FB_IMG_1698752263077 (1).jpg

Tajný deník Umění

Loutková divadelní inscenace pro seniory v domovech s pečovatelskou službou, LDN a dalších zařízeních.

20231023_122124 (1).jpg

ReachedCZK 21,255(106%)

106%
CZK 20,000requested
33contributors
ContributeRewards
Co?

Cílem projektu „Tajný deník“ je rozšířit stávající nabídku kulturních programů pro seniory, zejména pro rezidenty domovů seniorů, domovů s pečovatelskou službou a dalších pobytových zařízení, o profesionální loutkovou inscenaci pro dospělé. Premiéra je naplánována na prosinec 2023.


Proč?

Divadlo Krutý krtek se od svého vzniku v roce 2018 profiluje jako společensky užitečné divadlo. V novém projektu se zaměřujeme na neutěšený stav nabídky kulturních programů pro seniory, kteří se nemohou aktivně účastnit návštěvy kulturních zařízení nebo institucí. Jsme přesvědčení, že na seniory se nemusí šišlat a komunikovat s nimi jako s dětmi, chceme nabídnout atraktivní, moderní a originální způsob kvalitního trávení volného času. 

 

 

O čem?

Tajný deník vychází z knižního bestselleru nizozemského komiksového autora Petera de Smet (1944–2003), který se skrývá pod pseudonynem Hendrik Groen. Jeho fiktivní deník z prostředí domova seniorů se stal námětem pro řadu televizních, filmových i divadelních zpracování. Protagonista s humorem a nadhledem zaznamenává jeden rok v životě starého člověka v domově seniorů. Jsme svědky jeho více či méně zdařilých pokusů o aktivní trávení volného času, včetně založení anarchistického klubu „Staří, ale ne mrtví“. Příběh rámuje milostné vzplanutí a vztah k ženě, po které vždy toužil. Právě kvůli ní se ve zbytku svého života pokusí ještě něco podniknout…

 

Kdo?

Mikuláš Čížek

Absolvent Katedry alternativního a loutkového divadla nastoupil po DAMU tři roky do angažmá ve Studiu Ypsilon. Od roku 2017 působí jako herec na volné noze. Hraje v divadle Minor, spolupracoval s Národním divadlem, divadlem Komedie a s divadlem Krutý krtek již na divadelní bojovce o samizdatu „Expedice“. Mikuláš je jediným hercem představení Tajný deník.

 

 

Diana Čičmanová

Po dokončení studií na KALD DAMU se věnuje jako loutkoherečka tvorbě pro děti a mládež v libereckém Naivním divadle, spolupracuje s pražském Studiem DAMÚZA. Pro divadlo Krutý krtek nastudovala se svým hereckým kolegou Adamem Kubištou libereckou divadelní procházku po stopách vyhnaných Němců „Odsunutí“. Diana je autorkou loutky hlavní postavy Tajného deníku.

 

 

Karel Kratochvíl

Po skončení KALD DAMU jsem začal jako loutkoherec působit v pražském divadle MINOR, kde hraji od roku 2005 dosud. V roce 2018 jsem založil Krutého krtka s podtitulem společensky užitečné divadlo. Karel Tajný deník režíruje.

 

Na co peníze potřebujete?

Předem děkujeme za Vaši podporu, kterou využijeme na dokoupení a pořízení kostýmů rekvizit do představení, jako je elektrický skútr na dálkové ovládání, dotyková obrazovka nebo notebook.

Projekt vzniká za finanční podpory Státního fondu kultury ČR. Děkujeme!

ReachedCZK 21,255(106%)

106%
CZK 20,000requested
33contributors
Contribute

project authorKrutý krtek

Rewards

CZK 500Pohlednice z dovolené

Návrh bez názvu (6).jpg

Bedřich Vám pošle pohlednici některého z výletů klubu „Staří, ale ne mrtví“.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Fotodeník z Tajného deníku

Návrh bez názvu.jpg

Nechte si pravidelně posílat fotografie ze zkoušek a nenechte si ujít žádný okamžik z Bedřichových zápisků.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Kurz práce na PC pro Bedřicha

Návrh bez názvu (5).jpg

Zaplaťte Bedřichovi kurz práce na počítači, aby mohl aktivně komunikovat se svým okolím a objevovat divočinu internetu. Vděk Vám vyjádří adresným videopozdravem a děkovným e-mailem z prvního kurzu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Skútr s Vaším jménem!

Návrh bez názvu (4).jpg

Bedřich sní o projížďkách na elektrickém skútru. Sní o závratné rychlosti v šedinách. Splňte Bedřichovi sen, pomozte vytunit jeho vytoužený stroj, který za odměnu ponese viditelně Vaše jméno!

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 5,000Na pivo s Bedřichem

Zajděte si na pivo s Mikulášem, Karlem a Bedřichem a nechte si vyprávět zážitky z premiérového uvedení.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable