obalka_titul.jpg

Světlo v klíčové dírce Knihy

Pomozte na svět malé ilustrované duchovní knížce, která otevírá světlo uvnitř nás.

startovac2.jpg

ReachedCZK 15,621(112%)

112%
CZK 14,000requested
34contributors
ContributeRewards

Světlo v klíčové dírce je malá spirituální kniha o vnitřním světle v nás. Světlo, k němuž máme pomyslný klíč právě teď a tady. Stačí jen otevřít. Kniha nenabízí přímo návod, ale spíše naladění, evokaci onoho světla.  Ale je to také hlavně kniha o dětech pro dospělé. Knihu ve formátu A6 o 36 stranách s originálním průsekem v obálce a s ilustracemi od Nely Korbelové tvoří poeticko-filozofický příběh Světlo hvězdy o dítěti, jeho příchodu na svět a sedm kratších či delších básní odkazujících na skrytou a přesto přirozenou, zářivou a blaženou podstatu, kterou přes nános představ a neklid mysli nedokážeme postřehnout a vědomě ji žít.


Jemné světlo můžeš v sobě
probudit právě teď.
Přirozeně jako dech.
Matně si však vzpomínáme.
Cesta vede do dětství.

Proč?

Od svých 17 let jsem na duchovní cestě a přes deset let se zabývám buddhistickou kundaliní jógou dle Františka Drtikola. Texty knihy tedy zachycují mystické zkušenosti z mé duchovní cesty a praxe buddhismu. Protože jsem také otcem, byl jsem při psaní inspirován narozením svých dvou dětí. Těm jsem vděčen za to, že mohu být součástí jejich života a přímo se tak od nich učit (i přes všechny běžné starosti, které rodič má) spontánnosti, hravosti a čiré radosti z bytí.

knížka maketa.jpg

                                                                     -maketa knížky-

Výběrem jedné z odměn podpoříte část nákladů na tisk knihy, která je určena nejen rodičům, duchovním hledačům, ale každému, kdo potřebuje osvěžit světlem, které jsem se do textů pokusil vdechnout. Kniha půjde po 20. únoru do tisku a vyjde v malém nakladatelství LUX, které jsem si založil.  A v sobotu 3.3.2018 proběhne ve společenském sále Šmidingerovy knihovny ve Strakonicích její křest v rámci festivalu Pro Tibet.Několik ilustrací a ukázky z knížky:

ilustrace startovac.jpg

 

 

Z příběhu - Světlo hvězdy

Kdo říká, že život je obyčejný, neví, možná ani nechce vidět, že je tomu právě naopak. Život je neobyčejný. Možná ten, kdo tvrdí, že je obyčejný, zapomněl, odkud přišel. Zapomněl tak jako většina z nás. Toto je krátký příběh o mém synovi, který mi tuto starou vzpomínku oživil, a tak jsem mohl napsat o cestě, která je jak slunce jasná a neobyčejná. (...)

 

(...) Slunce dává život
a v noci je sluncí ještě víc,
nepřipadá ti pak ten život
životem bez hranic? (...)


Z básně - Člověku

(...)
A nyní to přichází                                   
samo
samovolně
a vše těžké odpadá
a slova též
když zcela z cely
unikneš

a není více
nežli tichost
bez hranice

Toť jeden úsměv
jenž dveře otevírá
a káže zvěst radostnou!

Staniž se světlem
jímž už jsi
v samotě
pod jasnou noční oblohou


Z básně Johance

(...) Z hvězd je prostor utkaný
a jejich světlo se jemně usmívá
a únava
únava ti oči přivírá

na květině
při tmě
motýl křidélky zamrká

a poté je jak rozečtenou knihu
pomalu
pomaloučku zavírá


usínáš
a nad tebou
nad tebou
se usmívají hvězdy v hlubinách (...)
(z básně - Johance)


 

 

ReachedCZK 15,621(112%)

112%
CZK 14,000requested
34contributors
Contribute

project authorMichal Štěpánek

Rewards

CZK 150Knížka Světlo v klíčové dírce

Malá knížka s velkým srdcem může být vaše... Předání na křtu nebo poštou do konce března.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 190Knížka s věnováním a podpisem

Obdržíte knížku s osobním věnováním a autorovým podpisem. Přesný text věnování napište, prosím, do poznámky. Předání na křtu, případně poštou do konce března.

Number of available rewards: 34/44

Reward unavailable

CZK 290Dvě knížky a pohlednice

Jednu knížku pro sebe a druhou udělat radost někomu blízkému? A k tomu pohlednici dle vlastního výběru.

Number of available rewards: 29/33

Reward unavailable

CZK 350Knížka, ilustrace, tibetské vonné tyčinky...

Knížka, ilustrace dle vlastního výběru vytištěná na kvalitním fotopapíru ve formátu A4, pohlednice a tibetské, ručně vyráběné vonné tyčinky, s vysoce aromatizovaným prvkem léčivých bylin a dalších vzácných přírodních přísad. Předání na křtu, případně poštou do konce března.

Expected delivery of the reward: March 2018

Number of available rewards: 10/15

Reward unavailable

CZK 500Obraz

Zarámovaná reprodukce jedné ilustrace z knihy na kvalitním fotopapíře ve formátu A4. [URL="https://www.facebook.com/pg/nakladatelstvi.lux/photos/?tab=album&album_id=773180859542606"]Výběr ilustrací zde[/URL] Dodání do konce dubna.

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 550Velký balíček

Tři knížky, Ilustrace z knihy na kvalitním fotopapíru dle vlastního výběru, dvě pohlednice a tibetské, ručně vyráběné vonné tyčinky, s vysoce aromatizovaným prvkem léčivých bylin a dalších vzácných přírodních přísad. [URL="https://www.facebook.com/pg/nakladatelstvi.lux/photos/?tab=album&album_id=773180859542606"]Výběr ilustrací zde[/URL]

Number of available rewards: 9/11

Reward unavailable

CZK 1,000Pro nadšence

Zarámovaná reprodukce jedné ilustrace z knihy na kvalitním fotopapíře ve formátu A4, dvě knížky, deník vyrobený z ručního papíru o rozměrech 13 x 18 cm, tibetské, ručně vyráběné vonné tyčinky, s vysoce aromatizovaným prvkem léčivých bylin a dalších vzácných přírodních přísad, pohlednice a kniha Učení Fráni Drtikola - Od čakramů k nemyšlení od Jana Lípy. Dodání do konce dubna. [URL="https://www.facebook.com/pg/nakladatelstvi.lux/photos/?tab=album&album_id=773180859542606"]Výběr ilustrací zde[/URL]

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 1,500Autorské čtení

Představím vám zákulisí vzniku knihy, povím vám o tom, co jsou zač ti malí tvorové, kteří mě inspirovali k většině textů, přečtu vám ukázky z knížky a dalších textů duchovně laděných, které nejsou dosud publikovány.

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 2,000Partner knihy

Srdečné poděkování na křtu, na facebooku apod. Zarámovaná reprodukce jedné ilustrace z knihy na kvalitním fotopapíře ve formátu A4, dvě knížky s věnováním, deník vyrobený z ručního papíru o rozměrech 13 x 18 cm, tibetské, ručně vyráběné vonné tyčinky, s vysoce aromatizovaným prvkem léčivých bylin a dalších vzácných přírodních přísad, pohlednice, kniha Učení Fráni Drtikola - Od čakramů k nemyšlení od Jana Lípy a básnická sbírka Svítání od Michala Štěpánka. [URL="https://www.facebook.com/pg/nakladatelstvi.lux/photos/?tab=album&album_id=773180 Dodání do konce dubna (případně část odměn na křtu)

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 4,000Mecenáš

Srdečné poděkování na křtu (3.3.2018), na fb, stránkách nakladatelství a váš dobrý pocit, že jste přispěli na svět této knížce. Zarámovaná reprodukce jedné ilustrace z knihy na kvalitním fotopapíře ve formátu A3, tři knížky, deník vyrobený z ručního papíru o rozměrech 13 x 18 cm, tibetské, ručně vyráběné vonné tyčinky, s vysoce aromatizovaným prvkem léčivých bylin a dalších vzácných přírodních přísad, pohlednice, kniha Učení Fráni Drtikola - Od čakramů k nemyšlení od Jana Lípy a sbírka Svítání od Michala Štěpánka + Ilustrace od Johanky a Eliáše - dětí, které podmínily vznik knížky.

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable