hzrd_radnice_úprava 1.jpg

Referendum proti hazardu v Jablonci nad Nisou Ostatní

Chceme město, kde jsou občané a jejich zájmy na prvním místě. Chceme příjemné prostředí k životu. Chceme Jablonec bez automatů!

hzrd_typek_uprava.jpg

ReachedCZK 27,577(110%)

110%
CZK 25,000requested
58contributors
ContributeRewards

Jeden krok od vymýcení hracích automatů z Jablonce nad Nisou

Na cestě za vymýcením hazardu z Jablonce nad Nisou jsem se i díky vám dostali daleko. Sesbírali jsme přes 4000 podpisů, ty jsme odevzdali na jablonecké radnici a na jejich základě zastupitelstvo města na svém zasedání odsouhlasilo konání referenda na termín prezidentských voleb 12. a 13. ledna 2018. Nyní nás čeká závěrečný, rozhodující krok! Aby bylo referendum platné, je třeba 35% účast na hlasování. My chceme využít všechny cesty k tomu, abychom nejlépe všechny občany o konaní referenda informovali.

Proto se na vás obracíme s velkou prosbou!  Do každé schránky chceme doručit informační materiál, který bude jasně a stručně popisovat kdy, kde, jakým způsobem a proč v referendu hlasovat. Šíření informací není v dnešní době levná záležitost, my jsme ale přesvědčení, že za  informovanost občanů Jablonce nad Nisou o referendu proti nejnebezpečnější formě hazardu - hracím automatům - se zaplatit vyplatí. 

schema1.jpg

Na co konkrétně vaše peníze půjdou?

Kampaň na referendum bude mít několik částí. Peníze, které bychom vybrali přes Startovač, chceme využít na kampaň "info-letáček do každé schránky". Vytvoříme jednoduchý A5 letáček, na kterém budou všechny potřebné informace k tomu, aby každý volič Jablonce měl šanci využít své hlasovací právo, vyjádřit se ke konanému referendu a byl co nejvíce informovaný o dané problematice.

Proč právě referendum 

...aneb jak to s tím hazardem v Jablonci je?

 

  • V Jablonci je nyní 10 kasin, přicházejí žádosti na zřízení dalších
  • V Jablonci je nyní registrováno zhruba 300 hracích automatů – v roce 2014 v době se 49 hernami bylo automatů 300, v roce 2015 platila vyhláška garantující 0 automatů, ale byla po šesti měsících zrušena
  • Plán příjmu z hazardu pro městskou kasu je v tomto roce 14 mil. Kč
  • Městská kasa dostává ze zisku kasin cca 17 % - takže občané budou muset prohrát 100 mil. Kč, aby se rozpočtový plán splnil (valná většina těchto peněz putuje pryč z města na konta hazardních společností)

 

20161109_automaty JnN-page-001.jpg

ReachedCZK 27,577(110%)

110%
CZK 25,000requested
58contributors
Contribute

project authorJablonec bez hazardu

Rewards

CZK 200Malá placka Jablonec bez hazardu

Budeme vděční za jakoukoli částku, kterou nám zašlete. Hlavní odměnou nám všem bude město Jablonec nad Nisou bez hazardu.

Expected delivery of the reward: March 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Velká placka Jablonec bez hazardu

Budeme vděční za jakoukoli částku, kterou nám zašlete. Hlavní odměnou nám všem bude město Jablonec nad Nisou bez hazardu.

Expected delivery of the reward: March 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable