banksy flag russia.jpg

Pomozte nám informovat o ruském odboji! Ostatní

Stránka OSM ∞ STATEČNÝCH mapuje akce, motivace a souvislosti současného ruského protirežimního odboje - v Rusku, na Ukrajině i ve světě.

Děkuju Vám všem!
5/26/2023

Děkuju Vám všem!

50 000 přečtení? Splněno! Nový web? Splněno! Titulkovací program? Splněno! A ještě - já jsem Vám to říkala, že existují! :)

moc vás všechny zdravím! A opravdu moc Vám všem děkuju.

A začneme od podlahy. Jestli jste ještě neviděli nový web, určitě se tam mrkněte. Má totiž nejen novou podobu, ale z ničeho nic i hodně aktuální obsah.

Ruští proukrajinští legionáři podnikli výpad na ruské území a jsou toho plné noviny po celém světě. Snažím se držet krok s aktuálním děním, nicméně - OSM STATEČNÝCH má oproti většině médií jednu velkou výhodu - sleduje zúčastněné už dlouho, téměř od začítku války na Ukrajině, a disponuje tedy obrazem celého vývoje legie Svoboda Ruska, několika staršími vyjádřeními Ruského dobrovolnického sboru - a hromadou informací z ruských partyzánských kanálů.

TAKŽE JSME TEĎ UP TO DATE JAKO HROM A JÁ Z TOHO MÁM VELKOU RADOST.

Na webu najdete videa z tiskové konference účastníků operace v Bělgorodské oblasti, vyjádření obou jednotek a brzy taky reakci partyzánů v Rusku. Jde to jen díky Vaší podpoře, takže nám, prosím, zachovejte přízeň... Přidali jsme nějaké časově omezené odměny, mrkněte, jestli si něco z toho nepřejete mít doma :)

a doufejme. všichni.
50 000 jednotek lidského zájmu
5/12/2023

50 000 jednotek lidského zájmu

Zbývá jen ždibínek do dalšího předělu - pomozte mu na svět!

Stránka OSM ∞ STATEČNÝCH aneb RUSKÝ ODBOJ EXISTUJE se blíží k hranici 50 000 přečtení.

Je to fantastická zpráva. Překročíme-li tuto hranici, bude to znamenat 50 000 rozhodnutí nebýt lhostejný k odvaze, k naději, k odhodlání.

Pro mě osobně to znamená, že moje práce není zbytečná. Že není zbytečné přinášet příběhy Rusů, kteří riskují svobodu i životy a aktivně vzdorují zločinnému režimu.

Pojďme tu hranici společně dosáhnout a překročit!

Přidejte se i na naší FB stránce, která kromě článků z webu přináší i překlady ze sociálních sítí, podpořte náš projekt finančně, ať toho můžeme přinášet víc, sdílejte OSM STATEČNÝCH, ať si o hrdinech našich příběhů mohou přečíst i další lidé!

Podívejte se na události posledních dnů, které vás možná minuly, kupříkladu partyzánská akce, která skončila dvěma zničenými Ruslany, nebo likvidace bojového letounu SU-124 v Novosibirsku, čerstvý pokus o kompromis a sjednocení ruských demokratických sil - případně neveselá zdravice k 9. květnu od Olgy Kirienko.

Díky, že čtete! Díky, že sdílíte! Díky, že Vám to není jedno!

BUDOUCNOST MÉ ZEMĚ
4/11/2023

BUDOUCNOST MÉ ZEMĚ

GENERACE, KTERÁ NABÍZÍ SVOBODU I ŽIVOT ZA NOVOU TVÁŘ RUSKA

Existují.

V Rusku, na Ukrajině, po celém světě. Rusové, kteří se jasnými postoji nebo činy staví proti tomu, co pro nás dnes Rusko představuje. Rusové, kteří válku na Ukrajině a Putinův režim vnímají jako hanbu své země. Putin ústy svých médií střídavě popírá jejich existenci, rozhodně popírá jejich spolupráci, nebo je naopak obviňuje z organizovaného extrémismu, terorismu, vlastizrady. A stíhá. A zavírá.

Potřebují, abychom o nich věděli. Potřebují, abychom o nich mluvili a psali. Jsou ochotni zemřít, nechat se mučit nebo zbytek života strávit někde, kde po nich ani pes neštěkne, to všechno proto, aby bylo zjevné, že ne všichni Rusové souhlasí, ne všichni Rusové schvalují, ne všichni Rusové udávají, řvou Gojda! a nosí Z na prsou.

Bojují proti mašině propagandy a nasazují všechno. Aby o nich věděli jejich spoluobčané. Abychom o nich věděli my. Abychom měli představu, co, jak a kde se děje doopravdy. Kdo, jak a kde nám pomáhá.

Tady jsou aspoň někteří z těch, o nichž se nepíše všude:

Ruský dobrovolnický sbor - Legie Svoboda Ruska - Vladimir Kara-Murza - Ilja Jašin - Olga Misik - Sjezd lidových poslanců - Alexej Miňajlo - Partyzánské hnutí Černý most - Protiválečná nemocenská - profesor Zubov - ZASTAV VAGÓNY

Podporujte, prosím, projekt OSM STATEČNÝCH, podporujte ty, kteří informují.

Děkuju, že čtete! Děkuju, že Vám to není jedno!

JSME A CHCEME BÝT SOUČÁSTÍ TOHOTO BOJE
3/22/2023

JSME A CHCEME BÝT SOUČÁSTÍ TOHOTO BOJE

Jsme a chceme být alespoň malou součástí boje proti ruské propagandě a jejím zadavatelům. Jsme a chceme být také součástí podpory Západu pro ty Rusy, kteří aktivně vystupují a konají proti režimu.

Moc zdravím všechny!

Od začátku války na Ukrajině uplynul rok. Rok uplynul i od založení legie Svoboda Ruska. Blíží se také výročí tiskové konference, na níž Legie oznámila světu svou existenci - tato konference dala vzniknout našemu projektu, a tak nastal čas na skromnou bilanci.

Webová stránka dnes překoná 40 000 přečtení. Doufáme, že se stala alespoň malým zřídlem naděje pro ty, kteří věří, že ne všichni Rusové...

Máme velkou radost, že naši činnost oceňují lidé, kteří jsou přesvědčeni, že každý odpor proti zločinnému režimu si zaslouží respekt a podporu.

O tom, že válku podporují v Rusku všichni, se nás snaží přesvědčit Putinův režim ústy svých zákonodárců a propagandistů. Už téměř rok se Vás snažíme informovat o těch, kteří tohle zdání s nasazením svobody i života bourají. Prostřednictvím placek jsme se přímo zapojili do podpory protiputinského odboje.

Jsme a chceme být alespoň malou součástí boje proti ruské propagandě a jejím zadavatelům. Jsme a chceme být také součástí podpory Západu pro ty Rusy, kteří aktivně vystupují a konají proti režimu.

Pomozte nám o ruském odboji informovat. Podpořte hrdinství ruských partyzánů nebo bojovníků legie tím, že se o ně podělíte se svými přáteli. Pomozte nám získat větší dosah na sociálích sítích. Podpořte finančně náš projekt, ať můžeme překládat videa, která jsou přesvědčivější než psaný text, zkvalitnit náš web a zapojit více lidí. Podpořte partyzány přímo zakoupením placky. A, prosím, čtěte. Stateční z naší stránky si to zaslouží.

Moc Vám děkuju za Váš zájem a podporu, ohromně nám tím pomáháte! A pevně doufám, že společně aspoň maličko pomáháme těm statečným...

Díky, že čtete! Díky, že Vám to není jedno!

Anna

Nesnesitelné výročí
2/22/2023

Nesnesitelné výročí

Válka Ruska proti Ukrajině trvá ostudný neúnosný rok

RUSKÝ ODBOJ V ROCE VÁLKY

Od počátku invaze vznikaly v Rusku i mimo Rusko iniciativy bojující pokojnými protesty i všemožnými méně pokojnými akcemi proti zločinné válce. Zaměřili jsme se od počátku na ty z nich, o nichž se nikde příliš nepsalo, jednak abychom je zviditelnili a aby jejich hrdinství nezapadlo, pak ale také proto, že Putinova propaganda se jejich existenci snaží popírat, marginalizovat, kriminalizovat - zkrátka jakkoli zabránit tomu, aby tyto iniciativy byly příkladem k následování.

Legie Svoboda Ruska

Od svého vzniku v březnu 2022 ušla obrovský kus cesty. Od jednotky zpochybňované v Rusku i na Západě až k útvaru, který má respekt ukrajinské armády i uznání mezinárodních legií, bojuje proti wagnerovcům pod Bachmutem a v Rusku i po světě má tisíce podporovatelů, píše se o nich v New York Times a Putinův režim je prohlásil za nebezpečné teroristy. Jejich cílem je vítězství Ukrajiny a svobodné Rusko - a své odhodlání dokládají každý den se zbraní v ruce bok po boku s ukrajinskými spolubojovníky.

Podpořit je můžete zakoupením placky s jejich logem (po odečtení nákladů výtěžek dostanou přímo bojovníci Legie): PODPOŘIT

Píšeme o nich tady: ČTĚTE

Antifond
(Protiválečná nemocenská, Feministické protiváleční hnutí, Antijob)

Protiválečná nemocenská je hnutí, které od začátku invaze podporuje ty, kteří sabotují válečnou výrobu odchodem na nemocenskou, zároveň vytrvale informuje o všech aktech odporu, hecuje k dalším a nabízí monitoring veškerého protikremelského dění v Rusku.

Antijob podporuje všechny, kteří se válečnou produkci rozhodli sabotovat stávkou, ničením výrobní techniky nebo prostě svou neúčastí.

Feministické protiválečné hnutí spolupracuje s hnutím Vesna na všemožných protestech po celém Rusku, provozuje interaktivní mapu protestů a pořádá i vlastní akce, před nedávnem se ocitlo na seznamu tzv. zahraničních agentů, ve své činnosti nicméně pokračuje i s rizikem tvrdých trestů.

O projektech sdružených v ANTIFONDu píšeme například tady: ČTĚTE

Podpořit Antifond můžete zakoupením placky (po odečtení nákladů tím podpoříte přímo jejich činnost v Rusku): PODPOŘIT

ZASTAV VAGÓNY (železniční partyzáni)

Hnutí se inspirovalo běloruskými železničními partyzány, sabotuje vojenské dodávky putující Ruskem po železnici. Mají na kontě vykolejení mnoha vlaků, stali se dokonce natolik "produktivními", že je do své zprávy zahrnula britská vojenská rozvědka.

Píšeme o nich tady: ČTĚTE

Podpořit povědomí o nich můžete zakoupením placky s jejich logem (z bezpečnostních důvodů nemají účet, na který by se dala poslat finanční podpora, jsou ale vděční za rozšíření informací o své činnosti, o což se permanentně snažíme, včetně obrazové a videodokumentace, máme podíl i na českém wikipedickém odkazu o tomhle hnutí): PODPOŘIT

Političtí vězni

Odbojové iniciativy často upozorňují na to, že lidé na Zápedě sdílí ohromné množství materiálů zobrazujících tvrdé represe vůči protestujícím proti válce, čímž jistě nechtěně nahrávají Putinově propagandě, která potřebuje udržet Rusy v domnění, že odpor v jakékoli podobě nemá šanci a bude tvrdě potlačen.

Snažíme se proto zdůrazňovat hrdinství protestujících a monitorovat úspěšné akce, abychom tenhle narativ nekopírovali. Nicméně hrdinství uvězněných politiků jako je Ilja Jašin, Vladimir Kara-Murza nebo Alexej Gorinov nechceme nechat bez povšimnutí.

Píšeme o nich například tady: ČTĚTE

SJEZD LIDOVÝCH POSLANCŮ RF

Jak zabránit vzniku nové a možná horší imperiální mocnosti a válce gangů po pádu Putinova režimu? O to se pokusil tzv. Sjezd lidových poslanců, který poprvé zasedl v polské Jablonné v listopadu 2022. Druhé zasedání proběhlo 20. - 23. 2. 2023 ve Varšavě.

Sjezdem a jeho výstupy se podrobně zabýváme tady: ČTĚTE

Exil

2. ledna odešel další z osmi statečných z protestu na Rudém náměstí v roce 1968 - Victor Fainberg. Jeho dcera Sarah se s ním rozloučila neuvěřitelně silným dopisem: ČTĚTE

Pomozte nám dál informovat o ruském odboji

Náš projekt funguje jen díky Vaší podpoře. Uděláme všechno pro to, aby současní ruští hrdinové neupadli v zapomnění, ale pokusíme se také udělat všechno pro to, aby jejich hrdinství pokud možno nebylo zbytečné. Děkujeme všem, kdo v tom jakkoli pomáháte!

ReachedCZK 8,550(342%)

20patrons
CZK 2,500Jedeme dál
Jedeme dál

Minimální náklady na zachování statu quo pokryty! Jedeme dál a můžeme se zlepšovat. Děkujeme!

CZK 10,000Redakce
Redakce

Redakce na půl úvazku - pořád investujeme čas a síly navíc, ale můžeme se i trochu rozmáchnout a vymýšlet nové věci... Moc děkujeme!

CZK 20,000To nejdůležitější
To nejdůležitější

Monitoring toho nejdůležitějšího s pokrytými náklady - už včetně osobních a časových investic. Hurá!

CZK 50,000Skutečné zpravodajství
Skutečné zpravodajství

Můžeme se do toho obout, trochu se rozrůst, nabízet spolupráci, přidat podcasty nebo videa - a stále máme pokryté náklady! Děkujeme!

Contribute monthly

project authorOSM ∞ STATEČNÝCH

Rewards

CZK 100Fandím

photo_2023-03-11_17-00-16.jpg

Prostě se Vám líbí, co děláme? Podpořte nás jednorázově libovolnou částkou.

Limited one-time reward

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 150VŠECHNO HNED

první.jpg

Rozhodli jste se přispívat pravidelně - měsíčně - to má pro nás cenu zlata. Zlato nemáme, ale každou novinku dostanete mailem a vybraný placený obsah budete mít automaticky odemčený.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 150Placka OSM ∞ STATEČNÝCH

placka OSM.png

Placka s naším logem, která Vám umožní vysvětlovat, kdo byli a jsou naši stateční... Cena včetně poštovného.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 8/10

Choose a reward

CZK 200Placka projektu ANTIFOND

placka antifond.png

Placka projektu, který sdružuje tři odbojové organizace (více záhy v NOVINKÁCH) - placky mají dva účely - informovat o ruském odboji a podpořit konkrétní hnutí finančně; výtěžek z prodeje po odečtení našich nákladů zašleme přímo ANTIFONDU, vyúčtování najdete na webu. Cena včetně poštovného.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 12/15

Choose a reward

CZK 200Placka LEGIE SVOBODA RUSKA

lídžn.png

Placka ruské jednotky bojující po boku ukrajinské armády - placky mají dva účely - informovat o ruském odboji a podpořit konkrétní iniciativu finančně; výtěžek z prodeje po odečtení našich nákladů zašleme přímo LEGII, vyúčtování najdete na webu. Cena včetně poštovného.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 47/50

Choose a reward

CZK 250Placka ZASTAV VAGÓNY

placka vagóny.png

Koupí této placky podpoříte pravidelný infoservis o činnosti železničních partyzánů v Rusku a zároveň zviditelníte jejich činnost.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 29/30

Choose a reward

CZK 250Brožura OSM STATEČNÝCH 2022/2023

flag.jpg

Brožura s příběhy osmi současných protirežimních iniciativ

Limited one-time reward

Number of available rewards: 20/20

Choose a reward

CZK 300VŠECHNO HNED +

olinkamisik.jpg

Rozhodli jste se přispívat pravidelně - měsíčně - to má pro nás cenu zlata. Zlato nemáme, ale každou novinku dostanete mailem, placený obsah budete mít automaticky odemčený a když se nám podaří získat zajímavého hosta - třeba pro online setkání - volný vstup budete mít jistý.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 5005 placek Legie

placka.png

Sada pěti placek se symbolem legie Svoboda Ruska, která bojuje v řadách ukrajinské armády. Výtěžek po odečtení našich nákladů pošleme bojovníkům Legie. (Tenhle proces vždy jednou měsíčně vyúčtujeme a zveřejníme na stránce.) - cena je včetně poštovného -

Limited one-time reward

Number of available rewards: 3/20

Choose a reward

CZK 1,000ZÁKLADNÍ KAMENY

shutterstock_1932481964 (2).png

Každému, kdo položí základní kámen (a může být i větší, než je psáno, do začátku to moc pomůže), náleží všechny odměny pro pravidelné patrony, navíc každého z nich zveřejníme na stránce i na všech sítích - budou-li chtít.

Limited one-time reward

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 1,000Balíček 1000

mixplacek.png

Sada pěti placek dle vlastního výběru, newsletter OSMI STATEČNÝCH + každý nový článek v mailu (nezapomeňte uvést v poznámce, které placky si přejete)

Limited one-time reward

Number of available rewards: 10/10

Choose a reward

CZK 2,000BALÍČEK 2000

VIP.jpg

Sada deseti placek dle vlastního výběru, dvě brožury OSM STATEČNÝCH, newsletter OSMI STATEČNÝCH + každý nový článek v mailu (nezapomeňte uvést v poznámce, které placky si přejete)

Limited one-time reward

Number of available rewards: 10/10

Choose a reward

CZK 4,000Obohacený BALÍČEK 4000

dáreček.jpg

Sada deseti placek, 4 brožury + 1 kniha k našemu tématu dle Vašeho výběru, newsletter OSMI STATEČNÝCH + každý nový článek v mailu /nezapomeňte uvést v poznámce, které placky a kterou knihu si přejete: Krmit démony (Alex Alvarová), Jsme Bellingcat (Elliot Higgins/Viktor Janiš), Krvavé země (Timothy Snyder/Petruška Šustrová), Paměti donského Kozáka a českého lékaře (Nikolaj A. Kelin)

Limited one-time reward

Number of available rewards: 10/10

Choose a reward