start7.jpg

PŘES TICHOMOŘÍ AŽ NA KONEC SVĚTA Ostatní

Náš plán je za 2 roky a za co nejnižší rozpočet na den procestovat Jihovýchodní Asii, Austrálii a Nový Zéland. Jdete do toho s námi?

PŘES TICHOMOŘÍ AŽ NA KONEC SVĚTA

ReachedCZK 0(0%)

0%
CZK 80,000requested
0contributors
ContributeRewards

Cestujte s námi skrz naše fotky, videa a zajímavé články, protože my nechceme cestovat sami.

Můžete se těšit na knihu, plnou zážitků, zajímavých míst a nejvybranějších fotek.

Ať ze sedla motorek, ze stěžně lodi nebo i malé obytné dodávky.

Poplujeme až přes okraj, kde stejný den končí a zároveň začíná.

Odvážíme se vkročit do nejstarší džungle, potopit se s největším tvorem, překročit nejničivější sopky, projet jedovatou Austrálii, objevit ostrov lebek, přežít Asijskou dopravu nebo i vyjít Horu osudu.

Nejtěžší úkol bude vyjít ze stereotypu a překročit komfortní zónu. Vidět ráj a přitom neutratit více než u nás doma, nevadí nám, že budeme přes rok spát v autě, cestovat hromadnou dopravou, stopovat auta nebo i lodě, my se na to přímo těšíme. 

Nic si nepřejeme víc než si zabalit celej život do jednoho batohu a prožít si náš vysněný příběh.

 

Plán naší cesty

5. června 2018 odcestujeme na naše 2 leté dobrodružství s nízkonákladovým rozpočtem. Chceme se pokusit cestovat pod 300Kč/den na jednoho. V rozpočtu je zahrnuto ubytování, doprava a strava. Jeden z našich cílů je ukázat lidem, že se dá cestovat i bez toho, aniž by museli vykrást banku a přitom neutratit víc než u nás doma. Začínáme v Jihovýchodní Asii, kde hodláme navštívit IndonésiiMalajsii a Filipíny, nejlépe stopem, autobusem nebo vlakem. Potom se přesuneme do Austrálie, kde si půjčíme obytnou dodávku, kterou doufáme, po 3 měsících zase vrátíme ve stejném stavu a protože je Austrálie dost drahá, tak si budeme muset občas přilepšit dobrovolničením na nějaké té farmě, kde výměnou za práci dostaneme teplé jídlo a pohodlnější nocleh:)))

Poté nás čeká asi ta nejzajímavější část našeho dobrodružství, pokusíme se stopnout loď a dostat se na místa v Oceánii jako je například Fidži, Království Tonga, Samoa, Cookovy ostrovy nebo i Bora Bora.

Následuje Nový Zéland, tam se zasekneme na 12 měsíců, protože se nám podařilo nějakým zázrakem získat víza přes Working Holiday. I tady plánujeme sehnat obytný domov a i přes to, že budeme shánět příležitostné práce, tak z větší části chceme cestovat.  Na závěr naší cesty opět přelet do Asie a to konkrétně Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam, kde strávíme dohromady 4 měsíce a ty snad ve zdraví projedeme na motorce.

xcxc.jpg

 Předešlé cesty - Foronon Del Buinz 2.7.2017

Výšlap smrti, aneb jak nejlíp prožít romantickou dovolenou.

Teď nám je do smíchu, ale věřte, že v 2,5 tisících metrech v 11 v noci a v úplný tmě jsme měli na krajíčku. Tomáš sice dělá hrdinu do dneška, ale já ho mám dávno prokouklýho a vím, že kadil magi v kostkach :D

No a jak celá ta naše slavná výprava začala? Na začátku našeho vztahu si takhle povídáme a z něho vypadne (krom jiných velkých životních plánů, ale o tom zase příště :))), že v Itálii je hora "Foronon del Buinz", která má na svým vrcholu chatičku..no a když se vyškrábeš až nahoru, můžeš v ní zadarmo přespat. Skvělý je, což jsme my samozřejmě nevěděli a táhli zbytečných 10 kilo navíc, že v chatce máte veškerý vybavení k "přežití" :)) postel, hromada dek, vařič, nádobí, a my tam dokonce měli (nejspíš po předchozích dobrodruzích) i vodu, čaj a jídlo. Nemyslím tím svíčkovou se 6ti, ale ta polívka z pytlíku byla nakonec nejlepší polívka z pytlíku, jakou jsme kdy jedli. No ale zpátky, takže mi ukazuje obrázky krásný hory s třešničkou na dortu a svěřuje se mi, že by jí chtěl někdy v budoucnu vylézt. Já se usmívám, přikyvuju a v duchu si říkám s jakým magorem to zase randím.

Za měsíc od našeho klíčového rozhovoru plánujeme nějaký první společný výlet, padá spoustu návrhů, ale ten nejblbější paradoxně vyleze ze mě. Píšu "tak co kdybychom si vyšlápli horu, o níž si mi tenkrát říkal? A dlouhý smích, protože to měl být totiž jako děsnej forek. Tomáš můj vtip pochopí a reaguje, že někdy později v budoucnu určitě můžeme. A protože většinou dřív mluvím než přemýšlím, odpovídám "že ty se bojíš, že to nedáš?" Po delší odmlce mi pípne zpráva s rezervací hotelu v Bibione, že si prý po tom výšlapu na Foronon dáme za odměnu trochu relaxu. Není cesty zpět a já nemám ani pořádný boty, teda být to na mě, tak beru moje srdcový conversky, ale Tomášův výraz mluví za vše.

2.7.2017 ráno vyrážíme z Vršovic a zhruba po 9ti hodinách jízdy autem přijíždíme na místo. Plán je následující, v 17:00 start, v cíli podle Tomášových výpočtů nejpozději ve 21:00 (chceme stihnout západ slunce) no jasně, mohlo nám oběma dojít, že to je naprostej nesmysl, ale popravdě? Já po svým životně nejdelším výšlapu na Petřín absolutně nevěděla, co náš čeká. Naivně si říkám, vždyť necelý 3000 metrů, to vlastně není tak moc. Natěšená a nabitá vyrážím, po zhruba 900m do kopce s jazykem na věstě zjišťuju, že moje fyzička stojí za pendrek. Nejradši bych dala zpátečku a celej výšlap vyměnila za pláž a lehátko. Jenže to neuděláte před klukem, se kterým se vídáte 2 měsíce a fakt se Vám líbí, že jo:))) Takže jdeme v těch 40ti stupních na sluníčku a 20ti kily na zádech dál. V půl 10 večer přicházíme přímo pod horu a dochází nám dvě znepokojující skutečnosti. Už je pomalu ale jistě tma a že zbytek cesty nepovede po relativně pohodovým, travnatým a pevným povrchu. Takže buďto se vrátíme zpátky (to znamená 4,5 hodiny zase dolu), nebo to riskneme, protože navigace ukazuje už jen "pouhých" 900 metrů. Vyhrává možnost B a my pokračujeme. Když dorazíme k první Ferratě, dochází nám, že varianta A byla nejspíš minimálně o něco bezpečnější. Jediný vybavení, který s sebou máme je jeden sedák (ten mám já) a tažný lano z auta. Tomáš mě nějakým pro mě dodnes nepochopitelným způsobem donutí vylézt první Ferratu a nepropadat panice, alespoň zatím. Panika a slzy v očích zanedlouho nakonec stejně přichází..a to ve chvíli, kdy se Tomášovi uvolňuje spacák z krosny a padá dolu, už je opravdu úplná černá tma a my nemůžeme najít značení, kudy dál lézt. Baterie našich telefonů po celodenním focení a natáčení instastories nejsou zrovna v kondici a já jak jinak, začínám přemýšlet nad nejhorším možným scénářem. " My tady umřeme, spadneme, nebo v lepším případě umrzneme." Navrhuju, že dokud máme ještě trochu baterky, zavoláme o pomoc, prostě ať pro nás přiletí vrtulník jako ve filmu Kamarád taky rád pro Justina Timberlaka. Akorát ta představa, že jsme druhý den za úplný pošahance taky na všech televizních kanálech nás donutí hledat cestu dál.

19749527_10207647030092552_1491249523_o.jpg

Ve 12 v noci totálně vyřízený fyzicky a úplně stejně psychicky stojíme před chatkou a nevěříme, že jsme to zvládli. Vaříme čaj, instantní kuře na paprice a zatímco já v euforii, šťastná, že žiju si chci povídat, Tomáš vůbec nekomunikuje a zaseklej vstřebává celou situaci a nejspíš i strach, kterej kvůli mě celou dobu potlačoval a ještě mě uklidňoval, abych se tam úplně nepodělala. Přes to všechno ale pocit, když stojíte nahoře, užíváte si východ slunce a uvědomíte si, jak moc jste překonali sami sebe, je k nezaplacení.

Cestu dolu už jsme stihli díky bohu za světla a ve zdraví dorazili k autu. Nicméně chybami se člověk učí a my věříme, že i posouvá, takže na další horu se určitě líp než skvěle připravíme.

20170703_053001.jpg

 

Proč tohle podnikáme?

„Když se ptali Dalajlámy, co ho na lidech a lidskosti nejvíc překvapuje, odpověděl: "Lidé. Protože obětují zdraví, aby vydělali peníze, potom obětují peníze, aby znovu získali zdraví, potom se tak znepokojují minulostí a budoucností, že si neužívají přítomnosti, a tak nežijí ani v přítomnosti ani v budoucnosti. A žijí tak, jakoby neměli nikdy zemřít, jenže potom zemřou bez toho, aby předtím žili."


Existuje spoustu důvodů, proč neodcestovat, zvlášťe na tak dlouhou dobu. Strach z jazykové bariéry, odloučení od rodiny a přátel, opustit práci, nebo třeba nám často předhazováné nebezpečí. 

Ale my se jen tak nedáme, máme chuť cestovat, splnit si sen a nikdo nám to nezkazí.

 Jediná cesta, které budete litovat, je ta, kterou nepodniknete.

 

 Náklady na cestu pro 2

(pro představu)

730 DNÍ NA CESTĚ POD 300Kč/den NA JEDNOHO

 strava, ubytování, pozemní doprava a lodní doprava  -  438.000,- 

// Letenky do Indonésie 23.000,- // očkování 11.360,- // víza 14000,- // cestovní pojištění 40.800,- //

// letenky do Austrálie 9.000,- // letenky do Thajska 18.000,- // letenky domů 22.000,- // 

// Budget na koupi auta (Austrálie a Nový Zéland) 70.000,- // vybavení, oblečení, léky, atd. - ?//

A tím, že si to nechceme nechat jen pro sebe, ale udělat i nějaké videa a fotky, tak s tím přichází i koupě techniky     ?,-    radši to ani nechceme počítat..

 

Tyto částky vypadají přímo hrozivě, ale když si spočítáme, že na měsíc to vychází

cca 13.000,-/na jednoho, za tuhle částku v Praze mnohdy nepoplatíte ani měsíční podnájem.

 Na tuto cestu šetříme něco přes 9 měsíců a buhužel se všemi výdaji ješte před vycestováním to nestačí, což víme od samého začátku. Proto přišel nápad, že se v březnu pokusíme získat pracovní víza přes Working Holiday na Nový Zéland a podařilo se (věříme, že to byl osud, nebo karma :D) Takže na Novém Zélandu budeme příležitostně pracovat (sběr ovoce, atd.) , více ale cestovat a uděláme vše pro to, abychom využili celá víza a tím pádem viděli co nejvíce z téhle země. Pokud nenašetříme dostatek peněz na závěrečný trip v Asii, nedej bože se nám nepodaří prodat před odletem náš pojízdný domov, určitě cestu neukončíme. Je tu ještě možnost zkusit zažádat o prodloužení víz na půl roku, ale prošvihli bychom to nejlepší období a vůbec možné projetí naplánovaných čtyř zemí v Asii. Když se vybere cílová částka, tak nejen, že vydáme knihu, ale i podpoříte naší cestu. Pokud se cílová částka nevybere, vaše peníze vám budou v plné výši vráceny, ale tisk knihy se neuskuteční.

Proč nás podpořit?

Nebojte, nenecháme si to jen pro sebe, budeme se snažit sdílet naše zážitky, jak na Instagramu, tak i na našich stránkách.

Instagram:              https://www.instagram.com/lowcostparadise/

Webové stránky:    https://lowcostparadise.cz/

Youtube kanál:       https://m.youtube.com/channel/UCsareaUGZkPt26MKTS7aeJQ

Když dosáhneme částky 80 000,-, zaplatíme vydání knihy, poštovné, veškeré poplatky za kampaň, poplatky za odměny, 7% provizi pro Startovač a samozřejmě nám to pomůže i s financemi na cestu.

 Nemáme v plánu dělat jen kvalitní fotky a videa, ale i objevovat místa, které v průvodci nenajdete. Už jenom tím, že naše cesta bude nízkonákladová, nás dostane do situacích, kde budeme muset vyjít z naší komfortní zóny a překonat sami sebe nebo nás taky zavede na místa o kterých se nám ani nesnilo.

Budeme rádi, když naše cesta bude inspirovat i další nadšence pro cestování jako jsme my.

 Ať vyjedete na delší dobu nebo i jen na pár dní do Jihovýchodní Asie, Austrálie nebo na Nový Zéland, můžete se těšit na naše "Nápady, rady a návody". Buďte si jisti, že ušetříte :)

Pokud se Vám líbí naše články, rádi v nich budeme pokračovat.                                               

"Myslím, že Barča si to přímo užívá :))" Případně předem děkujeme za Vaše rady (lowcostparadise@seznam.cz).

 

 A co my víme, třeba po dokončení cesty přece jen nějaká kniha o našich radostech a strastech přece jen vyjde:)

 

Pro více dotazů pište na lowcostparadise@seznam.cz, rádi odpovíme. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ReachedCZK 0(0%)

0%
CZK 80,000requested
0contributors
Contribute

project authorLowcostParadise

Rewards

CZK 250Poděkování ve videu

Veřejně Vám poděkujeme ve videu, které natočíme během naší cesty.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Pohled s věnováním

Pošleme pohled s věnováním z cesty a zároveň s překvapením, odkud Vám náš pozdrav přijde:))

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Pánvička na dobroty

Při cestování chtě nechtě vyzkoušíme rozmanitou kuchyni a budeme se snažit o vše, včetně receptů s Vámi podělit např. na webu, nebo instagramu. A tak čekejte balíček s roztomilou pánvičkou na vyzkoušení:)

Number of available rewards: 40/40

Reward unavailable

CZK 1,000Fotka z polaroidu + místní bankovka

Až se rozhodnete navštívit Jihovýchodní Asii, tak ať máte do začátku. A víte co je super? Vy nám pošlete 1000 a vrátí se Vám minimálně 1000, jen v jiné měně a hodnotě :D Fotka z polaroidu námi vybraného místa v ráji.

Number of available rewards: 98/100

Reward unavailable

CZK 1,200Kniha s podpisem

Můžete se těšit na knihu plnou našich zážitků a nejvybranějších fotek.

Number of available rewards: 100/100

Reward unavailable

CZK 1,800Ručně napsaný recept s podpisem a fotkou kuchtíka

Pošleme nějaký vyžebraný tradiční asijský recept, ručně psaný. Fotku kuchaře z polaroidu, kterou ho donutíme snad i podepsat:)

Number of available rewards: 30/30

Reward unavailable

CZK 2,000Balíček koření z místních plantáží

Pošleme mix pravého asijského koření (konkrétně teda z Jihovýchodní Asie), takže se můžete těšit na hooodně HOT pokrmy :D

Number of available rewards: 40/40

Reward unavailable

CZK 2,000Balíček originálního Asijského čaje

Jestli jste taky milovníky čajů jako my dva, tak jste našli tu správnou odměnu za Váš příspěvěk. Pošleme balíček originálního Asijského čaje.

Number of available rewards: 40/40

Reward unavailable

CZK 4,500Nový set umělých řas dle vlastního výběru

Teď uplně z jiného soudku, ale trocha kosmetiky je vždycky potřeba, že damy :)) Budete mít možnost využít službu prodlužování řas v rozmezí 31.5.2018 - 2.6.2018 v Praze, nový set dle vlastního výběru. Řasy budu dělat já osobně.

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 10,000Úklid znečištěné pláže

Pokud také neradi vídáte odpadky pohozené v přírodě, je tahle odměna přímo pro Vás. Asie je krásný světadíl, ale ne všude to vypadá jako v ráji. Spoustu míst a veřejných pláží je doslova zavaleno odpadky. My takovou pláž najdeme, což bohužel nebude nejspíš vůbec těžký a uklidíme jí. Vše samozřejmě natočíme, pošleme a veřejně poděkujeme.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable