landingpage.jpg

Škola ZaHRAda Ostatní

1. svobodná komunitní škola v Tišnově se otevírá už v září! Vytváříme prostor ke společnému růstu. Čím bude naplněn?

9/10/2015

BRANKA ZaHRAdy OTEVŘENA!

Dámy a pánové, po delší době zdravíme a posíláme fotografie a krátký komentář k zahájení a též ujištění, že na odměny jsme nezapomněli. Dopřejte si novinku a mějte s námi trpělivost, na všem ostatním se pracuje.

Branka  ZaHRAdy otevřená!

Skutečně – 1. září jsme otevřeli ZaHRAdu. Kupodivu už se nic nepokazilo, nenastalo nic mimořádného, co by opravdu zabránilo otevřít vrátka do ZaHRAdy. V posledních dnech příprav už bylo tolik práce, že se nestíhalo ani fotit. Poslední den před začátkem se ve škole vrtalo, stěhovalo a chystalo do 10 hodin večer.

A 1. září tak mohlo proběhnout slavnostní divadlo, taková improvizovaná adaptace Zahrady Jiřího Trnky. Pan ředitel hrál zlostného kocoura, děti ho honily a tahaly za ocásek. Taky se vyskytly lanové překážky, tunel a za ním učená velryba, která, jak se ukázalo, vlastně nic pořádného neví, nebo ví všechno, ale není jí to k ničemu platné. Pak se děti přesunuly pozvolna do třídy, kde začaly prozkoumávat, co je vlastně v ZaHRAdě čeká.

zahájení1.jpg

Vážení podporovatelé, tímto Vám ještě jednou děkujeme za finanční a hlavně psychickou podporu, kterou jste nám svým zapojením se do kampaně poskytly. Všechny peníze jsme samozřejmě ještě nestihly utratit, spoustu věcí doplňujeme postupně. Děti už přemýšlejí, jaké zvíře budou chovat v teráriu a od Hradce se k nám pozvolna chystá jedno piano. Jakmile nám čas dovolí, natočíme druhý díl našeho úspěšného videa, ve kterém uvidíte už plně zařízenou a vybavenou učebnu.

A samozřejmě dojde i na Vás a Vaše odměny. Prosíme o shovívavost, ono to všechno stojí opravdu strašně moc času a ještě jsme se nedostali k rozdávání odměn, i když se na to velmi těšíme. Ale během září se Vám už adresně ozveme s informací, kdy, kde a jak Vám odměnu doručíme. Mějte s námi trpělivost a držte nám palce,

moc Vám děkuje, Vaše ZaHRAda 

8/24/2015

ENDORFINY, EUFORIE A HÝŘENÍ

Vážení přátelé, projekt Škola ZaHRAda pozvolna spěje do finiše a tak začínáme připíjet na zdraví všech Startérů. Jsme zcela naměkko z Vaší přízně a máme silně rozdávačnou náladu. Využijte toho!

Vlastně ještě lepší, než sledovat naskakující procenta celkové částky, je sledovat přibývající počet Startérů. Toho si ceníme opravdu hodně, protože to chápeme jako potvrzení, že to co děláme, naše představy o vzdělávání ve společnosti rezonují. To je strašně povzbuzující. Kdybychom najednou měli celou tu částku a třeba i dvojnásobnou od nějakého bohatého strýčka, sice bychom se nezlobili, ale zdaleka by nás to tolik nemotivovalo na projektu pokračovat. Našim více než 130 startérům se cítíme mnohem zavázanější a nesmírně si ceníme jejich přízně.

Proto Vás chceme ještě v závěrečných hodinách hýčkat a posíláme:

Několik bonusových akcí: 

Počínaje okamžikem uveřejnění této novinky, každý další přispěvatel získá jako bezplatný bonus ke své vybrané odměně ještě plakát "Na co se těšíš...“ nebo Lekci kotrmelců se židlí, podle vlastního výběru!

Úplně poslední startér (poslední jméno zveřejněné v seznamu) získá svou vybranou odměnu ne jednou, a ne dvakrát, ale rovnou třikrát za cenu jedné. Chcete mít místo jednoho trička tři? Stačí to dobře načasovat. Končíme ve středu po poledni! 

A opravdu hýřit nadšením a slavit budeme na koncertě Čokovoko 28.8.2015. Prosím, připojte se!

Pozvánka zde: 

coko_voko.jpg

8/19/2015

CÍLOVÁ ROVINKA

... a s ní další novinka. Vážení přátelé – ani v cílové rovince nezpomalujeme a posíláme: - Srdečné pozdravy z tábora - Zpravodajství z malování a papírování - Dárek všem startérům! Podpořte nás prosím dalším šířením odkazů na kampaň! 150% a máme aj na piano!

Srdečné pozdravy z tábora

tábor 1.jpg

Minulý týden jsme se na 5 dní stáhli z civilizace na nádherné tábořiště mezi Řikonínem a Chytálkami. Vzpomínáte, jak těžké bylo psát pozdravy z tábora? …“mám se dobře, jídlo ujde, voda je teplá, měl jsem 3 klíšťata…“ kupodivu, tak nějak to bylo. Akorát voda v říčce pozvolna ubývala, na klíšťata v tom suchu skoro nedošlo a psát o tom by bylo dost jednouché – pozorování vodních žouželí, vzorkování hmyzu z křoví, patlání keramiky, závody lodiček, střílení z luku, výlety do rokle, souboje v ringu, zpívání, divadýlko na dobrou noc. A pozorování Perseidů a tance u ohně pro dříve narozené. A žádná Hygiena, žádné papíry, jen neodbytný pocit, že až se vrátíme, zase začne taneček s úředním šimlem… 

tábor 2.jpg

 

Malování & papírování

Po návratu z tábora jsme jako zkoprnělí koukali na naskakující procenta a vlilo nám to novou krev do žil, takže se s vervou pouštíme do dalšího kola zařizování a shánění razítek. Celý týden pokračujeme v malování a úklidu. Vzhledem k tomu, že do malování se živelně zapojily děti, bude za den vymalováno a další týden budeme likvidovat následky. Šimon se zmazal tak, že ho nevzal řidič do autobusu, ještě že se nakonec našel odvoz. Dostali jsme darem velké terárium, staré ribstole, za což moc děkujeme a přemýšlíme, kam je přimontovat.

Prezentace malování.jpg

Na papírování je zvláštní, že z úřadu se člověk často dozví, že něco nelze, přejde přes ulici, a vidí, že se to ale přesně takto dělá. Co s tím? Jít si za svým a úřadem pohnout? Nebo být loajální, ať se věci ještě víc nezkomplikují? Obzvlášť, když se rozhodujeme ve značném časovém presu - pokud nebudeme mít příslušná razítka do konce srpna, tak nebudeme. Minimálně nebudeme oficiální škola s příspěvkem na žáka. Je to taky adrenalin, i když ne tak zábavný, jako crowdfunding.

 

A na závěr skvělý dárek pro všechny!

Už třetí týden za sebou vyrábíme tuhle Novinku. Ještě jednu, potom kampaň skončí a co potom? Světe div se, začalo nás to bavit a představa, že za týden už nebude žádná novinka vlastně není lákavá...

Tedy – Zakládáme časopis Stvol – aneb co vyrostlo v ZaHRAdě! Všichni startéři získávají jako bonus roční předplatné toho elektronického čtvrtletníku pro celou rodinu. Budeme v něm pravidelně informovat o vývoji ve škole, což zejména v prvním roce bude jistě zajímavé čtení. Díky tomu můžete být ještě více součástí našeho projektu. Předplatné lze kdykoli zrušit, ale proč byste to dělali… Pokud se pozastavujete nad názvem, vizte, jak je těžké najít zahradní motiv, který už by neexistoval jako název časopisu. Nejen Květy a Listy, existuje Kompost a dokonce i Pařeniště! Ještě Děložní lístky jsou volné, ale nevím…

 

 

8/10/2015

SLAVÍME POLOČAS

Dámy a pánové, všem Vám děkujeme za mimořádnou přízeň. I nadále moc prosíme o pomoc cestou dalšího šíření informací o této kampani. Máme tu pro Vás druhou novinku. Obsahuje: - Vyjmenované perníčky - jsme v polovině přiděleného času a máme víc než 60%! Slavíme to přidáním mimořádné sladké odměny s didaktickým přesahem. - Něco o té hygieně - máme za sebou též první kolo úklidu a malování, které vyvrcholilo návštěvou paní H. - Pozvánka na tábor – v příštích dnech Vás budeme zdravit z trávy na tábořišti u Řikonína.

Vyjmenované perníčky aneb pravopis všemi smysly

…až se zakousnete do Bytu, už nikdy nezaváháte, s jakým „y“ ho psát. Nemluvě o Pylu a Vyžleti.  Jak bude pojat Obyčej, Povyk a Plyš? Nechte se překvapit. Kompletní kolekce zahrnuje veškerá substantiva mezi vyjmenovanými slovy, tedy 41 kusů. Tyto lahodné perníčky jsou tvrdé jako pravopis sám. Jsou tak tvrdé, že změknou nejdřív na Vánoce. Skvělý dárek k Mikulášovi.

pernicky.jpg

Něco o té Hygieně

Minulý týden se ve škole mohutně malovalo, umývalo, vytíralo, kupovaly se všelijaké serepetičky na sociálky, jako papírové ručníky, čepovací mýdlenky, na dívčích záchodech musí být dle vyhlášky nášlapný koš apod.  (Věřili byste, že v celém Tišnově se dá koupit jenom 6 záchodových štětek najednou? A my máme 7 záchodů. Takže jsme vykoupili veškeré zásoby a omlouváme se těm, na něž se v následujících dnech štětky nedostaly.)

Umyli jsme lavice, lustry, podlahu a nakonec i okna. Když jsem se zmínila doma, muže málem trefil šlak, protože mě ještě nikdy mýt okna neviděl. Tak my nezbylo, než slíbit, že i v našem domě na to po třech letech obývání někdy dojde. Až bude míň práce se školou…

Nábytek se nosil tam, a zase zpátky, některé kusy našly úplně jiný smysl – to, co bývalo ve botníkem, otočilo se o 90 stupňů a bude od teď sloužit jako knihovna (čili slušný karierní postup).

Zabydlování.jpg

Do všech prací se zapojili všechny ročníky, jak patrno z fotografií. Všechno se neslo v atmosféře posvátné bázně – přijde přece ta Hygiena, už v pátek. Je to trochu jako před maturitou. Člověku je jasné, že to není úplně perfektní, ale doufá, že se ho na to nezeptají, že naopak vynikne to, co náhodou perfektní je, např. máme úklidovou místnost s výlevkou. Člověk se trochu stydí a vyčítá si snahu se zalíbit, přistihla jsem se, že hledám v šatníku bílé tričko, aby to dělalo dojem, že jsme čistotní.

Pátek brzo ráno – peču bábovku, nabíjím foťák, abychom mohli udělat pořádnou fotoreportáž a najednou hrk – nemáme nášlapný koš! Všechno se dá řešit, beru jeden podnájemníkům z koupelny s omluvou a slibem, že ho vrátím. Ale jak ho dopravím do Tišnova, do kočárku se fakt nevejde…? Muž se balí na montáž, přidávám koš na vozík s prosbou, ať mi ho někde před školou schová. Ještě kafíčko, cukříček, dětičky, o pár hodin později vystupujeme v Tišnově z autobusu a jdeme hledat koš.

hygiena.jpg

Ve škole s Milanem čekáme na paní Hygienu a probíráme možné zádrhele. Vyhláškou jsme se prokousali, snad by neměl být žádný větší problém. Foťák v pohotovosti, nášlapný koš na svém místě, bábovka pocukrovaná, odháním děti a vysvětluju, že jí rozkrájíme, až přijde „ta paní“. Paní přijíždí a s ní rezolutní stanovisko k fotoreportáži – nelze. Státní orgán ve výkonu funkce se fotografovat nesluší.

Takže jak to dopadlo? Zádrhelů je celá řada:

- tělocvična nemá oddělené sprchy;

- hřiště nesmí být přístupné veřejnosti;

- herna a čítárna, nemůže být v bývalé ředitelně, když je to jednou úředně ředitelna, leda by to stavební úřad překolaudoval jako hernu a čítárnu, ale na čítárnu nám zase nevyjdou ty luxy;

- šatna tady být nemůže, protože by se křížil provoz s gymnáziem ve třetím patře;

- tady by měla být nějaká přepážka, ale otázka, co na to požárníci,…

…ale paní je vstřícná a je znát, že přijela spolupracovat a ne nám to zavřít, jak taky někteří strašili. Mezi námi a kýženým razítkem leží ještě mnoho papírů a vyjednávání s úřady, termín do konce srpna je šibeniční, ale zvládneme to. Při neformálním povídání na závěr se dozvídáme, že tak přísné školní předpisy jako v Česku v zahraničí nikde nejsou a když paní sama chodila do školy, cvičili normálně ve třídě nebo chodili ven.

Milan snaživě nabízí kávu a ještě jednou se ptáme na tu fotku. Nejede vlak. Na pokus o vtip  - Tak můžeme si Vás tam přimalovat? se paní usmívá a loučí. Ještě se uvidíme.

Jdeme tedy udělat tu slavnostní Fotku s Hygienou. Tady je:

strasidlo.jpg

Ředitel ZŠ ZaHRAda, Mgr. Milan Růžička a budoucí žák Honzík Růžička v přátelském objetí s delegací z Krajské hygienické stanice. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další spolupráci!

Pokud postava s otazníkem působí poněkud démonicky, je to naší neumělou kresbou, nikterak neilustruje naše dojmy z návštěvy.  

Na bábovku se mezitím vrhly děti. Kávu pijeme sami a vymýšlíme jak dál.

 Jak dál?

 

Na tábor!

 – od 11. do 15 srpna nás zastihnete na tábořišti v Řikoníně. I zde budeme průběžně on-line napjatě sledovat, jak nám naskakují příspěvky. Kromě toho budeme blbnout v potoce, střílet z luku, pátrat po okolí, vymýšlet provozní řád a tak. Kdo by chtěl přijet na návštěvu, nechť se ohlásí na tel: 736 441 799 – všichni zváni.

Na fotky a jiná mediální svědectví se můžete těšit v příští Novince.

 

8/1/2015

TÉMĚŘ VE TŘETINĚ!

Máme za sebou ani ne týden a jsme bezmála ve třetině celkové částky. Velké díky všem, kdo se na tom podílí! V rámci první Novinky si dovolujeme servírovat: - Horká aktualita – Podpořte ZaHRAdu přímou akcí! - Něco k odměnám – Konec zajícům v pytli! - Seznam všelijakých věcí kromě peněz, které by se škole hodily (odkaz najdete v hlavním textu). - Na Závěr - Už se stěhujeme + výhledy na příští týden.

 

 

Podpořte ZaHRAdu přímou akcí!

Pro ty, kterým nevyhovuje cesta finančního příspěvku, ale nejen pro ně – speciální možnost přiložit ruku k dílu:

V úterý 4.8. a ve středu 5.8. cca od 9h dokud to půjde se bude v budoucích prostorách školy uklízet, malovat, nosit a rozestavovat nábytek, zútulňovat, zabydlovat, vymýšlet. Všichni dobrovolníci vítáni. Pokud můžete věnovat trochu času, hlaste se Petře Večeřové na mail: pedagog@skolazahrada.cz

 

Konec zajícům v pytli!

Velmi děkujeme všem, kdo byli tak odhodlaní nám přispět, že tak učinili ještě dříve, než měli představu, jak budou nabízené odměny vlastně vypadat. Abychom povzbudili ty, kdo z pochopitelných důvodů váhají, přidáváme několik obrázků, co je vlastně v nabídce.

Plakát a Sada ZaHRAdnická

 

plakat sada.jpg

Dornova metoda

dornova m.jpg

 Obrázky pocházejí z www.dornmethod .co.uk

Tradiční a instinktivní lukostřelba

lukostřelba.jpg

Foto: Spolek Odyssea Tišnov

 ... a teď dlouho očekávná trička

 Tričko dámské

trička ženy.jpg

Tričko pánské

trička MUŽI.jpg

Tričko Na co se těšíš do ZaHRAdy

triško žluté.jpg

 

Poznámka k tričkům: Jak patrno, jde zatím pouze o vizualizace. S majiteli budoucích triček se spojíme a domluvíme na konkrétní velikosti, barevnosti a pohlaví jejich trička. Taktéž si bude možno zvolit motiv, dětskou kresbu či kresbu pro děti.

 

Hádanka k tričkům: Mezi našimi modely jistě všichni poznaly Jana Ámomse a Marii M. Ale kdopak je ten elegán, předvádějící tričko v úpravě „vasil“? (Zatím bohužel není dostupné pro přispěvatele) Nápovědu najdete na našem webu.

celek.jpg

 

Kouzlo odměn je v kombinacích

Jak jste si možná všimli, naše odměny lze velmi vhodně kombinovat. Důležité je ovšem zvolené pořadí: např. nedoporučuje se s čerstvě srovnanou pánví utíkat rovnou na KOTRMELCE SE ŽIDLÍ, obráceně je to mnohem efektivnější.

Sada pro sportovce:

V krásném biobavlněném TRIČKU vyrazte na LUKOSTŘELBU, jako relax si dopřejte SEŘÍZENÍ PODVOZKU nebo LEKCI KONVERZACE!

Sada pro Tišnovské i mírně přespolní:

Vyrazte na ČOKOVOKO  a jen pár dní poté na SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ŠKOLY!

Upozornění pro milovníky zvířat:

Všichni školní živočichové jsou stále bezejmenní. Není to škoda?

 

Už se stěhujeme!

stěhování.jpg

Před časem jsme dostali od brněnské firmy FEI darem vyřazený zánovní nábytek. Už dlouho byl uskladněn u Kostřiců v garáži a tento týden, kdy jsme konečně dostali klíče od našich budoucích prostor, se začal přesunovat do Tišnova do školy. Je na čase, příští týden se na nás chystá kontrola z Krajské hygienické stanice. To bude nepochybně zážitek, reportáž o tom si přečtete v příští Novince. 

ReachedCZK 124,215(155%)

155%
CZK 80,000requested
150contributors
Contribute

project authorHonza Duda

Rewards

CZK 200Vřelé a jmenovité díky na webu.

Je součástí všech dalších odměn, proto zvažte, zda si některou z nich nedopřát.

Expected delivery of the reward: October 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250VIP vstupenka na slavnostní otevření školy

VIP vstupenka Vám zaručí dobré místo, odkud skvěle uvidíte, a budete mít extra přístup k nabízenému občerstvení a nápojům s brčkem!

Expected delivery of the reward: September 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Plakát Na co se těšíš do ZaHRAdy

Tento plakát byl použit u zápisu jako vizuální vyjádření, že život ve škole bude pestrý a nabízené aktivity budou zaměřeny na tělesný, umělecký i intelektový rozvoj. Děti si na něm vybarvovaly, na co se ony sami těší. A je tam jeden chyták.

Expected delivery of the reward: September 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 370Sada ZaHRAdnická

Sada 3 květináčů s logem ZaHRAdy + tajemná směs bioosiva + stylové označovací recy-cedulky. Co se ve kterém semínku ukrývá za nadání? A můžete si HRÁt a zaHRAdničit za oknem. Můžete zkoušet různé kombinace a žasnout.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 390Vyjmenované perníčky aneb pravopis všemi smysly

…až se zakousnete do Bytu, už nikdy nezaváháte, s jakým „y“ ho psát. Nemluvě o Pylu a Vyžleti. Jak bude pojat Obyčej, Povyk a Plyš? Nechte se překvapit. Kompletní kolekce zahrnuje veškerá substantiva mezi vyjmenovanými slovy, tedy 41 kusů. Tyto lahodné perníčky jsou tvrdé, jako pravopis sám. Jsou tak tvrdé, že změknou nejdřív na Vánoce. Skvělý dárek k Mikulášovi.

Expected delivery of the reward: November 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Skupinová lekce kotrmelců se židlí

Naučte se kousek, kterým se stanete hvězdou salónů. Do tohoto umění Vás zasvětí sám ředitel, nikoli cirkusu, ale školy, který jím bavil budoucí žáčky už u zápisu.

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Seřízení "podvozku" Dornovou metodou

Máte jednu nohu kratší? To si pište, že máte! Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých správných poloh. Tím se dá řešit řada stávajících problémů, bolestí zad počínaje, i předcházet vzniku problémů do budoucna. Opravdu, skoro všichni mají jednu nohu kratší. Podvozek je terminus pro nohy a pánev. Nechte si je srovnat v Tišnově, Praze nebo Ostravě.

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Lekce tradiční a instinktivní lukostřelby

Něco, co Vás ve škole neučili: Střelba z luku, zvláště instinktivní, není jen o zasahování cíle, jde především o koncentraci, samotný zásah je jen zpětnou vazbou na vnitřní stav - něco jako biofeedback. Vybavení zajištěno. Lekce probíhají v Tišnově, nebo po domluvě i jinde.

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 6002 lístky na Čokovoko plus 2 piva zdarma

Exkluzivní možnost navštívit koncert skupiny Čokovoko 28.8.2015 v Tišnově na zahrádce U palce.

Expected delivery of the reward: August 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Lekce anglické konverzace

60 minut konverzace se zkušenou lektorkou, na libovolné téma, do 30 km kolem Tišnova.

Expected delivery of the reward: December 2015

Number of available rewards: 13/15

Reward unavailable

CZK 777Lekcia slovenskej konverzácie

Exkluzívna možnost oprášiť svoju slovenčinu, 60 minút konverzácie v piešťanskom dialekte so skúsenou rodenou Slovenkou na ľubovoľnú tému.

Expected delivery of the reward: August 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Krásné tričko s motivy dětských kreseb

Krásné tričko s motivy dětských kreseb použitých na našem webu. Ve Vámi zvolené barvě, možno volit i z množství a umístění motivů. Trička jsou vyrobena z biobavlny.

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,555Volný vstup na kulturně vzdělávací akce ZaHRAdy

Volný vstup na všechny kulturně vzdělávací akce ZaHRAdy v příští pětiletce. Budeme pořádat různé akce pro veřejnost - besedy, koncerty, ochotnická divadelní představení, semináře pro rodiče apod. Pro pokrytí nákladů bude nutné vybírat alespoň nějaké vstupné. Vás se to ovšem netýká až do konce roku 2020!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Jeden den žákem v ZaHRAdě

Jaké to je být žákem školy, která je malá, přátelská, svobodná? Co tam vlastně budu dělat? Co když se za celý den nic nenaučím? Je možné se nic nenaučit? Přijďte si to vyzkoušet. Možno pro děti i dospělé.

Expected delivery of the reward: June 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Předplacený měsíc v ZaHRAdě

Pokud v budoucnu zapíšete svoje dítko do ZaHRAdy, máte jeden měsíc docházky zdarma. Věnujte vnoučatům nebo dětem Vašich přátel.

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Jeden den učitelem v ZaHRAdě.

Usnadňovat dětem proces učení, rozvíjet jejich zájmy, dbát o podnětné a bezpečné prostředí? Vymýšlet výlety a náměty projektů? Neznámkovat, nedržet dozor na chodbě?! Přijďte si to vyzkoušet. Možno též pro nepedagogy, podpora zajištěna.

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 4,000Jeden den ředitelem plus večeře s ředitelem.

Život v ZaHRAdě si můžete vyzkoušet i z pozice ředitele, je na Vás jak to budete chtít pojmout (být s dětmi, zanořit se do administrativy, pozorovat). O svých zážitcích a postřezích si pak můžete v klidu u večeře popovídat s opravdovým ředitelem Milanem.

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,555Doživotní volný vstup na akce ZaHRAdy

Doživotní volný vstup na všechny kulturně vzdělávací akce ZaHRAdy. Budeme pořádat různé akce pro veřejnost - besedy, koncerty, ochotnická divadelní představení, semináře pro rodiče apod. Pro pokrytí nákladů bude nutné vybírat alespoň nějaké vstupné. Vás se to ovšem už vůbec netýká!

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 7,500DÁRKOVÝ BALÍČEK

Tričko + 2 vstupenky na Čokovoko (včetně 2 piv zdarma) + individuální lekce kotrmelců ve slovenštině + volný vstup na všechny kulturně vzdělávací akce ZaHRAdy do konce roku 2020!

Expected delivery of the reward: December 2015

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Pojmenujeme po Vás školního živočicha

Ve škole budou moci děti chovat zvířata, na kterých se dohodnou a pro které bude možné zajistit opravdu dobré podmínky, připomínající to, co je jim přirozené (opravu to nebude andulka v kleci). A jeden z těchto šťastných živočichů ponese Vaše jméno, příjmení, v případě zájmu též tituly. Budeme Vás informovat, jak se mu daří, o jeho případném potomstvu i věcech posledních.

Expected delivery of the reward: June 2016

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 15,000DÁRKOVÝ BALÍČEK Supermegaturbo

Tričko + 2 vstupenky na Čokovoko (včetně 2 piv zdarma) + individuální lekce kotrmelců ve zvoleném jazyce + doživotní volný vstup na všechny kulturně vzdělávací akce ZaHRAdy + po Vás pojmenujeme školního živočicha!!!

Expected delivery of the reward: June 2016

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable