11412309_900882229969411_5709733679656077786_n.jpg

PUSTINA - film na DVD Umění

Ve hře PUSTINA se prolíná živá hudba DG 307, filmové projekce a herecké akce. Pomozte nám z divadla udělat DVD film. Ale ještě nekončíme, čtěte dále:

124 statečných ...
5/11/2016

124 statečných ...

Vážení přátelé, 124 statečných startérů, kteří nás podpořili, dosáhlo na celých 122% vysněné částky.

Ještě dva dny lze přispět a pokud se tak rozhodnete učinit, vězte, že podpoříte dobrou věc.
Jak jsme Vás již informovali, rozhodli jsme se vydat další nahrávku Pavla Zajíčka! Už jsme podnikli první kroky a zjistili další podrobnosti o pásku, který byl zahalen rouškou tajemství. PZ ho natočil v roce 1982 ve studiu Cold Storage, bývalých mrazírnách, které se staly kulturním centrem tehdejšího alternativního Londýna a místem, kde vznikla řada nahrávek kapel, soustředěných pod názvem Rock In Opossition. Nahrávka má 42 minut a je to skutečně výlet do neprobádaných končin Zajíčkovy fantazie a hudební nespoutanosti v propojení se syrovým textem Waste Land T. S. Elliota (booklet bude samozřejmě obsahovat i překlad básně, oné Pustiny).
Vše, co vybereme nad 100% z požadované částky použijeme právě na vydání této nahrávky.
Každý, kdo dosud přispěl - anebo ještě přispěje - tisícikorunou toto album dostane zdarma, kdo alespoň pětikilem, má nárok na 50% slevu.
Přidejte se k vítěznému týmu, vyberte si některou z odměn a podpořte nás.
Máme už jen dva dny, takže není čas váhat.
Děkujeme Vám velice velmi a ceníme si Vaší pomoci a důvěry!!
Lábus, Guerilla Records, PZ & DG 307, Míra Bambušek a Studio Hrdinů

SPLNĚNO, JSTE MILÁČCI!!
5/4/2016

SPLNĚNO, JSTE MILÁČCI!!

Dosáhli jsme vysněné částky a ještě trochu navíc! Ne, za ty peníze nebude mít paní Zajíčková kožich, ani si pan Drápal nepořídí lepší auto, ale ...

Pavel Zajíček natočil během své exilové pouti v roce 1980 v Londýně, ve studiu Chrise Cutlera, tehdy člena legendárních Art Bears, zvláštní nahrávku na motivy básnické sbírky T. S. Elliota Wasted Land. Slyšíme údery do kláves klavíru, bouchání do strun, extatický hlas, destruovaný klavír ... vše se valí 80 minut bez oddechu a jako by mimo tento svět. Původní pásek byl však při pražských povodních v roce 2002 zničen, a mysleli jsme si, že nenávratně. Při přípravě divadelní Pustiny jsme zkusili dát ho odborníkům, kteří jej dokázali dokonale restaurovat, nakonec se však ve vlastní hře tato kompozice nepoužila. Vše, co vybereme nad 100% z této sbírky věnujeme na vydání tohoto jedinečného alba! Každý, kdo dosud přispěl částkou 1000 a výše korun jej dostane zdarma a kdo alespoň pětikilem s 50% slevou. Navíc Vám opravdu děkujeme, jak členové kapely, tak Pavel Zajíček, který je bohužel stále ještě v nemocnici, jakož i Studio Hrdinů. Smekáme před Vámi klobouk všichni do jednoho!!

10 dní do konce!!
5/3/2016

10 dní do konce!!

Jsme na neuvěřitelných 90% a věřím, že sbírku dotáhneme do vítězného konce! Máme na to ještě celých 10 dní!!

Na videu se koukněte na reportáž z "uměleckého zájezdu" Dg 307 do Londýna, kde odehráli koncert pro Česká centra. zajímavý dokument o zajímavých lidech a kde se mimochodem mluví také o Pustině... Staňte se součástí tohoto příběhu!

75%! DĚKUJEME!!
4/21/2016

75%! DĚKUJEME!!

Po měsici a půl jsme na neuvěřitelných 75%, děkujeme všem... Ale jedeme dál!

Abychom rozptýlili případné pochybnosti, jak bude s penězi naloženo, zveřejňujeme vám, našim parťákům, kompletní rozpočet. Rozdíl doplácí Guerilla Records.
Přepis filmů z 8 mm záznamu: 20 000 Kč
kameramani: 7 000 Kč
střih: 10 000 Kč
režie: 20 000 Kč
technické zajištění: 13 000 Kč
honoráře herci/hudebníci: 20 000 Kč
nahrávánjí hudby (studio): 25 000 Kč
vlastní výroba DVD + CD: 45 000 Kč
CELKEM 160 000 Kč.

Stanice Vltava, 15. 4. od 20 hodin
4/14/2016

Stanice Vltava, 15. 4. od 20 hodin

Několik tváří v jedné tváři . Portrét básníka, hudebníka a výtvarníka Pavla Zajíčka, který se toho dne dožívá 65 let. Gratulujeme!

V režii Tomáše Mazala uvede Český rozhlas na stanici Vltava v den jeho 65. narozenin pořad věnovaný osobnosti Pavla Zajíčka.
V pořadu vedle Pavla Zajíčka hovoří Josef Rauvolf, Jaroslav Zajíček (Pavlův otec), Juliana Jirousová, Ladislav heryán, Jáchym Topol, J. H. Krchovský, Tomáš Vtípil, Ivo Pospíšel, Vlasta Třešňák, Paul Wilson, Dana Němcová, Ondřej Němec, David Němec, Vladimír Drápal, Jiří Rejthar, Tomáš Schilla, Luboš Drtina, Michaela Zajíčková. Z New Yorku Peter Seredenko a Gary Lucas.
Pokud se tedy o "životě a díle" Pavla Zajíčka chcete dozvědět něco víc, nalaďte si v pátek své rozhlasové přijímače, anebo si někdy poslechněte pořad ve vltavském archivu.

4/11/2016

Pavel Zajíček 65 let

Oslava pro nemoc odložena ... V pátek 15. 4. se Pavel Zajíček dožije 65 let

V pátek 15. 4. u příležitosti Zajíčkových narozenin proběhne od 19 hodin malý koncert ve smíchovském pivním království U Prince Miroslava, zahrají Echt! a Umělá hmota. Na Vltavě se bude téhož dne od 20 hodin vysílat dvouhodinový pořad, Pavlovi věnovaný. A ta nejradostnější událost: za necelých 30 dní jsme díky vám vybrali více jak půlku z částky potřebné na natočení té "naší" Pustiny. Děkujeme!!
Pozor! Pro náhlé onemocnění Pavla Zajíčka se oslava odkládá...

První klapka!
3/22/2016

První klapka!

V pondělí 21. 3. natáčení zahájeno!

V pondělí jsme začali! Od poledních hodin probíhalo natáčení, rejža Míra Bambušek měl vše pod kontrolou, herci hráli, muzikanti ladili, PZ poslušně opakoval repliky. Souhra kameramanů, osvětlovačů a dalších techniků byla skvělá. Základy byly včera položeny!

ReachedCZK 136,950(137%)

137%
CZK 100,000requested
137contributors
Contribute

project authorVladimír Drápal

Rewards

CZK 250DVD a CD MIstr Jan Hus - Mše za tři mrtvé muže

Film Miroslava Bambuška je 75 minut zběsilého „hraného dokumentu" s tematikou nejvyšší oběti, který mapuje osudy tří mužů - Angličana Grahama Bamforda, Němce Oskara Brüsewitze a Poláka Ryszarda Siwiece, kteří se upálili „pro druhé". Vše natočeno nekompromisním stylem, kterým Bambušek stejnou měrou dráždí jak filmové estéty, tak pitomce. Film obdržel v roce 2010 Cenu Andreje Stankoviče. Nikoli bonusem, ale regulérním CD je příloha s hudbou Petra Koforně, obsahující čtyři kompozice, vnitřně se vztahujícím ke stejnému tématu - sebeobětování se ve prospěch vyšší věci.

Expected delivery of the reward: June 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 320DVD Pustina

Dostanete DVD až domů s 20% slevou oproti ceně v obchodě.

Expected delivery of the reward: November 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500DVD Pustina a DVD Jan Hus - Mše za tři mrtvé muže

Dva filmy, u nichž je jako režisér podepsán Miroslav Bambušek. " ... Dramatické tvorbě se věnuje od svých šestnácti let. Bambuškova dramatika se vyznačuje rozvolněností a úsečností formy a obsahově představuje kompromis mezi autorovým zájmem o politické divadlo a surreálně odpoutanou, leckdy až brutální, vulgární lyrikou v kresbě rozháraných a trpících hrdinů ..." (Databáze ČSFD)

Expected delivery of the reward: November 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 6002 libovolné tituly DG 307 nebo Pavla Z.

Vydavatelství Guerilla Records vydalo celkem deset titulů skupiny DG 307 a dva sólové projekty Pavla Zajíčka. Vyberte si dva z aktuální nabídky: Uměle ochuceno, Siluety, Nosferatu, Live, V katedrálách ticha, Magický město vyhořelo!, Život? Nebo bludné kruhy? Pavel Z.: Kakofonie cesty, Podobenství

Expected delivery of the reward: June 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 8005 CD DG 307 Svědek spálenýho času + bonus

Dostanete 5ti album nahrávek DG 307 z let 1978/79 Svědek spálenýho času podepsané Pavlem Zajíčkem a bonusem CD DG 307 Nosferatu

Expected delivery of the reward: June 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000DVD Pustina s podpisy a věnováním

Dostanete DVD s osobním věnováním (na přání), poděkováním za dar a s podpisy všech hudebníků a herců. A vyberte si jako dárek jedno CD z produkce vydavatelství Guerilla Records.

Expected delivery of the reward: November 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,00010 CD z produkce Guerilla Records + Pustina

Vybrete si na www.guerilla.cz dle libosti 10 kousků z vydaných CD či DVD (netýká se dvojalb a vícediskových nahrávek) a DVD Pustina k tomu dostanete grátis.

Expected delivery of the reward: November 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500DVD Pustina s poděkováním v bookletu

Dostanete DVD s osobním věnováním (na přání) a s podpisy všech hudebníků a herců. Navíc svoje jméno najde včetně poděkování mezi dárci v bookletu DVD!

Expected delivery of the reward: November 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000poděkování v titulcích DVD

Dostanete DVD s osobním věnováním (na přání), s podpisy všech hudebníků a herců a pozvánku na křest DVD. Navíc svoje jméno najde včetně poděkování mezi dárci nejen v bookletu DVD, ale i v titulcích filmu (lze i firemní logo)!

Expected delivery of the reward: November 2016

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable

CZK 10,000poděkování v titulcích DVD, 25 ks DVD + 10 CD

Dostanete DVD s osobním věnováním (na přání), s podpisy všech hudebníků a herců a pozvánku na křest DVD. Navíc svoje jméno najde včetně poděkování mezi dárci nejen v bookletu DVD, ale i v titulcích filmu (lze i firemní logo). Dostanete od nás 25 ks DVD Pustina zdarma a dalších 10 ks CD z produkce Guerilla Records dle vlastního výběru bez omezení.

Expected delivery of the reward: November 2016

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 25,000večeře atd.

Dostanete DVD s osobním věnováním (na přání), s podpisy všech hudebníků a herců a pozvánku na křest DVD. Navíc svoje jméno najde včetně poděkování mezi dárci nejen v bookletu DVD, ale i v titulcích filmu (lze i firemní logo). Dostanete od nás 25 ks DVD Pustina zdarma a dalších 25 ks CD z produkce Guerilla Records dle vlastního výběru bez omezení. Bonusem bude večeře s celou kapelou DG 307 na naše náklady v restauraci v Praze nebo Lounech.

Expected delivery of the reward: November 2016

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 30,000koncert DG 307

Konmcert skupiny DG 307 kdekoli na území ČR. A pořadatel (nebo klub) svoje jméno najde včetně poděkování mezi dárci nejen v bookletu DVD, ale i v titulcích filmu (lze i firemní logo)!

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable