pribehstryckamartina-startuper.png

Kniha Příběh strýčka Martina Knihy

Historický epos nebo soudobá detektivka? Kniha, která si vybírá čtenáře. V elektronické i papírové verzi.

pribeh strycka martina poutani.png

ReachedCZK 87,412(125%)

125%
CZK 70,000requested
194contributors
ContributeRewards

Chcete KNIHU? Opravdovou, pořádnou KNIHU?

Vrátil jsem se z návštěvy od přátel a tu scénu jsem měl před očima. Podivínského strýčka, který se mihne u přátel, u neteřinek a který je mužem pravého důstojenství a tajemství. A tak jsem 13.9.2007 napsal první kapitolu a umístil ji na internet. Další tři roky pak online, pod zrakem stovek fanoušků, vznikalo mé "opus magnum". Pocta událostem, na které už jsme zapomněli i hrdosti, na kterou pomalu resignujeme. Tři roky trvalo, než jsem dopsal hrubý text a další bezmála tři roky trvalo, než jsem byl spokojený jak s historickou věrností, tak tokem příběhu. Za tu dobu jsem procestoval osm hradišť, šest bitevních polí, napsal 22 wikipedistických hesel, která neexistovala nebo byla ve formě pahýlu a přečetl 86 knih týkajících se doby, o které jsem psal. Článků a rešerší nepočítaně.

Příběh strýčka Martina je jiná kniha, než na jaké jste zvyklí. A dost možná to ani není kniha pro vás. Proto také vychází v malém nákladu, jen pro úzký okruh lidí. Není to ani historická beletrie, ani fantazy, ani soudobá próza. Nejblíže má k iniciačnímu románu. Kniha střídá neumělé vyprávění studenty a barvité sny, vize. Budete si stěžovat, že nesnášíte její současné části. Nebo, že nemáte rádi ty historické. Bude vám chybět konec nebo přebývat jeho mnohoznačnost. Pak to zřejmě není kniha pro vás nebo pro tuto vaši životní etapu. Možná se začtete a až odtrhnete unavené oči o mnoho hodin později, budete svět vidět jinak. S pochybnostmi.

Varoval jsem vás.

Varuji vás.

Krátký sumář

Ten jsem vymyslel na přebal knihy, pokud by někdy nějaký měla.

Raný středověk, vražda knížete Václava a boj s římským králem Otou.

Něco se ztratilo a musí to být nalezeno, pokud se nemá svět nenávratně změnit. 

Jak s tím souvisí to, že studentka historie ztratila strýčka?

A jak s tím do psí mateři souvisí Horní hrad?

Detaily o knize

Tři roky psaná kniha, kterou není lehké zařadit. V prvé fázi deníček studentky, která hledá svého strýčka. V druhé fázi vidiny, stíny minulosti. Dechberoucí obrazy bitev, zkázy, rozcestí české a evropské minulosti. To je Příběh strýčka Martina.

Historická rovina knihy se pohybuje kolem roku 950, v době boje knížete Boleslava s německým králem Otou. Historický příběh vlastně začíná smrtí hlavního hrdiny, šéfšpicla a šedé eminence české země Martina z Wartberka. A ztraceným zemským tributem, který měl konvoj dovést k říšskému králi. Horečnou snahou zajistit zemi, která se najednou ocitla ve smrtelném ohrožení, protože kdo ví, co všechno se ztratilo s Wartberkovou smrtí. 

Současný příběh je hledání Veroniky po strýčkovi, který se ztratil. Kam a jak, to vlastně nikdo neví. Až teď začíná Veronika nacházet spojnice mezi svými vizemi a sny se současností. A uvědomuje si, že Martin historický je tím Martinem současným, že najít jednoho znamená najít druhého. Kéž by to bylo tak jednoduché. Jenže, darmo se neříká, že cesta je cíl. Platí to i v tomto případě - projít cestu je podstatné. 

V knize se potkáte se dvěmi historickými bitvami, které dnes už vlastně upadly v zapomnění: bitvou u Lechu v roce 955, kde padl prakticky celý český vojenský sbor v boji proti Maďarům (zdarma se dozvíte, z čeho je jméno "maďaři" odvozeno) a s bitvou u Nového hradu v roce 950, kde (a o tom kroniky cudně mlčí) porazil kníže Boleslav krále Otu a učinil z Čech plnoprávného souseda a souputníka Říše.

Setkáte se tu s řadou historických postav. Vlastně všechny postavy v knize jsou postavy žijící, historické, které mají nějaký svůj předobraz. Výjimkou je Maxmilián ze Schweringenu, komoří Oty. Důvod? Toho skutečného nemám rád a tak jsem ho nechtěl ani zmiňovat. Snad mi prominete.  

Proč to dělám

Chci připomenout věci, které si stojí za to přípomínat. 
Chci napsat strhující příběh o strhující době. 
A pamatovat na to, že když chceme, jsme strhující lidé.

Chtějme.

Co si můžete koupit

Tak především knihu. Chtěli jsme jí dát důstojnou podobu. Bude vybavena několika (cca šesti) ilustracemi Lubomíra Kupčíka. Bude na kvalitním papíře, šité vazbě (aby se nerozpadla) a v plátěných tvrdých deskách (aby vypadala i vydržela) - až budeme mít náhledy, přidáme je. K papírové knize budete mít automaticky i verzi elektronickou, abyste nemuseli řešit, co kdy chcete číst, obojí pro osobní užití (až podle knihy budete natáčet film, ozvěte se, ať se to nedozvíme až při předávání Oskarů, pomůžu se scénářem :).

Elektronická kniha vám bude zaslána ve formátech ePub a MOBI, takže bude fungovat jak na iPadu, tak na Kindle a dalších čtečkách podporující tyto formáty. 

Kniha bude mít kvalitní korektury i profesionální sazbu. 

Pracovat se na ní bude přes prázdniny tak, aby vám mohla být v průběhu září doručena. Termín 12.9.2013 je orientační, jak to tak bývá. 

Za příplatek je k dispozici možnost číslované verze knihy s věnováním, nebo jen samotná kniha s věnováním. 

Číslovaných knih je omezený počet. 

Počet stran knihy: cca 360 stran textu + servisní strany (tiráž, obsah atd). Upřesní se dle sazby. Kniha má 650 000 znaků samotného textu. V praxi jde tedy o tlustší knihu.

Kdo mi s tím vším pomáhá

Tak třeba a především freetim(e)publishing, nakladatelství specializované na elektronické verze knih. Ilustrace si vzal na starosti Lubomír Kupčík. 

Ilustrátor Lubomír Kupčík: Vyučil se jako umělecký malíř interiérů v Družstvu umělecké výroby Štuko. Poté se podílel na restaurátorských projektech, např. na rekonstrukci kostela sv. Václava, Národního divadla v Praze, kostela sv. Ludmily na pražském náměstí Míru, Španělského sálu Pražského hradu a dalších památkách. Od školního věku se aktivně zajímal o etnografii, zoologii a paleontologii. Tyto zájmy výrazně ovlivnily jeho prvotní tvorbu. Navázal spolupráci s časopisy Skaut, Junák a od roku 1991 též s časopisem Woodcraft. Jeho první ilustrace knih vznikly ve spolupráci s časopisem PEVNOST a nakladatelstvím TRITON. Nyní se jeho ilustrace objevují na řadě knih, převážně se sci-fi, fantasy a dobrodružnou tématikou.

Co se stane s penězi

Rozdělí se mezi tyto lidi:

  • Tiskárna Tigris (tisk, vazba), největší část, platí se za vytištěný kus
  • Lubomír Kupčík - ilustrace a návrh obálky
  • freetimepublishing - korektura, sazba, organizace, účetnictví a logistika
  • Horní Hrad - co zbude, získá Horní Hrad na svou rekonstrukci. Více info o tomto projektu na www.hornihrad.cz 
  • Patrick Zandl - autor - dostane všechno ostatní (kdybyste třeba někdo chtěl dávat věcné dary, jinak není jisté, co).

Z názorů prvních zkušebních čtenářů

"Debile. Sem ti psal, že mám mraky práce, ne? Sem si přečet jednu stránku v práci při obědě a teď jsou dvě v noci, tak jsem ti akorát chtěl napsat, že jsi kretén a abys mi příště neposíla knížku, co ji budu chtít dočíst."

"Tu knížku jsem nepochopil. Tak hlasovala nakonec ano nebo ne? To jste to tam nemohl napsat jasně?"

"…četlo se to moc dobře… a nadto mám ráda, když mne, poučeného laika, v příbězíh zabývajících se historií nepopuzují zjevné lapsusy…děkuji…"

"Historická část zanechá chuť krve. Mor, sněť a dým… Současná pak lehkým fyzikálním šťouchnutím nechá zamyslet nad omezeností člověka v jeho zaběhnutých představách. Možná i dovolí rozhlédnout se kolem sebe s o trochu víc otevřenýma očima.Bravo!"

 

 

ReachedCZK 87,412(125%)

125%
CZK 70,000requested
194contributors
Contribute

project authorPatrick Zandl

Rewards

CZK 190elektronická kniha

Vydání Příběhu strýčka Martina ve formátu elektronické knihy (bez DRM) ve formátu ePUB nebo MOBI, tedy pro všechny nejběžnější čtečky včetně iPadu a Amazon Kindle. Doručení emailem.

Expected delivery of the reward: September 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 480Papírová kniha

Papírová i elektronická verze knihy doručená ihned po dohotovení patřičného formátu. Plátěná vazba.

Expected delivery of the reward: September 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550Papírová kniha s věnováním

Podpis i věnování do papírové knihy v plátěné vazbě. Elektronická verze ihned po dohotovení patřičného formátu emailem.

Expected delivery of the reward: September 2013

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Kombo: Příběh strýčka i Koncernová pětiletka

Dvě knihy na papíře i elektronicky: Příběh strýčka Martina a Koncernová pětiletka. V případě Koncernové pětiletky jde o poslední papírové výtisky určené pro přátele, nešly nikdy do prodeje. Koncernová pětiletka má barevnou obrázku a lepenou vazbu. Papírová i elektronická verze obou knih doručená ihned po dohotovení patřičného formátu.

Expected delivery of the reward: September 2013

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 699Číslovaná papírová kniha

Číslované vydání papírové knihy v plátěné vazbě s podpisem, věnováním od autora. Limitovaná edice 50 ks.

Expected delivery of the reward: September 2013

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable