ptaci_startovac.jpg

MARIEN | SVĚTLA JE VÍC... Ostatní

Jeřábi přinášejí naději, že 20let existence oslaví skupina Marien novým albem.

MARIEN | SVĚTLA JE VÍC...

ReachedCZK 278,500(133%)

133%
CZK 210,000requested
328contributors
20 daystime left
ContributeRewards

Proč vy se té hudbě už nevěnujete profesionálně?

Často tuto otázku dostáváme. Vždyť Marien je kapela, která umí bez propagace obratem vyprodat Lucernu, a to už prý něco znamená, notabene ve folkovém nekomerčním žánru, kde se nehraje podle pravidel hudebního průmyslu. Odpověď je ale jednoznačná: dokud to půjde, nechceme přijít o svobodu, kterou jako ryze amatérské a víceméně rodinné sdružení máme. Ano, hrajeme méně častěji a není snadné se v sedmi lidech domlouvat na tom, co kdy a jak podnikneme, protože jsou vždycky nějaké důležitější věci, jako práce nebo rodina. Ale o to více je každý koncert i pro nás vzácným setkáním a životadárným úletem od normálu. Pramení z toho zřejmě i ta výjimečná atmosféra koncertů Marien, o které nám tolik píšete. A my o ni nechceme přijít tím, že bychom „museli“ hrát a shánět hraní pro obživu. Cítíme se takto lépe a více spjatí s našimi posluchači, díky jejichž podpoře zažíváme nádherné okamžiky. Snad jim to naše muzika dostatečně oplácí. 

    Největší starostí při takovémto volnějším přístupu k muzice je však shánění finančních prostředků na to, aby se Marien mohla profesionálně alespoň prezentovat a tvořit kvalitní nahrávky. Po několika letech vždy přichází čas některé písně odložit, nahrát je (a tedy zvěčnit), aby v aktuálním repertoáru uvolnily místo novým. Je to důkaz, že kapela žije, když má co říci. Po předchozím mimořádném  úspěchu na serveru Startovač bychom snad mohli doufat, že je už hodně lidí, kteří nám fandí a naše tvorba je pro ně v životě nějak důležitá a kteří nás podporují a finančním příspěvkem nebo předplacením alba umožní jeho realizaci. Ale také moc dobře víme, že to nikdy není, nebude a nesmí být samozřejmost. Děkujeme, pokud do toho půjdete s námi a stanete se součástí tohoto díla. My vkládáme tvůrčí invenci, opravdu mnoho úsilí a hlavně času, často na úkor našich rodin, nedokážeme však už pokrýt všechny finanční náklady, které jsou s vydáním alba spojené. Nejde jen o nákladný pronájem nahrávacího studia, výrobu a distribuci nosičů, což se logicky všechno platí předem, ale vzhledem k počtu členů Marien máme obrovské výdaje spojené s cestováním, ubytováním a honoráři lidí, kteří na albu pracují. K vydání alba jsou nezbytné nemalé prostředky i na promo, foto a video, grafické úpravy apod. Spočítali jsme, že v tuto chvíli nám v rozpočtu kapely chybí vlastně ještě zhruba polovina celkových nákladů, tedy cca 210 000,- Kč, které už nedokážeme vložit z úspor kapely nebo ze svého. Tím, že si předplatíte album, vyberete si nějaký z dárků nebo se stanete přímo sponzorem a partnerem projektu, nám opravdu moc pomůžete nahrávku realizovat. Děkujeme.

 

 

Jaké bude nové album Marien?

    Doslova ryze „marienní“. Už od prvního okamžiku, kdy jsme se začali o výsledné podobě bavit, bylo jasné, že se nechceme přetvařovat. Totiž pokaždé, když člověk vleze do toho magického prostoru nahrávacího studia, je okouzlen možnostmi, co všechno se dá zvukově vytvořit a začne tak trochu logicky dumat a experimentovat, co by se kde a jak dalo přizdobit, zvukově ozvláštnit, udělat více „rádiově“, či naopak intimně a komorně, kde dáme klávesy, bicí nebo přizveme jiné hosty pro zkrášlení nahrávky. Studiová práce umožňuje realizovat sny a nápady, které pak naživo nemůžeme napodobit.

    Tentokrát ne. K poctě té naší dvacetileté společné cesty jsme se rozhodli, že naopak uděláme nahrávky tak, jak zníme live. Neuslyšíte nic, co bychom nedokázali zahrát na pódiu. Jen v několika písničkách nám vypomáhá excelentní perkusista Radim Pígl, pod aranžmá vokálů se opět podepsal náš guru Petr Novotný, ale jinak je vše společné dílo členů Marien, zachycené v našem oblíbeném jihočeském studiu MKP Petra Michala, kde vznikala už tři naše předchozí alba – V půli cesty, Ze skla a 2020. Světla je víc... vydáváme opět pod křídly vydavatelství Supergram Ivana Kurteva. 

 

 

Co ti jeřábi?

    Každé naše album má určitou symboliku – Krajina v Tobě, zachycující hledání a bouřlivé mládí, pětatřicátnická zpověď V půli cesty, křehkost souznění Ze Skla, rezavý most mezi černou a bílou z Live alba z Ideonu nebo osudová a smiřující 2020. Nové album Světla je víc… přináší naději. Tak jako vznešení ptáci jeřábi, po staletí všemi kulturami uctívaní coby poslové bohů a nositelé dobrých zpráv, kteří se k údivu ornitologů houfem vracejí do našich zeměpisných šířek, ačkoliv jejich hnízdění zde bylo už vzácností. Chceme věřit moudru našich předků, že to znamená něco dobrého a krásného, byť soudobé šílenství světa budí spíš obavy.

    Kapelník Víťa Troníček o albu říká: „Když jsem před několika lety viděl v portfoliu snímků Rosti Bartoně, úžasného fotografa divoké přírody a našich Orlických hor, tuto ikonickou fotografii vzlétající dvojice jeřábů popelavých, zmocnil se mě hřejivý pocit a nemohl jsem oči odtrhnout. Dokonalost. Krásný okamžik. Možná za to může i ta barva nebe, atmosféra znovu vycházejícího slunce a nového začátku, harmonie a souhra těch dvou, že spolu zvládnou všechno…  Je to nesmírně inspirativní a je v tom prostě kus naděje. Věděl jsem hned, že z té fotky a dumání nad ní jednou vzejde píseň. Až pak jsem si uvědomil, že snad v každé písni, kterou jsme s Marien v posledních letech stvořili, je kousek pozitivní naděje a víry, že není tak zle. Asi to souvisí s věkem a s tím, jak na nás působí společenské události. Myslím, že je to deska o naději.“

Děkujeme za případnou podporu, nebo alespoň sdílení tohoto projektu. 

Světla je víc…

Jeřábi přilétají... 

Marien  

 

       

      

 

ReachedCZK 278,500(133%)

133%
CZK 210,000requested
328contributors
20 daystime left
Contribute

project authorSupergram.cz

Rewards

CZK 100PRO DOBRÝ POCIT

Jakoukoliv částkou může podpořit nejen vydání alba, ale i další nevýdělečné aktivity kapely, natáčení klipu, benefiční koncerty a podobně.

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 350MP3 ALBUM SVĚTLA JE VÍC...

Obdržíte odkaz a kód ke stažení alba SVĚTLA JE VÍC... a budete tak rozhodně mezi prvními posluchači.

Expected delivery of the reward: June 2024

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 450CD SVĚTLA JE VÍC... S PODPISY KAPELY

Obdržíte CD SVĚTLA JE VÍC... s poděkováním a podpisy na památeční kartě, hned jak ho přivezeme z lisovny. Album obsahuje i unikátní kód ke stažení MP3 verze zdarma na supraphonline.cz. Odměna zahrnuje i poštovné.

