Pong_Startovac.jpg

Pong Knihy

Skutečný příběh gorilího chlapce.

Pong

ReachedCZK 111,750(114%)

114%
CZK 98,000requested
66contributors
ContributeRewards

O čem kniha je

Pong je příběhem o gorile, která se narodila kdesi v rovníkové Africe, na jediném místě, kde gorily na světě žijí. Asi v jednom roce byl Pong upytlačen, a protože gorily svá mláďata brání, znamenalo to také vyvraždění celé jeho tlupy, celé Pongovy rodiny.

Hned potom byl Pong prodán zámožnému katarskému šejkovi jako hračka pro děti. Žil v paláci s lidmi několik let, než se dostal do puberty a začal být pro své okolí nebezpečný. Šejkovy děti už omrzel a tak se šejk rozhodl, že ho utratí.

Tehdy však pro šejka shodou okolností pracoval jistý německý veterinář, jehož přičiněním se Pong dostal do pražské zoo. Když se však poprvé setkal s gorilami, nevěděl, jak s nimi vyjít. Ve svém dospělém životě gorilu neviděl, sám sebe považoval za člověka.

Proč jsem knihu napsal

Když jsem Pongův příběh uslyšel poprvé, přišel mi fascinující. Říkal jsem si, že kdyby se stal člověku, nejspíš by o něm vznikla kniha. A pak mi došlo, že jednu takovou mohu napsat.

Příběh jsem sepsal formou dobrodružného reportážního románu z větší části z Pongova vlastního pohledu, z menší části z pohledu lidí, kteří mu vstupovali do života a nějak ho (povětšinou k horšímu) měnili.

Gorily jsou ohromující stvoření schopná kreativního i analytického uvažování. Jsou schopná se naučit (znakovou) řeč, prožívat a vyjadřovat emoce. Přesto se na jejich osudech my lidé ostudně podepisujeme a já vím, že to jednou knihou nemohu napravit, ale mohu zachytit a zvěčnit život jedné gorily jejíž osud se spojil s osudy lidí během ničivých povodní v roce 2002.

Jak bude kniha vypadat

Kniha by měla mít něco přes dvěstě stran a vyjít v pevné vazbě s látkovou záložkou. Jediné, co by pevné vazbě snad mohlo přijít do cesty, jsou rychle vzrůstající ceny papíru, pokud by významně převýšily kalkulaci starou asi dva měsíce. Kniha bude ilustrovaná, uvnitř najdete pět vynikajících černobílých ilustrací od Dana Růžičky. V knize bude doslov Pongova chovatele, Marka Ždánského.

Jak kniha vznikala

Za knihou stojí rešerše, jimž jsem věnoval několik let. Během psaní jsem se scházel s lidmi z pražské zoo, zejména pak Markem Ždánským, Pongovým chovatelem. Ne všechno šlo pochopitelně zjistit, pašeráci by se se mnou nebavili, nemluvě o tom, že jsme měl informaci, že tou dobou je překupník mrtvý. Taktéž Muhamad Bin Saud Bin Al-Thani, u něhož Pong žil, zemřel v Londýně na předávkování. Snažil jsem se alespoň o to, aby to, co se v knize děje, bylo možné.

Kdo jsem

Považuji se herního vývojáře a spisovatele. Za sebou mám úspěšnou herní trilogii Brány Skeldalu a stejnojmennou knižní tetralogii. V České televizi jsem psal scénáře pro pořad GamePage. Byl jsem šéfredaktorem, editorem a přispěvatelem magazínů Excalibur, Score, Level, VTM a Ikarie. Kniha o reálné osobě (sic!) je ale za dlouhou dobu mým nemilejším a nejsmysluplnějším projektem.

Kdy kniha vyjde

Kniha je napsaná, prochází snad už poslední fází korektur. Vnitřní ilustrace jsou také nakreslené, pracuje se na obálce. Kniha vyjde 13. srpna na 20ti leté výročí povodní v roce 2002.

ReachedCZK 111,750(114%)

114%
CZK 98,000requested
66contributors
Contribute

project authorJindřich Skeldal

Rewards

CZK 100Chci to vidět vzniknout

Za Vaši podporu Vám náleží můj dík.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Kniha

Kromě mého díku dostanete i vytištěnou knihu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Kniha a elektronická kniha

Kromě mého díku a vytištěné knihy dostanete i elektronickou verzi knihy

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Kniha s poděkováním

Budete uveden přímo v knize vzadu ve jmenném seznamu podporovatelů, kteří přispěli na vznik knihy. Dostanete tištěnou knihu, eletronickou knihu a patří Vám i můj dík.

Number of available rewards: 91/100

Reward unavailable

CZK 900Číslovaná kniha 4-20

Dostanete jeden z prvních výtisků knihy, očíslovaný s podpisem autora. Dále dostanete elektronickou verzi knihy .

Number of available rewards: 14/17

Reward unavailable

CZK 1,500Vnitřní ilustrace

Pět ilustrací od Dana Růžičky vzniká digitálně. V rámci projektu vytiskneme od každé ilustrace tři exempláře. Jeden z těchto limitovaných tisků dostanete i vy s číslem tisku a podpisem autora. Dále obdržíte vytištěnou knihu, elektronickou knihu a budete uvedeni v poděkování na konci knihy. Konkrétní obrázek si budete moci vybrat systémem, kdo dřív přijde, ten dřív vybírá! Napiště svoji volbu do vzkazu autorovi.

Number of available rewards: 13/15

Reward unavailable

CZK 3,000Číslovaná kniha 1-3

Dostanete jeden z prvních tří výtisků knihy, očíslovaný s podpisem autora. Dále dostanete elektronickou verzi knihy. Budete uvedeni v poděkování stejně jako "Kniha s poděkováním".

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 5,000Obálka

Dostanete digitální tisk obálky knihy, který bude vytištěný právě jednou jenom pro vás, podepsaný autorem. Samozřejmě Vám pošleme vytištěnou knihu, obdržíte elektronickou knihu a budete uveden v poděkování na konci knihy.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 10,000Kniha s velkým poděkováním

Věnuji Vám celou stranu vzadu v knize, kterou můžete využít k čemu chcete, včetně reklamy na vaše podnikání (pokud zároveň neporušíte zákon, dobré mravy anebo nám nesnížíte rating). Samozřejmě obdržíte i tištěnou a elektronickou knihu.

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable

CZK 25,000Obrovské poděkování v úvodu

Dostanete k dispozici jednu celou stranu v úvodu knihy, ještě před věnováním autora, kterou můžete využít dle libosti. Můžete na ní napsat věnování svým blízkým, využít ji k reklamě na své podnikání, anebo to můžete nechat na mě a v takovém případě Vám zde poděkuji za Vaší ohromnou podporu. Plus samozřejmě obdržíte tištěnou i elektronickou knihu.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable