banksy flag russia.jpg

Pomozte nám informovat o ruském odboji! Ostatní

Stránka OSM ∞ STATEČNÝCH mapuje akce, motivace a souvislosti současného ruského protirežimního odboje - v Rusku, na Ukrajině i ve světě.

BOJUJÍ I ZA NÁS
8/18/2023

BOJUJÍ I ZA NÁS

ZA VAŠI I NAŠI SVOBODU

Že tyhle věty beze zbytku platí pro ukrajinské obránce, je jasné. Že platí pro dobrovolníky v řadách Mezinárodních legií Ukrajiny je nabíledni. Kdo jste na tom jako já – na zbraně a humanitární pomoc pro Ukrajinu posíláte, co můžete, pomáháte, kde a jak dovedete, s puškou to neumíte a běháte pomalu, pokud vůbec, drony obdivujete, ale neumíte je obsluhovat ani postavit a rozhodně nejste žádný kybermág, který by to v ZSU rozsvítil svou genialitou – víte, že každý český kluk nebo holka, ať už jako paramedik, dobrovolník v humanitárce nebo aktivní obránce, bojuje a pomáhá na Ukrajině za vás. (Díky všem!) Konečně, co to povídám, proč každý český kluk, když jsou tam Američané, Japonci, Finové, Brazilci, Rusové… Rusové? Ano. I Rusové tam bojují za nás.

Hlásí se k odpovědnosti za vývoj situace v Rusku, v Evropě i ve světě. Z odpovědnosti vyvozují povinnost.

Jako první krok na této cestě nabízejí svůj život za svobodu Ukrajiny, za svobodu své vlasti, za naši svobodu. Denis Ugrjumov a Pavel Mezerin, velitelé nové jednotky za iniciativu Svobodná Ingria. Dobrovolníci partyzánského hnutí Černý Most. Vladislav Ammosov, velitel Sibiřského praporu a zástupce hnutí Nezávislá Sacha. Rusové. Tátové od rodin.

Muži, jimž se díky práci stovek dalších lidí podařilo získat důvěru ukrajinských úřadů a dostalo se jim cti bojovat bok po boku s obránci Ukrajiny, přestože mají (nebo měli) ruský pas.

Organizace, které je vyslaly, lidé, kteří jejich výcvik a cestu podpořili finančně, Občanská Rada, která zaštiťuje celý proces včetně výcviku, regionální organizace, které na svých územích formují jednotky k obraně proti Kremlu i jeho případným dalším vyzyvatelům Prigožinova střihu – i oni jsou Rusové. Občané. Lidé. Ocitli se v mezní situaci a jsou nuceni hledat mezní řešení. A tak jej tedy hledají. Chápou vážnost situace a necouvli před ní.

Kolik z nás může říct totéž? Jakékoli “ano, ale…” – například odkazy na nízké procento ruské populace, které bere tuhle odpovědnost za svou – to všechno mi zní jako nechuť čelit prostému faktu: tito lidé – na rozdíl od většiny populace nejen v Rusku, nýbrž i v jakékoli jiné zemi – vyměnili pasivitu za riziko (doma) a bezpečí (v emigraci) za hrdinství.

Naštěstí se v každé zemi takoví lidé najdou. Vážíme si jich, obdivujeme je, fandíme jim. Rusové, kteří se svými činy denně staví proti zločinům svého režimu, si zaslouží veškerou podporu a respekt, jehož jsme schopni – a jako úplné minimum si zaslouží náš zájem.


Naše stránka o nich informuje. Sdílejte, prosím, naše texty a příspěvky, podpořte naši činnost a mluvte o našich statečných se svými přáteli. Děkujeme!


ReachedCZK 3,100(124%)

11patrons
CZK 2,500Jedeme dál
Jedeme dál

Minimální náklady na zachování statu quo pokryty! Jedeme dál a můžeme se zlepšovat. Děkujeme!

CZK 10,000Redakce
Redakce

Redakce na půl úvazku - pořád investujeme čas a síly navíc, ale můžeme se i trochu rozmáchnout a vymýšlet nové věci... Moc děkujeme!

CZK 20,000To nejdůležitější
To nejdůležitější

Monitoring toho nejdůležitějšího s pokrytými náklady - už včetně osobních a časových investic. Hurá!

CZK 50,000Skutečné zpravodajství
Skutečné zpravodajství

Můžeme se do toho obout, trochu se rozrůst, nabízet spolupráci, přidat podcasty nebo videa - a stále máme pokryté náklady! Děkujeme!

Contribute monthly

project authorOSM ∞ STATEČNÝCH

Rewards

CZK 100Fandím

photo_2023-03-11_17-00-16.jpg

Prostě se Vám líbí, co děláme? Podpořte nás jednorázově libovolnou částkou.

Limited one-time reward

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150VŠECHNO HNED

první.jpg

Rozhodli jste se přispívat pravidelně - měsíčně - to má pro nás cenu zlata. Zlato nemáme, ale každou novinku dostanete mailem a vybraný placený obsah budete mít automaticky odemčený.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Placka OSM ∞ STATEČNÝCH

placka OSM.png

Placka s naším logem, která Vám umožní vysvětlovat, kdo byli a jsou naši stateční... Cena včetně poštovného.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 200Placka projektu ANTIFOND

placka antifond.png

Placka projektu, který sdružuje tři odbojové organizace (více záhy v NOVINKÁCH) - placky mají dva účely - informovat o ruském odboji a podpořit konkrétní hnutí finančně; výtěžek z prodeje po odečtení našich nákladů zašleme přímo ANTIFONDU, vyúčtování najdete na webu. Cena včetně poštovného.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 12/15

Reward unavailable

CZK 200Placka LEGIE SVOBODA RUSKA

lídžn.png

Placka ruské jednotky bojující po boku ukrajinské armády - placky mají dva účely - informovat o ruském odboji a podpořit konkrétní iniciativu finančně; výtěžek z prodeje po odečtení našich nákladů zašleme přímo LEGII, vyúčtování najdete na webu. Cena včetně poštovného.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 46/50

Reward unavailable

CZK 250Placka ZASTAV VAGÓNY

placka vagóny.png

Koupí této placky podpoříte pravidelný infoservis o činnosti železničních partyzánů v Rusku a zároveň zviditelníte jejich činnost.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 28/30

Reward unavailable

CZK 300VŠECHNO HNED +

olinkamisik.jpg

Rozhodli jste se přispívat pravidelně - měsíčně - to má pro nás cenu zlata. Zlato nemáme, ale každou novinku dostanete mailem, placený obsah budete mít automaticky odemčený a když se nám podaří získat zajímavého hosta - třeba pro online setkání - volný vstup budete mít jistý.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5005 placek Legie

placka.png

Sada pěti placek se symbolem legie Svoboda Ruska, která bojuje v řadách ukrajinské armády. Výtěžek po odečtení našich nákladů pošleme bojovníkům Legie. (Tenhle proces vždy jednou měsíčně vyúčtujeme a zveřejníme na stránce.) - cena je včetně poštovného -

Limited one-time reward

Number of available rewards: 1/20

Reward unavailable

CZK 1,000ZÁKLADNÍ KAMENY

shutterstock_1932481964 (2).png

Každému, kdo položí základní kámen (a může být i větší, než je psáno, do začátku to moc pomůže), náleží všechny odměny pro pravidelné patrony, navíc každého z nich zveřejníme na stránce i na všech sítích - budou-li chtít.

Limited one-time reward

The number of rewards is not limited

Reward unavailable