jindrichuv_hradec.jpg

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec Knihy

Papírový vystřihovací model "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec" v měřítku 1:300

jindrichuv_hradec.jpg

ReachedCZK 288,290(231%)

231%
CZK 125,000requested
355contributors
ContributeRewards

Máme pro vás nový model!
Tedy, skoro. Když nám s tím trochu pomůžete ...

Milí přátelé papírových modelů, vážení návštěvníci!

Do projektu, který vám zde předkládáme k vaší laskavé podpoře, jsme už investovali obrovské množství času, práce a samozřejmě i dost peněz. Že se jedná o dílo kvalitní, o tom se můžete přesvědčit v ukázkách níže. Navíc už jen to, že pochází z dílny arch. Richarda Vyškovského, je toho jistě dostatečnou zárukou. Vždyť své modely pro vás tvoří (právě letos) již padesát let!

Bohužel ale zájmy vás modelářů či sběratelů papírových modelů jsou značně nepředvídatelné. Některé modely se vyprodají téměř okamžitě, jiné se prodávají léta. U menších a tedy i méně nákladných modelů nám to až tolik nevadí. V pořádku, prostě se nám ty investice vrací pomalu, několik let, ale je to pro nás nějak přijatelné. Jenže chystaný papírový vystřihovací model ...

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec

... je už přeci jen tak trochu "jiná káva". Jen pro vaši představu - celkové náklady na jeho realizaci téměř atakují hranici 500.000,- Kč! Proto i rozhodnutí, jestli máme takto rozsáhlý model samostatně vydat nebo ne, pro nás není úplně snadné. Opravdu tím modelářům "kápneme do noty"? Jak se bude prodávat? Rychle nebo pomalu? A je na to vůbec správná doba? To jsou otázky, které nás teď trápí.

Na druhou stranu ale nechceme, aby tento krásný model zůstal "ležet v šuplíku". Spojovat síly na jeho realizaci např. s dalšími vydavateli nám ale nepřišlo jako příliš šťastné. No a tak jsme tady ...

 

Teď je to na vás!

Po zdlouhavých propočtech jsme dospěli k jednoznačnému závěru. Pokud se nám podaří zajistit okamžitou návratnost alespoń čtvrtiny vynaložených nákladů, půjdeme do toho! Tomu tedy odpovídá i cílová částka našeho zdejšího projektu. Bude-li projekt úspěšný, pak pravě vy budete mít zásadní podíl na vzniku tohoto vyloženě malebného modelu a budete se z něj moci radovat!

Pokud náš projekt úspěšný nebude, pak tento model bohužel zůstane pravděpodobně několik dalších let ležet jen v autorově archivu a v našich počítačích, kde neudělá radost ani vám, ani nikomu jinému.

A tak vás prosíme - podpořte náš projekt! Tady a teď! Přispějte k dosažení cílové částky, která v podobě odměn reprezentuje jen přibližně 250 až 300 modelů (záleží na tom, pro jaké odměny se kolik z vás rozhodne). Pokud se vám model líbí, nespoléhejte se na to, že si ho třeba koupíte někdy příště nebo někde jinde. Když projekt neuspěje, tak žádné příště už hned tak nebude!

 

Jakou odměnu za vaši podporu získáte ...

V každém případě perfektní model vytvořený arch. Richardem Vyškovským. Tužkou, perem, kružítkem a dalšími pomůckami zkonstruovaný a štětcem ilustrovaný! Žádný AutoCAD či jiná počítačová grafika! Prostě papírový model a výtvarné dílo současně! Model, nad jehož tvorbou strávil jeho autor téměř dva roky svého života (a my tak trochu s ním). Model v měřítku 1:300 o rozsahu 24 stran vystřihovánky ve formátu A4, ofsetovým tiskem vytištěný. Prostě takový, jaké z naší produkce už většinou znáte. Model, který má v sestaveném stavu rozměry úctyhodných cca 70 x 35 x 16 cm.

Pokud náš projekt podpoříte, můžete se na tento model těšit ještě letos "pod stromeček". Bude to tak náš dosud největší zcela samostatně realizovaný model a vy budete u jeho zrodu! (Tím předchozím byl "Hrad Lichnice" o rozsahu 18 stran A4, který jsme pro vás vydali v roce 2011 a o jehož vzniku natočila dokument s názvem "Papírový hrad" Česká televize.)

Formou zde nabízených odměn navíc získáte model výhodněji. Zejména jestli si jako modeláři a sběratelé současně pořizujete modely hned dva nebo tři. Pokud se dostane do prodeje, bude jeho maloobchodní cena 495,- Kč.

 

A jak že ten model bude vypadat?

To si hned ukážeme ...

Popis vystřihovánky začneme "obrazem", protože to vás jistě zajímá ze všeho nejvíc.

Jindřichův Hradec - titulní strana

Nahoře je titulní strana chystané publikace v tradiční podobě naší ediční řady "Papírový svět" a níže vám pak už přímo "vykládáme karty na stůl". Nebo možná ještě lépe - naše "trumfy". To aby bylo jasné, že nepřispíváte na nějaký brak, tj. že "nekupujete nějakého zajíce v pytli".

Zde tedy vidíte ukázky několika stran vystřihovánky, návodných kreseb a celkové situace modelu ...

Jindřichův Hradec - 6 vybraných stran

Jindřichův Hradec - strana 3   Jindřichův Hradec - strana 21

Jindřichův Hradec - strana 22   Jindřichův Hradec - návodné kresby č. 7 a 8

Jindřichův Hradec - návodné kresby č. 6 a 5

Jindřichův Hradec - celková situace

 

No a tady je trochu technicky strohý, ale veskrze podrobný popis celé publikace:

Formát: A4
Obálka:
- rozsah: 4 strany
- barevnost: 4/4 (oboustranně plnobarevná)
- materiál: 200 g/m2 křída matná
- dokončující zpracování: jednostranná laminace matná
Vnitřní blok:
- rozsah: 48 stran (24 stran vystřihovánky)
- barevnost: 4/0 (jednostranně plnobarevná)
- materiál: 140 g/m2 bezdřevý ofsetový papír
Všitá vložka:
- rozsah: 16 stran (návodné kresby a text)
- barevnost: 4/4 (oboustranně plnobarevná)
- materiál: 80 g/m2 bezdřevý ofsetový papír
Vazba: V1 (2 skobičky)

 

Tak a teď ještě pár fotografií ...

Abyste už předem věděli, na co se můžete těšit, až dokončíte stavbu svého modelu (pokud se tedy i díky vaší podpoře projekt zrealizuje...), prohlédněte si následující fotografie sestaveného zkušebního modelu, díla našeho "dvorního stavitele" pana Romana Kunsta.

Jindřichův Hradec - foto 017 Jindřichův Hradec - foto 21 Jindřichův Hradec - foto 046

Jindřichův Hradec - foto 048 Jindřichův Hradec - foto 043 Jindřichův Hradec - foto 025

Jindřichův Hradec - foto 029 Jindřichův Hradec - foto 030 Jindřichův Hradec - foto 036

Jindřichův Hradec - foto 038 Jindřichův Hradec - foto 035 Jindřichův Hradec - foto 042

Tak co - líbí? Věříme, že ano. Alespoň stejně tak, jako nám. Ostatně i proto jsme se do tohoto projektu pustili a snažíme se o jeho realizaci ...

 

Skromné představení v České televizi ...

Věřte nebo ne, i tento dosud nepublikovaný (!!) model se také již objevil v České televizi! V epizodě s názvem "Papírové hrady" z cyklu "Hobby naší doby" si ho tak můžete prohlédnout hned v mnoha filmových záběrech. Navíc se zde také dozvíte i pár zajímavostí o autorovi modelu a jeho tvorbě.

 

První krůčky k projektu "Jindřichův Hradec" ...

Říkali jsme si, co by vás tak ještě mohlo zajímat. Informací a upoutávek je tady přece už víc než dost. A pak nás to trklo! No jasně, přece něco z naší "kuchyně" ... !

Vás, co máte modely mého otce rádi, určitě potěší pár jeho fotografií při plánování a promýšlení chystaného díla přímo v Jindřichově Hradci.

Autor při obchůzce objektu Autor stále obchází objekt... Autor před pokladnou a informační tabulí Autor a moje maličkost při debatě o tom, co půjde udělat, a co ne... Autor znovu obchází objekt...

Autor se rozhlíží... Autor už plánuje... Autor s Pepou Kropáčkem (to je ten vlevo, co nás do toho celého uvrtal...)

Shora uvedené fotografie byly pořízeny 24. října 2012 (tedy téměř přesně před šesti lety) v Jindřichově Hradci na naší společné obhlídce reálné předlohy budoucího modelu.

 

A nakonec dárek pro každého z vás!

Ke každé zde zakoupené odměně Ke každému modelu, který zde získáte zakoupením jakékoli odměny, vám přídáme navíc ještě nějaký ten dáreček, jak se sluší a patří ke správné propagační kampani. Co to bude vám ale zatím neprozradíme. Jen napovíme, že to určitě bude něco z dílny arch. Richarda Vyškovského a že vás jistě potěší.

 

Něco vám zde chybí? Máte návrhy na další zajímavé odměny?

No tak nám to napište! Další odměny, např. "šité přímo vám na míru", sem můžeme přidávat kdykoli, tedy i během již spuštěného projektu ...

 

No a už jen krátce závěrem ...

Snad vás náš projekt zaujme, podpoříte ho a dáte tak "zelenou" jeho finální podobě, tedy realizaci publikace - vystřihovánky "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec". Já osobně, jakož i všichni, co se na vzniku tohoto modelu podíleli, doufáme, že ano. Věříme, že udělá radost vám nebo třeba i někomu dalšímu, komu ho možná nadělíte k Vánocům.

Tak předem díky za podporu, mějte se fajn a my pro vás už jdeme chystat další úžasné a dosud nepublikované modely z dílny mého otce ...

 

Za ERKOtyp, spol. s r. o.
Richard Vyškovský, ml.

 

PS: Vhledem k tomu, že nejsem právě příznivcem sociálních sítí, nemáme na nich ani žádný svůj profil, což je zrovna v tomto případě jistě škoda. Náš projekt tedy můžete podpořit i jen jeho zveřejněním a sdílením na vašich profilech, k čemuž samozřejmě MÁTE NÁŠ PLNÝ SOUHLAS a za což vám předem děkujeme ... !

ReachedCZK 288,290(231%)

231%
CZK 125,000requested
355contributors
Contribute

project authorERKOtyp, s.r.o.

Rewards

CZK 475Jeden model k osobnímu odběru

Svou odměnu, tj. jeden výtisk papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec", si budete moci vyzvednout na adrese Velehradská 22, Praha 3, a to v pátek 14.12.2018 nebo v pondělí 17.12.2018 od 12:00 do 18:00 hodin. Pokud to v uvedených termínech nestihnete, nezoufejte, nic se neděje, o svou odměnu rozhodně nepříjdete! Prostě se domluvíme na jiném vhodném termínu. Jen vám v tom případě nemůžeme zaručit dodání odměny do letošních Vánoc ...

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 560Jeden model poštou

Svou odměnu, tj. jeden výtisk papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec", od nás obdržíte poštou jako doporučenou zásilku. Expedice těchto odměn bude probíhat přibližně od 10.12.2018 do 14.12.2018 v závislosti na termínu dokončení výroby a našich možnostech. Běžná doba doručení Českou poštou je pak 1-3 pracovní dny.

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 575Jeden model s podpisem autora k osobnímu odběru

Svou odměnu, tj. jeden výtisk papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec" s vlastnoručním podpisem autora modelu arch. Richarda Vyškovského, si budete moci vyzvednout na adrese Velehradská 22, Praha 3, a to v pátek 14.12.2018 nebo v pondělí 17.12.2018 od 12:00 do 18:00 hodin. Pokud to v uvedených termínech nestihnete, nezoufejte, nic se neděje, o svou odměnu rozhodně nepříjdete! Prostě se domluvíme na jiném vhodném termínu. Jen vám v tom případě nemůžeme zaručit dodání odměny do letošních Vánoc ...

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 0/25

Reward unavailable

CZK 660Jeden model s podpisem autora poštou

Svou odměnu, tj. jeden výtisk papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec" s vlastnoručním podpisem autora modelu arch. Richarda Vyškovského, od nás obdržíte poštou jako doporučenou zásilku. Expedice těchto odměn bude probíhat přibližně od 10.12.2018 do 14.12.2018 v závislosti na termínu dokončení výroby a našich možnostech. Běžná doba doručení Českou poštou je pak 1-3 pracovní dny.

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 0/25

Reward unavailable

CZK 660Jeden model s podpisem autora poštou (ještě znovu)

Svou odměnu, tj. jeden výtisk papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec" s vlastnoručním podpisem autora modelu arch. Richarda Vyškovského, od nás obdržíte poštou jako doporučenou zásilku. Expedice těchto odměn bude probíhat přibližně od 10.12.2018 do 14.12.2018 v závislosti na termínu dokončení výroby a našich možnostech. Běžná doba doručení Českou poštou je pak 1-3 pracovní dny.

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 0/30

Reward unavailable

CZK 685Jeden model poštou na Slovensko

Svou odměnu, tj. jeden výtisk papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec", od nás obdržíte poštou jako doporučenou zásilku. Expedice těchto odměn bude probíhat přibližně od 10.12.2018 do 14.12.2018 v závislosti na termínu dokončení výroby a našich možnostech. Běžná doba doručení poštou je pak 3-6 pracovních dnů.

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 785Jeden model s podpisem autora poštou na Slovensko

Svou odměnu, tj. jeden výtisk papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec" s vlastnoručním podpisem autora modelu arch. Richarda Vyškovského, od nás obdržíte poštou jako doporučenou zásilku. Expedice těchto odměn bude probíhat přibližně od 10.12.2018 do 14.12.2018 v závislosti na termínu dokončení výroby a našich možnostech. Běžná doba doručení poštou je pak 3-6 pracovních dnů.

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable

CZK 915Dva modely k osobnímu odběru

Svou odměnu, tj. dva výtisky papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec", si budete moci vyzvednout na adrese Velehradská 22, Praha 3, a to v pátek 14.12.2018 nebo v pondělí 17.12.2018 od 12:00 do 18:00 hodin. Pokud to v uvedených termínech nestihnete, nezoufejte, nic se neděje, o svou odměnu rozhodně nepříjdete! Prostě se domluvíme na jiném vhodném termínu. Jen vám v tom případě nemůžeme zaručit dodání odměny do letošních Vánoc ...

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,010Dva modely poštou

Svou odměnu, tj. dva výtisky papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec", od nás obdržíte poštou jako doporučenou zásilku. Expedice těchto odměn bude probíhat přibližně od 10.12.2018 do 14.12.2018 v závislosti na termínu dokončení výroby a našich možnostech. Běžná doba doručení Českou poštou je pak 1-3 pracovní dny.

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,015Mix "1 + 1" k osobnímu odběru

Svou odměnu, tj. jeden výtisk papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec" s vlastnoručním podpisem autora modelu arch. Richarda Vyškovského + 1 výtisk téhož modelu bez podpisu, si budete moci vyzvednout na adrese Velehradská 22, Praha 3, a to v pátek 14.12.2018 nebo v pondělí 17.12.2018 od 12:00 do 18:00 hodin. Pokud to v uvedených termínech nestihnete, nezoufejte, nic se neděje, o svou odměnu rozhodně nepříjdete! Prostě se domluvíme na jiném vhodném termínu. Jen vám v tom případě nemůžeme zaručit dodání odměny do letošních Vánoc ...

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 1,110Mix "1 + 1" poštou

Svou odměnu, tj. jeden výtisk papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec" s vlastnoručním podpisem autora modelu arch. Richarda Vyškovského + 1 výtisk téhož modelu bez podpisu, od nás obdržíte poštou jako doporučenou zásilku. Expedice těchto odměn bude probíhat přibližně od 10.12.2018 do 14.12.2018 v závislosti na termínu dokončení výroby a našich možnostech. Běžná doba doručení Českou poštou je pak 1-3 pracovní dny.

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 0/25

Reward unavailable

CZK 1,115Dva modely s podpisem autora k osobnímu odběru

Svou odměnu, tj. dva výtisky papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec" s vlastnoručním podpisem autora modelu arch. Richarda Vyškovského, si budete moci vyzvednout na adrese Velehradská 22, Praha 3, a to v pátek 14.12.2018 nebo v pondělí 17.12.2018 od 12:00 do 18:00 hodin. Pokud to v uvedených termínech nestihnete, nezoufejte, nic se neděje, o svou odměnu rozhodně nepříjdete! Prostě se domluvíme na jiném vhodném termínu. Jen vám v tom případě nemůžeme zaručit dodání odměny do letošních Vánoc ...

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 1,210Dva modely s podpisem autora poštou

Svou odměnu, tj. dva výtisky papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec" s vlastnoručním podpisem autora modelu arch. Richarda Vyškovského, od nás obdržíte poštou jako doporučenou zásilku. Expedice těchto odměn bude probíhat přibližně od 10.12.2018 do 14.12.2018 v závislosti na termínu dokončení výroby a našich možnostech. Běžná doba doručení Českou poštou je pak 1-3 pracovní dny.

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 0/15

Reward unavailable

CZK 1,340Tři modely k osobnímu odběru

Svou odměnu, tj. tři výtisky papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec", si budete moci vyzvednout na adrese Velehradská 22, Praha 3, a to v pátek 14.12.2018 nebo v pondělí 17.12.2018 od 12:00 do 18:00 hodin. Pokud to v uvedených termínech nestihnete, nezoufejte, nic se neděje, o svou odměnu rozhodně nepříjdete! Prostě se domluvíme na jiném vhodném termínu. Jen vám v tom případě nemůžeme zaručit dodání odměny do letošních Vánoc ...

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,440Tři modely poštou

Svou odměnu, tj. tři výtisky papírového vystřihovacího modelu "Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec", od nás obdržíte poštou jako doporučenou zásilku. Expedice těchto odměn bude probíhat přibližně od 10.12.2018 do 14.12.2018 v závislosti na termínu dokončení výroby a našich možnostech. Běžná doba doručení Českou poštou je pak 1-3 pracovní dny.

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable