20171120_142723[1][1].jpg

Praktický průvodce kojením - KNIHA OD MAMILY Knihy

DĚKUJEME, že pomáháte vydat knihu PRAKTICKÝ NÁVOD NA KOJENÍ od MAMILY. Kampaň běží do 30.12. Za každých dalších 10 000 Kč pošleme 10 knih do porodnic.

Praktický průvodce kojením - KNIHA OD MAMILY

ReachedCZK 121,729(122%)

122%
CZK 100,000requested
307contributors
ContributeRewards

Je to jisté, KNIHA BUDE!!!

To, co jsme společně dokázali je neuvěřitelný úspěch. Děkujeme, že jste nám pomohli dosáhnout cílové částky, že jste v tom s námi. Je úžasné, kolika lidem záleží na lepší budoucnosti našich dětí a maminek.

Jak už jsme slíbili, dosažení cílové částky je pro nás motivací a závazkem zároveň. Rádi bychom vybrali částku 120 000 Kč. To nám umožní vydání knihy ve vyšším nákladu. Díky tomu můžeme uvolnit knihy k propagaci pro porodnice. Za každých dalších vybraných 10 000 Kč darujeme 10 výtisků Praktického průvodce kojením českým porodnicím. Informace o kojení se tak dostanou na správná místa a budou ještě dostupnější! Děkujeme!

Do odměn byly pro velký úspěch zařazeny další kojící náhrdelníky a skvělé nosítko meitai Infant od Al&Izi. Sledujte nás na Facebooku, vybírejte své odměny za podporu a držte nám pěsti, ať dosáhneme dalšího vytyčeného cíle. Děkujeme, že do toho jdete s námi!

Kampaň běží až do 30. 12. 2017 9:00 hodin. Věříme, že nového cíle stihneme dosáhnout. Pomůžete nám?

 

Co je projekt „Praktický průvodce kojením“?

Kniha, kterou bychom rádi vydali v českém prostředí jako příručku pro práci laktačních poradkyň a podporu kojících maminek je publikací, která se na Slovenku těší velkému ohlasu. Prodalo se již více než patnáct tisíc kusů. Je zdrojem inspirace a dobrých rad pro mnoho žen, které se chtějí na kojení svého děťátka připravit již v období těhotenství nebo matek, které se v průběhu kojení setkaly s nějakými obtížemi. Kniha komplexně pokrývá všechny dostupné informace o kojení, zabývá se nejčastějšími příčinami potíží a jejich efektivním řešením. Především je ale příručkou, která si klade za úkol ženy - matky podpořit v jejich péči o miminko.

20171120_143158[1].jpg

Slovenský originál - Praktický návod na dojčenie

Vysokou kvalitu publikace v době jejího vydání ocenil i tehdejší slovenský ministr zdravotnictví Ivan Uhliarik, předsedkyně vlády Iveta Radičová a ředitelka Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí. Také od žen, které si knihu koupily, dostáváme množství pochvalných vyjádření:

„Dnes som si knižky vyzdvihla. A s nadšením som si jednu prelistovala! Budem ju všade odporúčať! Nespomínam si na žiadnu podobne prehľadnú a názornú publikáciu o dojčení. Fotky sú výborné, informácie skvelé. Veľmi ďakujem.“

Co kniha obsahuje:

 • 124 stran návodů, rad a tipů, jak zvládnout kojení

 • velké množství barevných fotografií

 • je napsána jednoduše a srozumitelně, dostupná pro každého

 • obsažené informace a fakta jsou založena na vědeckých poznatcích (obsahuje výčet použitých výzkumů, odkazy na zdroje)

 • mimo praktických návodů, jak pečovat o zdravé kojené miminko obsahuje i postupy, jak řešit běžné problémy při kojení (například bolestivé kojení, nalití prsou po porodu, situace, kdy se miminko nepřisává, chvíle po porodu císařským řezem...)

 • součástí je i vědomostní kvíz, osobní příběhy, tipy, jak si ulehčit život s miminkem a mnoho dalšího

 20171120_142911[1].jpg

Kniha Praktický návod na dojčenie již pomohla tisícům žen na celém Slovensku

"Prvá informácia, ktorú som sa v pôrodnici dozvedela, bola, že mám ploché bradavky a najbližšia návšteva nech mi donesie klobúčiky... Vtedy som vedela, že tam podporu nenájdem a s Vašou príručkou (Praktický návod na dojčenie) a pomocou dojčiacich mamičiek z rodiny som to zobrala do vlastných rúk."

 20171120_143107[1].jpg

Kdo za projektem stojí?

MAMILA již patnáct let sdružuje velké množství lidí, kteří se zabývají pomocí s kojením a péčí o miminka. V našich řadách můžete nalézt jak odborníky z řad zdravotníků - pediatry, lékárníky, psychology, tak i matky, které se o kojení zajímají, protože samy prošly obtížnými začátky. Všichni však máme jedno společné - vizi, že kojení má být základním pilířem péče o dítě. Chceme podporovat rodiny, aby se kojení stalo normou v naší společnosti a aby bylo vnímáno jako nezbytnost. Sdružení MAMILA vzniklo na Slovensku, ale postupem času se jeho působení přesunulo i do České republiky. V dnešní době tvoří laktační poradkyně z České republiky, vyškolené slovenským sdružením, podstatnou část poradenské základny.

Sdružení MAMILA se podílí na školení zdravotníků, zároveň také pomáhá rodičům s přípravou na péči o novorozence od prvního dne. Náplní práce laktačních poradkyň je například:

 • pořádání kurzů pro těhotné ženy a jejich partnery, kde se dozví o tom, jak se připravit na miminko a zejména na kojení

 • kontinuální podpora žen, osobní i telefonické konzultace a to až do okamžiku, kdy se žena cítí dostatečně sebejistě

 • prodej publikace Praktický průvodce kojením, kterou autorka Andrea Poloková vytvořila bez nároku na honorář, a který je prodáván za velice příznivou cenu, přičemž veškeré výdělky z prodeje putují na další aktivity občanského sdružení MAMILA – tedy na další podporu pro vás

 • příprava překladu této knihy, která je důležitou pomůckou pro naši činnost

MAMILA se v první řadě zajímá o VZTAH

„Kdyby nebylo vaší stránky, už dávno nekojím.“

- Janka -

 „Za pomoci vašich rad a příspěvků musím říct, že mlíčko je, vpáčené bradavky se najednou vytáhly a malý místo z láhve papá z prsu.“

- Katka -

Způsob, jakým MAMILA podporuje kojení, považujeme za unikátní. Nahlížíme na kojení celistvě– snažíme se zohlednit všechny členy rodiny, propojení kojení s dalšími aspekty péče jako je spánek a uspávání, nošení dětí, psychika ženy - matky, také sladění kojení a různých legitimních potřeb ženy (např. potřeba léčby, potřeba kvalitního spánku, potřeba skloubit péči o více dětí a domácnost, potřeba odpočinout si od každodenní rutiny, apod.). MAMILA je hrdá na fakt, že se zavázala dodržovat a propagovat tzv. Marketingový kodex (více zde). Členky sdružení samy aktivně pořádají aktivity na podporu kojení a citlivé péče o miminka a to na dobrovolnické bázi, spolupracují přitom s dalšími podstatnými aktéry v této oblasti. Snažíme se propojit moderní vědecké poznatky a postupy s běžnou denní péčí o dítě tak, aby byla co nejcitlivější k potřebám dětí a zároveň co nejefektivnější pro rodiče. MAMILA klade důraz na soustavné vzdělávání poradkyň nejen v praktických, ale i v komunikačních dovednostech. Již nyní se můžeme těšit z přízně mnoha žen, kterým MAMILA mohla pomoci při jejich začátcích s kojením.

Jak vznikla myšlenka překladu knihy?

Pro potřeby osobního poradenství v domácím prostředí byla před několika lety vydána publikace Praktický návod na dojčenie. Protože se počet poradkyň a klientek - maminek z České republiky neustále zvyšuje, ozvaly se hlasy, které volaly po vydání této publikace v českém překladu. Proto byl před časem zahájen překlad knížky Praktický návod na dojčenie do českého jazyka. Překlad máme v této fázi projektu dokončen a nyní pracujeme na grafické úpravě a vydání publikace v češtině. A nyní máte možnost se stát součástí právě tohoto projektu.

Hlavním cílem této kampaně je vydání publikace Praktický průvodce kojením. Úspěšnost kampaně však považujeme za zásadní i z jiných důvodů. Pomůže nám ukázat, jak si stojí podpora kojení v česko-slovenském prostředí a nakolik se můžeme zaměřit na další cíle:

 • úspěšná kampaň pro nás bude zásadním povzbuzením dále pokračovat v naší NEZISKOVÉ činnosti,

 • kampaň nám pomůže ještě více propojit spolupráci a vzájemnou podporu mezi českou a slovenskou zemí (jsme si vědomi, že kampaň stojí na značné podpoře ze Slovenska) a

 • sbírku považujeme za první pokus o zahájení série úspěšných crowdfundingových kampaní na podporu kojení.

Prosíme, podpořte vydání knihy a pomozte českým ženám k dostupnějším informacím o kojení. Pomozte nám připravit co největší počet žen na první dny po narození miminka.

 

Velice si vážíme vaší podpory a děkujeme, že do toho jdete s námi!

 

Jaké odměny vás čekají?

Jako poděkování za váš příspěvek jsme připravili drobné upomínkové předměty nebo možnost získat překlad knihy mezi prvními.

Přidáváme nové odměny, čtěte novinky.

 

Kojicí náhrdelník od Atelier Dareen - typ 1

Jedná se o náhrdelník, který je vyroben z materiálu, atestovaného pro děti do 3 let. Používá se pro zabavení miminka při nošení nebo kojení. Děti se od určitého věku při kojení rozhlíží a natahují. Pokud budou mít po ruce kojící náhrdelník, kojení se může stát klidnějším. Tento praktický a stylový doplněk nám do soutěže věnoval Ateliér Dareen. Děkujeme!

Tento typ náhrdelníku je součástí odměny Kniha a náhrdelník, a také Kojicí náhrdelník s korálky. Do poznámky napište preferenci barvy, pokusíme se vyhovět, nicméně budeme posílat podle dostupnosti. Děkujeme za pochopení. 

25353592_10207985190507259_5098027093754218907_n.jpg

Kojicí náhrdelník - typ 2

Tento typ je součástí odměny Kojicí náhrdelník s korálky a kousátkem. Do poznámky napište preferenci barvy a symbolu, pokusíme se vyhovět, nicméně budeme posílat dle dostupnosti. Děkujeme za pochopení.

 

received_10208013882624544.jpeg

FB_IMG_1513606022285.jpg

 Dřevěné závěsné logo MAMILA

23116664_10213016135391559_1551756934010133343_o.jpg

 

Placky s logem MAMILA

24167362_1583883511690414_1497622497_o.jpg

24201206_1583883585023740_895050052_o.jpg

KALENDÁŘ SÍLA PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU 2018

Děkujeme MerryJam za 10 kusů výtisků kojícího kalendáře jako daru do kampaně.

Více o kalendáři s tématikou kojení tady: http://www.kontaktovka.cz/kalendar-sila-pritomneho-okamziku-2018

kalendar.jpg

Váš příspěvek si můžete odečíst z daní. Stačí pouze uvést do poznámky při platbě, že chcete uplatnit slevu na dani a my vám vystavíme Darovací smlouvu.
Při platbě kartou ze slovenského účtu je převod peněz osvobozen od bankovních poplatků.

Děkujeme za vaši podporu!

MAMILA, o.z.

ReachedCZK 121,729(122%)

122%
CZK 100,000requested
307contributors
Contribute

project authorMAMILA

Rewards

CZK 502 EUR Pro dobrý pocit

Přejete si přispět, ale nemáte na rozdávání? Věnujte nám jednu minci, protože i ta nám pomůže! Velice si vašeho daru vážíme a děkujeme!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1505 EUR Inspirujte!

I váš osobní příběh se může stát inspirací pro ostatní. Zašlete nám svou zkušenost s kojením a dejte tím podnět ke změně. Váš příběh (s vaším svolením) zveřejníme na facebookové stránce MAMILA pod heslem #mamilapomahaknihou. Posílejte na dojcenie@mamila.sk.

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2007 EUR Ukažte světu, že podporujete MAMILU

Moc děkujeme za váš příspěvek. Jako odměnu od nás obdržíte odznáček - placku s grafikou kojící ženy s dítětem a logem MAMILY. Děkujeme!

Expected delivery of the reward: January 2018

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 25010 EUR Vřelé díky - dostanete srdíčko!

Moc děkujeme za podporu! Můžete se těšit na dřevěné závěsné srdíčko s našim logem a nápisem MAMILA.

Expected delivery of the reward: January 2018

Number of available rewards: 17/30

Reward unavailable

CZK 25010 EUR Omalovánka pro radost vašich dětí

Protože v MAMILE myslíme nejen na nejmenší děti, můžete si jako odměnu za váš dar zvolit omalovánku. Obrázek s kojící tématikou ve formátu A4 je natištěn na tvrdém recyklovaném papíře a vhodný k zarámování.

Expected delivery of the reward: January 2018

Number of available rewards: 26/30

Reward unavailable

CZK 300Karty pro poradkyně

Za vaši podporu moc děkujeme. Pošleme vám A5 zalaminované karty s 4 fotografiemi, které můžete používat na poradenství - fotografie správného přísání, dokrmování pohárkem, laktační pomůckou na prsu a po prstu.

Expected delivery of the reward: January 2018

Number of available rewards: 15/30

Reward unavailable

CZK 300Kojicí náhrdelník s korálky

Speciální odměna k překonání hranice 90%. Za příspěvek vám pošleme kojicí náhrdelník ze dřeva a příze v zářivých barvách. Náhrdelník oceníte při kojení staršího dítěte, jako hračku nebo zajímavý doplněk. Za vaši podporu moc děkujeme.

Expected delivery of the reward: February 2018

Number of available rewards: 18/30

Reward unavailable

CZK 350Pomozte dalším miminkům ke kojení

Jako poděkování od nás dostanete později jeden výtisk knížky. Určitě to znáte - každou chvíli v okolí někdo čeká miminko. Ubezpečte se už nyní, že budete mít pro novou rodinu nachystaný dárek. Knížku můžete také věnovat do nejbližší knihovny, mateřského centra nebo porodnice.

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 35014 EUR Pomozte dalším dětem, aby mohly být kojeny

Jako odměnu od nás obdržíte jeden výtisk knihy Praktický průvodce kojením. Knihu můžete využít jako dárek ženě, která čeká miminko nebo jej věnovat místní knihovně, porodnici nebo mateřskému centru. Děkujeme!

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 0/30

Reward unavailable

CZK 350Kniha

Původně jsme nechtěli rozdávat předem velký počet knih zejména kvůli finančním nárokům na grafické práce. Protože je ale o knihu velký zájem a zároveň věříme, že cílovou částku překročíme a financí bude na vše dost, přidáváme mezi odměny neomezeny počet knih. Jako odměnu od nás obdržíte jeden výtisk knihy Praktický průvodce kojením. Knihu můžete využít i jako dárek ženě, která čeká miminko nebo jej věnovat místní knihovně, porodnici nebo mateřskému centru. Děkujeme!

Expected delivery of the reward: July 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Kniha a odznak

Speciální odměna k překonání hranice 60%. Za váš příspěvek obdržíte jeden výtisk Praktického průvodce kojením a odznak s logem Mamila jako pozornost.

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 8/15

Reward unavailable

CZK 450Kniha a srdce MAMILA

Kombinace dvou odměn - za svůj příspěvek získáte knihu Praktický průvodce kojením (pro slovenské přispěvatele je možné zvolit Praktický návod na dojčenie) a závěsné dřevěné srdce s gravírovaným logem MAMILA pro radost.

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 9/20

Reward unavailable

CZK 450Kniha s věnováním

Můžete dostat knihu i s věnováním a podpisem autorky. Děkujeme za podporu projektu!

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 50020 EUR Kalendář 2018

Pošleme vám nádherný závěsný kalendář na rok 2018 s kojící tématikou.

Expected delivery of the reward: January 2018

Number of available rewards: 0/7

Reward unavailable

CZK 500Kalendář 2018

Pošleme vám nádherný závěsný kalendář na rok 2018 s kojící tématikou.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 500Kniha a náhrdelník na kojení

Dvojitá radost - za svůj příspěvek od nás dostanete jeden výtisk Praktického průvodce kojením a k němu - taktéž praktický - kojící náhrdelník ze dřeva a příze v zářivých barvách. Náhrdelník oceníte při kojení staršího dítěte, jako hračku nebo zajímavý doplněk.

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 0/15

Reward unavailable

CZK 500Kojicí náhrdelník s korálky a kousátkem

Speciální odměna k překonání hranice 90%. Za příspěvek vám pošleme kojicí náhrdelník ze dřeva a příze v zářivých barvách. Náhrdelník obsahuje dřevěné kousatko různých tvarů a oceníte jej při kojení staršího dítěte, jako hračku nebo zajímavý doplněk. Za vaši podporu moc děkujeme.

Expected delivery of the reward: February 2018

Number of available rewards: 35/40

Reward unavailable

CZK 500Kniha a náhrdelník na kojení

Dvojitá radost - za svůj příspěvek od nás dostanete jeden výtisk Praktického průvodce kojením a k němu - taktéž praktický - kojící náhrdelník ze dřeva a příze v zářivých barvách. Náhrdelník oceníte při kojení staršího dítěte, jako hračku nebo zajímavý doplněk.

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 21/30

Reward unavailable

CZK 500Kalendář 2018

Pošleme vám nádherný závěsný kalendář na rok 2018 s kojící tématikou.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 750Skutečný samaritán!

Dostanete tři výtisky knížky, které můžete umístit na strategická místa v okolí: knihovna, porodnice, mateřská centra... Děkujeme, že MAMILE pomáháte podporovat kojení!

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 75030EUR Trojitá odměna za štědrost

Za váš opravdu štědrý příspěvek se můžete těšit hned třikrát. Pošleme vám tři výtisky knihy Praktický průvodce kojením. Ať knihy skončí ve vaší osobní knihovně nebo poslouží k osvětě v místním mateřském centru nebo porodnici, vždy budou zdrojem inspirace a dobrých rad o kojení. Za to Vám děkujeme!

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 1,10044EUR Poradenský balíček MAMILA

Jako dárek získáte hned 4 výtisky knihy Praktický průvodce kojením (pro slovenské přispěvatele je možné zvolit Praktický návod na dojčenie) a k tomu odznak - placku s grafikou kojící ženy s dítětem. Tato odměna je navržena, nikoli však vyhrazena, poradkyním Mamily. Děkujeme!

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 1/5

Reward unavailable

CZK 2,00080EUR Poradenský balíček “Nils”

Za tento štědrý dar na podporu knihy od nás dostanete 8 výtisků knihy Praktický průvodce kojením a celoroční přístup do sekce videonahrávek z konference s Nilsem Bergmanem, jedním z předních světových porodníků. Tato odměna je navržena, nikoli však vyhrazena, poradkyním Mamily. Děkujeme! Jako bonus dostanete i kartičky pro poradkyně.

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 2,500100EUR Poradenský balíček “KOMBO”

Bohatá odměna pro štědrého dárce! Součástí balíčku Kombo je: 8 výtisků knihy Praktický průvodce kojením (pro slovenské přispěvatele je možné zvolit Praktický návod na dojčenie) CELOROČNÍ přístup do sekce videonahrávek z konference s Nilsem Bergmanem, jedním z předních světových porodníků. Dále získáte možnost VÝBĚRU jednoho libovolného tématu (1,5 hod přednáška) na pokročilém kurzu pro poradkyně. Takto si můžete zajistit, že budete na vámi zvoleném kurzu slyšet přesně to, co vás osobně nejvíce zajímá (téma je potřeba nahlásit min. měsíc předem). Vyhrazeno pro poradkyně.

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable

CZK 4,400Meitai Infant od Al&Izi

Speciální odměna k překonání hranice 90% - nosítko na nošení dětí - béžový meitai Infant slovenské výroby od Al&Izi s atesty k použití od 3 měsíců/6kg s nosností do 15kg. Více tady: http://handmadealandizi.sk/home/387-nosic-mei-tai-model-ultra-beige.html

Expected delivery of the reward: January 2018

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable