IMG_8076.jpg

Přírodní vlasová kosmetika pro CGM Ostatní

Speciální péče o vlnité a kudrnaté vlasy - to je CGM - Curly Girl Method. Podpořte exkluzivní řadu vlasové kosmetiky vhodné pro CGM právě teď!

IMG_8076.jpg

ReachedCZK 145,470(121%)

121%
CZK 120,000requested
276contributors
ContributeRewards

Cílem tohoto projektu je získat prostředky pro certifikaci přírodní kosmetiky, konkrétně exkluzivní řady vlasové kosmetiky vhodné pro CGM - curly girl metodu - speciální péči o vlnité a kudrnaté vlasy. Tato řada vám nabídne všechno, co pro praktikování CGM potřebujete a mým cílem je vnést do světa CGM trochu jednoduchosti a přehlednosti - už žádné dlouhé čtení popisu produktu, jestli je hydratační nebo proteinový. Navíc je kosmetika vyráběná ručně s láskou a v Čechách s co největšími ohledy na ekologii. Samozřejmě není testovaná na zvířatech.

S CGM jsem se seznámila zhruba před rokem. Že chci vyrobit vlastní řadu vlasové kosmetiky vhodné pro CGM jsem věděla téměř okamžitě. 

Nejdříve jsem začala zkoušet techniku na svých vlasech s produkty, které už vyrábím a jsou také vhodné pro CGM - což jsem do té doby ani nevěděla. Pak jsem nakoupila pár drogerkových přípravků s co nejpřírodnějším složením a zkoušela dál, abych věděla, jak má který přípravek na vlasy působit. 

Přípravků pro CGM je na trhu spousta, ale neznám žádnou vyloženě českou firmu nebo dokonce malého živnostníka, který by vyráběl ucelenou řadu, ve které najdete vše, co pro praktikování CGM potřebujete. 

A teď už tedy k tomu, jaké produkty bude tato řada vlasové kosmetiky obsahovat:

 

Hydratační šampon
Proteinový šampon
Hydratační kondicionér
Proteinový kondicionér
Co-wash
Dětský šampoon a kondicionér
Leave-in - sprej na rozčesávání
Hydratační maska
Proteinová maska
Suchý šampon
Aktivátor vln
Olejové sérum
Stylingová pěna
Stylingový gel

Pokud CGM ještě neznáte, vůbec se nelekejte toho množství produktů, určitě nepotřebujete všechny. Až do metody trochu zabřednete, zjistíte, co Vaše vlasy potřebují. Zda je to spíš hydratace nebo protein. Také třeba nemusíte vůbec dělat styling, pokud nechcete, ale určitě doporučuji to alespoň zkusit. 

CGM je v první řadě o tom, jak pečovat o vlasy aby byly zdravé a potom automaticky i lépe vypadají. 

Technika CGM

Důležitá je technika a dodržení pár zásadních bodů při péči o vlasy. Za mě je nejzásadnější:

  1. vlasy česat jen za mokra, ideálně s naneseným kondicionérem nebo maskou a až potom spláchnout
  2. vlasy sušit mačkáním, ne třením ručníku a ideálně něčím jemným bavlněným nebo bambusovým, klidně trikem nebo klasickou čtvercovou plenou
  3. používat vhodný hřeben
  4. fénovat pomocí difuzéru nebo ponechat volně uschnout 

Postup mytí metodou CGM

Možností, jak postupovat při praktikování CGM je mnoho a každý si postupně přijde na ten svůj osvědčený postup. Obecně by se ale postup dal popsat asi takto:

  1. Před mytím - nejčastěji se používají vlasové masky nebo olejová séra. Produkt použijete dle návodu, většinou necháte působit třeba 10-15 minut. Když s metodou začínáte a vlasy jsou hodně poškozené, může to být i 30 minut nebo hodina, záleží na daném produktu.
  2. Mytí - šampony se používají  nejčastěji low-poo tedy jemné šampony. Na hloubkové čištění, kdy je potřeba vlasy vyčistit od chemie, například po barvení se používají čistící nebo clarifing šampony. V tomto případě se mohou použít i sulfátové šampony, které běžně v CGM povolené nejsou. Majitelky silných kudrnatých vlasů mohou používat i CO-WASH, což je takový šampon a kondicionér v jednom.
  3. Kondicionér - pokaždé je potřeba použít i kondicionér. Použijte dostatečné množství a vlasy rozčesejte ještě s ním a teprve potom opláchněte. Masky jsou určeny pro hloubkovou výživu a měly by následovat po umytí ideálně 1x týdně. Je dobré nechat kondicionéry i masky alespoň pár minut působit, než je spláchnete. Kondicionér uzavírá vlas, takže by jeho použití mělo následovat i po masce.
  4. Styling - podle mě jeden z nejdůležitějších a nejzapeklitějších bodů. Není nutný, ale dodá vlasům lepší vzhled a zvýrazní vlnění. Ke stylingu se používají gely, pěny, aktivátory kudrn, krémy nebo mléka. Opět si najdete svůj způsob, který vám nejvíc vyhovuje. Produkty nanesete na mokré vlasy a pročešte. Přebytečnou vlhkost opatrně vymačkáte ručníkem.
  5. Sušení - jak jsem zmínila výše, sušit by se nemělo třením ručníkem, ale jemným mačkáním vlasů k hlavě, které vytvoří vlnky. Vlasy můžete nechat schnout volně nebo použít fén s difuzérem. Já osobně jsem si velmi oblíbila difuzér, protože to celý proces dost urychluje a lépe se udrží vlny. Sušení a vlastně celý styling můžete provádět v předklonu pro lepší objem. 
  6. Refresh - refresh se dělá ve chvíli, kdy ještě nechcete absolvovat celý proces mytí, ale potřebujete vlasy upravit. Způsobů je opět více, například použijete rozprašovač s vodou a trochou leave-inu, uhladíte, pomačkáte a dosušíte. 

Může se zdát, že je to celé složité a zdlouhavé a na začátku někdy trvá déle, než si najdete to svoje. Po nějaké době praktikování ale celý proces nemusí zabrat o moc déle, než Vaše nynější mytí vlasů. A navíc si dopřejete více času a péče pro sebe, což není nikdy na škodu :)

Podrobnější informace včetně poradenství najdete na www.curlymyself.com.

Odměnou za podpoření tohoto projektu Vám může být nejen jakýkoliv produkt z připravované CGM řady, ale také mé stávající produkty, které si můžete prohlédnout na www.vitellaria.cz.

Složení produktů najdete u jednotlivých odměn zapsané obchodními názvy surovin. Pokud byste potřebovali znát složení Ingredients, neváhejte mě kontaktovat, ráda Vám ho vypíšu.
Konečné složení se bude ještě mírně lišit, protože během zpracovávání podkladů zjišťuji, že některé suroviny obsahují konzervanty, které ve své kosmetice nechci. Každopádně složení bude jedině lepší, ne horší ;) 

Cílová částka se může zdát poměrně vysoká, ale je to běžná cena za certifikaci kosmetických produktů, tedy zatím není v mých silách takovou sumu zaplatit sama. Pokud se vybere více peněz, využiji to k dalším certifikacím. 

Odměny budu rozesílat po certifikaci produktů, proto je doba doručení odměn trochu delší. Budu ale dělat vše pro to, aby se k Vám produkty dostaly co nejdříve :) 

Děkuji moc, že jste dočetli až do konce a budu ráda, když se rozhodnete můj projekt podpořit.

 

 

ReachedCZK 145,470(121%)

121%
CZK 120,000requested
276contributors
Contribute

project authorAdéla

Rewards

CZK 100Chci podpořit jen tak

Chceš tenhle projekt podpořit prostě pro to, že se ti líbí a fandíš mu, odměnou je pro tebe už to, že CGM řada vznikne a bude k dostání na trhu.

Expected delivery of the reward: August 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 170Pěna do koupele - pomeranč

Chystám se certifikovat také pěny do koupele, proto jsem se rozhodla je přidat jako odměnu k tomuto projektu. Pěnu také pořídíte za výhodnější cenu, než bude na eshopu. Složení: voda, coco glucosid, mandlový olej, pomerančová silice, dermosoft 1388 eco, xanthanová guma, sorban draselný. Objem 150 ml.

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 170Pěna do koupele - levandule

Chystám se certifikovat také pěny do koupele, proto jsem se rozhodla je přidat jako odměnu k tomuto projektu. Pěnu také pořídíte za výhodnější cenu, než bude na eshopu. Složení: voda, coco glucosid, mandlový olej, dermosoft 1388 eco, levandulový esenciální olej, xanthanová guma, sorban draselný. Objem 150 ml.

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 190Kopřivový hydrolát

Kopřiva je známá pro své detoxikační účinky. V kosmetice je využívána zejména v péči o vlasy, ale blahodárné účinky má i na pokožku. Hydrolát využijete pro podporu růstu vlasů i proti lupům, ale také zlepšuje stav pokožky trpící ekzémy či plísní. Obsah balení: 125 ml. Skleněná lahvička s rozprašovačem.

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Suchý šampon

Nemáte čas si umýt vlasy, ale nevypadají už moc dobře, jsou mastné? Pak určitě sáhněte po suchém šamponu, který během pár minut vlasy umyje i bez vody. Vhodný na všechny odstíny vlasů. Obsah balení 130 ml. Složení: bílý jíl, mydlice lékařská, dubová kůra, kaštan květ, kukuřičný škrob, pomeranč EO, levandule EO

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 9/30

Reward unavailable

CZK 200Pěna do koupele - ylang

Chystám se certifikovat také pěny do koupele, proto jsem se rozhodla je přidat jako odměnu k tomuto projektu. Pěnu také pořídíte za výhodnější cenu, než bude na eshopu. Složení: voda, coco glucosid, mandlový olej, dermosoft 1388 eco, ylang-ylang EO, xanthanová guma, sorban draselný. Objem 150 ml.

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 230Aktivátor vln

Aktivátor kudrn se používá pro styling vlasů, nejúčinnější je v kombinaci se stylingovým gelem nebo pěnou. Obsah balení 50 ml. Složení: voda, dermosoft 1388 eco, sucragel, curly hair active (extrakt z lněného a chia semínka), hedvábný prášek, Limetka EO, Levandule EO, kyselina mléčná, sorban draselný.

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 230Aktivátor vln

Aktivátor kudrn se používá pro styling vlasů, nejúčinnější je v kombinaci se stylingovým gelem nebo pěnou. Obsah balení 50 ml. Složení: voda, dermosoft 1388 eco, sucragel, curly hair active (extrakt z lněného a chia semínka), hedvábný prášek, Limetka EO, Levandule EO, kyselina mléčná, sorban draselný.

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 230Meduňkový hydrolát

Meduňka lékařská má uklidňující a hydratační vlastnosti. Hydrolát využijete pro zklidnění pokožky například po opalování, ale také při revmatismu, bolestivé mesntruaci nebo na pokožku trpící ekzémem. Na vlasy ho využijete pro zvýšení hydratace a pro snazší rozšesávání. Obsah balení: 125 ml. Skleněná lahvička s rozprašovačem.

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 230Mátový hydrolát

Máta peprná má chladivé a znecitlivující účinky, proto se využívá při bolestivosti, podráždění nebo svědění. Je účinná i na pokožku trpící ekzémem nebo kopřivkou. V létě využijete hydrolát pro rychlé osvěžení kdekoliv a kdykoliv. Máta je vhodná především na mastné vlasy, ale také bojuje s lupy a nadměrným vypadáváním vlasů. Obsah balení: 125 ml. Skleněná lahvička s rozprašovačem.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 270Dětský šampon a kondicionér

U dětí chceme mytí vlasů většinou co nejvíc urychlit a proto jsem navrhla recepturu tak, aby vlásky umyla, vyživila a podpořila snadné rozčesávání. Vlasy rozčesávejte ideálně rovnou ve vaně s naneseným přípravkem. Obsah balení 150 ml. Složení: voda, meduňkový hydrolát, coco glucosid, kondicionér emulgátor, dermosoft 1388 eco, cetyl alkohol, panthenol, meruňkový olej, mandarinka EO, hedvábný prášek, sorban draselný, kyselina mléčná.

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 270Stylingová pěna

Pěna slouží většinou jako doplněk ke stylingovému gelu nebo aktivátoru vln. Obsah balení 150 ml. Složení: voda, glycerin, decyl glucosid, dermosoft 1388 eco, sucragel, curly hair active (extrakt z lněného a chia semínka), marschmallow extrakt, pomeranč EO, sorban draselný, Massoia extrakt, Litsea cubeba EO, xanthanová guma

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 270Stylingová pěna

Pěna slouží většinou jako doplněk ke stylingovému gelu nebo aktivátoru vln. Obsah balení 150 ml. Složení: voda, glycerin, decyl glucosid, dermosoft 1388 eco, sucragel, curly hair active (extrakt z lněného a chia semínka), marschmallow extrakt, pomeranč EO, sorban draselný, Massoia extrakt, Litsea cubeba EO, xanthanová guma

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 270Dětský šampon a kondicionér

U dětí chceme mytí vlasů většinou co nejvíc urychlit a proto jsem navrhla recepturu tak, aby vlásky umyla, vyživila a podpořila snadné rozčesávání. Vlasy rozčesávejte ideálně rovnou ve vaně s naneseným přípravkem. Obsah balení 150 ml. Složení: voda, meduňkový hydrolát, coco glucosid, kondicionér emulgátor, dermosoft 1388 eco, cetyl alkohol, panthenol, meruňkový olej, mandarinka EO, hedvábný prášek, sorban draselný, kyselina mléčná.

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 280Leave - in kondicionér

Leave-in kondicionér je spíš známý pod pojmem Sprej na rozčesávání vlasů. I tento je ve formě spreje, usnadňuje rozčesávání a zároveň zanechává vlasy krásně jemné. Obsah balení 150 ml. Složení: voda, růžová voda, dermosoft 1388 eco, bílý grep EO, xanthanová guma, hedvábný prášek, kyselina mléčná, sorban draselný, orchidejový olej.

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 3/20

Reward unavailable

CZK 310Hydratační šampon

Hydratační šampon, jak už název napovídá, vaše vlasy hydratuje a tím jim dodává zdravější vzhled. Obsah balení 150 ml. Složení: voda, meduňkový hydrolát, coco glucosid, dermosoft 1388 eco, panthenol, baobab olej, pentavitin, limekta EO, sorban draselný, kyselina mléčná, Massoia extrakt.

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 8/20

Reward unavailable

CZK 320Proteinová maska

Proteinová bomba pro Vaše vlasy. Lze použít i místo kondicionéru. Obsah balení 200 ml. Složení: voda, konopný olej, cetearyl alkohol, bambucké máslo, panthenol, dermosoft 1388 eco, kondicionér emulgátor, cetyl alkohol, konopný protein, kyselina mléčná, pomeranč EO, phytokeratin, hedvábný prášek, sorban draselný, protein z hrachu, rozmarýn EO

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 5/20

Reward unavailable

CZK 320Stylingový gel

Stylingový gel se používá - jak jinak, než ke stylingu. :) Po umytí naneste dostatečné množství gelu do vlasů a vymačkejte krásné vlny a kudrny. Obsah balení 200 ml. Složení: voda, sucragel, dermosoft 1388 eco, curly hair active (extrakt z lněného a chia semínka), Marschmallow extrakt, pomeranč EO, xanthanová guma, Plantsil Natur, babassu olej, sorban draselný.

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 0/20

Reward unavailable

CZK 320Stylingový gel

Stylingový gel se používá - jak jinak, než ke stylingu. :) Po umytí naneste dostatečné množství gelu do vlasů a vymačkejte krásné vlny a kudrny. Obsah balení 200 ml. Složení: voda, sucragel, dermosoft 1388 eco, curly hair active (extrakt z lněného a chia semínka), Marschmallow extrakt, pomeranč EO, xanthanová guma, Plantsil Natur, babassu olej, sorban draselný.

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 340Proteinový šampon

Tento šampon dodává vašim vlasům proteiny a tím jim pomáhá ve vlnění. Obsah balení 150 ml. Složení: voda, rozmarýnový hydrolát, coco glucosid, dermosoft 1388 eco, Plantsil Natur, dermofeel sensolv, phytokeratin, protein z hrachu, hedvábný prášek, mandarinka EO, kyselina mléčná, sorban draselný, šalvěj EO

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 13/20

Reward unavailable

CZK 400Hydratační kondicionér

Kondicionér pomáhá vlasy nejenom dobře rozčesat, ale také je vyživuje. Proto je vhodné ho nechat chvíli působit. Rozčesávejte vlasy s naneseným přípravkem pro nejlepší efekt. Obsah balení 200 ml. Složení: voda, babassu olej, kondicionér emulgátor, dermosoft 1388 eco, cetyl alkohol, glycerin, panthenol, glyceryl caprylate, levandule EO, aloe vera extrakt, kyselina mléčná, sorban draselný, geranium EO, vitamin E

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 13/20

Reward unavailable

CZK 420Co-wash

Co-wash je šampon a kondicionér v jednom. Pro vlasy je šetrnější používání co-washe a šampon spíš jednou za čas pro hloubkové čištění. Obsah balení 200 ml. Složení: voda, coco glucosid, kondicionér emulgátor, babassu olej, dermosoft 1388 eco, cetyl alcohol, inulin, dermofeel sensolv, Frangipani dilution (v jojobovém oleji), hedvábný prášek, kyselina mléčná, sorban draselný

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 10/20

Reward unavailable

CZK 440Proteinový kondicionér

Proteinový kondicionér je nabitý různými druhy proteinů, vlasy vyživuje a usnadňuje jejich rozčesávání. Obsah balení 200 ml. Složení: voda, babassu olej, kondicionér emulgátor, dermosoft 1388 eco, cetyl alkohol, Plantsil Natur, dermofeel sensolv, citron EO, glyceryl caprylate, rozmarýn EO, hedvábný prášek, kyselina. mléčná, modrá spirulina, sorban draselný

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 18/20

Reward unavailable

CZK 450Hydratační maska

Hydratační bomba pro Vaše vlasy. Lze použít i jako kondicionér. Obsah balení 200 ml. Složení: voda, jojobový olej, cetearyl alkohol, mango máslo, dermosoft 1388 eco, glycerin, kondicionér emulgátor, cetyl alkohol, kyselina mléčná, prášek z růže, pentavitin, sorban draselný, limetka EO, Massoia extrakt, aloe vera extrakt, litsea cubeba EO

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 13/20

Reward unavailable

CZK 450Olejové sérum

Výživné olejové sérum ocení nejenom suché vlasy, ale i jakékoliv vlasy jako péči před mytím. Směs velice kvalitních a drahých olejů s omamnou vůní Frangipani bude Vaše vlasy skutečně hýčkat. Obsah balení 50 ml. Složení: jojobový olej, arganový olej, brokolicový olej, Frangipani EO

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 17/20

Reward unavailable

CZK 500Dárkový poukaz v hodnotě 500 Kč

Dárkový poukaz můžete použít na nákup jakéhokoliv sortimentu z našeho eshopu. Tato odměna bude doručena do týdne po ukončení projektu na Startovači.

Expected delivery of the reward: July 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 850Kompletní styling - gel, aktivátor, pěna

Kompletní výbava pro styling. Produkty lze použít jednotlivě i každý zvlášť. Využijte tuto odměnu s výhodnější cenou. Složení produktů najdete u jednotlivých odměn.

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 850Kompletní styling - gel, aktivátor, pěna

Kompletní výbava pro styling. Produkty lze použít jednotlivě i každý zvlášť. Využijte tuto odměnu s výhodnější cenou. Složení produktů najdete u jednotlivých odměn.

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Dárkový poukaz v hodnotě 1000 Kč

Dárkový poukaz můžete použít na nákup jakéhokoliv sortimentu z našeho eshopu. Tato odměna bude doručena do týdne po ukončení projektu na Startovači.

Expected delivery of the reward: July 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Kompletní protein

Proteinová bomba pro vaše vlasy. Odměna za výhodnější cenu. Odměna obsahuje proteinový šampon, proteinový kondicionér a proteinovou masku. Složení produktů najdete u jednotlivých odměn.

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable

CZK 1,000Kompletní protein

Proteinová bomba pro vaše vlasy. Odměna za výhodnější cenu. Odměna obsahuje proteinový šampon, proteinový kondicionér a proteinovou masku. Složení produktů najdete u jednotlivých odměn.

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,050Kompletní hydratace

Potřebují vaše vlasy hlavně hydratační bombu? Pak využijte tuto odměnu za výhodnější cenu. Odměna obsahuje hydratační šampon, hydratační kondicionér a hydratační masku. Složení produktů najdete u jednotlivých odměn.

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 1,050Kompletní hydratace

Potřebují vaše vlasy hlavně hydratační bombu? Pak využijte tuto odměnu za výhodnější cenu. Odměna obsahuje hydratační šampon, hydratační kondicionér a hydratační masku. Složení produktů najdete u jednotlivých odměn.

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,150Kompletní výživa - masky + olejové sérum

Hydratační i proteinová bomba a k tomu výživné olejové sérum. Odměna za výhodnější cenu. Složení produktů najdete u jednotlivých odměn.

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 1,150Kompletní výživa - masky + olejové sérum

Hydratační i proteinová bomba a k tomu výživné olejové sérum. Odměna za výhodnější cenu. Složení produktů najdete u jednotlivých odměn.

Expected delivery of the reward: October 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 6,000Kompletní CGM řada

Chcete vyzkoušet úplně všechny produkty z CGM řady? Využijte tuto výhodnou nabídku, cena všech produktů po certifikaci na eshopu bude přes 7 tis. Složení výrobků najdete u jednotlivých odměn.

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable