Startovac.jpg

Shum Davar: nové album Tbiliso Hudba

Máme natočené nové CD Tbiliso, ale potřebujeme jej dotáhnout do konce...bez Vás to nedáme!

IMG_1197.jpg

ReachedCZK 52,700(264%)

264%
CZK 20,000requested
57contributors
ContributeRewards

Díky Vaší neuvěřitelně intenzivní a rychlé podpoře se CD Tbiliso již vyrábí :)

50% dosaženo již po 28 hodinách
90% dosaženo již po 40 hodinách
100% dosaženo již po 47,5 hodinách

140% dosaženo již po 3 dnech

a 200% dosaženo již po 4 dnech - jste prostě neuvěřitelní!

Kampaň tímto rozhodně nekončí a my jedeme dál, neboť odměn je habaděj a vy máte stále jedinečnou možnost nechat se ostříhat ve stylu Tbilsio od Gugara, strávit s námi zkoušku nebo tour na koncert, dát si lekci na housle s Jurajem nebo na akordeon se Sašou, nebo si nechat doručit Tbiliso balíček dle Vašeho přání přímo na Vaší adresu!

Pro nově příchozí: Máme natočené nové CD Tbiliso a podle průběhu této kampaně se nám povede jej dokončit, tj, vylisovat a založit do přenádherných bookletů! Máme pro Vás ještě další pěkná překvapení, která jsme Vám připravili spolu s naším dvorním ilustrátorem Jakubem Bachoríkem. Podpoř náš projekt tím, že přispěješ a vybereš si CD, nahrávku ve formátu WAV, férové triko nebo jinou specialitku! Album pochřtíme společně při koncertu v pražském Jazzdocku 1. dubna 2017 :)

Tak co, dáme 300 nebo dokonce 500%?
A co na to Anna Proletářka?!
Pojďte do toho s námi!

30011795713_461146b954_o.jpg

 

SHUM DAVAR

Jsme v Praze působící kapela založená na jaře 2013, sdružující muzikanty z Běloruska, Gruzie, Slovenska a České republiky. Pro své jedinečně shumdavariánské pojetí folklorní hudby převážně z východní Evropy jsme již slavili úspěchy na festivalech, samostatných koncertech a beneficích doma i v zahraničí. Hudba je naším životem, nicméně Shum Davar přináší do hry života nejen hudbu. Dáváme oživnout starým písním, příběhům zdejším i vzdálenějším, připomínáme kulturní menšiny, které tu žily a někdy stále žijí. Boříme hudbou veškeré hranice.  

http://www.shumdavar.cz/

https://www.facebook.com/shumdavarmusic/

https://www.youtube.com/channel/UCG_eRIMbG_vpaGu90AHUIXw

 

 

 

Nové album TBILISO

Proč Tbiliso? Tbilisi (Tbiliso!: 5. pád  - oslovujeme, voláme :) je hlavní město Gruzie, rodné město našeho akordeonisty Gugara Manukjana, mj. skvělého pražského kadeřníka. Před 15 lety Gugar utekl z Gruzie do ČR s celou svou rodinou, pár kufry a akordeonem. Proč opustil svou domovinu, kterou tak miloval? Země tehdy neposkytovala základní bezpečí, Gugar i jeho rodina byli opakovaně oběťmi násilných a loupežných útoků. Spravedlnost byla slepá, anebo vůbec žádná nebyla. A proč do ČR? Protože do Prahy byly tehdy nejlevnější letenky! Gugar má dnes 3 děti, 2 vnoučata, kadeřnický salon a...české státní občanství. Tbiliso je zvoláním, oslavou života i nostalgickou vzpomínkou na minulost. To vše s autentickou dávkou kavkazské energie okořeněné půvabem Klezmeru a nespoutanou romskou a rumunskou hudbou :)

Za nádherný booklet patří obrovský dík Jakubovi Bachoríkovi!

Shum Davar_Startovac.jpg

PS: stručný popisek - na obzoru ční Tbilisi se svým monumentem, katedrálou Sameba; Gugar utíká s akordeonem v podpaží a přidává se k Shum Davaru, který jej pomocí kouzelné vzducholodi následně nakládá a přepravuje do bezpečí pražských Holešovic :) Skutečný příběh byl však o něco méně idylický: první roky po útěku do ČR strávil Gugar se svou rodinou v uprchlických zařízeních. 

 

JAKUB BACHORÍK, autor bookletu

Jakub Bachorík je mladý ilustrátor, grafik a milovník hudby. Momentálně je studentem třetího ročníku v ateliéru ilustrace a grafiky na pražské UMPRUM. Nejvíce se věnuje samotné ilustraci, a to jak kresbě na papíře či skicáku, tak grafickým technikám, jako např. litografii, linorytu, sítotisku a v posledních pár letech také risografii. V neposlední řadě rád maluje akrylem své volnější ilustrace.

Vizuál bookletu k CD Tbiliso se nese v duchu migrace, putování a setkávání. Na přebalu i uvnitř se prolíná několik v detailech bohatých prostředí, kterými se kapela při svých toulkách pohybuje. Prostředí se prolínají a po otevření bookletu se vám otevírá poklidná, až panenská příroda, kterou putují prostí lidé do dalekých krajin skrývajících novou budoucnost. Celý booklet byl kreslený tušemi a fixami a digitálně byl pouze následně postprodukován.

fb_uvodni.jpg 

 

Hlavní ilustrace bookletu je použita rovněž na férová trička

tbilisi_tricko_1.jpg

Trička Shum Davar Tbiliso budou vyrobena s certifikací GOTS (http://www.global-standard.org/the-standard/general-description.html),
tedy 100 % férově 
k přírodě i lidem.  Na výběr jsou pánské i dámské střihy v následujících barevných variantách. 

mens brown.jpgmens_black.jpg

mens_navy.jpgwomens_burgundy.jpg

womens_black.jpgwomens_ocean blue.jpg

 

 

 

Přinášíme zbrusu čerstvé vizualizace plakátů Tbiliso. Plakáty budou vytištěny na japonském stroji risografu, který tiskne několika barvami, vždy vrstvu po vrstvě, barvu po barvě, a díky tomu si Váš výtisk získá svou grafickou autentičnost. Vizuály proto berte s drobnou "barevnou rezervou" (to však v tom nejpozitivnějším smyslu :).

Plakat_Tbiliso 1.jpg

 

 

plakat2.jpg

 

 

 

 

 

 

ReachedCZK 52,700(264%)

264%
CZK 20,000requested
57contributors
Contribute

project authorShum Davar

Rewards

CZK 0Něco Vám tu chybí?

Pokud Vám v nabídce něco chybí, navrhněte si odměnu a nabídněte podporu. Vaše návrhy prosím pište na shumdavarband@gmail.com.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200CD Lieben (2016)

Přidáváme sběratelský kousek, loňský tribut pražské Libni CD Lieben, na kterém exceluje na akordeon Aliaksandr Yasinski a ucho pohladí ženské pěvecké trio Limbora! CD můžeme předat osobně na některém z našich koncertů, v rámci Prahy i mimo koncert, anebo je můžeme poslat na uvedenou adresu. V posledním případě prosím počítejte s navýšením částky o poštovné dle následné domluvy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Tbiliso CD

Podpořte a odměnou Vám budiž CD Tbiliso s nádherným bookletem ilustrátora Jakuba Bachoríka. Čeká na Vás osm našláplých skladeb v tom pravém shumdavariánském stylu! CD můžeme předat osobně na některém z našich koncertů, v rámci Prahy i mimo koncert, anebo je můžeme poslat na uvedenou adresu. V posledním případě prosím počítejte s navýšením částky o poštovné dle následné domluvy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Autorský plakát Tbiliso + Tbiliso WAV

Odměna pro ty, kteří nevlastní CD přehrávač, přesto si chtějí poslechnout naše nové album ve výborné kvalitě. Vedle alba Tbiliso ve formátu WAV Vám navíc zašleme autorský A3 plakát Tbiliso od Jakuba Bachoríka vytištěný na japonském risografu. Plakát můžeme předat osobně na některém z našich koncertů, v rámci Prahy i mimo koncert, anebo jej můžeme poslat na uvedenou adresu. V posledním případě prosím počítejte s navýšením částky o poštovné dle následné domluvy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Vstupenka na křest CD + Tbiliso WAV

Přijďte s námi oslavit křest CD Tbiliso do pražského Jazzdocku dne 1. dubna 2017 (pozor, to není "Apríl"!). Zařadíme Vás na guestlist a jako odměnu ještě dostanete ke stažení nové album Tbiliso ve formátu WAV.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Fér triko Tbiliso + Tbiliso WAV

Autorské tričko s motivem ilustrace bookletu CD Tbiliso od Jakuba Bachoríka. Tričko je fér jak k životnímu prostředí, tak k lidem, kteří se na jeho výrobě v různých fázích podíleli - textil i potisk mají certfikaci GOTS. Můžete vybírat z různých barev, velikostí, dámského či pánského střihu. K tomu dostanete ke stažení nové album Tbiliso ve formátu WAV. Triko můžeme předat osobně na některém z našich koncertů, v rámci Prahy i mimo koncert, anebo jej můžeme poslat na uvedenou adresu. V posledním případě prosím počítejte s navýšením částky o poštovné dle následné domluvy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Fullhouse 1

Tbiliso WAV + fér triko Tbiliso + autorský plakát Tbiliso Podpořte "fulhauzem jedničkou" a dostanete odměnou album Tbiliso ke stažení ve formátu WAV, férové tričko Tbiliso a autorský plakát Tbiliso s ilustracemi Jakuba Bachoríka. Triko a plakát můžeme předat osobně na některém z našich koncertů, v rámci Prahy i mimo koncert, anebo je můžeme poslat na uvedenou adresu. V posledním případě prosím počítejte s navýšením částky o poštovné dle následné domluvy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 650Fullhouse 2

CD Tbiliso + fér triko Tbiliso + autorský plakát Tbiliso Podpořte "fulhauzem dvojkou" a dostanete odměnou CD Tbiliso, férové triko Tbiliso a autorský plakát Tbiliso s ilustracemi Jakuba Bachoríka. Odměny můžeme předat osobně na některém z našich koncertů, v rámci Prahy i mimo koncert, anebo je můžeme poslat na uvedenou adresu. V posledním případě prosím počítejte s navýšením částky o poštovné dle následné domluvy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Haircut Tbiliso od Gugara a Tbiliso WAV

Nudí Vás tuzemští kadeřníci? Podpořte nás a zajděte za Gugarem! Vystřihne (doslova) Vám účes ve stylu jeho rodného města Tbilisi. Gugar při stříhání navíc vypráví neuvěřitelné historky, nalije Vám gruzínský koňak a k tomu pustí CD Tbiliso! Jako bonus dostanete ještě ke stažení album Tbiliso ve formátu WAV.

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable

CZK 1,000Zkouška nebo výlet na koncert s kapelou

Podpořte a prožijte s námi pravou mezinárodní shumdavariánskou zkoušku. Nebo ještě lépe, vyrazte s námi na koncert! Na detailech se domluvíme. Nebudete litovat ;)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Lekce na housle nebo akordeon

Tkví ve Vás skrytý a zatím neobjevený talent nebo Vám již běžní učitelé hudby nestačí? Podpořte a dostanete za odměnu lekci na housle s maestrem Jurajem Stierankou, lektorem a absolventem konzervatoře J. L. Bellu v Banské Bystrici nebo lekci na akordeon (bayan) s Aliaksandrem Yasinskim, lektorem, skladatelem a absolventem konzervatoří v Minsku a Praze. Nebudete litovat, oba patří ve svém stylu mezi tuzemskou špičku! A s oběma je také velká legrace :)

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable

CZK 10,000Soukromý koncert Shum Davar

Podpořte nás a pak už jen domluvíme datum, přijedeme a zahrajeme, třeba pod oknem či balkónem Vaší milé/Vašemu milému! Pozn.: V částce nejsou započítány náklady dopravu z Prahy, které činí 10 Kč/km.

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 10,000Tbilisamecenáš

Za mecenášskou podporu v uvedené hodnotě Vás odměníme symbolicky 5 CD Tbiliso, 5 CD Lieben (2016), 2 vstupenkami na křest CD Tbiliso v Jazzdocku 1. dubna 2017 a v případě zájmu Vám jmenovitě poděkujeme na našich webových stránkách a křtu CD. V každem případě bude pouze Vám patřit jedinečný titul "Tbilisamecenáš"!

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable