kampaň obr startovač3.png

SMART CASUAL - kniha o oblékání mužů Knihy

Ať už chcete udělat skvělý první dojem, cítit se přirozeně při každé příležitosti nebo změnit svůj šatník, tato kniha vám s tím pomůže.

Jste společně se mnou v poslední zatáčce...
7/9/2020

Jste společně se mnou v poslední zatáčce...

Magickou hranici čtvrtiny milionu jste překonali. Ještě nás však čeká cílová rovinka.

Před týdnem jsem telefonoval se svým kamarádem Tomášem Lukavcem, který je manažerem několika úspěšných značek. Žádál jsem ho, aby mi pomohl s touto kampaní a přenesl předprodej knihy Smart Casual mezi své fanoušky a sledovatele. Dohodli jsme se na živém rozhovoru, který proběhne již tento pátek, dne 10. 7. 2020 od 18:00 h.

Poté, co jsme stanovili termín, se mě zeptal: "Ty, Danieli, o čem vlastně budeme mluvit?"

"No přece o oblékání, o pánském oděvu..." napadlo mě jako jediná možná odpověď.

"Počkej, to nikoho nezajímá. Teď vážně. O čem se budeme bavit..?"

Jeho reakce mi vyrazila dech. Jak nezajímá? Jak to myslí, že nezajímá. Vždyť... A napadly mě spousty témat, důvodů a námětů, jak na jeho otázku odpovědět a také jsem to udělal. Možná vás také napadlo, proč jsem se vlastně pustil do knihy o oděvech mužů. Proč jsem začal pracovat na tématu, které je z pohledu mnohých "okrajové". Právě proto. Aby se z toho pustého okraje posunulo blíže ke středu, tam kde je více pozornosti a kde si zaslouží být.

Mojí první knihou výhradně o pánském oděvu, kterou jsem otevřel a hltal každou její stránku, byl Opravdový gentleman od pana Bernharda Roetzela. Bylo mi v té době již přes třicet, oblékal jsem se, z mého dnešního pohledu, relativně dobře a byl jsem i tehdy na ten fakt upozorňován. Mnohdy s neskrývaným obdivem a vyjádřeným zájmem a zaujetím, mnohdy však také nevybíravým způsobem.

Oděv je součástí mého mužského života a k hodnotným mužům patří hodnotné oděvy. Znalost, jak a jaké oděvy, nosit patří k základním znalostem každého muže. Pokud jste, pánové, neměli možnost čerpat informace od svých předků, nezbývá vám zřejmě nic dalšího, než je nastudovat z knih. Od té své první knihy o oblékání jsem jich přečetl desítky. 

Všichni autoři popisují oděvy z pohledu britského, francouzského nebo německého, tedy pohledů, které nám, Čechům a Slovákům, z velké části připadají cizí. Málokterý otec vám byl vzorem a ukázal vám peacoat, blejzr, Gucci loafers nebo jak voní Knize Ten. Jen hrstka našich předků nosila voskované bundy Barbour, holínky Wellington nebo hedvábný župan od Dereka Rose.

Vidím, že kniha a téma odívání mužů je zajímavé a Tomášovo prohlášení není tak zcela pravda. Děkuji vám, že jste důkazem toho, že jsem se pustil do správné věci. Děkuji za vaši podporu a důvěru. Jsme v poslední zatáčce předprodeje a čeká nás finiš. 

 

ReachedCZK 360,350(124%)

124%
CZK 290,000requested
220contributors
Contribute

project authorDaniel Šmíd

Rewards

CZK 690Kniha SMART CASUAL

Získejte knihu dříve než v knihkupectvích a za nižší cenu, než se bude prodávat. · kniha Smart Casual · vlastnoruční podpis autora · Vaše jméno vytištěné v knize · vhodné jako dárek pro muže Poštovné a balné v ceně. Cena knihy v knihkupectví: 890 Kč

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 990Limitovaná edice knihy v boxu

Máte rádi něco extra, co nikdy nebude v obchodech? Nebo chcete pro někoho opravdu výjimečný dárek? · kniha v krásném boxu · vlastnoruční podpis autora · číslovaná edice · Vaše jméno vytištěné v knize · výjimečný dárek pro muže Poštovné a balné v ceně. V knihkupectví později neprodejné.

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,290Dvě knihy SMART CASUAL

Jednu knihu pro Vás a druhou pro někoho blízkého? Dvě za výhodnější cenu. · dvě knihy Smart Casual · vlastnoruční podpis autora · Vaše jméno vytištěné v knize · vhodné jako dárek · výhodnější cena za kus Poštovné a balné v ceně. Cena knihy v knihkupectví: 890 Kč

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,990Osobní předání knihy

Knihu Vám předám osobně v Praze, Brně nebo Bratislavě v jedné z kaváren. · kniha Smart Casual · setkání s autorem knihy · povídání o tématu · věnování a vlastnoruční podpis · Vaše jméno vytištěné v knize Vhodné jako výjimečný dárek.

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 11/15

Reward unavailable

CZK 2,690Pozvání na slavnostní křest knihy

Pozvání, které platí pro dvě osoby doplní Váš osobní výtisk knihy, který Vám osobně předám. · kniha Smart Casual · pozvánka na křest pro dvě osoby · setkání s autorským týmem · věnování a vlastnoruční podpis · Vaše jméno vytištěné v knize · charitativní projekt Desetinu z tohoto příspěvku věnuji SOS dětským vesničkám.

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 45/50

Reward unavailable

CZK 9,900Knižní partnerství GOLD

Vámi zvolená forma podpory mě zavazuje k osobnímu předání sady 10 knih z limitované edice v sídle Vaší společnosti. Součástí partnerství je: · 10 knih v krásném boxu · setkání s autorem knihy · pozvání na křest pro dvě osoby · veřejné poděkování na křtu · jméno Vaší firmy vytištěné v knize · číslovaná edice knih 65-114

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 1/5

Reward unavailable

CZK 26,900Knižní partnerství PLATINUM

Obdržíte sadu 15 knih v luxusním boxu z limitované edice, které osobně doručím do sídla Vaší společnosti. Součástí partnerství je také: · 15 knih v krásném boxu · setkání s autorem knihy · hodinová přednáška pro Váš tým · pozvání na křest pro dvě osoby · veřejné poděkování na křtu · logo Vaší firmy vytištěné v knize · číslovaná edice knih 20-64

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 36,900Knižní partnerství DIAMOND

V sídle Vaší společnosti Vám osobně předám sadu 20 knih v luxusním boxu s věnováním a podpisem. Součástí partnerství je: · 20 knih v krásném boxu · setkání s autorem knihy · dvouhodinová přednáška pro Váš tým · pozvání na křest pro dvě osoby · veřejné poděkování na křtu · logo Vaší firmy vytištěné v knize · číslovaná edice knih 1-19

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 49,900Knižní partnerství SUPERIOR

V sídle Vaší společnosti Vám osobně předám sadu 25 knih v luxusním boxu s věnováním a podpisem. Součástí partnerství je: · 25 knih v krásném boxu · setkání s autorem knihy · čtyřhodinový workshop pro Váš tým · pozvání na křest pro dvě osoby · veřejné poděkování na křtu · logo Vaší firmy vytištěné v knize

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable