banksy flag russia.jpg

Pomozte nám informovat o ruském odboji! Ostatní

Stránka OSM ∞ STATEČNÝCH mapuje akce, motivace a souvislosti současného ruského protirežimního odboje - v Rusku, na Ukrajině i ve světě.

22/23
12/31/2022

22/23

Kuráž, sílu, radost - a aspoň maličkatou kliku

To přeju nám všem do nového roku. Těm, kteří se vzepřeli zlu, se to bude hodit. Děkuju všem, kteří jste podpořili projekt OSM ∞ STATEČNÝCH, přečetli nebo i nasdíleli informace o ruském odboji. Ti stateční, kteří denně riskují svobodu a často život (pokud o ně už nepřišli) si Vaši pozornost a pomoc bohatě zaslouží. A mně je ohromnou ctí být jedním z prostředníků.

Děkuju, že čtete! Děkuju, že Vám to není jedno!

Mír Ukrajině, svobodu Rusku, Bělorusku a všem dalším zemím pod bagančaty diktátorů!

Dobrý rok 2023!

Příběh, který se děje
12/19/2022

Příběh, který se děje

Vánoce jsou tu proto, abychom nezapomínali být lidmi každý den.

Slavme letos odvahu, úctu, milosrdenství, sebeobětování, hrdost a pokoru...

Hans Christian Andersen napsal v jedné ze svých nejsmutnějších pohádek, že bohatí lidé mají štěstí, protože mají určitě víc času na Ježíška, když nemají strasti a trápení ubohých.

Ten prastarý příběh se děje všude a děje se stále, na nás je s pokorou podat vodu tomu, kdo žízní, pomocnou ruku tomu, kdo klesá, ať už pod čímkoli, a všechny ty ostatní věci, o nichž se domníváme, že jsou správné. To ostatní je v rukou Božích.

Požehnané svátky všem.

Podporujte ruský odboj plackou!
12/14/2022

Podporujte ruský odboj plackou!

LEGIE SVOBODA RUSKA - ANTIFOND - OSM STATEČNÝCH

ANTIFOND spojuje tři protiválečné a protirežimní ruské iniciativy:

"Protiválečnou nemocenskou" - hnutí, které po vypuknutí války vyzývalo k sabotáži válečné výroby odchodem na nemocenskou, nabízelo právní i finanční podporu. Dnes pokračuje, ale přidalo k tomu ještě informování o celém protestním hnutí, cenné úhrny, návody, agitační meteriály a především - výzvy ke spolupráci a efektivitě odboje.

"Antijob" - iniciativu, která vyzývá k bojkotu války formou stávek a sabotáží na pracovištích, podporuje pracovníky, kteří mají problémy v práci kvůli protiválečnému postoji.

"Feministické protiválečné hnutí" - ruskou odnož celosvětového hnutí, která svolává a realizuje protestní akce, podporuje matky vojáků v protestech proti režimu, pomáhá zavlečeným Ukrajincům - a mnoho dalšího.

Koupí placky můžete jednak o iniciativě informovat a pomoci ji zviditelnit, a zadruhé ji podpoříte finančně - koupit si ji (i sadu placek Legie Svoboda Ruska nebo dárkovou placku OSMI STATEČNÝCH) můžete prostřednictvím našich odměn. Bojovníci Legie i odbojového ANTIFONDu nám k téhle formě podpory dali svolení a podpory ze Západu si velmi váží, moc Vám jejich jménem děkuju!

Díky, že čtete! Díky, že Vám to není jedno!

Sváteční slovo
12/11/2022

Sváteční slovo

VÁLKA, ZIMA ANI NEMOC ADVENT NECTÍ

Všechny Vás moc zdravím ve sváteční čas,

všem se ještě jednou omlouvám za odmlku, ani mě se nemoc tak nějak neptala, jestli se mi to hodí, ba naopak, své působení si užívala natolik, že ještě v tuhle chvíli není všechno na sto procent.

Jsem ale živá, jsem v teple a jsem v bezpečí.

Všichni dobře víme, jaký Advent mají doma Ukrajinci. Já i OSM STATEČNÝCH se přimlouváme za to, abychom nezapomínali ani na jejich ruské spolubojovníky, ať už riskují krk přímo na bitevním poli, jako Legie Svoboda Ruska v okolí Bachmutu i jinde, nebo doma v Rusku vyřazují z provozu válečné dodávky na železnici, pomáhají zavlečeným Ukrajincům nebo jakkoli jinak sabotují nesmyslnou vražednou ruskou agresi.

Odmítají se smířit s šílenstvím vlastního režimu a riskují všechno. Pro mě jsou příkladem občanské statečnosti, jíž bych ráda byla sama schopna. Prosím, vzpomeňme na ně ve sváteční čas, jehož se dobrovolně vzdávají, protože se nesmířili s nespravedlností.

Děkuju, že čtete! Děkuju, že Vám to není jedno!

Anna

P. S. Podpořte nás, abychom Vás mohli inormovat o hrdinech, kteří povstali tam, kde jsme to nečekali. Legii můžete koupí placek podpořit i přímo! Komu z Vás placky ještě nedorazily, můžete je očekávat v tomhle týdnu. Děkuju Vám za trpělivost a za to, že nejste lhostejní!

S bacilem se nedomluvíš
11/29/2022

S bacilem se nedomluvíš

Neplánovaná antibiotická pauza

Všechny moc zdravím,

nezbylo mi než ulehnout a léčit tu potvoru, co mě vyřadila z provozu.

Veškeré procesy se tímpádem musely na chvíli zastavit.

Makám na uzdravení a nápravě - stay tuned!

Díky, že čtete! Díky, že Vám to není jedno!

Placky, videa a Sjezd lidových poslanců
11/5/2022

Placky, videa a Sjezd lidových poslanců

Co se právě děje a co Vás čeká v nejbližší době

nejnovější události ruského odboje

Moji milí, děje se toho tolik, že to sotva stíhám mapovat.

Úvodní video svědčí o tom, že vznikají nové iniciativy, odhodlané bojovat s ruským zločinným režimem se zbraní v ruce nejen na ukrajinských bojištích, ale i v Rusku samotném. Posledním takovým "objevem" je iniciativa jménem Občanská Rada, která ve spolupráci s vedením Ozbrojených sil Ukrajiny a Ruským dobrovolnickým sborem otevírá výcvikové středisko.

Nezanedbatelnou silou se stává Celonárodní hnutí legie Svoboda Ruska, které se například může pochlubit zlikvidováním vlaku s nákladem paliva v Jekatěrinburgu; tento počin věnovalo své vlasti ke Dni vojenské rozvědky.

Další čerstvý (a nesporný) úspěch si připsala partyzánská skupina ZASTAV VAGÓNY, kterou ve své zprávě zmiňuje britská rozvědka a přiznává jí značný počet efektivních diverzí na ruských železnicích.

V neposlední řadě právě v Polsku probíhá Sjezd lidových poslanců Ruské federace - první pokus podniknout proti režimu ústavní a demokratickou cestou funkční kroky - a zároveň se vypořádat s kontroverzí ozbrojeného převratu.

Více informací o všech těchto událostech najdete na našem webu, FB stránce i Youtube kanálu.

placky legie + antifond

Poněkud posmutněle musím konstatovat, že platba od Startovače se opozdila, rozesílání placek tím také nabralo malé zpoždění, ale už během příštího týdne (pevně doufám) budou na cestě k Vám.

Další iniciativou, kterou chceme tímto způsobem podpořit, bude ANTIFOND, v němž jsou sdruženy tři iniciativy: Feministické protiváleční hnutí, Protiválečná nemocenská a Antijob - první z nich organizuje protiválečné protesty a pomáhá, kde může, druhá mapuje celé hnutí odporu a podporuje lidi, kteří se rozhodnou sabotovat válečnou výrobu odchodem na nemocenskou, třetí dělá totéž pro stávkující nebo ty, kteří zaměstnání opustí. Jejich práci, loga - a odměny s nimi - ještě představíme samostatně.

videa

Ulehčili jsme si práci programem na tvorbu a překlad titulků - neznamená to, že tím unikneme pečlivé editaci, ale ten úplně nejhorší a nejdelší kus práce nám to skutečně ušetří. Není to úplně levné, takže dlouhá videa budeme na webu nabízet v sekci PLACENÝ OBSAH, Vám ale přijdou mailem stejně, jako tahle novinka.

Nápadů máme hromadu a děje se toho požehnaně, takže se snad máte na co těšit. Proto nám, prosím, zachovejte přízeň!

Díky, že čtete! Díky, že Vám to není jedno!

Na druhý měsíc si dáváme tři úkoly
10/18/2022

Na druhý měsíc si dáváme tři úkoly

TITULKY - PŘEDSTAVUJEME - MERCH

Tenhle týden jsem se učila dělat titulky - výsledek posuďte sami v přiloženém videu. Vím, není to dokonalé, ale je to prvotina a určitě se to zlepší. Máte ale možnost slyšet hlas, vidět do tváře člověku, který mluví o míru, cti a odvaze - a sami posoudit, zda mu chcete uvěřit.

Zájem o video s českými titulky je ve srovnání s přepisy videí obrovský, beru to tedy jako závazek a videa titulkovat budu i dál - je to rozhodně cesta tomu, aby se větší množství lidí mohlo s ruským odbojem setkat přímo a udělat si vlastní představu.

Hluboce si vážím Vaší ochoty podpořit Legii Svoboda Ruska. Prodalo se už dvanáct sad placek - jakmile mi dorazí peníze z minulého měsíce, hned Vám je začnu rozesílat - a ještě jednou veliký dík! A opravdu moc se těším, až předám bojovníkům Legie výtěžek z tohoto měsíce a Vaše vzkazy, které je jistě povzbudí a dojmou stejně, jako se Vám to povedlo u mne.

Snad nedělám předčasné závěry - ale objednávám další várku placek, podpořit Legii můžete i nadále - nebo znovu :) - díky Vám!

Ráda bych Vám taky představila některé další iniciativy a jejich aktivity, chci totiž minimálně tři z nich zařadit do "programu přímé podpory", když se u Legie tak osvědčil.

Děkuju za podporu projektu - díky Vám se můžu OSMI STATEČNÝM věnovat naplno a zlepšovat, co se dá, prosím, mějte s projektem trpělivost, když něco nebude vidět úplně hned, na něco je třeba opatřit software, na něco člověka - a něco se prostě musíme naučit...

Moc Vám děkuju, že čtete! Děkuju, že Vám to není jedno!

Anna

ReachedCZK 10,350(414%)

22patrons
CZK 2,500Jedeme dál
Jedeme dál

Minimální náklady na zachování statu quo pokryty! Jedeme dál a můžeme se zlepšovat. Děkujeme!

CZK 10,000Redakce
Redakce

Redakce na půl úvazku - pořád investujeme čas a síly navíc, ale můžeme se i trochu rozmáchnout a vymýšlet nové věci... Moc děkujeme!

CZK 20,000To nejdůležitější
To nejdůležitější

Monitoring toho nejdůležitějšího s pokrytými náklady - už včetně osobních a časových investic. Hurá!

CZK 50,000Skutečné zpravodajství
Skutečné zpravodajství

Můžeme se do toho obout, trochu se rozrůst, nabízet spolupráci, přidat podcasty nebo videa - a stále máme pokryté náklady! Děkujeme!

Contribute

Rewards

CZK 150VŠECHNO HNED

první.jpg

Rozhodli jste se přispívat pravidelně - měsíčně - to má pro nás cenu zlata. Zlato nemáme, ale každou novinku dostanete mailem a vybraný placený obsah budete mít automaticky odemčený.

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 150Placka OSM ∞ STATEČNÝCH

placka OSM.png

Placka s naším logem, která Vám umožní vysvětlovat, kdo byli a jsou naši stateční... Cena včetně poštovného.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 10/10

Choose a reward

CZK 200Placka projektu ANTIFOND

placka antifond.png

Placka projektu, který sdružuje tři odbojové organizace (více záhy v NOVINKÁCH) - placky mají dva účely - informovat o ruském odboji a podpořit konkrétní hnutí finančně; výtěžek z prodeje po odečtení našich nákladů zašleme přímo ANTIFONDU, vyúčtování najdete na webu. Cena včetně poštovného.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 14/15

Choose a reward

CZK 200Placka LEGIE SVOBODA RUSKA

lídžn.png

Placka ruské jednotky bojující po boku ukrajinské armády - placky mají dva účely - informovat o ruském odboji a podpořit konkrétní iniciativu finančně; výtěžek z prodeje po odečtení našich nákladů zašleme přímo LEGII, vyúčtování najdete na webu. Cena včetně poštovného.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 50/50

Choose a reward

CZK 250Placka ZASTAV VAGÓNY

placka vagóny.png

Koupí této placky podpoříte pravidelný infoservis o činnosti železničních partyzánů v Rusku a zároveň zviditelníte jejich činnost.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 30/30

Choose a reward

CZK 250Placka ZASTAV VAGÓNY

placka vagóny.png

Koupí této placky podpoříte pravidelný infoservis o činnosti železničních partyzánů v Rusku a zároveň zviditelníte jejich činnost.

Limited one-time reward

Number of available rewards: 30/30

Choose a reward

CZK 300VŠECHNO HNED +

olinkamisik.jpg

Rozhodli jste se přispívat pravidelně - měsíčně - to má pro nás cenu zlata. Zlato nemáme, ale každou novinku dostanete mailem, placený obsah budete mít automaticky odemčený a když se nám podaří získat zajímavého hosta - třeba pro online setkání - volný vstup budete mít jistý.

The number of rewards is not limited

Choose a reward

CZK 5005 placek Legie

placka.png

Sada pěti placek se symbolem legie Svoboda Ruska, která bojuje v řadách ukrajinské armády. Výtěžek po odečtení našich nákladů pošleme bojovníkům Legie. (Tenhle proces vždy jednou měsíčně vyúčtujeme a zveřejníme na stránce.) - cena je včetně poštovného -

Limited one-time reward

Number of available rewards: 4/20

Choose a reward

CZK 1,000ZÁKLADNÍ KAMENY

shutterstock_1932481964 (2).png

Každému, kdo položí základní kámen (a může být i větší, než je psáno, do začátku to moc pomůže), náleží všechny odměny pro pravidelné patrony, navíc každého z nich zveřejníme na stránce i na všech sítích - budou-li chtít.

Limited one-time reward

The number of rewards is not limited

Choose a reward