Expected delivery of the reward: June 2024

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 650OBRÁZEK SE SYMBOLEM ALBA A CD

Obdržíte větší obrázek na speciálním papíře ve formátu A4 s podpisy kapely a věnováním. CD SVĚTLA JE VÍC... a unikátní kód ke stažení MP3 verze na supraphonline.cz je samozřejmostí. Pokud chcete obrázek někomu věnovat jako dárek, nezapomeňte uvést do poznámky jméno obdarovaného. Odměna zahrnuje i poštovné.

Expected delivery of the reward: June 2024

Number of available rewards: 17/50

Choose a reward

CZK 2,500ZARÁMOVANÝ OBRAZ SE SYMBOLEM ALBA

Obdržíte zarámovaný obraz se symboly alba, použitými při natáčení klipu, ve formátu 40x61cm. K tomu CD SVĚTLA JE VÍC... je samozřejmostí. (možno doplnit na přání vlastnoručními podpisy autora fotografe, nebo členů kapely, nebo úryvkem textu ústřední písně a podpisem Víti Troníčka - uveďte prosím do poznámky). Odměna zahrnuje i poštovné.

Expected delivery of the reward: June 2024

Number of available rewards: 4/10

Choose a reward

CZK 5,000KOLEKCE TŘÍ ZARÁMOVANÝCH OBRAZŮ

Obdržíte kolekci tří zarámovaných obrazů se symboly alba, použitými při natáčení klipu, ve formátu 40x61cm. K tomu CD SVĚTLA JE VÍC... je samozřejmostí. Odměna zahrnuje i poštovné.

Expected delivery of the reward: June 2024

Number of available rewards: 5/5

Choose a reward

CZK 6,000ZAHRADNÍ SLAVNOST MARIEN "MEZI TRÁMY"

Pozveme Vás na velmi neobvyklý koncert, s večeří pro dva, v místě natáčení klipu, na kouzelné půdě "Mezi trámy" v Líšnici - Zakopance v Orlických horách 23.6.2024 v 16:00 hodin. Budeme si povídat, zpívat, jíst a pít... Uzavřená společnost nejbližších. K tomu CD SVĚTLA JE VÍC... je samozřejmostí. Odměna zahrnuje i poštovné.

Expected delivery of the reward: June 2024

Number of available rewards: 11/20

Choose a reward

CZK 25,000KONCERT VT TRIO KDEKOLIV

Přijedeme a zahrajeme na vaší akci v klubu, na festivalu nebo na mejdanu. Na termínu a podrobnostech koncertu se domluvíme. CD SVĚTLA JE VÍC... je samozřejmostí.

Expected delivery of the reward: December 2025

Number of available rewards: 2/2

Choose a reward

CZK 45,000KONCERT MARIEN KDEKOLIV

Přijedeme a zahrajeme na vaší akci v klubu, na festivalu nebo na mejdanu. Na termínu a podrobnostech koncertu se domluvíme. CD SVĚTLA JE VÍC... je samozřejmostí.

Expected delivery of the reward: December 2025

Number of available rewards: 2/2

Choose a reward

CZK 50,000MECENÁŠ MARIEN

Chcete se stát naším mecenášem? Můžete! Získáte tím dobrý pocit, že podporujete skvělou hudbu, ale především volný vstup na jakýkoliv "samostatný koncert Marien" kdykoliv a kdekoliv v budoucnu... Stačí dát vědět předem a napíšeme vás na guest list. A navíc! K této odměně dostanete kombinaci všech výše uvedených odměn (všechny odměny s výjimkou obou "KONCERTŮ KDEKOLIV"), včetně kolekce obrazů a pozvání na Zahradní slavnost Marien "Mezi trámy".

Number of available rewards: 2/3

Choose a reward

CZK 1,000CD SVĚTLA JE VÍC... + 2 VSTUPENKY NA KONCERT

Zašleme Vám vstupenky pro 2 osoby na koncert Marien v Heřmanově Městci - v Letním kině Konopáč 11.8.2024 a jedno CD SVĚTLA JE VÍC... s poděkováním a podpisy na památeční kartě. Odměna zahrnuje i poštovné.

Expected delivery of the reward: June 2024

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable