1015-img-1-pri-72-jpg-440x248.jpg

ŠAUFENSTR – KOMIKS ZA PLEXISKLEM Knihy

Jediná česká komiksová galerie ve veřejném prostoru připravuje podzimní program. Pojďte se podílet na prezentaci českého a slovenského komiksu.

img 1 při 72.jpg

ReachedCZK 9,689(129%)

129%
CZK 7,500requested
27contributors
ContributeRewards

 

GALERIE ŠAUFENSTR/ KOMIKS ZA PLEXISKEM 

Chybí vám v ulici příběhy?  Zvláště ty komiksové? Ponořte se pod plexisklo do cizích světů, jiných fantazií a bublin plných slovních soubojů a zvratů...

Buďte při realizaci komiksových výstav galerie Šaufenstr ve žlutém modulu na nádvoří Pražákova paláce v Brně viz zde. Na podzim a v zimě 2013 představíme komiksovou tvorbu Vladimíra 518, na konci října práci Al. Weatové aka Sebranky a na prosinec chystáme výstavu komiksu OXYGENIUS autorské dvojice Bohumír Tabák a Ticho 762.

               IMG_4316 při 72.jpg

 Co je galerie Šaufenstr?

Jako neziskové uskupení komiksových nadšenců již přes rok představujeme kolemjdoucím na ulici současný nejen český komiks. Vše začalo vloni v březnu v nevyužívané výloze kanceláře vídeňského divadla Am Brett na Hofmühlgasse 20. Tu jsme upravili na výstavní prostor a postupně ve Vídni uvedli příběhy Marka Rubce, Anice Jenski, Václava Šlajcha, Lely Geislerové, dvojic Pláteník a Kopřiva a Baban a Mašek apod.

DSC_0112 (kopie) při 72.jpg

 

IMG_3901 při 72.jpg

 

Jelikož se záhy ukázalo, že naše práce má smysl, rozhodli jsme se naopak městu Brnu představit rakouské autory.V trafice u tramvajové zastávky v centru města nám její ochotný majitel opět nezištně poskytl jednu ze svých výloh. Místo tabákové reklamy si Brňané mohli po dobu čtyř měsíců při čekání na šalinu pročítat ilustrovanou fantazii předních rakouských autorů Eddy Strobl a Helmuta Kaplana z Tonto Comics, Michaela Hackera nebo Thomase Kriebauma. Nakonec se znovu  do vitríny vrátila tabáková reklama, ale nám zůstal dobrý pocit z toho, že kdykoliv jsme výlohu míjeli, vždy v ní bez rozdílu věku někdo pročítal drobné písmo v bublinách.

 

DSC_0558 při 72.jpg

 

                                                    DSC_0570 při 72.jpg

 Chtěli jsme, aby Šaufenstr, jediná stálá galerie komiksu v Čechách, pokračoval. Na začátku prázdnin jsme se ujali nevyužitého žlutého výstavního modulu občanského sdružení 4AM/Fóra pro architekturu a média, jehož autorem je Jakub Kopec. V jeho podivných tvarech jsme jej složili, znovu natřeli a umístili ve dvoře Pražákova paláce, kteréžto místo nám poskytla Moravská galerie. První výstavu jsme pojali jako splnění slibu. Jaromír 99 totiž měl být prvním autorem, kterého jsme chtěli vystavit již ve Vídni s komiksem Senior. Rozhodli jsme se však nakonec pro jeho aktuální nový komiks Zámek, jenž vyšel v červnu tohoto roku v anglické verzi v Londýně. Na Jaromírovy ilustrace jsme v měsíci září navázali komiksy Vladimíra 518, v říjnu a listopadu představíme Sebrnaku a v prosinci Bohumíra Tabáka s Tichem 762. 

                 P1820693 při 72.jpg 

 Proč využíváme služeb Startovače?

Šaufenstr je neziskový projekt, který jsme s výjimkou podpory Rakouského kulturního fóra na cestovní náklady rakouských ilustrátorů vždy financovali sami, včetně doprovodného programu. Vídeňská výloha i výklad trafiky v Brně umožňovaly vystavit komiks v papírové podobě. To při většinou černobílém tisku a omezeném výstavním prostoru nepředstavovalo tak velké finanční náklady, které jsme dělili mezi sebe. Venkovní výstavní objekt u Pražákova paláce je náročnější nejen na vystavování, ale i grafickou úpravu a na použité technologie tisku.   

Vaše peníze budou určeny na:

- grafickou úpravu vybraných komiksů 

- tisk komiksu na banner a samolepicí fólii

Proč podpořit činnost galerie Šaufenstr?

- protože nám chcete pomoci vybudovat stálý výstavní prostor českého a slovenského komiksu

 - protože máte rádi komiks

-  protože chcete komiks v ulicích

-  protože komiks za to stojí

V případě dosažení vyšší sumy bude přebývající částka automaticky převedena na pokrytí nákladů na další výstavní sezónu v příštím roce, o níž Vás budeme včas informovat a o jejímž programu budete moci sami rozhodnout.

V budoucnu bychom rádi navázali na naše vídeňské aktivity a využili hotových německých překladů k propagaci českého komiksu například v německy mluvících zemích a rozšířili činnost možná i do vašeho města.

Co získáte za Vaši podporu?

Kvalitní čb tisk komiksové ilustrace dle vaše výběru, uvedení vašeho jména při vernisáži a v anotaci k výstavě, možnost zprostředkovat i ostatním kolemjdoucím tvorbu českých komiksových autorů. Odměny budeme dále aktualizovat. K první výstavě jsou připraveny tyto kvalitní tisky ilustrací, které v tiskové kvalitě poskytl ze své dílny Vladimír 518:

1) z komiksu XYZ

startovač - xyz 3.jpg

2) z komiksu Ferda 

startovač - ferda 3.jpg

 

NOVĚ VLOŽENÉ ODMĚNY - KOMIKS SEBRANKA

1) KOMIKS SEBRANKA - PLACKA (25-44 mm, velikost dle výběru)  placka ruzova - startovac pipi.jpg

2) KOMIKS SEBRANKA - POHLEDNICE Č. 1

pohlednice 1 jpeg - startovac.jpg

3) KOMIKS SEBRANKA - POHLEDNICE Č. 2

pohlednice 2 jpeg - startovac.jpg

4) KOMIKS SEBRANKA - PEXESO (64 HRACÍCH POLÍ O ROZMĚRECH 4,5 x 4,5 cm)

pexeso - strana 1 startovac.jpgpexeso - strana 2 jpg  startov.jpg

DALŠÍ A POSLEDNÍ NOVĚ VLOŽENÉ ODMĚNY

5) komiks OXYGENIUS

ox.jpg

 

6) OXYGENIUS- SPECIAL

oxygenius_the_silence_special.jpg

 

V případě jakýchkoliv dotazů nám pište na: saufenstr@gmail.com nebo facebook zde

V neposlední řadě děkujeme Honzovi Pospíšilovi, že nás přivedl k myšlence crowdfundingu.

 

Za komiksovou galerii Šaufenstr Lucie Valdhansová a Tomáš Řepa

 

                                 

ReachedCZK 9,689(129%)

129%
CZK 7,500requested
27contributors
Contribute

project authorSaufenstr

Rewards

CZK 50UVEDENÍ VAŠEHO JMÉNA....

Uvedení vašeho jména při vernisáži. Dále v anotaci, která prezentuje výstavu a kterou rozesíláme našim fanouškům, na komiksové a umělecké portály a do médií.

Expected delivery of the reward: September 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 50KOMIKS SEBRANKA - POHLEDNICE

Jedna pohlednice dle výběru (kvalitní ČB tisk) na téma komiksových postaviček Sebranky s osobním poděkováním autora. Dále uvedení vašeho jména při vernisáži, v anotaci, která prezentuje výstavu a kterou rozesíláme našim fanouškům, na komiksové a umělecké portály a do médií.

Expected delivery of the reward: October 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 60KOMIKS SEBRANKA - BAREVNÁ PLACKA ,,PIPI"

Placka s barevným motivem komiksové postavy PIPI (velikost 25-44 mm - dle vlastního výběru). Dále uvedení vašeho jména při vernisáži, v anotaci, která prezentuje výstavu a kterou rozesíláme našim fanouškům, na komiksové a umělecké portály a do médií.

Expected delivery of the reward: October 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100ČB KVALITNÍ TISK KOMIKSOVÉ ILUSTRACE A5

ČB kvalitní tisk komiksové ilustrace z komiksu XYZ nebo Ferda dle vašeho výběru ve formátu A5 s věnováním autora Vladimíra 518. Dále uvedení vašeho jména při vernisáži, v anotaci, která prezentuje výstavu a kterou rozesíláme našim fanouškům, na komiksové a umělecké portály a do médií.

Expected delivery of the reward: October 2013

Number of available rewards: 29/30

Reward unavailable

CZK 100KOMIKS SEBRANKA - POHLEDNICE + PLACKA ,,PIPI"

Jedna pohlednice dle výběru (kvalitní ČB tisk) na téma komiksových postaviček Sebranky s osobním poděkováním autora + placka s barevným motivem komiksové postavy PIPI. Dále uvedení vašeho jména při vernisáži, v anotaci, která prezentuje výstavu a kterou rozesíláme našim fanouškům, na komiksové a umělecké portály a do médií.

Expected delivery of the reward: October 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100ČB kvalitní tisk komiksové ilustrace - OXYGENIUS

ČB kvalitní tisk komiksové ilustrace z komiksu OXYGENIUS ve formátu A5 s věnováním autorů Bohumíra Tabáka & TICHO762. Dále uvedení vašeho jména při vernisáži, v anotaci, která prezentuje výstavu a kterou rozesíláme našim fanouškům, na komiksové a umělecké portály a do médií.

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 150KOMIKS SEBRANKA - PEXESO

PEXESO (kvalitní ČB tisk) na téma komiksových postaviček Sebranky. 64 hracích polí o velikosti 4,5 x 4,5 cm. Dále uvedení vašeho jména při vernisáži, v anotaci, která prezentuje výstavu a kterou rozesíláme našim fanouškům, na komiksové a umělecké portály a do médií.

Expected delivery of the reward: October 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200ČB KVALITNÍ TISK KOMIKSOVÉ ILUSTRACE A4

ČB kvalitní tisk komiksové ilustrace z komiksu XYZ nebo Ferda dle vašeho výběru ve formátu A4 s věnováním autora Vladimíra 518. Dále uvedení vašeho jména při vernisáži, v anotaci, která prezentuje výstavu a kterou rozesíláme našim fanouškům, na komiksové a umělecké portály a do médií.

Expected delivery of the reward: October 2013

Number of available rewards: 22/25

Reward unavailable

CZK 200KOMIKS SEBRANKA POHLEDNICE, PLACKA ,,PIPI", PEXESO

Jedna pohlednice dle výběru (kvalitní ČB tisk) na téma komiksových postaviček Sebranky s osobním poděkováním autora + placka s barevným motivem komiksové postavy PIPI + PEXESO (kvalitní ČB tisk) na téma komiksových postaviček Sebranky, 64 hracích polí o velikosti 4,5 x 4,5 cm. Dále uvedení vašeho jména při vernisáži, v anotaci, která prezentuje výstavu a kterou rozesíláme našim fanouškům, na komiksové a umělecké portály a do médií.

Expected delivery of the reward: October 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200ČB kvalitní tisk komiksové ilustrace - OXYGENIUS

ČB kvalitní tisk komiksové ilustrace z komiksu OXYGENIUS ve formátu A4 s věnováním autorů Bohumíra Tabáka & TICHO762. Dále uvedení vašeho jména při vernisáži, v anotaci, která prezentuje výstavu a kterou rozesíláme našim fanouškům, na komiksové a umělecké portály a do médií.

Number of available rewards: 25/25

Reward unavailable

CZK 350ČB KVALITNÍ TISK KOMIKSOVÉ ILUSTRACE A3

ČB kvalitní tisk komiksové ilustrace z komiksu XYZ nebo Ferda dle vašeho výběru ve formátu A3 s věnováním autora Vladimíra 518. Dále uvedení vašeho jména při vernisáži, v anotaci, která prezentuje výstavu a kterou rozesíláme našim fanouškům, na komiksové a umělecké portály a do médií.

Expected delivery of the reward: October 2013

Number of available rewards: 1/15

Reward unavailable

CZK 350ČB kvalitní tisk - OXYGENIUS SPECIAL

ČB kvalitní tisk komiksové ilustrace ze speciální stránky komiksu OXYGENIUS ve formátu A3 s věnováním autorů Bohumíra Tabáka & TICHO762. Dále uvedení vašeho jména při vernisáži, v anotaci, která prezentuje výstavu a kterou rozesíláme našim fanouškům, na komiksové a umělecké portály a do médií.

Number of available rewards: 14/15

Reward unavailable