top 2.jpg

Pojďme spolu na zahradu Knihy

Kniha pohádek a aktivit pro děti a jejich dospěláky o tom, jak si společně navrhnout, založit a starat se o přírodní, permakulturní, zahradu.

top 3.jpg

ReachedCZK 65,112(109%)

109%
CZK 60,000requested
89contributors
ContributeRewards

Milí přátelé, milovníci přírodních zahrad, mámy, tátové, babičky a dědové, paní učitelky, páni učitelé....

Prosím vás tímto projektem o pomoc se získáním peněz na tisk mé knihy:

"Pojďme spolu na zahradu aneb Rok s dětmi v přírodní zahradě"

O čem kniha je

Kniha pro menší děti a jejich rodiče i paní učitelky a lesní průvodce o tom, jak si společně navrhnout, založit a starat se o přírodní, permakulturní, zahradu.

Každá kapitola začíná pohádkou ze světa bytostí přírody.

4 víly.jpg

Pohádku vždy doplňují "Poznámky pro dospěláky" - což jsou aktivity, tipy a nápady do přírodních zahrad, kde vám poradím, jak si zahradu užívat spolu s dětmi.

Najdeme zde jednoduché návody, jak zahradu naplánovat, které rostliny použít, jak pěstovat některé druhy zeleniny, jaké vybrat ovocné stromy a keře.

Začneme jako ve škole v září, kdy prozkoumáme přírodní podmínky naší zahrady, nachystáme si kompost a záhony na jaro. Během zimy zahradu naplánujeme a naučíme se vypěstovat si vlastní sadbu rajčat a paprik.

V předjaří si postavíme pařeniště. Dozvíme se, jak se starat o půdu, jak na jaře zasít a zasázet zeleninu, jak se o ni během roku starat a kdy ji sklízet.

V dubnu si upleteme vrbovou chýši a v květnu si zbudujeme kamennou bylinkovou spirálu a hmyzí hotel.

P6210029.JPG

V červnu prozkoumáme zahradní jezírko a vytvoříme na naší zahradě divočinu pro zvířecí pomocníky. V létě usušíme seno z květnaté louky.

Na podzim sklidíme vypěstované plody a uvaříme si z nich různé dobroty.

Vybereme a vysadíme keře pro ptáčky i pro děti k ozobávání a dozvíme se, které jsou jedovaté.

Vydlabeme si dýňové strašáky a na Vánoce uspořádáme sváteční jarmark.

Dozvíme se, jak se dá přírodní zahrada naplánovat, založit a obhospodařovat. Jak ji s dětmi využít ke hrám, k objevování a poznávání přírody. Během roku zde prožijeme různé svátky a tradice a také radost z rozmanitého tvoření.

Co už je hotové a s čím potřebuji pomoct

Kniha už je celá napsaná. Pohádky ilustrovala moje mamka a za grafickou úpravu a sazbu velmi vděčím svému kamarádovi Petrovi Pavelčíkovi.

Dokonce už máme i zamluvenou tiskárnu, která knihu během podzimu vytiskne. 

Kniha vyjde ve formátu A4, bude mít šitou vazbu s měkkými deskami, bude plnobarevná a na 136 stranách v ní bude 22 kapitol.

Teď už stačí "jen" sehnat potřebnou sumu peněz a to se podaří jen díky Vám, budoucím čtenářům.

Zahrada vs. virtuální zábava

Tuto knihu jsem začala psát, když mým dětem byly čtyři a sedm roků, a dokončila jsem ji teď, o šest let později…

Za tu dobu už moji kluci z pohádek a příběhů o skřítcích a vílách vyrostli, ale protože na zahradě vyrůstají stále, snažím se pro ně dál nacházet způsoby, jak jim život na zahradě přiblížit. A proto jsou některé aktivity, které uvádím, určeny i pro starší děti. Záměrně jsem u jednotlivých aktivit neuváděla doporučený věk. Mám zkušenosti, že rodič, případně pedagog, sám nejlépe pozná, kterou aktivitu vybrat a jak ji případně přizpůsobit věku dítěte.

Myslím, že v dnešní době tabletů, počítačových her a chytrých telefonů je pro děti velmi důležité zkoušet pracovat vlastníma rukama doma na zahradě, kde vidí výsledky svého úsilí a jsou odměněny vypěstovanými plody.

Chápu totiž zahradu jako neustále se vyvíjející prostor, který může růst zároveň s našimi dětmi. Může pro ně být hernou, staveništěm, cvičným záhonkem, kuchyňkou a později i dílnou nebo tělocvičnou.

A proto jsem se přes všechny těžkosti rozhodla, že knihu nakonec dokončím, protože si myslím, že i naše děti by měly mít šanci se se zahradou vlastnoručně seznámit stejně tak, jako jsme to u svých babiček na vesnici nebo na chatě dělali my jako děti.

104b.JPG

 

Pokud vás myšlenka zahrady pro děti a s dětmi zaujala, budu moc ráda, když můj projekt podpoříte. Velmi vám za to děkuji!

Vaše Petra

Odměny a dárečky, které jsem si pro Vás připravila...

Úžasné šité panenky od mojí mamky

Panenky na fotkách už mají své majitele, ale pokud jste držitelem odměny, napište mi, dohodneme se o jaký typ panenky budete mít přibližně zájem.

DSC_2854_postcard.jpg

Panenky ukázka

Sirupy a panenky

 

Bylinkové sirupy z Korunky

Mám na výběr několik druhů. Pokud jste tedy držitelem odměny, napište si o aktuální nabídku.

sirupy mix

Ukázka jedné kapitoly z knihy

 Pohádka o skřítku Zahradníčkovi 1strPohádka o skřítku Zahradníčkovi 2str

 

 

ReachedCZK 65,112(109%)

109%
CZK 60,000requested
89contributors
Contribute

project authorPetra Formánková

Rewards

CZK 150Chci přispět, líbí se mi to!

Chcete jen pomoci a za odměnu vám stačí jen dobrý pocit? Za každý takový příspěvek budu velmi ráda a jeho výši nechám na Vás. Jako poděkování vám ráda pošlu semínka květin ze své zahrady. Děkuji.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Chci knihu co nejdříve!

Zvýhodněná cena pro prvních 60 přispěvatelů. Za tuto cenu dostanete vlastnoručně podepsanou knihu až k Vám domů.

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 24/60

Reward unavailable

CZK 450Chci knihu Pojďme spolu na zahradu!

Za tuto cenu dostanete vlastnoručně podepsanou knihu až k Vám domů.

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550Chci knihu a malý dárek!

Dostanete vlastnoručně podepsanou knihu až k Vám domů a k tomu malý dárek v podobě bylinkového sirupu (0,2l) z mojí vlastní zahrady. Sirupy vyrábím pod značkou "Bylinky z Korunky" z bylin vypěstovaných na mé certifikované "Přírodní zahradě" ve vlastní schválené provozovně. Podívejte se na obrázky na konci stránky o projektu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Chci knihu a rakytníkový sirup!

Dostanete vlastnoručně podepsanou knihu až k Vám domů a k tomu malý dárek v podobě rakytníkového sirupu (0,2l) z mojí vlastní zahrady. Sirupy vyrábím pod značkou "Bylinky z Korunky" z rakytníku vypěstovaného na mé certifikované "Přírodní zahradě" ve vlastní schválené provozovně.

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 19/20

Reward unavailable

CZK 650Chci knihu a větší dárek!

Dostanete vlastnoručně podepsanou knihu až k Vám domů a k tomu větší dárek v podobě bylinkového sirupu (0,5l) z mojí vlastní zahrady. Sirup vyrábím pod značkou "Bylinky z Korunky" z bylin vypěstovaných na mé certifikované "Přírodní zahradě" ve vlastní schválené provozovně. Podívejte se na obrázky na konci stránky o projektu.

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 660Chci knihu a ještě "větší" dárek!

Dostanete vlastnoručně podepsanou knihu až k Vám domů a k tomu ještě "větší" dárek v podobě měsíčkové mastičky (50g) v lékárnickém kelímku. Mast je vyrobena macerací měsíčku lékařského ve slunečnicovém oleji s přídaným včelým voskem a ovoněná esenciálními oleji.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 660Chci knihu a chlapskou odměnu!

Dostanete vlastnoručně podepsanou knihu a k tomu originální otvírák na pivo, ručně ukovaný našimi chlapy v "kovárně na zahradě".

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 850Chci dvojitou knihu!!

Za tuto cenu dostanete DVĚ vlastnoručně podepsané knihy až k Vám domů.

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 850Chci knihu a podívat se k Vám na zahradu!

Chcete se na vlastní oči přijet podívat na naši zahradu na Korunce, kde vznikl celý příběh knihy? Ráda Vás provedu naší certifikovanou "Přírodní zahradou" a dáme si spolu čaj nebo kávu. Podepsanou knihu s osobním věnováním si odvezete s sebou.

Number of available rewards: 15/20

Reward unavailable

CZK 1,000Chci knihu a workshop u Vás!

Chcete přijet se svým dítkem k nám a vyzkoušet si zahradničit? Strávím s vámi tři hodiny na zahradě, kde si vyzkoušíme některé nápady a aktivity z knihy. Odvezete si podepsanou knihu a zasazenou rostlinku. Workshop bude uspořádán pro max. 6 dospělých s dětmi. Doporučený věk dětí je od tří let. Termín: jaro 2019. Místo konání: Zahrada na Korunce, Čermná nad Orlicí (okres Rychnov nad Kněžnou)

Number of available rewards: 11/12

Reward unavailable

CZK 1,000Chci knihu a vykovat si otvírák na pivo!

Chcete přijet se svým dítkem k nám a vyzkoušet si ukovat vlastnoručně otvírák na pivo? Martin vás vezme do své "kovárny na zahradě" provede vás výrobou otvíráku na pivo. Odvezete si podepsanou knihu a váš vykovaný otvírák. Workshop bude uspořádán pro max. 2 dospělé s dětmi. Doporučený věk dětí je od 8 let. Termín: podzim 2018 nebo jaro 2019. Místo konání: Zahrada na Korunce, Čermná nad Orlicí (okres Rychnov nad Kněžnou)

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 1,200Chci knihu a panenku podle svého přání!

Dostanete vlastnoručně podepsanou knihu a k tomu si budete moci objednat panenku podle vašeho přání od mojí maminky - ilustrátorky celé knihy. Na ukázky její tvorby se podívejte na konec stránky o projektu.

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 1,200Chci knihu a workshop pro celou rodinu!

Chcete k nám přijet s celou rodinou a vyzkoušet si zahradničit a kovat? Strávíme s vámi tři hodiny na zahradě, kde si vyzkoušíme některé nápady a aktivity z knihy. Na chlapy čeká kování otvíráku na pivo. Odvezete si podepsanou knihu, zasazenou rostlinku a váš vlastoručně vykovaný otvírák na pivo. Workshop bude uspořádán pro max. 1 rodinu s dětmi. Doporučený věk dětí je od tří let, kování od 8 let. Termín: jaro 2019. Místo konání: Zahrada na Korunce, Čermná nad Orlicí (okres Rychnov nad Kněžnou)

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 3,500Chci knihu a přednášku o přírodních zahradách!

Přijedu k Vám a pro malou skupinu dospělých udělám přednášku na téma: Přírodní a permakulturní zahrady. Obsah přednášky lze upravit podle vašeho přání a posluchačů.

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable

CZK 5,000Chci knihu a osobní konzultaci na své zahradě!

Nabízím vám osobní konzultaci na Vaší zahradě, jak o ni pečovat, aby byla přírodní, jedlá a zároveň vám přinášela radost i užitek. V rámci konzultace je možné probrat i kritéria, která jsou potřeba splnit při získávání certifikátu Přírodní zahrada.

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable