1okynko.jpg

Saturninova obývací loď Knihy

Prostor pro tvůrce.

Jak funguje naše kampaň na Startovači?
2/20/2021

Jak funguje naše kampaň na Startovači?

VAŠE PŘÍSPĚVKY SE NEZTRATILY! Množí se nám dotazy, proč vybrané peníze zničehožnic ze stránky Startovače zmizí a zůstane tam o mnoho menší částka. Pokusíme se náš projekt na Startovači přehledně vysvětlit.

Naše kampaň na Startovači je primárně PRŮBĚŽNÁ. Proto dvacátého každý měsíc Startovač peníze, jimiž projekt podpoříte, odečte (tím zmizí ze stránky projektu) a pošle nám je na účet. 

Kampaň je udělaná tak, abyste projekt, který vás zaujal, mohli podporovat průběžně, a tím umožnit tvůrcům pracovat, aniž by museli každý měsíc znovu zvažovat, jestli by místo toho skvělého nápadu neměli raději investovat čas do shánění obživy. Neznamená to, že je máte živit vy. Znamená to, že jim umožňujete věnovat kus času projektu, který se vám zalíbil - zároveň za to získáváte odměnu, která by měla být hodnotná, a na kterou dosáhnou jen průběžní patroni. Samozřejmě projekt můžete průběžně (měsíčně) podpořit i bez nároku na odměnu, to lze tady.

Vpravo nahoře na stránce projektu na Startovači jsou graficky vyznačeny tři cíle projektu. Ty můžete rozkliknout - uvidíte, co jsme za danou částku PRŮBĚŽNÉ MĚSÍČNÍ podpory schopni zrealizovat. Díky průběžné podpoře můžeme do projektu investovat čas, připlatit si kvalitní internetové připojení, které je na našem kopci mezi kopci komplikované, nebo třeba výrobu videí k Zóně a k villonské soutěži, grafický program... 

Takže - oproti zvyklostem z jednorázových kampaní - grafika neukazuje termín, do něhož se musí částka vybrat. Ukazuje pouze nakolik se částka v daném měsíci blíží k postupným cílům projektu. A protože zahrnuje i jednorázové příspěvky, může to být matoucí, zejména když pak dvacátého ty jednorázové zmizí a zůstanou jen příspěvky průběžné.

Saturninova obývací loď je výjimečný projekt - poskytuje palubu pro mnoho tvůrčích aktivit (soutěž ve villonské baladě, Kulaté okénko, DĚDCI, nejspíš si přibereme i knižní vydání GRINGA...) To vše vám nabízíme a pomáhá nám v tom vaše průběžná podpora. Aktivity samy ale někdy potřebují podporu jednorázovou (jako například teď DĚDCI), aby je bylo možné dotáhnout ke kýženému výsledku. Proto nabízíme patronům konkrétní jednorázové odměny, jejichž pomocí dostaneme DĚDKY do tiskárny. Máme i jednorázové odměny v podobě knížek od nakladatelství Sanch, ty zkrátka pomáhají tam, kde je právě nejvíc třeba (reklama, upgrade webu...).

K projektům, jako jsou DĚDCI, nabízíme i odměny pro skutečné mecenáše. Jejich pomocí může Loď získat i prostředky pro tvůrce, kteří jinak pracují zcela zadarmo, z čirého fandovství, případně tak můžeme získat i jistý polštář, který lze nainvestovat buď do ostatních projektů, které jsou teprve v začátcích, nebo třeba i do tisku knížek k prodeji. Loď se v nejbližších dnech stane zapsaným spolkem a výtěžek z komerčního prodeje pak bude moci investovat do rozšíření a zkvalitnění celého projektu. 

Takže, milí mecenáši, podpořte Loď už teď, máte se na do těšit! Právě do projektu přidáváme jednorázovou odměnu MECENÁŠ za 2500 Kč - takový mecenáš bude uveden jako patron Lodi na všech materiálech, které k projektu vydáme, a MECENÁŠ PRŮBĚŽNÝ za 1000 Kč MĚSÍČNĚ, ten bude na materiálech uveden rovněž a obdrží od nás veškeré dostupné výstupy z projektů Lodi.

Vyberte si tedy svou odměnu a rozhodněte se, jestli chcete projekty podporovat třeba trošku, ale průběžně, nebo třeba více, ale jednorázově. Jednorázové odměny jsou označeny symbolem přesýpacích hodin, průběžné odměny tuto značku nemají. U všech odměn (i při platbě) je tohle rozlišení také napsáno, vyberte si tedy tak, aby vám to maximálně vyhovovalo.

Příspěvek měsíční vypadá takhle:

Příspěvek jednorázový vypadá takhle:

Děkujeme všem za důvěru a podporu!

ReachedCZK 0(0%)

0patrons
CZK 10,0002 knížky za rok
2 knížky za rok

Dosáhneme-li s Vaší pomocí tohoto cíle, budeme schopni vydat minimálně dva tituly v daném roce. Budeme schopni uhradit nejen náklady na sazbu a tisk, ale také - alespoň minimálně - honorovat překladatele, editora a grafika. Distribuci zvládneme poštou nebo kurýrní službou.

CZK 20,0004 knížky za rok
4 knížky za rok

Pokud překonáme tento cíl, můžeme přidat další dva tituly a dodržet standard z prvního cíle.

CZK 40,000Takhle zvládneme celou redakci.
Takhle zvládneme celou redakci.

Dosažení tohoto cíle nám umožní vydat až deset knížek. To ale není to nejdůležitější. Uvolní nám to ruce při výběru titulů, a při podpoře tvůrců. Vaše účast na projektu přímo ovlivní kvalitu i uměleckou hodnotu vznikajících knih a povzbudí autory...

Contribute monthly

Rewards

CZK 50JEDNO LATTE ZA MĚSÍC NA KNÍŽKY

Pro každého, kdo je ochoten si odpustit jednu drobnou libůstku za měsíc ve prospěch tvořivého kvasu na naší Lodi - a zároveň chce být o něm informován.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 100Palubní deníky

Přístup k veškerým postupně přibývajícím bonusovým materiálům na našem webu.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 100Kulaté okénko - kapitán

Chcete-li se stát součástí Kulatého okénka, můžete je podporovat pravidelně, měsíční platbou ve výši 100 Kč (částku můžete samozřejmě navýšit dle uvážení). Budeme Vás rádi informovat mailem o nových zveřejněných dílech našich tvůrců a vždy po nějakém čase sestavíme almanach, který Vám s věnováním zašleme. Přejeme Vám hodně potěchy z toho, že podporujete tvůrčí snažení jiných!

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 100Patron PRVNÍHO SLOVA Jana Rejžka

Měsíční patron PRVNÍHO SLOVA budiž ujištěn, že jeho příspěvek poputuje jako odměna přímo Janu Rejžkovi, pokrácen pouze o odměnu Startovače. Saturninova obývací loď chce podpořit tenhle zábavný a oblíbený formát. A hotovo :)

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 100Španělsko GRINGOVÝM slovem a Martitiným okem

Měsíční patron netradičního cestopisu GRINGO VE ŠPANĚLSKU a fotografií Martity budiž ujištěn, že jeho příspěvek poputuje jako odměna přímo Martitě a Gringovi, pokrácen pouze o odměnu Startovače. Saturninova obývací loď chce podpořit tenhle opravdu vzácný a netypický formát. A hotovo :).

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 300E-verze

Všechny naše knížky ve formátu PDF nebo ePUB ve verzi pro čtečku, počínaje Zónou - dále tak, jak budou přibývat.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 400E-verze + Palubní deníky

Všechny naše knížky ve formátu PDF nebo ePUB ve verzi pro čtečku, počínaje Zónou - dále tak, jak budou přibývat + Přístup k veškerým postupně přibývajícím bonusovým materiálům na našem webu.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 500E-verze, Palubní deníky, ediční plán

Všechny naše knížky ve formátu PDF nebo ePUB ve verzi pro čtečku, počínaje Zónou - dále tak, jak budou přibývat + Přístup k veškerým postupně přibývajícím bonusovým materiálům na našem webu + Přístup k edičnímu plánu

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 1,000MECENÁŠ PRŮBĚŽNÝ

...bude uveden jako patron Lodi na všech materiálech, které k projektu vydáme, a obdrží od nás veškeré dostupné výstupy z projektů Lodi.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly