sd.jpg

SOCIAL DISASTER Film & Video

Zapojte se do tvorby akčního seriálu o zneužívání nového systému virtuální sociální sítě.

SOCIAL DISASTER

ReachedCZK 0(0%)

0%
CZK 98,750requested
0contributors
ContributeRewards

ZÁKLADNÍ INFORMACE

První série seriálu by měla obsahovat 6 epizod, které seznámí diváka s hlavními i klíčovými postavami. Seriál by měl na jednu stranu působit hodně komorně, plný černého humoru, ale také samozřejmě i akce a speciálních efektů, když příjde na zobrazení naprogramovaného světa a interakci mezi danými uživateli.

Scénář na celou první sérii je napsán a v této době bychom rádi sehnali finance na jeho vytvoření a ukázali tak, že i v Čechách může vzniknout kvalitní seriál, kde se budou diváci se zatajeným dechem těšit na každou další epizodu. Samozřejmě budeme rádi, když se i mnozí z Vás zapojí do procesu vzniku seriálu i jako některé z rolí, protože čím více lidí, tím více vznikne zajímavých nápadů a dalších a dalších postav, které je možné v následujících sériích obsadit. Jde především o seriál z prostředí virtuální sociální sítě, proto je zde spousta příležitostí pro zůčastnění se s Vašimi vlastními přáními a nápady, s kým a kde by jste se chtěli ve světě setkat a zapojení právě Vašeho nápadu do průběhu seriálu jako například úvodní scénu k danému dílu. 

Seriál bude plně autorský s vlastní komponovanou a nahranou hudbou, a vše by mělo vznikat přímo v našem nahrávacím a střihovém softwaru, abychom se dále mohli pokusit dostat seriál jak do distribuce, tak s ním i nadále nakládat jako vlastník veškerých autorských práv bez možnosti nařčení z různých krádeží apod.. (Uživatelé youtube jistě pochopí :)) 

SYNOPSE

Žijeme v době, kdy se sociální struktura stává nepostradatelnou součástí našeho života a stále více ovlivňuje jak naše jednání, tak způsob komunikace. Je pouze otázkou času, kdy bude vyvinut systém virtuální reality, která nám umožní potkávat se s přáteli po celém světě, aniž by jsme opustili pohodlí svého domova.

Každý klad má ovšem i svůj zápor, a už od prvních chvil objevení internetu vzniklo také internetové pirátství a s ním i lidé, kteří chcou celý tento projekt využít ke svému vlastnímu prospěchu a zbohatnutí. 

Ředitel společnosti BR. INC Milan Brichta vymyslel způsob, jak tuto sociální síť využít právě pro virtuální návštěvy mezi uživateli po celém světě. Jednoduše si vyberete místo kde se chcete setkat, s kým se chcete setkat, a na malou chvíli se s přítelkyní z Kanady sejdete na kávu ve Francii. Vše za pomoci speciální helmy, simulující pomocí několika výbojek REM fázi spánku a celá tato návštěva je ve Vaši hlavě zaznamenána jako živá vzpomínka na toto setkání. Vše má pouze jeden háček – k této virtuální návštěvě je potřeba vždy další člověk, který Vás od systému odpojí, protože časovač, který by Vás zde držel pouze Vámi stanovený čas není možné pro mozek v rámci šoku z odhlášení vytvořit – každý mozek reaguje na vypnutí odlišně a helma obsahuje 3 vypínače. Mezi každým vypnutím je odlišná doba, kdy se mozek vzpamatuje a je připravený k další fázi (vše se kontroluje pomocí tří barevných diod).

Firma ovšem čelí zásadnímu problému – Někdo ukradl poslední verzi zdrojového kódu, díky níž je možné celý tento projekt jak nabourat, tak samozřejmě i vyrobit. Ve firmě obsahující stovky zaměstnanců zkrátka nikdy nemůžete věřit všem.

Několik špičkových hackerů v čelem se Sinn3rem získali tento kód a vyrobili si vlastní repliku výbojkové helmy, aby testovali několik lidí, které by pak posílali do myšlenek jiným a mučili je v těchto myšlenkách tak dlouho, dokud by jim nevyzradili to, co chtějí vědět. Stejně tak je zde možnost přeprogramovat místo konání schůzky a nechat Vás uvězněné po dobu 50ti let v jedné místnosti, zatímco v reálném světě strávíte připojením pouze 10 minut.

Reportérka, která dostala na starost sledovat vznik systému a vše co se děje na pozadí firmy BR. INC má také problém. Její přítel není už týden k nalezení a jeho mobil je samozřejmě vypnutý. Je možné že se upsal na nějakou dobře placenou „brigádu“?

muž s helmou.jpg
(Ukázka ze storyboardu)

TECHNIKA & FINANCOVÁNÍ

Seriál bude točen za pomocí DSLR fotoaparátu Canon 5D a kino kamery Black Magic pro co nejoptimálnější kvalitu obrazu pro následnou postprodukci a výrobu vizuálních efektů (VFX). Pro živější pohyb kamery budou dále používány kamerové jeřáby, slidery a jízdy. Nechceme nechat nic náhodě, proto bude každá scéna za pomoci hlavního kameramana a osvětlovače nasvícena do požadované atmosféry – Nechceme za žádnou cenu vypouštět polotovar, nebo věc, se kterou bychom nebyli 100% spokojeni. Osobně zastáváme názor, že pokud nebude seriál perfektní, nemá vůbec význam, aby opouštěl střižnu. Právě z tohoto důvodu se obracíme na Vás a Vaši pomoc. Na to abychom se mohli plně věnovat právě tomuto projektu, je potřeba mít základní rozpočet na pokrytí jak herců, štábu, lokací tak i samozřejmě nájem studia a prostor kde tento projekt bude vznikat (obsahující nahrávací studio, střižnu, ateliér s klíčovacím pozadím, apod...)

Pokud by se peníze vybrali i nad rámec požadovaného rozpočtu, budou použity na následnou internetovou propagaci projektu, jako je cílená PPC reklama v internetových vyhledávačích, tvorbu oficiálních internetových stránek seriálu spolu s uveřejněním všech investorů, kteří se na vzniku budou podílet a také pro tvorbu trailerů, umístěných jako placená reklama před atraktivní youtube videa. Pokud se projekt povede a bude mít úspěch, nechceme aby skončil na dně šuplíku. Pokud samozřejmě některý z investorů bude chtít poté na stránce umístit link na svoje webové stránky, případně své další projekty, budeme jenom rádi, protože budeme za každou pomoc vděčni a rádi i Vám následně vyjdeme vstříc :)

APROXIMATIVNÍ ROZPOČET

Zde je k nahlédnutí rozepsaný rozpočet pro vznik celé první řady seriálu zahrnující celý měsíc práce. 

PREPRODUKCE

Nájem na jeden měsíc pro prostory střižny, ateliéru a nahrávacího studia – 8500,-
Tvorba storyboardu – 2000,-
Výroba rekvizit – 8750,-

PRODUKCE

Režisér – 6500,-
Hlavní kameraman – 5000,-
Pomocný kameraman – 3700,-
Zvukař – 4000,-
Osvětlovač – 3400,-
Herecké obsazení pro první sezonu – 20000,-
Komparz a klíčové postavy – 10000,-

POSTPRODUKCE

Střih – 2000,-
Hudební kompozice – 3000,-
Recording a mastering hudby – 4000,-
Mix zvuku a výsledný zvukový mastering – 3000,-
VFX – 9700,-
Coloring – 1200,-
Grafické materiály a tvorba DVD obalu a kompletních DVD – 4000,-

Rozpočet pro každou z kategorií je konečný pro tvorbu celé první série a umožní každému z členů štábu se naplno věnovat jeho tvorbě jak interním, tak i externím pracovníkům.

KDO JSME?

http://www.facebook.com/sbco.cz
http://www.sbco.cz

Jsme v první řadě filmoví nadšenci, kteří byli uchváceni filmem už v raném věku a od šesti let jsme běhali po pokoji se zapůjčenou kamerou a přetáčeli naše oblíbené scény z filmů. V této době jsme pojmenovali naše dětské filmové studio Super Bába (Co originálnějšího může vzejít z dětské hlavy :)) To se odehrálo v roce 1996 a až do dnešního dne nás náš sen nepustil a naše společnost nyní už se zkratkou SB Corporation funguje dodnes.

Vystudovali jsme ve zlíně filmovou školu jak v oborech produkce, režie, tak i kameru a zvuk a naše vášeň se postupně stala i smyslem našeho života. Každý tvůrce má svůj sen. Tím naším bylo odjakživa bavit lidi. Vyrůstali jsme na hollywoodských béčkových filmech, které nám skvěle sloužili jako podklady pro další malé nadšené projekty a jedním z těch větších bylo poté natočení celovečerního filmu Projekt 44, který vznikl téměř bez jakékoliv finanční pomoci a v délce běžné celovečerní stopáže a objevil se dokonce i v programu některých kin. V této chvíli už se nechceme vymlouvat na to, že na projekt nebyli peníze a nechceme ani nechat nic náhodě. Chceme se naplno ponořit do práce a víme, že s Vaší pomocí a podobně zapálenými lidmi můžeme prolomit hranici konzumních televizních seriálů a ukázat lidem co všechno je možné v česku vytvořit.

Pokud jste se dočetli až sem, už za tuto trpělivost Vám moc děkujeme a doufáme že Vás náš nápad zaujal. Pokud se Vám tedy projekt bude líbit, budeme rádi i za jeho sdílení, což bereme také jako obrovskou pomoc. Spojme tedy naše síly a udělejme ze SOCIAL DISASTER společný sociální projekt :-)

Zde ještě malá ukázka z naší tvorby speciálních efektů :-)

ReachedCZK 0(0%)

0%
CZK 98,750requested
0contributors
Contribute

project authorŠEty

Rewards

CZK 150Stažení seriálu

Odkaz ke stažení seriálu v HD Kvalitě.

Expected delivery of the reward: February 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Seriál a scénář

Možnost stažení první série v HD kvalitě, PDF scénář + Ukázky ze storyboardu.

Expected delivery of the reward: February 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Fanda

DVD první série seriálu, PDF Scénář, Storyboard a plakát k filmu A2

Expected delivery of the reward: February 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Workshopy

Možnost stažení všech instruktážních workshopů SB Corporation.

Expected delivery of the reward: February 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Profi fotografie

Vyfocení a upravení Vaší profi fotografie v našem ateliéru SB Corporation.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Product Placement

DVD první řady seriálu, Plakát k seriálu A2 + product placement Vaše produktu přímo v seriálu.

Expected delivery of the reward: February 2015

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 2,500Vedlejší role

Možnost objevit se v seriálu jako vedlejší role a zůčastnit se poté dotočné (afterpárty po ukončení natáčení.)

Expected delivery of the reward: February 2015

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 5,000Spoluautor

DVD první série seriálu, PDF Scénář, Storyboard a plakát k filmu A2 + Možnost podílet se na tvorbě druhé série jako scénárista a člen štábu.

Expected delivery of the reward: February 2015

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable