cover.jpg

Sniper: karetní desková hra Hry & Apps

Rychlá a variabilní deskovka z II. světové války s jednoduchými pravidly, jen o něco složitějšími než pexeso

karty_sample.jpg

ReachedCZK 19,000(109%)

109%
CZK 17,400requested
44contributors
ContributeRewards

Tiché ulice obchází Polednice. Napjaté čekání střídají rychlé přesuny štvanců. Tam někde, v černých rámech osiřelých domů. Tam! Okenice bubnuje do větru. Okrouhlý svět v Petriho misce, kříž na náměstí. Tam! Vládne ukazováček. Sniper –

Míč vypadl z nehybných rukou a poskakuje po dláždění

Sniper není hra pro děti. Obsahuje malé části, které by mohly děti spolknout.                                                                                                                 A obsahuje malé děti, které mohou zemřít.

Motivace

Jsme dlouholetí hráči deskových her všech stylů a prostředí. Baví nás hlavně takové, kdy člověk stráví méně času čtením pravidel než samotným hraním, protože ani my nemáme továrnu na čas. Takové, které si můžete vzít sebou na večírek, pod stan, do vlaku. Chtěli bychom, aby i Sniper (česky Odstřelovač) byl hra, kterou si vezmete sebou do kapsy. 

Princip

Kdo zná pexeso, nebude tápat. Během hry se hráči snaží vysledovat a zlikvidovat co nejvíce nepřátel - to znamená získat co největší počet karet s obrázky nepřátel, za které se získávají body. Za zabité spojence a civilisty naopak body ztrácí; za stíny (siluety) žádné body nezískává. Každý tah otáčí dvě karty, které vrací zpět na své místo. Karty se nesbírají po dvojicích, ale až po odehrání karty Sniper!, které má každý národ tři a můžete ji použít ve svém tahu namísto odhalení nových karet. And that's all folks.

Pracovní verzi už máme samozřejmě vytištěnou na domácí tiskárně a odzkoušenou - viz. obrázek:

layout.jpg

Sniper má velkou přednost: koho to baví, může si hrát s hrou samotnou. Deathmatch nebo Spojenci vs Osa? Otáčet tři karty za tah místo dvou? Vložit mezi akční karty vlastní velitele, vyřazovat snipery po zásahu na ploše, přidat nášlapné miny, které ukončují tah? Některé varianty vám nastíníme v pravidlech, ale určitě přijdete na mnoho dalších. 

Hra neobsahuje růžové poníky, nedává odpověď na morální rovinu války, nevyzdvihuje hrdiny jedné nebo druhé strany. Smrt z rukou Odstřelovače je rychlá - místy mrazivá, místy groteskně absurdní. Proto deskovku doporučujeme dospělým lidem s kritickým myšlením, nadhledem a zájmem o historii.

karty_nahled2.jpg

K čemu platit

Ano, mohli bychom tuhle poměrně jednoduchou deskovku dát ke stažení a roztříhání online jako Do-It-Yourself. Což uděláme, pokud nevybereme prostředky pro tisk na kvalitním 350gr papíru s pravidly v skládané obálce, případně stylové krabičce (ať už kartonové nebo kovové). Ale bylo by škoda vás o tu možnost připravit. A nechat našeho grafika bez snídaně. Projevíte-li velký zájem, budeme ilustrace i zpracování dál vylepšovat.

Za autorský tým: Jan Lička (předloha), Jana Císařová (grafika)

Betatest: Kudrnáč, Prcek, Punkenstein, Orzo, Gordhart, Lesi a další...

Tisk: http://sspp.cz (bude-li splněn limit)

ReachedCZK 19,000(109%)

109%
CZK 17,400requested
44contributors
Contribute

project authorSindor

Rewards

CZK 50Svobodník

Pro vás, kteří nás symbolicky podpoříte za cenu dvou piv, poskytneme veškeré podklady ke hře Sniper ve vysokém rozlišení s tipy a triky na tisk skrze sdílecí server Uloz.to jako DoDo (Dodělej doma). Soubory budou k dispozici po dokončení výroby.

Expected delivery of the reward: September 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Kapitán

Tohle už je vyšší ráže pro ty, kteří chtějí své karty doručit spolu s kartonovým futrálem (s potištěným víkem, o rozměrech cca 22x16x4 cm), v kterém pak bude moci být Sniper uložen mezi další vaše deskovky. Podle počtu Kapitánů a výše získaných prostředků pak dostanete krabičku rozloženou/složenou a karty v archu/vysekané raznicí.

Expected delivery of the reward: September 2013

Number of available rewards: 93/100

Reward unavailable

CZK 300Major

Exkluzivní edice. Slibujeme, že své kamarády zneužijeme na otrockou práci, karty předem vystříháme a s očíslovanou edicí pravidel podepsanou autory následně vložíme do skladné, kovové krabičky - aby se vám na frontě v zákopech nerozmočily. A když budete Full Metal Jacket verzi nosit na srdci, třeba vám jednou zachrání život. Navíc, v balení všech nižších hodností se objeví karta se jmény všech Majorů (bez adresy), aby vám mohli závidět.

Expected delivery of the reward: September 2013

Number of available rewards: 0/25

Reward unavailable

CZK 500Obersturmbannführer

Množstevní sleva: Zvláštní edice pro hradní stráž a další paramilitantní oddíly - objednejte si sadu 3 ks krabicové/2ks kovové verze Kapitán pro Vás a Vaše soudruhy, dostanete je za zvýhodněnou cenu. Navíc obdržíte pozvánku do restaurace v Praze, kde s vámi oslavíme úspěšné ukončení projektu a probereme plány na ovládnutí světa. A budete si moci odnést jednu z originálních ilustrací v obálce.

Expected delivery of the reward: September 2013

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 1,000Partyzán

Výjimečná nabídka: staňte se spolutvůrcem! Přispějete-li alespoň 1000 Kč, ke hře zabalené dle vaší volby získáte navíc portrét sebe či blízké osoby podle vámi zaslané fotky v druhoválečném stylu. Vhodný vánoční dárek pro militantní příbuzenstvo a kamarády. Navíc, pokud i díky vám ve financování hry uspějeme, budete si moci na osobní schůzce s autory vybrat, zda onen portrét zvěčníme na bonusové kartě jako sedmého Velitele některého z existujících národů, nebo založíte rovnou nový národ (například Finsko).

Expected delivery of the reward: September 2013

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 1,939Plukovník

Unikátní personalizovaná odměna, pro opravdové znalce mezi sponzory: Celodenní výlet do pevnosti Králíky, Bouda a okolí (z Prahy, Hradce, Pardubic či kdekoliv po cestě) s hrazeným vstupným, obědem i dopravou. Budeme vás oslovovat "bratře Plukovníku", vytaháme za ouško a slavnostně předáme 2ks sad hotových karet v plechu/krabici s osobním věnováním. K tomu jako bonus zarámovanou originální ilustraci dle svého výběru, podepsanou autorkou. Doručení odměn je termín stanovený v nejlepší víře, závislý na volné kapacitě tiskárny. Případní chyboví šotci budou exemplárně zastřeleni.

Expected delivery of the reward: September 2013

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable