pribehy3.JPG

Příběhy z kovářovic komína Knihy

Pohádková kniha pro děti i rodiče o krásném ale i těžkém životě na vesnici, o přírodě, lásce a o tom, co má v životě tu pravou cenu ...

A je hotovo!
5/3/2017

A je hotovo!

A je hotovo! Zvládli jsme to.

Ještě pár minut a je hotovo! Zvládli jsme to. A ještě mnohem víc... Teď už budeme jen z okna kovárny vyhlížet PPL-ku s knížkama. Nakoupíme balící papír a po večerech budeme s Otíkem balit knížky a nadepisovat vaše adresy. A do knížek  věnování. To bude Bohulibá činnost. Psát budu já. Mám úhlednější písmo.

Děkujeme vám všem, kteří ste nás podpořili a věřte, že bez vás bychom to nezvládli.

Mám velikou radost.

Děkuju vám a přeji všem krásné jaro.A třeba někdy v kovárně na Sovinci NASHLEDANOU.

Kovář Tomáš a kluk rohatá Otík

A jak to bude dál?
4/25/2017

A jak to bude dál?

A jak to bylo dál? Necháme to koňovi. Ten má větší hlavu:-)

Přátelé, podporovatelé, Startéři! (Promiňte, ale při slově "startér" si vždy s úsměvem vybavím svého prvního trabanta a jeho problémy se startérem. Chytne, nechytne....Ale jinak to byl spolehlivý a nezničitelný stroj:-) ).

Takže: Děkuji vám všem za přízeň a podporu. Musím říci, že s pocitem úspěšně splněné kampaně, (ač ještě pár dnů máme) se nám příprava knihy daří na jedničku. Jakoby nad náma někdo držel ochranou ruku, deštník v dešti.....Všechno šlape tak jak má.

Za to všechno patří Díky VÁM všem.

 

A tady něco málo:

 A jak to bylo dál? No, jak už to tak v životě bývá. Přišlo jaro. Stromy se oblékly do bílého svatebního šatu a v jejich korunách se rozezněl koncert tisíců ptačích hrdélek. Louky se zlatily kvítky žlutých petrklíčů a podbělů, na mezích se bělaly sasanky a u potoka pučely nafialovělé trsy devětsilu. V hustých keřích jív se na kočičkách pásly hejna pracovitých včelek a v korunách trnek to bzučelo novým životem snad ještě víc.

  Celý svět se radoval z jara. Z jara, jež zamklo nekonečnou zimu na sto západů a k těmto dveřím postavilo stráž oděnou do slunečních paprsků, aby už zima nemohla zpátky. Otík kolem sebe viděl, jak se rodí nový život, tolik barev a vůní, které mu paní zima nedokázala nabídnout. A ta rána!!! Když ho sluníčko probouzelo pošimráním svého paprsku pod nosem ...

  Ale i když byl Otík v malé Toníkově chaloupce šťastný, i když dál zvědavě pomáhal a s rozzářenýma očkama sledoval Toníka při práci v kovárně, někde v hloubi jeho čertovské dušičky se začalo ozývat vzdálené volání. Volání, kterému sám nerozuměl. Pomalu se do jeho srdíčka vkrádal pocit, který neznal a nedokázal jej popsat.Že by se mu začalo stýskat po domově? Po tátovi a mámě? Po své postýlce tam někde hluboko ve skalách a věčných plamenech pekelného ohně?

 Já možná tuším. A co vy, děti?

 Na to, jak to všechno dopadne, si budeme muset chvilku počkat. Nikdo z nás neví, co Otíkovi i nám osud přichystá. Co mu přinese hezkého a kdy mu pod kopýtko nastrčí nějakou tu větvičku. Však to znáte sami.Budeme Otíkovi přát, ať všechno dobře dopadne a ať se jeho život ubírá tím správným směrem. A kdo ví, třeba se s příchodem dalšího jara dočkáme povídání o tom, jak se našemu čertímu hrdinovi daří a čemu všemu novému se ve světě lidí přiučí ...

Vaši kovář Tom alias Toník a čertidlo Otík

Jdeme do finále
4/20/2017

Jdeme do finále

Jdeme do finále.Nemohu tomu uvěřit...je to paráda.

Je to paráda. Od finále nás dělí už jen pár korun.A ještě zbývá tolik času.

Přijměte prosím mé velké poděkování. Díky vám všem, kteří ste pomohli bude co nevidět knížka na cestě do tiskárny a už se nemůžu dočkat, až přijede bílá dodávka PPLky a poprvé budu mít v rukách "Otíka".

Byla to dlouhá cesta, ale právě díky vám se vše daří jak má a věřím, že se vždycky vyplatí vydržet a dál bojovat za dobrou věc.

Děkujeme vám.Bez vás bychom to nedokázali !

A pokud se podaří vybrat nějaká ta korunka navíc, bude to super. Peníze použijeme k výrobě propagačních materiálů, drobných dárků a bonusů, které se možná nenápadně vloudí do balíčku s knihou:-).

Vaši kovář Tom a čertík Otík

 

Už jenom kousek...
4/19/2017

Už jenom kousek...

Zbývá už jen malá hromádka. To společně dáme. Díky vám všem

Lidé dobří.

Je to krásnej pocit, když vidíte, že se najde tolik lidí, kteří mají rádi pohádky a jsou ochotni podpořit novou knížku. Moc si toho vážím a všem vám moc děkuji.

A co je nového?

Dnes ráno, ač je 19.dubna, u sovinecké kovárny napadlo patnáct centimetrů sněhu....No, jako v pohádce:-)

Grafik Miláno Svačinka dokončuje grafickou přípravu pro tiskárnu, ilustrátorka Lesana dokončila poslední obrázek a já mám ohromnou radost, jak to všechno šlape:-). A to hlavně díky vám, kteří nás podporujete.

Díky. Vaši Tomáš kovář a Otík čertík.

 

PODĚKOVÁNÍ
4/13/2017

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme vám všem...Aneb, jak se kuje čert:-)

Krásný den vám všem, kteří nás podporujete.

Moc si vážíme vaší pomoci a patří vám velké díky.Před malou chvilkou jsou pokořili hranici padesáti tisíc korun. Jsem si jistý, že to dokážeme a že se kniha narodí a co nejdřív se dostane do vašich domovů :-).

 

Díky,

Vaši kovář Tom a čertovskej učedník Otík

Mám pro vás další odměny ze Sovince
4/5/2017

Mám pro vás další odměny ze Sovince

Jsou tu další odměny, které by vám mohly zpříjemnit čtení knížky...

Dovolil jsem si připravit kromě knížky ještě dvě kovářské odměny, které by vám mohly zpříjemnit samotné čtení....velká ručně kovaná mísa v podobě rybí kostry a sadu kovaných nerezových jehel na ražničí....Jen tady o tom píšu, už se mi dělají v puse sliny a dostávám hlad...

Tak mrkněte do odměn a sami uvidíte

3jh47dsx98-b.jpg

ashnwvnlxhpocw-b.jpg

Přípitek
3/31/2017

Přípitek

Připíjíme na pokoření hranice 50ti procent

Sláva!!!

Před chvílí se podařilo prolomit hranici 50ti procent.Máme z vás radost a moc děkujeme.

Jsme zdárně za půlkou, a proto připíjíme na zdar knížky a taky na zdraví vás všech.

Sovinecká slivovice 2011, jen pro zvláštní a vyjímečné příležitosti.

Na zdraví....

ReachedCZK 93,861(125%)

125%
CZK 75,000requested
163contributors
Contribute

project authorTomáš Holíček

Rewards

CZK 100Čertovy obrázky

Srdečné poděkování psané kovářskou rukou na pohlednici s portrétem našeho malého hrdiny. A taky s otiskem kovářova palce hned vedle poštovní známky.

Expected delivery of the reward: March 2017

Number of available rewards: 195/200

Reward unavailable

CZK 300Kniha "Příběhy z kovářovic komína"

Samotná kniha s věnováním pro koho si jen budete přát. PS: Sice jsem kovář a ruce mám jak lopaty, ale písmo mám úhledné :-) Poštovné a balné je samozřejmě v ceně.

Expected delivery of the reward: June 2017

Number of available rewards: 248/333

Reward unavailable

CZK 500"Příběhy z kovářovic komína" na hradě Sovinci

Kniha s věnováním autora a vstupenky na hrad Sovinec pro dvě osoby. Přijeďte se k nám podívat a uvidíte místo, kde se čertík i naše povídání zrodilo. Emailem vám zašlu poukaz na vstupné a knihu si vyzvednete zároveň se vstupenkami na hradě Sovinec.

Expected delivery of the reward: December 1899

Number of available rewards: 27/50

Reward unavailable

CZK 1,000"Příběhy z kovářovic komína" a něco z ohně

2 výtisky knihy, samosebou s věnováním a k tomu poukaz na výběr kovaného šperku z mojí kovářské dílny. Můžete tak vlastnit kovaný prsten, náramek, či přívěsek na krk. Poštovné a balné samozřejmě v ceně. Viz foto na: [URL="http://www.kovarnasovinec.cz/startovac/startovac.htm"]www.kovarnasovinec.cz/startovac[/URL]

Expected delivery of the reward: December 1899

Number of available rewards: 33/50

Reward unavailable

CZK 1,500Kniha a něco kovaného na talíř

Pošťák vám donese knihu s věnováním a k tomu balíček s šesti ručně kovanými nerez jehlami na ražničí. A samozřejmě budou vonět po mase...Pro vegetariány zajistím vůni brokolice... Poštovné neřešte:-) K podívání se tady: [URL="http://www.kovarnasovinec.cz/startovac/startovac1500.htm"]www.kovarnasovinec.cz/startovac[/URL]

Expected delivery of the reward: June 2017

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 2,000"Příběhy z kovářovic komína" V kovárně na Sovinci

Přijedete si pro dvě knihy rovnou do kovárny. Ale ne že hned utečete. Nechám si Vás tam celý půlden a můžete si vyzkoušet jak se kuje to, či ono. A nebojte se. S prázdnou neodejdete. A druhou část dne? Co třeba návštěva hradu? Pošlu Vám pozvánku s poukazem a domluvíme se na termínu.

Expected delivery of the reward: June 2017

Number of available rewards: 6/10

Reward unavailable

CZK 4,000Kniha a jednodenní kovářský kurz na Sovinci

Přijedete si pro 2 knihy a přímo v kovárně vám napíšu věnování. A zatímco já budu psát, vy se převlečete do starejch džínsů a absolvujete jednodenní kovářský kurz, z kterého si odnesete nejen zážitek, ale i něco hodnotného, zrozeného z ohně a kovu.... Emailem obdržíte poukaz a následně si domluvíme termín kurzu. Těším se :-)

Expected delivery of the reward: December 1899

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 5,000Kniha v rybí míse

Dostanete knihu s věnováním a k tomu ručně kovanou mísu na ovoce v podobě ryby, nebo teda v podobě toho, co z té ryby zbylo....Ale pozor! Oříšky propadávají. Velikost 45x25cm. Asi. koukněte se jak vypadá: [URL="http://www.kovarnasovinec.cz/startovac/startovac5000.htm"]www.kovarnasovinec.cz/startovac[/URL] poštovné neřešte:-)

Expected delivery of the reward: June 2017

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable