_475312527_o.jpg

17776632_10208805995211438_750733591_o.jpg

17776948_10208805996091460_756879736_o.jpg

3/28/2017

První den za námi!

Vážení a velevážení, máme za sebou první den kampaně, který nejen v našem úzkém kruhu vyvolal vlnu pozitivních ohlasů. O takovém startu snili jen ti nejoptimističtější z nás, proto děkujeme všem, kteří se rozhodli podpořit náš projekt hned od začátku.

Pokud si lámete hlavu s tím, jak pomoci projektu dál, máme pro Vás jednoduché řešení - Sdílejte, ať se o projektu dozví i Vaši přátelé či lidé, co Vás jen nenápadně pozorují. Máme už krásných 163 lajků projektu a přestože nás to nezafinancuje, znamená to, že o naše dílo je zájem a líbí se. Vaše podpora samozřejmě nezůstane bez odezvy, za odměnu se můžete pokochat jednou z krásných ilustrací, které jsou v knize obsaženy. Ještě jednou děkujeme!

17618987_10208764062483146_88493851_n.jpg

ReachedCZK 54,593(136%)

136%
CZK 40,000requested
94contributors
Contribute

project authorJan Holan

Rewards

CZK 200Virtuální Greenhorn

Žijete v místě, kam koleje ještě nezavedli a pošťák se Vašemu city vyhýbá od té doby, co doručování zásilek místní šerif postavil mimo zákon. Ale ani to Vás nezastaví a uděláte všechno pro to, abyste si naši knihu zahráli. Jediná nevýhoda spočívá v tom, že stůl si s ní nepodložíte. Co dostanete? -Elektronickou verzi knihy ve formátu PDF.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Kravíkluk z masa a kostí

Už nějaký ten pátek sestřelujete koltem plechovky z ohrady, popíjíte v salónu, házíte podkovami a jeden Váš známý prý dokonce jednou letmo zahlídnul indiána. Zkrátka jste kovaní západem, i když ne tak divokým, jak si můžou ostatní myslet. Ve skutečnosti své volné chvíle trávíte čtením, i když ostatním kumpánům to nikdy nepřiznáte. Co dostanete? -Fyzickou verzi knihy zaslanou poštou kamkoli po České republice.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Týpek v rohu salónu co si myslí, že je něco víc

Když jste se jednoho dne dozvěděli, že všichni ve Vašem city už mají tu novou knihu, řekli jste si, že se s málem nespokojíte. Proto jste urychleně poslali telegram a vykopali prokleté indiánské zlato, abyste si mohli připlatit za víc nóbl verzi našeho gamebooku. Co dostanete? -Fyzickou verzi knihy zaslanou poštou kamkoli po České republice. -Vaše kopie bude podepsána trojicí autorů, bude v ní věnování a možná obdržíte i fešnou kresbičku.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Nerozhodný mexičan, kterému bylo líp za Rio Grande

Už týdny se touláte napříč prériemi a lámete si hlavu těmi nejdůležitějšími otázkami vesmíru a vůbec. Má chřestýš něco společného s chřestem? Není to nepraktické, vždycky odjíždět vstříc západu slunce? A je lepší si tu knížku koupit fyzicky a nebo virtuálně? A co pro jistotu obojí? Co dostanete? -Fyzickou verzi knihy zaslanou poštou kamkoli po České republice. -Elektronickou verzi knihy ve formátu PDF.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 650Bohatý gentleman v obleku, co se nesmí ušpinit

V Evropě to byla nuda, tak jste se rozhodl vydat do Ameriky, země netušených možností. Bíle se skvoucí oblek a revolver s rukojetí vykládanou perletí zaručí, že dokonale zapadnete mezi místní a jakožto nerušivý prvek lokálního koloritu si v celé míře vychutnáte tu atmosféru plnou střelného prachu a pochybných destilátů. Co dostanete? -Fyzickou verzi knihy zaslanou poštou kamkoli po České republice. -Vaše kopie bude podepsána trojicí autorů, bude v ní věnování a možná obdržíte i fešný obrázek. -Vaše jméno bude uvedeno v knize na čestném místě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 750Desperátní duo desperátů

Máte nějakého spřáteleného pistolníka, kterého toužíte obohatit literaturou diskutabilní kvality? Nebo snad se bojíte, že se s Vámi rozvede manželka a Vaši knihu Vám vezme? Popřípadně má Váš stůl dvě nohy, které potřebují podložit? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, je tohle odměna právě pro Vás. Co dostanete? -2 x Fyzickou verzi knihy zaslanou poštou kamkoli po České republice.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Pochybný sběratel kuriozit

Potřebujete další exponát do svého muzea největších zneuznaných umělců moderní doby. Něco, co se vryje lidem do paměti, co vyvolá emoce nejhlubšího kalibru a zároveň to bude hodno toho, viset na stěně vaší haciendy. Máte štěstí, přesně něco takového totiž máme zrovna po ruce. Ale jen v omezeném počtu, samosebou. Co dostanete? - Fyzickou verzi knihy zaslanou poštou kamkoli po České republice. - Jeden z původních Juliiných obrázků cca velikosti stránky knihy (ve skutečnosti je o něco menší), podepsaný autorkou.

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 1,000Pochybnější sběratel kuriozit

Nenechte se zmást, obdržíte přesně to, co "Pochybný sběratel kuriozit" výše (či níže). Co dostanete? - Fyzickou verzi knihy zaslanou poštou kamkoli po České republice. - Jeden z původních Juliiných obrázků cca velikosti stránky knihy (ve skutečnosti je o něco menší), podepsaný autorkou.

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 1,200Pomocný autor

Máte obskurní jméno a nebo jen hlavu plnou roztodivných nápadů? Chcete vydat knihu, ale nevíte, jestli to pro Vás není příliš velké sousto? Začněte pomalu a zlehka - pojmenujte jednu z vedlejších postav v našem příběhu (Jméno musí projít konzultací s autory). Co dostanete? -Fyzickou verzi knihy zaslanou poštou kamkoli po České republice. -Vaše kopie bude podepsána trojicí autorů, bude v ní věnování a možná obdržíte i fešný obrázek. -Vaše jméno bude uvedeno v knize na čestném místě. -Možnost pojmenovat jednu z vedlejších postav.

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable