1okynko.jpg

Saturninova obývací loď Knihy

Prostor pro tvůrce.

2020/2021
12/4/2020

2020/2021

Co jsme od začátku projektu zvládli? A co nás čeká dál?

Takže co všechno se vlastně povedlo?

Přeložili jsme Apollinairovo Pásmo/Zónu, celé století po prvním Čapkově překladu. Zpracovali jsme ji graficky a přidali srovnání dosavadních překladů s původním Čapkovým. Dvakrát jsme se neúspěšně pokusili sesbírat peníze na její knižní vydání. Děkujeme všem, kdo jste ji podpořili.

Rozhodně to ale nevzdáváme, Zóna vyjde!

V projektu DĚDCI aneb Oprášená nádhera ji vydáme dvojjazyčně spolu s novými překlady Havrana Edgara Allana Poea, básně Když Rudyarda Kiplinga a nepřekonatelného Tygra Williama Blakea. Že si troufáme? To ano - ale minimálně tím způsobíme, že si díky našim DĚDKŮM pár lidí znovu (nebo prvně) přečte nádherné verše.

Vypsali a vyhodnotili jsme soutěž ve villonské baladě. Vítěznou báseň herecky zpracovala studentka konzervatoře Kamča a najdete ji na stránce soutěže.

Otevřeli jsme Kulaté okénko - prostor, kde může za symbolickou cenu publikovat skutečně každý. 

Propojili jsme v něm herce, výtvarníky, básníky, světoběžníky a novináře se čtenáři, diváky, posluchači...

Prostor je otevřen nejen češtině, ale i dalším jazykům, nejen poezii, ale i dalším žánrům. Je možné věnovat prostor v Okénku jako dárek, je ale možné i čas od času do Okénka nakouknout a potkat nové tvůrce...

Dárkový kupon Kulatého okénka využil nakladatel, novinář, malíř, muzikant a básník Václav Rákos pro svůj atypický cestopisný seriál s názvem Gringo ve Španělsku

Neomezený kupon do Kulatého okénka získal i vítěz soutěže villonských balad, novinář, ctitel krásy, divoký básník a renesanční bytost - Jiří (X) Doležal - a využil je ihned.

Od počátku projektu vystavili v Okénku svou tvorbu tito autoři:

Lucie Malina

Jiří (X) Doležal 

Martin Douša 

Martin Trdla 

The Blue Poet

Karel Čech

Anna Mykhalchuk

Plánujeme otevřít další stránku s názvem Palubní deníky, kde se mimo jiné potkáte se všemi soutěžícími básníky ze soutěže PROKLETÍ. Pod rukama nám rozkvetl projekt VIDEOPOEZIE, který bychom rádi rozpracovali a zdokonalili. Rádi bychom také vydali tiskem almanach autorů z Kulatého okénka. A nakonec - rádi bychom dostáli slibu a vydali alespoň dva nové překlady klenotů světové literatury. Takže máme fůru práce.

Buďte součástí naší Lodi!

Publikujte v Okénku, věnujte prostor tvůrcům, podpořte Loď, Zónu a další knížky, které nám zrají v hlavě i na papíře!

 

ReachedCZK 0(0%)

0patrons
CZK 10,0002 knížky za rok
2 knížky za rok

Dosáhneme-li s Vaší pomocí tohoto cíle, budeme schopni vydat minimálně dva tituly v daném roce. Budeme schopni uhradit nejen náklady na sazbu a tisk, ale také - alespoň minimálně - honorovat překladatele, editora a grafika. Distribuci zvládneme poštou nebo kurýrní službou.

CZK 20,0004 knížky za rok
4 knížky za rok

Pokud překonáme tento cíl, můžeme přidat další dva tituly a dodržet standard z prvního cíle.

CZK 40,000Takhle zvládneme celou redakci.
Takhle zvládneme celou redakci.

Dosažení tohoto cíle nám umožní vydat až deset knížek. To ale není to nejdůležitější. Uvolní nám to ruce při výběru titulů, a při podpoře tvůrců. Vaše účast na projektu přímo ovlivní kvalitu i uměleckou hodnotu vznikajících knih a povzbudí autory...

Contribute monthly

Rewards

CZK 50JEDNO LATTE ZA MĚSÍC NA KNÍŽKY

Pro každého, kdo je ochoten si odpustit jednu drobnou libůstku za měsíc ve prospěch tvořivého kvasu na naší Lodi - a zároveň chce být o něm informován.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 100Palubní deníky

Přístup k veškerým postupně přibývajícím bonusovým materiálům na našem webu.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 100Kulaté okénko - kapitán

Chcete-li se stát součástí Kulatého okénka, můžete je podporovat pravidelně, měsíční platbou ve výši 100 Kč (částku můžete samozřejmě navýšit dle uvážení). Budeme Vás rádi informovat mailem o nových zveřejněných dílech našich tvůrců a vždy po nějakém čase sestavíme almanach, který Vám s věnováním zašleme. Přejeme Vám hodně potěchy z toho, že podporujete tvůrčí snažení jiných!

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 100Patron PRVNÍHO SLOVA Jana Rejžka

Měsíční patron PRVNÍHO SLOVA budiž ujištěn, že jeho příspěvek poputuje jako odměna přímo Janu Rejžkovi, pokrácen pouze o odměnu Startovače. Saturninova obývací loď chce podpořit tenhle zábavný a oblíbený formát. A hotovo :)

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 100Španělsko GRINGOVÝM slovem a Martitiným okem

Měsíční patron netradičního cestopisu GRINGO VE ŠPANĚLSKU a fotografií Martity budiž ujištěn, že jeho příspěvek poputuje jako odměna přímo Martitě a Gringovi, pokrácen pouze o odměnu Startovače. Saturninova obývací loď chce podpořit tenhle opravdu vzácný a netypický formát. A hotovo :).

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 300E-verze

Všechny naše knížky ve formátu PDF nebo ePUB ve verzi pro čtečku, počínaje Zónou - dále tak, jak budou přibývat.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 400E-verze + Palubní deníky

Všechny naše knížky ve formátu PDF nebo ePUB ve verzi pro čtečku, počínaje Zónou - dále tak, jak budou přibývat + Přístup k veškerým postupně přibývajícím bonusovým materiálům na našem webu.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 500E-verze, Palubní deníky, ediční plán

Všechny naše knížky ve formátu PDF nebo ePUB ve verzi pro čtečku, počínaje Zónou - dále tak, jak budou přibývat + Přístup k veškerým postupně přibývajícím bonusovým materiálům na našem webu + Přístup k edičnímu plánu

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 1,000MECENÁŠ PRŮBĚŽNÝ

...bude uveden jako patron Lodi na všech materiálech, které k projektu vydáme, a obdrží od nás veškeré dostupné výstupy z projektů Lodi.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly