DSC_0130.JPG

Pro šťastnější děti, žáby a brouky Ostatní

Pomozte nám dotvořit přírodní "učebnu" pro děti z Nového Města na Moravě. Broukoviště, plazník, ptačí a netopýří budky budou dělat radost nejen jim.

Pro šťastnější děti, žáby a brouky

ReachedCZK 33,930(113%)

113%
CZK 30,000requested
42contributors
ContributeRewards

V roce 2015 jsme začali revitalizovat přírodně zajímavou lokalitu Hrnečnice u Nového Města na Moravě, a tím jsme položili základy přírodní učebny...

první foto.jpg

Aby byla přírodní učebna pestřejší, přilákala více života a umožnila zajímavější pozorování a ekovýchovné aktivity, rádi bychom ji doplnili. Za vybrané peníze chceme pořídit

 

broukoviště,

hmyzí hotel,

plazník,

budky pro netopýry

a budky pro ptáky.

 

Podpořte další rozvoj tohoto krásného místa a za odměnu si odneste samolepku, magnetku, publikaci, tašku, tričko, své jméno na budce pro ptáky nebo netopýry na Hrnečnici nebo své jméno coby čestného sponzora na informačním panelu!

Hrnečnice je krásné místo tvořené soustavou tůní v těsné blízkosti novoměstského koupaliště, kam můžete vyrazit z města na procházku a nerušeně tu pozorovat vzácné živočichy a rostliny. Že se v místních tůních daří obojživelníkům, dokládá výskyt čolka horského (na fotografii) či skokana ostronosého.

 

Hrnečnice_čolek horský2.jpg

Děti z novoměstské základní školy už lokalitu navštěvují a učí se zkoumat, pozorovat, objevovat a pečovat o toto zajímavé území.

 

 

 Hrnečnice je zároveň četně navštěvovaným výletním místem, neboť přímo navazuje na nově zbudovanou turistickou stezku vedoucí z Nového Města na Moravě k rybníku Koupaliště.

 

Část peněz se nám podařilo získat od města (děkujeme!), ale na vytvoření dalších zajímavých přírodních prvků to nestačí....proto prosíme o pomoc Vás.

 

  

Hrnečnici opečováváme již od roku 2013...

 

...začali jsme každoročním kosením louky

 

...následně  jsme vytvořili dvě malé tůně a čekali jak se jim bude dařit

 

...jelikož vše probíhalo podle našich představ,  pustili jsme se do celkové obnovy lokality, zejména vykácení náletových dřevin nám dalo pořádně zabrat....

 

...a po zbudování dalších dvou větších tůní, postavení zimoviště pro obojživelníky, malého hmyzího hotelu a informačního panelu

 

přírodní učebna slouží dětem i přírodě a

s vaší pomocí se bude rozvíjet dál.

 

 

Mnohokrát děkujeme za podporu projektu!!!

 

***Pokud bude cílová částka překročena, vybrané peníze budeme investovat na další rozšíření přirodní učebny Hrnečnice nebo v rámci činnosti spolku na péči o jinou lokalitu.***

 

 

 

ReachedCZK 33,930(113%)

113%
CZK 30,000requested
42contributors
Contribute

project authorSdružení Krajina

Rewards

CZK 100Pomoc přírodě

Máte rádi přírodu, louky, tůňky, remízky, nádherné krajinné scenérie, krásná zákoutí, kde se člověk rád zastaví a jen tak rozjímá... s Vaší podporou můžeme takovéto krásné místo vytvořit, chránit a pečovat o ně. Připravíme pro vás pozvánku na slavnostní otevření přírodní učebny. Děkujeme.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Samolepky Stopa v krajině

Zašleme Vám šest samolepek chráněných nebo vzácných rostlin a živočichů žijících na námi opečovávaných loukách na Vysočině + pozvání na otevření přírodní učebny.

Number of available rewards: 40/40

Reward unavailable

CZK 300Magnetky Stopa v krajině

Jako poděkování zašleme sadu čtyř magnetek s obrázky chráněných nebo vzácných druhů rostlin a živočichů, kteří žijí na námi opečovávaných loukách na Vysočině + pozvánka na slavnostní otevření přírodní učebny.

Number of available rewards: 36/40

Reward unavailable

CZK 400Plátěná taška Sdružení Krajina

Plátěná taška s lučním motivem od výtvarníka Vojtěch a Jehličky a zaslání pozvánky na slavnostní otevření přírodní učebny na mail.

Number of available rewards: 14/20

Reward unavailable

CZK 500Publikace Sdružení Krajina

Zašleme Vám publikaci Krajina dobrého hospodáře o historii hospodaření v krajině na loukách s osobním věnováním a pozvánku na slavnostní otevření přírodní učebny (na mail)

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 800Tričko Sdružení Krajina

Tričko Sdružení Krajina s lučním motivem od výtvarníka Vojtěch a Jehličky a zaslání pozvánky na slavnostní otevření přírodní učebny na mail s představením výsledku našeho úsilí.

Number of available rewards: 25/30

Reward unavailable

CZK 1,000Adoptuj budku pro ptáky

Přispějte na budku pro ptáky a Vaše jméno bude napsané na budce (pošleme Vám fotku umístěné budky) + zaslání pozvánky na slavnostní otevření přírodní učebny na mail.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Adoptuj budku pro netopýry

Přispějte na budku pro netopýry a Vaše jméno bude napsané na budce (pošleme Vám fotku umístěné budky) + zaslání pozvánky na slavnostní otevření přírodní učebny na mail.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Chci být sponzor!

Pokud se rozhodnete přispět více, stanete se jedním ze sponzorů a Vaše jméno se objeví na informačním panelu. Zaslání pozvánky na slavnostní otevření přírodní učebny na mail je samozřejmostí :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable