kampaň obr startovač3.png

SMART CASUAL - kniha o oblékání mužů Knihy

Ať už chcete udělat skvělý první dojem, cítit se přirozeně při každé příležitosti nebo změnit svůj šatník, tato kniha vám s tím pomůže.

Kniha dostala podporu světového formátu
8/3/2020

Kniha dostala podporu světového formátu

Každý obor má svoji "hvězdu". V pánském klasickém oděvu je to pan Bernhard Roetzel, autor knihy "Opravdový Gentleman".

Vážení přátelé, milé dámy a pánové,

některé sny zůstávají jen více či méně rozmazanou vzpomínkou poté, co své nohy položíte z postele na podlahu. Některé sny, přetavené v přání a poté v činy, se stávají skutečností.

Jedním z mých snů bylo, aby se v mé knize Smart Casual objevila slova pana Bernharda Roetzela. Každý obor má svoji "hvězdu" a my, milovníci klasického pánského oděvu, ji máme také. Bernhard Roetzel se stal celosvětově známým díky své první knize, která u nás vyšla pod názvem „Opravdový Gentleman“ už na začátku tisíciletí. Je dost dobře možné, že ji máte ve své knihovně také.

Vzniká kniha, se kterou jste spojili svá jména vy, podporovatelé a partneři, a navíc také svým úvodním slovem, které bude na začátku knihy, pan Bernhard Roetzel. Tím se jí a mně dostává pocty světového formátu.

Přeji Vám úspěšné dny plné splněných snů. 

Daniel Šmíd

Konec a s tím i srdečné díky vám všem.
7/14/2020

Konec a s tím i srdečné díky vám všem.

Velmi si vážím Vaší podpory a účasti na celém "kolotoči" kampaně a předprodeje knihy Smart Casual.

Zvláštní díky patří všem, kteří jste mi věnovali důvěru a podpořili můj projekt snů - knihu o oděvech mužů. Děkuji jednotlivcům, skupinám a asociacím za podporu, děkuji firmám a knižním partnerům za důvěru a jejich odvahu spojit jejich jméno s tím mým.

Děkuji celému kreativnímu týmu, fotografovi, grafikovi, vydavateli a korektorce. A speciální dík s poklonou patří mé ženě a synovi, že to se mnou v průběhu celého intenzivního měsíce zvládli.

 

Víte o někom, kdo chce být poslední?
7/14/2020

Víte o někom, kdo chce být poslední?

Pošlete někomu tuto informaci, aby se stal posledním přispěvatelem a získal hodnotný voucher. Dvojnásobek svého vkladu.

Třetí vložená hra je zde, avšak není primárně pro vás.

Víte o někom, kdo má pevné nervy? Ať je poslední. Když bude poslední/m, kdo zakoupí knihu, dostane zpět dvojnásobek svého příspěvku. 

Mnoho lidí chce být někde první. Pokud však znáte někoho, kdo v sobě má skrytého "gamblera", má velkou šanci vyhrát.. Nic neztratí, vždy za svoji platbu získá knihu. Nebo knihu a dvojnásobek jako voucher do e-shopu významného partnera Bubibubi.cz

Celý měsíční kolotoč kolem předprodeje knihy Smart Casual končí zhruba za 20 hodin. Do středy dopoledne, dne 15. 7. 2020, je možnost vše objednat za výhodnější cenu a navíc vyhrát poukázku.

Chcete příklad? Když onen váš známý či kamarádka koupí knihu v dárkovém boxu za 990 Kč a nebude posledním zákazníkem, dostane něco, co se už dále nebude prodávat. Pokud posledním bude, dostane knihu a navíc k tomu poukázku v hodnotě 1980 Kč na nákup doplňků, kravat či motýlků pro ženy i muže.

A co když to přetáhne a pošle peníze příliš pozdě? Peníze jim budou systémem vráceny obratem zpět. Není tedy co ztratit. Dejte jim vědět, předpošlete link a udělejte někomu radost.

Mějte se krásně, moc vám děkuji za důvěru a obrovskou podporu.

Daniel Šmíd

Pan Rudolf Soukup je výherce první "vložené hry"
7/11/2020

Pan Rudolf Soukup je výherce první "vložené hry"

Po krátkém, ale litém souboji je rozhodnuto. Částka 690 Kč pana Soukupa překonala hranici 100 %. Gratulujeme.

Jsem rád, že jste se do "vložené hry" zapojili. Během několika desítek minut bylo rozhodnuto.

Jako rozhodující byla na účet Startovač.cz připsána částka 690 Kč od pana Rudolfa Soukupa. Ten tedy, jak slíbeno, získává poukázku v hodnotě 690 Kč na nákup v jakékoli pobočce Pietro Filipi. Voucher bude přiložen ke knize a tedy dodán společně s ní v průběhu srpna 2020.

Gratuluji a děkuji za důvěru a předobjednávku knihy. 

Ve hře budeme opět pokračovat dál a to až do konce kampaně, tedy do úterý dne 15. 7. 2020 do 10:00 h. Buďte ještě ve střehu. Jen pro vás je na konec nachystáno opravdu něco extra.

Přeji vám hezký a úspěšný den a "hravý" víkend.

Daniel Šmíd

Už jen dvě stovky a fous a máme to...
7/11/2020

Už jen dvě stovky a fous a máme to...

Kdo nyní přispěje tak, že překoná cílovou částku, dostane odměnu ve výši jeho příspěvku.

Na prvním místě patří právě vám obrovský dík. Před několika málo týdny jsem měl před sebou výzvu. Cílovou částku dosahující bezmála 300 000 Kč. Dnes, díky vám a vaší důvěře v tento projekt. máme společně před sebou jen doslova pár set korun ke splnění toho, co jsem si naplánoval.

Napadlo mě, že bychom si už mohli začít hrát. Baví vás hry? Pokud ano, pojďte do toho se mnou. Kdo nyní jako první přispěje, nebo zakoupí knihu a překoná požadovanou čásku, tedy naplní 100 %, dostane odměnu ve výši svého o příspěvku.

A co na vás čeká?

Jako první je na řadě voucher od významného partnera celého projektu, společnosti Pietro Filipi, v hodnotě vašeho příspěvku. Např. koupíte-li nyní knihu za 990 Kč, koupím já pro vás poukázku ve stejné hodnotě a předám vám ji společně s knihou. 

Mám pro vás připravenu ještě minimálně jednu, možná dvě hry. O tom se však dozvíte zde nebo na sociálních sítích trošku později. A na konec, na úterní ráno, ještě něco extra jen pro vás, jen pro ty, kteří jste celou dobu byli se mnou.  

Mějte se krásně, přeji vám hezký víkend.

Daniel Šmíd

Jste společně se mnou v poslední zatáčce...
7/9/2020

Jste společně se mnou v poslední zatáčce...

Magickou hranici čtvrtiny milionu jste překonali. Ještě nás však čeká cílová rovinka.

Před týdnem jsem telefonoval se svým kamarádem Tomášem Lukavcem, který je manažerem několika úspěšných značek. Žádál jsem ho, aby mi pomohl s touto kampaní a přenesl předprodej knihy Smart Casual mezi své fanoušky a sledovatele. Dohodli jsme se na živém rozhovoru, který proběhne již tento pátek, dne 10. 7. 2020 od 18:00 h.

Poté, co jsme stanovili termín, se mě zeptal: "Ty, Danieli, o čem vlastně budeme mluvit?"

"No přece o oblékání, o pánském oděvu..." napadlo mě jako jediná možná odpověď.

"Počkej, to nikoho nezajímá. Teď vážně. O čem se budeme bavit..?"

Jeho reakce mi vyrazila dech. Jak nezajímá? Jak to myslí, že nezajímá. Vždyť... A napadly mě spousty témat, důvodů a námětů, jak na jeho otázku odpovědět a také jsem to udělal. Možná vás také napadlo, proč jsem se vlastně pustil do knihy o oděvech mužů. Proč jsem začal pracovat na tématu, které je z pohledu mnohých "okrajové". Právě proto. Aby se z toho pustého okraje posunulo blíže ke středu, tam kde je více pozornosti a kde si zaslouží být.

Mojí první knihou výhradně o pánském oděvu, kterou jsem otevřel a hltal každou její stránku, byl Opravdový gentleman od pana Bernharda Roetzela. Bylo mi v té době již přes třicet, oblékal jsem se, z mého dnešního pohledu, relativně dobře a byl jsem i tehdy na ten fakt upozorňován. Mnohdy s neskrývaným obdivem a vyjádřeným zájmem a zaujetím, mnohdy však také nevybíravým způsobem.

Oděv je součástí mého mužského života a k hodnotným mužům patří hodnotné oděvy. Znalost, jak a jaké oděvy, nosit patří k základním znalostem každého muže. Pokud jste, pánové, neměli možnost čerpat informace od svých předků, nezbývá vám zřejmě nic dalšího, než je nastudovat z knih. Od té své první knihy o oblékání jsem jich přečetl desítky. 

Všichni autoři popisují oděvy z pohledu britského, francouzského nebo německého, tedy pohledů, které nám, Čechům a Slovákům, z velké části připadají cizí. Málokterý otec vám byl vzorem a ukázal vám peacoat, blejzr, Gucci loafers nebo jak voní Knize Ten. Jen hrstka našich předků nosila voskované bundy Barbour, holínky Wellington nebo hedvábný župan od Dereka Rose.

Vidím, že kniha a téma odívání mužů je zajímavé a Tomášovo prohlášení není tak zcela pravda. Děkuji vám, že jste důkazem toho, že jsem se pustil do správné věci. Děkuji za vaši podporu a důvěru. Jsme v poslední zatáčce předprodeje a čeká nás finiš. 

 

Jste úžasní. Polovinu máme za sebou.
6/30/2020

Jste úžasní. Polovinu máme za sebou.

Polovina cílové částky je díky Vám zde. Moc děkuji za Vaši podporu. Je na čase odkrýt pár tajemství...

Napadlo mě, že je čas poodhrnout závěsy, kterými bývají projekty, jako je tento, zahaleny. Napadlo mě, že by vás mohlo zajímat, co to mám na sobě na fotografii, kterou jsme po dokonalém zvážení z několika variant vybrali. Věřím, že právě toto bude pro mnohé z vás inspirací a pro některé překvapením. 

Smart Casual je kreativní styl. Je vhodné jej nejprve pochopit a pak zkoušet nalézt svoje vlastní vyjádření. Já osobně, a přesně takto jej popisuji ve své knize, jej chápu jako kombinaci neformálních a formálních oděvů, několika málo doplňků a pečlivě upraveného vzhledu. 

K holiči chodím pravidelně každý měsíc. Výsledkem mnou objednávané služby je relativně krátký střih vousů i vlasů na bocích hlavy a tváře, delší vlasy na temeni a v přední části a také delší, souměrná délka vousů na bradě. Tváře i krk si holím každý den mokrou cestou.

Po několika zkouškách spodního prádla jsem "přistál" v Intimissimi a nemohu si vynachválit jejich polyamidové boxerky s extrémně dlouhou životností a neměnícím se vzhledem. Neviditelné ponožky jsem našel také v tam, kde bych je původně nehledal, a sice v Calzedonia. Mám na sobě světle šedé, univerzální, se silikonem na patě. Do černých bot obouvám černé. 

Košile nosím, až na jednu jedinou výjimku, šité na míru v krejčovství DELOR. Pro mě je to jasná volba, každá košile sedí, mám více méně stále stejnou postavu, není co měnit, řešit ani upravovat. Kravatu, kterou vidíte, jsem dostal jako dárek, je pletená z karmínové příze s jemným bílým vzorem. 

Blůzu jsem objevil při mé návštěve vintage shopu. Je vyrobená z pevného, ale lehkého materiálů a podle visaček jsem zjistil, že jde o nepoužité zbytky výstroje belgické armády. Ze stejného zdroje mám nenošené bílé Levi's®, pevné široké kalhoty, které se ve své době staly přebytkem a nyní jsou pro mě pokladem. 

Aby vynikla khaki blůza a kombinace s ryze "nevojenskou" červenou kravatou, zvolil jsem bílé kožené Vagabond tenisky. nemají na sobě logo ani nápis a to mně vyhovuje.

 

 

Jak se rodí fotografie do knihy?
6/26/2020

Jak se rodí fotografie do knihy?

Předpokládal jsem, že budeme za jedno možná dvě odpoledne hotoví. Realita byla jiná...

Poté, co jsem napsal text knihy, jsem přemýšlel, jaký vizuální doprovod k textu zvolím. Většina knih, které o pánských oděvech existují, mají v sobě fotografie "neoriginální", tedy ty, které byly už použity jinde. Většinou byly dříve použity oděvními firmami v jejich katalozích nebo jako součást jejich reklamy.

Moje kniha musí být jiná, řekl jsem si. Mám zkušenosti s tím, jak se oděvy oblékají na loutky. To jsou ta torza na stojanech, která se mylně nazývají figuríny. Spojím tedy to, co umím s oděvy, které mám nebo seženu a vytvořím sadu originálních fotek přímo k textu. Požádal jsem o podporu Pietro Filipi, DELOR, Gentleman Store a Barker, aby mi zapůjčili oděvy a boty, které jsou v textu zmíněny. Přivezl jsem část svého šatníku a botníku, abychom mohli fotit i vintage oděvy a věci z druhé ruky, které já sám relativně hojně využívám.

Ve velkorysém ateliéru OneTake v Brně, který je součástí kreativního studia Pinarto, se nám podařilo nashromáždit více jak dvě stovky různých oděvů, bot a doplňků. Přivezl jsem dvě loutky, kufry a zavazadla. K tomu jsem zakoupil sadu šesti nových palet, aby vznikla variabilní hmota, na které oděvy budeme prezentovat. Ve studiu nechali připravit, ručně namalovat, originální pozadí, které se do té doby ještě nikde jinde nepoužilo. Z jednoho řeznictví jsem si vypůjčil dva háky na maso a z domova přivezl čtyři květináče s klidnou zelení a kůži telete. Ze zařízení studia jsem využíval také židle, stoly i věšák.

Měl jsem připraven plán, jak která kompozice bude vypadat a co by měla daná fotografie ilustrovat a čtenáři nabídnout. Každou jednotlivou scénu jsem sám připravil, oblékl a doplnil loutku, Pavol Bigoš ji za několika různých světelných podmínek nafotil, já mezi tím připravoval další scénu. Tři nekončící dny oblékání, vysvlékání, kontrolování, přemýšlení a kreativního tvoření. Nošení, třídění, konzultací a vymýšlení. Byli jsme unavení. Ale spokojení, že jsme vytvořili více jak 150 záběrů 40 scén, ze kterých bude grafik vybírat...

To už je však jiný příběh, jehož součástí jste i Vy. Přátelé a podporovatelé projektu, za kterým stojí stovky a stovky hodin práce. Děkuji Vám za podporu.

 

 

ReachedCZK 360,350(124%)

124%
CZK 290,000requested
220contributors
Contribute

project authorDaniel Šmíd

Rewards

CZK 690Kniha SMART CASUAL

Získejte knihu dříve než v knihkupectvích a za nižší cenu, než se bude prodávat. · kniha Smart Casual · vlastnoruční podpis autora · Vaše jméno vytištěné v knize · vhodné jako dárek pro muže Poštovné a balné v ceně. Cena knihy v knihkupectví: 890 Kč

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 990Limitovaná edice knihy v boxu

Máte rádi něco extra, co nikdy nebude v obchodech? Nebo chcete pro někoho opravdu výjimečný dárek? · kniha v krásném boxu · vlastnoruční podpis autora · číslovaná edice · Vaše jméno vytištěné v knize · výjimečný dárek pro muže Poštovné a balné v ceně. V knihkupectví později neprodejné.

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,290Dvě knihy SMART CASUAL

Jednu knihu pro Vás a druhou pro někoho blízkého? Dvě za výhodnější cenu. · dvě knihy Smart Casual · vlastnoruční podpis autora · Vaše jméno vytištěné v knize · vhodné jako dárek · výhodnější cena za kus Poštovné a balné v ceně. Cena knihy v knihkupectví: 890 Kč

Expected delivery of the reward: August 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,990Osobní předání knihy

Knihu Vám předám osobně v Praze, Brně nebo Bratislavě v jedné z kaváren. · kniha Smart Casual · setkání s autorem knihy · povídání o tématu · věnování a vlastnoruční podpis · Vaše jméno vytištěné v knize Vhodné jako výjimečný dárek.

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 11/15

Reward unavailable

CZK 2,690Pozvání na slavnostní křest knihy

Pozvání, které platí pro dvě osoby doplní Váš osobní výtisk knihy, který Vám osobně předám. · kniha Smart Casual · pozvánka na křest pro dvě osoby · setkání s autorským týmem · věnování a vlastnoruční podpis · Vaše jméno vytištěné v knize · charitativní projekt Desetinu z tohoto příspěvku věnuji SOS dětským vesničkám.

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 45/50

Reward unavailable

CZK 9,900Knižní partnerství GOLD

Vámi zvolená forma podpory mě zavazuje k osobnímu předání sady 10 knih z limitované edice v sídle Vaší společnosti. Součástí partnerství je: · 10 knih v krásném boxu · setkání s autorem knihy · pozvání na křest pro dvě osoby · veřejné poděkování na křtu · jméno Vaší firmy vytištěné v knize · číslovaná edice knih 65-114

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 1/5

Reward unavailable

CZK 26,900Knižní partnerství PLATINUM

Obdržíte sadu 15 knih v luxusním boxu z limitované edice, které osobně doručím do sídla Vaší společnosti. Součástí partnerství je také: · 15 knih v krásném boxu · setkání s autorem knihy · hodinová přednáška pro Váš tým · pozvání na křest pro dvě osoby · veřejné poděkování na křtu · logo Vaší firmy vytištěné v knize · číslovaná edice knih 20-64

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 36,900Knižní partnerství DIAMOND

V sídle Vaší společnosti Vám osobně předám sadu 20 knih v luxusním boxu s věnováním a podpisem. Součástí partnerství je: · 20 knih v krásném boxu · setkání s autorem knihy · dvouhodinová přednáška pro Váš tým · pozvání na křest pro dvě osoby · veřejné poděkování na křtu · logo Vaší firmy vytištěné v knize · číslovaná edice knih 1-19

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 49,900Knižní partnerství SUPERIOR

V sídle Vaší společnosti Vám osobně předám sadu 25 knih v luxusním boxu s věnováním a podpisem. Součástí partnerství je: · 25 knih v krásném boxu · setkání s autorem knihy · čtyřhodinový workshop pro Váš tým · pozvání na křest pro dvě osoby · veřejné poděkování na křtu · logo Vaší firmy vytištěné v knize

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable