Golok +ET zmenšený.jpg

POPULÁRNÍ TIBETSKÝ ZPĚVÁK NA FESTIVALU EASTERN TUNES Hudba

Staňte se patronem festivalu současné asijské hudby Eastern Tunes, 22. 7. 2017, a pomozte zajistit letenku pro tibetského zpěváka Goloka Gyaltsena!

Golok u zdi zmenšený 2.jpg

ReachedCZK 33,300(115%)

115%
CZK 29,000requested
39contributors
ContributeRewards

Chcete si poslechnout něco skutečně jedinečného? Máte chuť zavřít oči a nechat se přenést do tibetských stepí, kde si vítr pohrává s modlitebními praporky a kolem Vás se pasou jaci? Pasoucí se jaky i praporky už máme. To ostatní zařídí Golok Gyaltsen, zpěvák z východního Tibetu. K tomu, aby zazpíval na louce v krásném prostředí na pomezí Labských pískovců a Českého Švýcarska, stačí vybrat si některou z odměn a přispět na jeho cestovní náklady z ČLR. (Účast zpěváka je kromě pokrytí cestovních nákladů podmíněna udělením příslušných víz. Vynaložíme veškerou snahu na jejich získání.)

 

Hudba v současném Tibetu a Golok Gyaltsen

Silná víra a náboženské autority jsou stále pěvně zakotveny v každodenním životě lidí v tibetských oblastech, ale není to zdaleka všechno, čím Tibeťané žijí. V tibetské kultuře se mísí principy buddhismu s horkou krví stepních válečníků a uměním přežít v nejdrsnějších podmínkách strohých stepí. V posledních letech, kdy globalizace s přispěním čínského plánovaného rozvoje dostihla už i nejzapadlejší kouty střechy světa, se také Tibeťané stávají součástí „moderní“ společnosti. Mění se jejich způsob oblékání, komunikace, celý způsob jejich života i sociální hodnoty.

Současná tibetská hudba není výjimkou. Zejména pod vlivem globalizace a státem řízené modernizace v Číně prošla různými změnami a vznikly nové trendy. Především mezi mladšími generacemi se oblibě těší tibetské verze popu, rocku nebo dokonce metalu. Ať už se však tibetská hudba inspiruje jakýmkoliv moderním žánrem, ústřední témata písní zůstávají stejná a odrážejí základní znaky tibetské kultury - její spjatost s přírodou rozlehlých stepí, touhu po domově, lásku k rodičům či ke krásným dívkám. Nejinak tomu je i v písních, které zpívá Golok Gyaltsen, jedna z nejoblíbenějších hudebních hvězd současné tibetské popové scény spojující v sobě tradici i modernu.

 

Přijeďte na festival Eastern Tunes, letos již po druhé

Jsme jediný festival v ČR zaměřený výhradně na současnou asijskou hudbu. Snažíme se českým i zahraničním návštěvníkům nabídnout víc než jen stereotypy, které si většinou s Asií spojujeme a představit tamní kulturu takovou, jaká skutečně je. Hudba, která zazní na festivalu Eastern Tunes, je taková, jakou ji poslouchají lidé v zemích, odkud kapely či umělci pocházejí. Žánrová škála je ohromná, od tradiční hudby, které dávají přednost starší generace, po moderní proudy oblíbené u mladých. Je tedy stále z čeho vybírat. Přijeďte si 22. 7. poslechnout letošní program, věříme, že mezi pozvanými interprety najdete ty, kteří osloví právě Vás. Letos na pódiu uvítáme např. tradiční i punk-kabaret kapelu z Uzbekistánu, mongolskou skupinu sídlící v ČR, korejskou umělkyni a účast přislíbil i populární zpěvák z východního Tibetu Golok Gyaltsen.


 

V rámci festivalu bude kromě poslechu tradiční i současné asijské hudby možné také např. ochutnat asijské speciality, nebo si zacvičit jógu. Můžete si také vyzkoušet atmosféru tibetského stanu nebo mongolské jurty. Na své si přijdou i děti, pro které jsme připravili loutkové divadlo s tibetskými pohádkami, asijské hry či tematické dílničky.

Pro pokrytí nákladů na cestu tibetského zpěváka Golok Gyaltsena z ČLR či loutkové divadlo tibetských pohádek hledáme podporu jednotlivců, nebo firem, kteří s námi sdílí potřebu zdůraznit přínos pramenící z poznávání ostatních kultur, a kteří chtějí udělat něco proti strachu z těch, jejichž zvyky neznáme, a který se v současnosti šíří Evropou.

Jakýkoliv příspěvek v rámci Vašich možností je vítán a umožní nám nabídnout návštěvníkům o kousek asijské kultury víc. 

Příspěvky nasbírané prostřednictvím Startovače budou přednostně použity na cestovní náklady Goloka Gyaltsena. V případě výjezdních komplikací si Thonmi z.s. vyhrazuje možnost použít tyto finanční prostředky na cestovní náklady jiných zahraničních hudebníků, případně na vystoupení loutkového divadla na Eastern Tunes 2017.

Za všechny příspěvky předem ze srdce děkujeme a těšíme se na setkání na festivalu Eastern Tunes 22.7.2017 v Mikulášovicích!

 

ReachedCZK 33,300(115%)

115%
CZK 29,000requested
39contributors
Contribute

project authorThonmi, z.s.

Rewards

CZK 200Dobrý pocit a příspěvek na účast Goloka Gyaltsena

Pokud máte rádi Tibet a tibetskou hudbu, využijte této symbolické odměny. Sobě darujete dobrý pocit a podpoříte účast Goloka Gyaltsena na letošním ročníku festivalu Eastern Tunes. Velmi pěkně Vám poděkujeme e-mailem a na našem webu a zašleme výběr nejlepších záběrů z festivalu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Vstupenka na festival a taška s logem pořadatele

Předplaťte si vstupenku na festival a my Vám ji pošleme s praktickou nákupní taškou s logem pořadatele festivalu, Thonmi z.s..

Expected delivery of the reward: July 2017

Number of available rewards: 98/100

Reward unavailable

CZK 500Vstupenka na festival a místo pro postavení stanu

Ke vstupence na festival pro Vás připravíme i místo pro Váš stan na krásné louce na pomezí Labských pískovců a Lužických hor.

Expected delivery of the reward: July 2017

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 500Vstupenka na festival a tričko s logem festivalu

Předplaťte si vstupenku na festival a navíc dostanete slušivé tričko s logem festivalu Eastern Tunes.

Expected delivery of the reward: July 2017

Number of available rewards: 10/20

Reward unavailable

CZK 600Vstupenka na festival a regionální produkt

Ke vstupence na festival získáte navíc kvalitní produkt od vybraného regionálního výrobce, který nás podporuje. (Nobilis Tilia, Mydlárna Rubens, Kozí farma Nová Víska)

Expected delivery of the reward: July 2017

Number of available rewards: 9/15

Reward unavailable

CZK 600Vstupenka na festival a CD tibetské pop music

Ke vstupence na festival získáte zároveň jedinečné CD s tibetskou polupární hudbou dovezené přímo z Tibetu.

Expected delivery of the reward: December 1899

Number of available rewards: 1/5

Reward unavailable

CZK 700Vstupenka na festival a noc v tibetském stanu

Předplaťte si vstupenku na festival a zajistěte si přespání v originálním tibetském stanu na louce, kde se kolem, tak jako v Tibetu, pasou jaci… (maximálně pro 4 osoby, můžete se domluvit s kamarády)

Expected delivery of the reward: July 2017

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 800Vstupenka na festival a tibetská ceremoniální šála

Tento balíček spolu se vstupenkou na festival obsahuje možnost poděkovat Golokovi Gyaltsenovi, nebo umělci, který právě Vás oslovil nejvíc, tradičním způsobem věnováním ceremoniální šály khatag.

Expected delivery of the reward: July 2017

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 4,000Víkend v apartmánu v Modrém domě

Předplaťte si možnost vychutnat si v klidu krásy Českého Švýcarska a vrátit se do tohoto kraje i po konání festivalu. Ubytování (na 2 noci) v příjemném apartmánu pro 2 osoby, či rodinu s dětmi (maximálně 4 osoby), v Modrém domě na okraji festivalové louky.

Expected delivery of the reward: June 2018

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 5,000Významný sponzor

Významnou měrou podpoříte konání festivalu a účast Goloka Gyaltsena (za podmínky udělení příslušných víz). Vaše logo zveřejníme na propagačních materiálech festivalu a zároveň získáte tričko s logem festivalu a vybraný regionální produkt od výrobců, kteří nás podporují (Nobilis Tilia, Mydlárna Rubens, Kozí farma Nová Víska)

Expected delivery of the reward: July 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Mecenáš

Díky Vám bude Golok Gyaltsen moci skutečně přijet (za podmínky udělení příslušných víz) a my budeme mít možnost významnou měrou obohatit program festivalu. Vaše logo zveřejníme na propagačních materiálech festivalu a jako poděkování obdržíte kromě trička s logem festivalu i skleněný výrobek vyšší hodnoty od firmy Ajeto spol. s r.o. Czech Glass Craft vyrábějící tradiční české sklo včetně luxusního a exkluzivního od světoznámých designérů a sklářů.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable