Info small.jpg

Svědectví Film & Video

Ročně se na území ČR zabije 124 milionů zvířat kvůli produkci masa, mléka a vajec. Kde a jak takové množství zvířat žije?

Svědectví

ReachedCZK 205,095(205%)

205%
CZK 100,000requested
369contributors
ContributeRewards

Ročně se na území České republiky zabije 124 milionů zvířat kvůli produkci masa, mléka a vajec. Toto číslo je tak obrovské, že si ho možná ani neumíme představit. A dokážeme si představit, kde a jak takové množství zvířat žije? 

Dokument Svědectví odhalí pravdu, jež živočišný průmysl záměrně tají. Pronikne za ostnaté ploty a vysoké zdi českých velkochovů, aby ukázal skutečný život zvířat, která jsou degradována na zboží. Představí konkrétní jedince ukryté za úhlednými balíčky v obchodech a ukáže je jako jedinečné bytosti bojující o život do posledního dechu. 

Svědectví odkryje, jak moc jsou lidé obelháváni reklamami, které záměrně vytvářejí lživou představu o šťastných zvířatech na louce zalité sluncem. Pomocí záběrů ze skrytých kamer nahlédne do toho, jak se lidé ke zvířatům chovají, když si myslí, že se nikdo nedívá. 

Dokument přinese mimo jiné i rozhovory s lidmi, kteří se rozhodli pro etický způsob života uvede informace od zdravotníků, sportovců, psychologů. A v neposlední řadě i úspěšných umělců nebo právníků. 

Pražská premiéra tohoto středometrážního nezávislého dokumentu se plánuje na podzim roku 2020. Po promítání v různých městech České republiky bude dokument dostupný i ke shlédnutí online. 

Finance potřebujeme především na produkci, následnou postprodukci ve studiu a na pokrytí provozních nákladů a propagaci dokumentu. 

Vybíraná částka je minimum, ze kterého jsme schopni pokrýt základní náklady. Pokud by se podařilo vybrat více peněz, mohli bychom dokument i jeho propagaci a promítání výrazně povýšit. Dostali bychom fakta ze Svědectví do povědomí mnohem širší veřejnosti, a to především zakoupením reklamních ploch a zajištěním promítání v kinosálech různých koutů ČR. Dosáhli bychom také na kvalitnější hudbu i komentátora. 

Na webových stránkách www.sledujsvedectvi.cz si můžete přečíst výpovědi lidí, kteří za uvězněnými zvířaty byli. Později se tam dozvíte mimo jiné i informace o promítání dokumentu.

 

ReachedCZK 205,095(205%)

205%
CZK 100,000requested
369contributors
Contribute

project authorSvědectví

Rewards

CZK 100Poděkování a dobrý pocit

Odměnou Vám bude hlavně dobrý pocit, zároveň však Vaše jméno společně s poděkováním uvedeme na oficiálním webu Svědectví.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Odznaky s motivem Svědectví

S tímto dvoudílným setem odznaků s jedinečným motivem nejen zaujmete, ale také dost možná vyvoláte konverzaci.

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 79/100

Reward unavailable

CZK 200Set samolepek Svědectví

Zakoupením této odměny k Vám připutuje set tří samolepek. Každá z nich má na sobě jiný design a tak budou působit dobře, jak dohromady, tak odděleně.

Number of available rewards: 86/100

Reward unavailable

CZK 200Náramek

Silikonový náramek s nápisem Svědectví bude nejen zdobit zápěstí, ale i poutat pozornost a vyvolávat spousty otázek.

Number of available rewards: 68/100

Reward unavailable

CZK 250Veganská zmrzlina z CRÈME DE LA CRÈME

Máme pro vás poukazy na italské veganské zmrzliny do retro salónků Crème de la Crème v hodnotě 200,-! Ovocné sorbety zná asi každý, ale měli už jste smetanové zmrzliny v rostlinné podobě? Crème de la Crème jsou jedněmi z mála, kdo takovou dobrotu perfektně umí a právem jsou jimi vyhlášení. Můžete se těšit na příchutě jako jsou: slaný arašíd, vlašský ořech, čokoláda, mojito a mnoho dalších. Věřte, že nezůstanete jen u jedné návštěvy :).

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 300Limitovaná edice filmových plakátů

Jedná se o limitovanou edici plakátů k dokumentu, ve velikosti A2. Ideálně se tak hodí například k zarámování. Pokud budete chtít, napíšeme Vám na něj i osobní věnování.

Number of available rewards: 47/50

Reward unavailable

CZK 300Balíček revolučních vegan sýrů od KYTKY K SEŽRÁNÍ

Zakoupením této odměny u sebe doma uvítáte balíček hned několika revolučních dobrot. Kytky k sežrání nedávno přišli s naprostou novinkou na trhu a tou je rýžový rostlinný sýr. Kromě něj najdete v balíčku i jejich oblíbenou stálici, kterou je kešu sýr v různých variantách a do třetice směs na pro přípravu domácího seitanu. Na 5 z vás čeká balíček téhle podařené trojice pro náročné mlsné jazýčky. Vyzvednutí možné pouze v Praze.

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 320Magická dětská knížka Tenkrát Svět

Slyšeli jste už o ekologicko - etické pohádce Tenkrát svět? Díky této odměně se budete moci podívat do světa zvířátek, víl, skřítků a mnoha dalších tvorů, kteří vám budou vyprávět neuvěřitelné historky, ze světa, který je už naštěstí dávno pryč, ale někteří si na něj ještě matně pamatují.

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 320CESTA od punku ke svobodě

Lukáš Vincour, který je autorem knihy, je úspěšný bubeník několika punkových kapel a velký aktivista za osvobození zvířat. Jaká byla jeho dosavadní “Cesta” životem? Jaké je to mačkat se na turné v porouchané dodávce nebo přespávat ve squatech? Jak jeho život ovlivnila volba soucitného života a dá se v punkovém prostředí přežít bez drog a alkoholu? To se dozvíte, pokud si zakoupíte tuto jedinečnou knihu.

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 450Taška Svědectví s motivem zvířat, nebo „Svoboda"

Bavlněná taška, která Ti poslouží jak na nákup, do školy, tak třeba na festival. Design byl vytvořen speciálně na podporu našeho dokumentu. Na výběr je ze dvou motivů: „Svoboda" - černá taška s bílým potiskem. Motiv se zvířaty - Bílá taška s černým potiskem. Tento motiv speciálně pro účely Svědectví navrhla Mirik Art. Při objednávce nám prosím do poznámky napište, jaký motiv tašky požadujete.

Number of available rewards: 36/75

Reward unavailable

CZK 550Poukaz na 500Kč do vegan restaurace FORKY'S - BRNO

Tato odměna vás zavede na místo, kde si budete moci dopřát kulinářský zážitek. Restaurace Forky’s má ve své nabídce výběr rostlinných jídel z české i zahraniční kuchyně. Můžete se těšit například na burgery, wrapy, hot dogy a jejich specialitou jsou tzv. Superbowls, které představují kombinaci zdravé kuchyně a chuťové krasojízdy. Užijte si báječný oběd nebo večeři v prostředí restaurace, řídící se heslem “respect for life”.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 550Poukaz na 500Kč do vegan restaurace FORKY'S -PRAHA

Tato odměna vás zavede na místo, kde si budete moci dopřát kulinářský zážitek. Restaurace Forky’s má ve své nabídce výběr rostlinných jídel z české i zahraniční kuchyně. Můžete se těšit například na burgery, wrapy, hot dogy a jejich specialitou jsou tzv. Superbowls, které představují kombinaci zdravé kuchyně a chuťové krasojízdy. Užijte si báječný oběd nebo večeři v prostředí restaurace, řídící se heslem “respect for life”.

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 600Tričko s motivem se zvířaty, nebo „Svoboda"

Zakoupením této odměny získáte jedno z mála triček se speciálním designem vytvořeným přímo na podporu našeho dokumentu. Na výběr je ze dvou motivů: „Svoboda" - černé tričko s bílým potiskem. Motiv se zvířaty - Bílé tričko s černým potiskem. Tento motiv speciálně pro účely Svědectví navrhla Mirik Art. Při objednávce nám prosím do poznámky napište, jaký motiv a velikost trička požadujete.

Number of available rewards: 0/75

Reward unavailable

CZK 600Limitovaná edice triček Svědectví

Zakoupením této odměny získáte jedno z 20ti triček z limitované edice se speciálním designem vytvořeným přímo na podporu našeho dokumentu. Na výběr je ze dvou motivů: „Svoboda" - bílé tričko s béžovým potiskem. Motiv se zvířaty - Bílé tričko s béžovým potiskem. Tento motiv speciálně pro účely Svědectví navrhla Mirik Art. Při objednávce nám prosím do poznámky napište, jaký motiv a velikost trička požadujete.

Number of available rewards: 5/20

Reward unavailable

CZK 700Přístup k bonusovému materiálu z natáčení

Hrstce z Vás dáme přístup k bonusovému materiálu z natáčení, který postupně sbíráme a pečlivě ukládáme. Jedná se například o fotografie a videa, která nebyla nikdy a nikde zveřejněna. Rozhovory, které se do dokumentu nevešly, nebo příběhy z natáčení.

Number of available rewards: 23/25

Reward unavailable

CZK 800Vstup pro dva na tajnou předpremiéru

Po dokončení dokumentu uspořádáme super tajné promítání, na které pozveme naše kamarády a osoby, které nám pomáhaly s natáčením. Chtěli bychom tam i patnáct z Vás - našich podporovatelů. Součástí této odměny je pas, který bude sloužit jako vstupenka. Po skončení akce také jako upomínkový předmět, který doopravdy jen tak někdo nemá.

Number of available rewards: 0/15

Reward unavailable

CZK 1,200Mystery box

Chceš nás podpořit a nedokážeš si vybrat odměnu? Mystery box je skvělým řešením. Ze všech dostupných odměn Ti vybereme různorodý balíček, a tak pro Tebe bude celá odměna velkým a cenným překvapením!

Number of available rewards: 16/20

Reward unavailable

CZK 1,500Trénink s MMA bojovnicí Magdalenou Šormovou

Magdalena Šormová je jednou z prvních MMA bojovnic v Česku a často bývá označována za naději českého MMA žen. O tom svědčí také její úspěchy. Na svém kontě má pouze dvě porážky. Zakoupením této odměny Vám vzniká právo na jednu hodinu soukromého tréninku. Datum uskutečnění tréninku je na domluvě.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 1,500Mikina Svědectví

Černá mikina s designy navrženými přímo na podporu dokumentu. Jedná se o Earth Positive textil, který je vyrobený z certifikované bavlny - celý proces výroby respektuje etické a bio standardy a využívá výhradně udržitelnou energii. Na výběr máte z dvou variant, do poznámky napiště druh a velikost: Motiv SVOBODA (potisk na přední straně mikiny) Motiv ZVÍŘATA (potisk na zadní straně mikiny)

Number of available rewards: 1/15

Reward unavailable

CZK 2,000Balíček od našich podporovatelů

V tomto balíčku naleznete kombinaci poukazů na výborné veganské dobroty, oblečení s poselstvím od českých autorů a některou z inspirativních knížek. Můžete se těšit na: Poukazy od Creme de la creme, Happy Power, Forkys, Moment, Soyka, Alexýr, Kytky k sežrání. Oblečení od MagiFešn, Zvířata Nejíme. Knihy jako jsou Moderní veganské dezerty (Petra Stahlová), Tenkrát Svět (Michaela a Lukáš Vincourovi), Cesta (Lukáš Vincour)

Number of available rewards: 9/15

Reward unavailable

CZK 3,000Veganské tetování od Laura Moon Ink

Pokud se rozhodnete pro tuto odměnu, dostaneme se Vám doslova pod kůži. Jedná se totiž o poukaz na tetování u veganské tatérky Laura Moon Ink v hodnotě 3000Kč (odpovídá velikosti cca 10x8cm). Termín a motiv tetování je na domluvě, studio se nachází v Praze.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 10,000Zahaleno tajemstvím

Tuto odměnu nabízíme pro ty, kteří věří v náš projekt a chtějí ho nezištně podpořit. Zakoupením této odměny se stanete naším tajemným podporovatelem a pomůžete nám ukázat světu pravdu.

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable