titulka2.jpg

Špatné básně knižně Knihy

Ilustrovaná sbírka té nejhorší poezie vychází poprvé a zřejmě i naposledy knižně.

titulka2.jpg

ReachedCZK 189,310(379%)

379%
CZK 50,000requested
694contributors
ContributeRewards

Vydáváme knihu
o válce Severu proti Jihu.
Až na to, že to bude kniha s básničkama a o tý válce tam nebude nic.

  

Úvod

Po letech poctivé literární činnosti máme ve svých šuplících dostatek kvalitního materiálu, abychom mohli nasytit čtenáře dychtící po kvalitní literatuře. Do své sbírky jsme kromě děl, která jsou již ověnčená vašimi facebookovými lajky, připravili spoustu dosud nezveřejněné tvorby z oblasti poezie i prózy. Kniha je navíc opatřena ilustracemi, které jsme nedělali my, takže nejsou ošklivé, ba právě naopak. Jsou velmi povedené a vytvářejí tak ideální rovnováhu mezi špatnou literaturou a kvalitní výtvarnou činností.

Nabízíme vám možnost stát se mecenášem skvělého umění a být jedním z majitelů krásné knížky plné špatných básniček. Jsme líní, a proto je tato kniha s velkou pravděpodobností jediná, kterou v životě vydáme. Jedná se o limitovanou edici a jediný způsob, jak si knížku pořídit, je přispět zde na Startovači.

 

O Špatných básních

Jsme skupina nonkonformních umělců píšících kvalitní poezii, jež je ostrůvkem naděje v nekonečném oceánu nekvalitního umění kolem nás. Používáme osvědčené techniky psaní, avšak nebojíme se rovněž experimentovat s jazykem a vytvářet tak neotřelá díla, která snad dnešní zaostalá společnost nemůže ani plně chápat. Neváháme také ostrými básněmi tepat nešvary současné společnosti a trefně pojmenovávat problémy dnešní doby.

 

Jak bude vypadat kniha

Bude vypadat hezky. Bude mít cca 180 stran, velkých skoro jako sešit 624 (který si možná pamatujete z první třídy), plných té nejkvalitnější současné literatury, povedené ilustrace, dva druhy speciálních přebalů a bude celá z papíru a trochy lepidla. 

aplikace_klasik_otevrena.jpg

 

 

Jak budou vypadat ostatní odměny

Kniha v nevkusném přebalu

aplikace_kycak.jpg

Nesuďte knihu podle přebalu. Hádali byste, že se jedná o "Nezkrotnou vášeň na pobřeží" od vaší oblíbené autorky, ale ve skutečnosti to tak bohužel není. Je to jen knížka plná špatných básniček.

 
 

Kniha ve vznešeném přebalu

pro_luxus.jpg

Suďte knihu podle přebalu! Každému musí být přece jasné, že kniha takto vznešeně vypadající musí být vznešená celá.

 

 

Nová odměna!
Pohlednice

Mockup_pět pohlednic.jpg

Navzdory očekávání jde naše špatná kniha stále na odbyt, z čehož máme velikou radost. A jelikož si myslíme, že radost je dobrá věc a měl by ji mít pokud možno každý, rozhodli jsme se připravit malé překvapení, abyste měli trochu té radosti i vy, kdo jste si naši knihu už koupili. Naše ilustrátorka připravila povedenou pohlednici, kterou přidáme ke každé, do dnešního dne (7.5. 2017), prodané knize.
A protože existují lidé, kteří čas od času posílají někomu poštou pohlednici, připravili jsme jako novou odměnu sadu pěti pohlednic  vhodných k posílání poštou. Jsou na nich skvělé ilustrace a ukrutně špatné básně.

 
 

Placky

drevo_placky.jpg

 "Reklamní placka nebo placka se spínacím špendlíkem, slangově "placka se sichrhajckou" je předmět kruhového tvaru obvykle kovový nebo plastový, ze zadní strany opatřený svíracím špendlíkem, kterým ji lze připevnit na oděv, případně tašku." - zdroj

 
 

Podtácky

drevo_podtacek.jpg

Na tomto podtácku si můžete přečíst jednu z mnoha básní, které v knize naleznete v oddělení Gastronomické poezie. Set bude tvořit celkově šest podtácků, každý s jinou básní.  

 
 

Plakát

plakat_mockup_2a.jpg

Popis autorky
"Dvě ženy (28), které se vyznačují neméně atraktivním vzhledem než jiné osoby tohoto věku. Jejich tělesná schránka je pouze nepatrně poznamenána odrazem všeho alkoholu, nenávisti, závisti, poníženosti, úblíženosti, ješitnosti, malichernosti, chtivosti, přežranosti, chamtivosti a všech ostatních zvráceností, jež jsou hluboce skryty v plesnivých zákoutích jejich srdcí. A ještě něco s tím, že jedné z nich spadne na hlavu cedník plný špaget, k němuž náhodně patří pytlík s omáčkou, který v pevném ženském stisku svírá žena sedící hned vedle."

 

Báseň o tomto plakátu

To je ale hezký plakát!
Jestli si ho nikdo nekoupí,
budeme plakat.  

 

 

tl;dr: Chtěli bychom vydat knížku a potřebovali bychom na to nějaké peníze. 

 

Všem příznivcům prvotřídního literárního umění srdečně děkujeme!
Naši další tvorbu můžete najít zde https://www.facebook.com/spatnebasne/

(lk), (št)

ReachedCZK 189,310(379%)

379%
CZK 50,000requested
694contributors
Contribute

project authorŠpatné básně

Rewards

CZK 100Pohlednice

Posíláte rádi dopisy či pohledy svým kamarádům? My také! A proto jsme pro vás s naší ilustrátorkou připravili sadu pěti pohlednic se špatnými básněmi a skvělými ilustracemi.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 190Výtisk knihy

Máte rádi kvalitní literaturu? My také! A proto jsme pro vás připravili sbírku toho nejlepšího, co česká i světová literatura nabízí.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Výtisk knihy s nevkusným přebalem

Nemáte vkus? My také ne! A proto jsme pro vás připravili speciální přebal inspirovaný těmi nejnevkusnějšími díly červené knihovny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Výtisk knihy se vznešeným přebalem

Jste konzervativní a neschvalujete žádné knižní obálky po roce 1900? My také! A proto jsme pro vás připravili speciální přebal, který je inspirovaný poctivou literární klasikou, abyste mohli tuto knihu zařadit do své knihovničky mezi první vydání Bratrů Karamazových a Bible kralické.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Výtisk knihy a tři placky

Nosíte rádi placky? My teda zas tolik ne, ale přesto jsme pro vás připravili tři placky, abyste jejich prostřednictvím mohli vyjádřit svou lásku ke kvalitní literatuře.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Výtisk knihy a šest pivních podtácků

Máte rádi pivo? My také! A proto jsme pro vás připravili sadu šesti pivních podtácků s poezií vhodnou ke stolování.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Tři výtisky knihy

Máte ve svém okolí kamarády, kteří mají rádi Špatné básně, a chtěli byste jim udělat radost? Co třeba jim všem koupit naši knihu za zvýhodněnou cenu?

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 900Výtisk knihy a plakát

Máte doma vylepený nějaký plakát, ale říkáte si, že byste jich klidně mohli mít víc? My také! A proto pro vás naše ilustrátorka jeden připravila.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Kompletní set

Máte rádi Špatné básně natolik, že byste chtěli všechny výše zmíněné bonusy? To máme radost! Odměna obsahuje výtisk, vámi vybraný speciální přebal, šest podtácků, tři placky a plakát.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Výtisk a zarámovaná báseň na přání s ilustrací

Máte zbytečně moc peněz? My teda ne, ale jestli vy ano, tak pro vás rádi napíšeme špatnou báseň na míru a naše ilustrátorka ji opatří odpovídající ilustrací. Tento skvost pak pro vás zarámujeme.

Number of available rewards: 1/4

Reward unavailable

CZK 10,000Křtitel

Nechcete, aby naši knihu pokřtilo trio Dan Nekonečný, Zděněk Troška a Halina Pawlovská? My také ne! A proto vám dáváme možnost vzít zodpovědnost na sebe a stát se čestným hostem křtu a naším doživotním přítelem. Součástí odměny je výtisk, vámi vybraný speciální přebal, šest podtácků, tři placky a plakát.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 40,000Obličej na přebalu každé prodané knihy

Chcete, aby každá kniha byla opatřena přebalem s vaším obličejem? My teda ne, ale když nám zaplatíte tuto sumu, tak změníme názor! Součástí odměny je výtisk knihy, vámi vybraný speciální přebal, šest podtácků, tři placky a plakát.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 100,000Kámen, nůžky, papír

Hrajete rádi kámen, nůžky, papír? My také! A proto si s námi můžete jednu hru zahrát.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable