sc_patron Cover2.jpg

Science Café Ostatní

Věda jako dobrodružství. Od roku 2008 pořádáme kavárenské diskuse s českými vědci. Aktuálně ve více než 20 městech ČR. Pomozte nám v tom pokračovat.

Science Café

ReachedCZK 0(0%)

0patrons
CZK 6,000Natočení záznamů 3 Science Café měsíčně
Natočení záznamů 3 Science Café měsíčně

Paráda. Můžeme natočit Science Café třeba v Brně, ve Slaném nebo v jiném městě v síti Science Café!

CZK 12,000Vydání jednoho čísla Science Café Revue
Vydání jednoho čísla Science Café Revue

Ohó! Tak s tímto štědrým příspěvkem už nejen natáčíme, ale také pokryjeme část nákladů na jedno číslo našich novin.

CZK 25,000Natáčíme videa, tvoříme noviny, rozšířujeme komunitu
Natáčíme videa, tvoříme noviny, rozšířujeme komunitu

Jipíjé! S takovouhle částkou se dají dělat věci! Záznamy, noviny, to všechno jede. A k tomu budeme moci přijmout do naší sítě jedno další město!

ContributeRewards

Už 11 let přibližujeme lidem vědu a české vědce na příjemných setkáních v kavárnách. Když totiž máte skvělého průvodce, promění se každá výprava do světa vědy v úžasné dobrodružství. My takové průvodce hledáme už od roku 2008. Science Café ale neděláme jen pro vědecké nadšence, ale pro všechny přemýšlivé lidi, kteří se chtějí dozvídat nové věci.

Pod hlavičkou Science Café dnes ve více než 20 českých městech najdete inspirativní a poučná setkání nad aktuálními vědeckými tématy, čtvrtletní noviny s jedinečným obsahem i desítky audio a video záznamů.

Jenže tohle všechno se neděje samosebou. Věnujeme Science Café stovky hodin dobrovolné práce každý rok, musíme uhradit provozní náklady a abychom mohli pokračovat, potřebujeme vaši podporu. 

Když se stanete našimi patrony na Startovači...

... přihlásíte se k myšlence, že šíření poznání obohacuje jednotlivce i společnost – a že v éře fake news jsou vědecká fakta důležitá.  

... připojíte se k našemu úsilí ukázat vědu jako dobrodružství.

... vyjádříte svůj respekt k práci vědců, kteří se věnují popularizaci vědy, pracují s ověřenými fakty a umí je přiblížit širokému publiku – protože vědci nám jako průvodci pomáhají rozumět minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

... potvrdíte, že věříte ve smysl kultivovaného setkávání naživo a tváří v tvář – a že ho potřebujeme zvláště v době, kdy je online svět plný anonymní nenávisti.

... ukážete, že fandíte projektu, který spojuje lidi napříč celou republikou – v časech, kdy se mluví o rozdělené společnosti.

... pomůžete nám pořádat akce, které inspirují studenty, vzdělávají lidi středního věku a seniory nenechají jen tak sedět doma – protože neformální vzdělávání frčí v každém věku. 

... podpoříte vznik papírových novin Science Café Revue, které připravujeme jako čtvrtletník pro fanoušky vědy – protože dát si kávu a přečíst si staré dobré tištěné noviny o zajímavých tématech, to je prostě stylovka. 

... dáte najevo, že si ceníte desítek audio a videozáznamů, které pro vás natáčíme a které jsou dostupné zdarma.

... budete jako patron/ka součástí úspěšného příběhu, kdy se z malého záměru stal díky trpělivé a nadšené práci desítek lidí celorepublikový projekt, který je svým charakterem ojedinělý i v evropském kontextu.

... prokážete svou osobní společenskou odpovědnost – protože podporovat spolky, které přispívají k rozvoji společnosti, má smysl. 

... povzbudíte partu lidí, která často i po večerech a víkendech vymýšlí, jak pro vás připravit skvělý program – protože potřebujeme cítit podporu těch, pro které Science Café děláme.

 

Science Café v číslech

 

Jak to funguje, když se chcete stát patronem?

Patronství je založeno na pravidelné měsíční finanční podpoře (hned ale dodáme, že se samozřejmě nezavazujete nás podporovat na věky věků).

Je to podobné, jako když mají některé organizace klub přátel, jehož členové posílají pravidelné měsíční příspěvky. My si vlastní klub přátel a jeho správu zatím nemůžeme dovolit, a tak jsme se rozhodli vás oslovit formou dlouhodobého crowdfundingu.

Vyberete si výši příspěvku a odměnu, nastavíte platbu kartou (to je nejjednodušší způsob) nebo si zřídíte trvalý platební příkaz ve svém internetovém bankovnictví a každý měsíc tak Science Café podpoříte zvolenou částkou, která bude automaticky odcházet z vašeho účtu.

Podle vybrané odměny vám pak zašleme placku, knihu, noviny Science Café Revue nebo ručně vyráběný hrníček. Každý patron získává i možnost rezervace čestného místa na Science Café (rezervujte na info@sciencecafe.cz). 

Samozřejmě se kdykoliv můžete rozhodnout, že pravidelné platby přerušíte nebo ukončíte. Pokud nám peníze posíláte kartou, jednoduše se znovu přihlásíte do svého profilu na Startovači a platbu kartou zrušíte. Pokud peníze posíláte trvalým příkazem, zrušíte si jej ve svém bankovnictví.

Po provedení první platby se vaše jméno objeví mezi patrony Science Café zde na Startovači a cobydup i u nás na webu v sekci Partneři. A budete v dobré společnosti :-) Pokud si ale nebudete přát zveřejnit jméno, Startovač to bude respektovat a my taky. 

Každý měsíc pak Startovač posílá na účet Science Café všechny příspěvky od patronů. A co my, díky vám, patronům, dokážeme?

Díky vaší finanční podpoře...

… budeme s radostí plánovat další akce a starat se o to, abyste se o nich včas dozvěděli na webu, sociálních sítích, v newsletteru či na plakátech,

… budeme umět pořídit kvalitní záznamy Science Café (a to i mimo Prahu), které pak můžete poslouchat třeba na Spotify nebo iTunes či sledovat na SlidesLive,

… vybrané zajímavé přednášky třeba i zastreamujeme,

… budeme moci přijmout nová města do naší sítě a přinášet tak vědu na více míst,

… budeme nadále vydávat čtvrtletní noviny Science Café Revue, které se na vědecká témata podívají netradiční perspektivou.

Jdete do toho s námi?

Jestli vám dává smysl to, co děláme, jestli jste už o Science Café slyšeli a zvažovali, že byste nás jednou-možná-někdy-třeba-trochu podpořili, teď je ta chvíle, kdy nám to pomůžeNám jako malé neziskovce, ale skrze naši činnost taky trochu nám jako společnosti. Nezměníme celý svět, ale věříme, že každý malý příspěvek k dobré myšlence se počítá.

A jestli byste nás rádi podpořili jiným způsobem – jednorázovým darem, bártrem či inzercí v Science Café Revue, ozvěte se nám prosím (info@sciencecafe.cz). 

Děkujeme za důvěru.

P. S. Za vybrané fotky na této stránce děkujeme Proudly.cz, kde také můžete nahlédnout, jak to u nás funguje. Ostatní fotky pochází z archivu Science Café.

ReachedCZK 0(0%)

0patrons
CZK 6,000Natočení záznamů 3 Science Café měsíčně
Natočení záznamů 3 Science Café měsíčně

Paráda. Můžeme natočit Science Café třeba v Brně, ve Slaném nebo v jiném městě v síti Science Café!

CZK 12,000Vydání jednoho čísla Science Café Revue
Vydání jednoho čísla Science Café Revue

Ohó! Tak s tímto štědrým příspěvkem už nejen natáčíme, ale také pokryjeme část nákladů na jedno číslo našich novin.

CZK 25,000Natáčíme videa, tvoříme noviny, rozšířujeme komunitu
Natáčíme videa, tvoříme noviny, rozšířujeme komunitu

Jipíjé! S takovouhle částkou se dají dělat věci! Záznamy, noviny, to všechno jede. A k tomu budeme moci přijmout do naší sítě jedno další město!

Contribute

project authorScience Café

Rewards

CZK 70Sympatizant

Díky, díky! Je nám jasné, že za tuhle částku byste si mohli koupit možná i dvě pressa. A moc si vážíme, že je raději věnujete na rozvoj Science Café. Za to vám poděkujeme na webu a když vytrváte 3 měsíce, pošleme vám placku Science Café.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 130Předplatitel

Díky za přízeň! Co za to? Čtyřikrát do roka vám pošleme krásné barevné papírové noviny Science Café Revue. Tištěné noviny jsou stylovka ke kávě. A uvedeme vaše jméno na našem webu, samo sebou (nebudete-li proti).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 240Srdcař

Jste náš skalní fanoušek! Vážíme si toho, a tak vedle poděkování a předplatného novin vám po devíti měsících podpory pošleme naši výroční knihu, kde najdete i zajímavé rozhovory s vědci.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 990Partner

Děkujeme za velkorysost a klobouk dolů! Máte u nás poděkování na webu, předplatné novin a po půl roce výroční knihu, náš ručně vyráběný hrníček a významné místo v historii Science Café.

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable