slap.png

Šlapadlo pro Třešť / Dedera's Bike Technika

Udělejte třetí ročník Dedera's Bike v Třešti výjimečným, přispějte na Šlapadlo pro Třešť a odpoutejte se s námi od břehů všedních dní.

Šlapadlo pro Třešť / Dedera's Bike

ReachedCZK 38,900(156%)

156%
CZK 25,000requested
68contributors
ContributeRewards

Krátké představení projektu Šlapadlo pro Třešť

Šlapadlo pro Třešť je projekt, který rozšiřuje dosavadní unikátní letní projekt Dederova kola o zapomenutý romantický prostředek ne nepodobný kolu - šlapadlo.

Kdy to začalo a kdo za projektem stojí?

Vše začalo před třemi roky právě u občanů Třeště, kteří darovali svá kola na základě výzvy v městkém rozhlase a sociální síti Facebook ve skupině Dedera's Bike. Kola jsme přebarvili a opravili, na internetu se odhlasovala jejich nová jména a my je poté rozmístili na čtyři stanoviště po městě, kde si je mohli lidé bezplatně půjčovat. Po celé léto jsme doplňovali i nové kousky, pokud došlo k poškození či krádeži.

ddbk.jpg

Projekt Dederova kola je unikátním tím, že jednotlivé bicykly jsou přístupné volně, všem a zdarma. Vrací se tak ke kořenům klasického bikesharingu, jenž vznikal v holandském Amsterodamu. Unikátnosti projektu si během dvou let všimla lokální i celorepubliková média, která o Dederových kolech napsala. Do Třeště tak mimo jiné přijela natočit reportáž o Dederových kolech Česká televize nebo regionální Český rozhlas.

Rozšíření v letošním roce: Šlapadlo pro Třešť

Tento rok by se stanoviště mohla rozšířit o vodní molo a šlapadlo. Věříme, že to bude na rybníce, kde  dříve brázdily hladinu vodních lyže: Váňovský rybník, který láká svou nebývalou rozlohou 21 hektarů a který také nabízí pohled na lokální železnici a most, na přítoky z postranních lesů a zarostlé končiny ústí hlavního přítoku u vesnice Hodice... Je prostě opravdu co objevovat pro rodinu či přátele.

Jak to bude fungovat?

Úplně jednoduše. Pomocí rezervačního formuláře na webových stránkách si vyberete libovolný termín, kdy se chcete na šlapadle projet. Při rezervaci zadáte kromě jména také e-mail a mobilní telefon. Na ten vám přijde kód k otevření zámku na šlapadle. Pak už jen stačí vyjet a kochat se nejen krásou Váňovského rybníka, ale i přilehlého třešťského okolí. Rezervace jsou jednak kvůli určitému zabezpečení a druhak také kvůli jasné přehlednosti, kdy je šlapadlo volné či obsazené.

princip.jpg

Pokud neuhnije porost vrb na dně Váňovského rybníka alespoň z větší části, přežije šlapadlo úvodní sezónu na rybníku Korečník s provizorním molem, vše bude doladěno hned následující letní sezonu.

slapadl.jpg

Na co budou vybrané prostředky použity?

  • náklady spojené s koupí šlapadla a dopravou do Třeště na rybník
  • opravu a přetření šlapadla do městkých barev
  • výstavbu malého mola
  • vytvoření rezervačního systému
  • zabezpečení projektu proti vandalům
  • drobné opravy během sezóny
  • ustájení přes vysočinskou zimu
  • opravu a provoz stávajících i nových Dederových kol
  • zajištění dopravní obslužnosti v Třešti (kola) během MFDF Jihlava 2017
  • pokud se vybere více jak 25.000 Kč, prostředky budou využity na doplnění a renovaci městských kol, pokud se vybere ještě víc, pořídíme šlapadla dvě :-)

Za TJ Orel Třešť a Dedera's Bike
Pavel Forst, Eva Kameníková a Tomáš Niederhafner

Napsali o náslogafull.png

Jihlavský deník: Projekt Dederova kola v Třešti opět letos ožívá
Žďárský deník: Dederova kola jezdí ulicemi, mají tři stanoviště
Ceskonakola.cz: Unikátní projekt Dederových kol pojede už druhý rok
Jihlavské listy: Opět nabízejí půjčení kol zdarma
Kraj Vysočina: Cenu Skutek roku 2006 získalo deset nominovaných
Město Třešť: Zahájení projektu Dederova kola

trieste2.jpg

ReachedCZK 38,900(156%)

156%
CZK 25,000requested
68contributors
Contribute

project authorDedera's Bike

Rewards

CZK 100Chci podpořit šlapadlo jen tak

Přispějte a vaše jméno/název firmy zveřejníme mezi přispěvateli na webu a pamětní desce u rybníka. Stokrát díky!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Vstup na Křest večírek šlapadla

14. 7. 2017 chystáme letní release party Dederova šlapadla s kapelou a DJ's na Jámě v Třešti. Získáte volný vstup a 4 drinky zdarma. Vaše jméno/název firmy bude na webu i u rybníka. Uvidíme se, díky!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300CENA PRO PŘESPOLNÍ - Podvečerní Olšanské hřbitovy

Hodinu a půl trvající cesta podvečerními Olšanskými hřbitovy s průvodcem po hrobech slavných i méně slavných. Provází Kateřina Konečná.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500DEDERA'S DIAMOND PASS na Křest večírek šlapadla

14. 7. 2017 se uskuteční letní release party Dederova šlapadla s kapelou a DJ's na Jámě v Třešti. Získejte VIP vstup na tuto party - backstage, drinky zdarma, los o šampaňské. Vaše jméno/název firmy na webu a pamětní desce u rybníka. Uvidíme Vás, kdo pětkrát dává, šestkrát dostane, poděkuje osobně kapela i DJ!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Kolo podle tvého gusta

Jedno z letošních nových Dederových kol pojmenujeme po vás nebo podle vašeho přání! Získáte volný vstup na Křest večírek šlapadla 14. 7. 2017 společně se vstupenkou DEDERA'S DIAMOND PASS + vaše jméno bude na pamětní desce u rybníka a ve speciální sekci na webu. Tisíceré díky!

Number of available rewards: 12/20

Reward unavailable

CZK 3,000Menší logo/jméno na šlapadle

Vaše jméno či logo vaší firmy bude zvěčněno na lavičce šlapadla na jedné z opěrných lišt, jméno či logo uvidí každý, kdo na šlapadlo bude nastupovat či z něj vystupovat. Součástí odměny je samozřejmě DEDERA'S DIAMOND PASS na letní release party a zvěčnění vašeho jméno/firmy na pamětní desce a na webu. Díky moc!

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 5,000Větší logo/jméno na plováku šlapadla

Vaše jméno či logo vaší firmy se bude vyjímat na plováku šlapadla, uvidí ho každý, kdo půjde okolo mola a kdo na šlapadlo bude nastupovat či z něj vystupovat. Součástí jsou také odměny v podobě DEDERA'S DIAMOND PASS na letní release party a zvěčnění jména/firmy na pamětní desce u rybníka a na webu. Díky a ještě jednou díky!

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 10,000Větší logo na obou plovácích

Vaše firemní logo bude vyvedeno na obou plovácích, bude dominovat z obou stran, chataři uvidí, cestující uvidí, zkrátka všichni, jejichž oko zabrousí na hladinu rybníka včetně Františka Dobroty. Součástí jsou samozřejmě i výše uvedené odměny. Děkujeme, jste miliónoví/ý.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable