Sáris startovac.jpg

Polámané zlatíčko Sára Knihy

Vyprávění malé Sáry, která se dostala do útulku se zlomeninami obou předních pacek a šance na to, že bude znovu chodit byla velmi nejistá.

Sáris startovac.jpg

ReachedCZK 60,135(116%)

116%
CZK 52,000requested
131contributors
ContributeRewards

Výtěžek z knihy půjde na pomoc obyvatelům útulku Ligy na ochranu zvířat v Olomouci. A to jich zde je téměř 80. Máme v plánu celkem 1000 výtisků v měkké vazbě, o formátu A5 a počtu stran cca 60. 

Sára přišla do útulku LOZ Olomouc v březnu 2018 se zlomeninami loketních kloubů obou předních končetin, mimo jiné s tím, že dva ze tří veterinářů doporučili ethanázii. Ten třetí, dvorní útulkový, se rozhodl dát jí šanci a tak začal náš i její boj.

Kniha mapuje její zážitky od doby přijetí do útulku až po odchod do nového domova. A věřte, že starat se o štěně, které musí jen ležet,a jen těžko si to nechá vysvětlit, je opravdu síla. Ale nebojte, příběhy nejsou vůbec tragické, právě naopak. Sára to brala všechno s vtipem a nadhledem. V knize se seznámíte nejen s ní, ale i s jejími kamarády, jako je například kočka Vlakovka, teta Knedla, stará kachna a další.

Malá ukázka z knihy:

"Začátek mého dalšího týdne se mi vůbec nelíbil. O víkendu byla taková zima, že jsem občas i litovala, že jsem nechtěla nosit ty plenky. Ale samozřejmě před tetami jsem na sobě nedala nic znát a chodila jsem čůrat a kakat až úplně dozadu do zahrady, aby si trošku procvičily svaly. Myslím přece na jejich dobro. Akorát vždycky trvalo, než se teta E.T. připravila na tuto dloooouhou cestu. Navlékla na sebe starou policejní bundu s kapucí, tak, že jí nebyly vidět ani oči. U toho mi vyčítavě vysvětlovala, že nemám štěkat jak pardál, že je pak ve stresu a nemůže si zapnout zip. Ve finále pak vypadala venku dost vtipně, zvlášť když si k té drsňácké bundě vzala nazouváky a pyžamové kalhoty s medvídky."

Nakonec přikládám odkaz na video, které zachycuje prvních šest týdnů Sářiny léčby.

A video, jak už Sára běhá:

https://www.youtube.com/watch?v=QBkJybvnXrw

ReachedCZK 60,135(116%)

116%
CZK 52,000requested
131contributors
Contribute

project authorLOZ Olomouc

Rewards

CZK 100Pomáhám pomáhat

Knížku nechci, ale chci přispět hafanům v útulku LOZ Olomouc

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Tištěná kniha Polámané zlatíčko Sára

Tištěná kniha Polámané zlatíčko Sára s osobním vyzvednutím v Olomouci

Number of available rewards: 271/300

Reward unavailable

CZK 300Tištěná kniha Polámané zlatíčko Sára s poštovným

Jeden výtisk knihy zašleme na Vaši adresu kdekoli v ČR

Number of available rewards: 173/200

Reward unavailable

CZK 500Dvě knihy poštou

Na Vámi udanou adresu v ČR zašleme dva výtisky knihy Polámané zlatíčko Sára

Number of available rewards: 189/200

Reward unavailable

CZK 505Megadárce

Knihu nechci, ale chci přispět větší částku na pejsky v útulku LOZ Olomouc

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Kniha s návštěvou našeho útulku

S touto odměnou dostanete nejen výtisk knihy, ale také se můžete podívat za brány útulku, projít si jej za asistence a výkladu ošetřovatelů, vidět jak si zde pejsci žijí a popovídat si o nich.

Number of available rewards: 14/20

Reward unavailable

CZK 1,000Dvě knihy s návštěvou našeho útulku

S touto odměnou dostanete dva výtisky knihy a můžete se podívat za brány útulku, projít si jej za asistence a výkladu ošetřovatelů, vidět jak si zde pejsci žijí a popovídat si o nich.

Number of available rewards: 6/10

Reward unavailable

CZK 1,500Dvě knihy s návštěvou útulku a venčením pejska

S touto odměnou dostanete dva výtisky knihy a můžete se podívat za brány útulku, projít si jej za asistence a výkladu ošetřovatelů. Uvidíte jak si zde pejsci žijí, můžete si nich popovídat a nakonec můžete vzít některého na procházku. (Pejska na procházku Vám z bezpečnostních důvodů vyberou ošetřovatelé)

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 5,000Na den ošetřovatelem v útulku

Vždycky jste si chtěli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to pracovat v útulku? S touto odměnou se Vaše přání stane skutečností. Podmínkou je být starší 18 let a samozřejmě dodržovat pokyny ošetřovatelů.

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable