Obálka_Startovač_2.jpg

Pohádky z druhého břehu Knihy

Jedenáct pohádkových příběhů s ilustracemi ze života zvířat.

Obálka_Startovač_2.jpg

ReachedCZK 46,493(103%)

103%
CZK 45,000requested
76contributors
ContributeRewards

Kdykoli se podíváte na druhý břeh řeky, budete vědět, že tam někde v dálce je prase, které sní o západu slunce nad mořem. Že na střeše z vlnitého plechu spí kocour, který se zamiloval do světla. Anebo že u velké dřevěné ohrady sedává štěně a dva beránci, kteří si po večerech vyprávějí strašidelné příběhy. Jedenáct kouzelných pohádek vás vezme na cestu do světa zvířat za jejich sny, nadějemi, láskami i přátelstvím. Budete se s nimi bát, plakat i smát. Budete s nimi.

DSC_3215_header.JPG

Píšu, tedy jsem

Jmenuji se Kateřina Mudroňová, což vám řekne patrně velmi málo. Nu což, zkusím to vylepšit. Narodila jsem se před třiceti lety v Hradci Králové, a jakmile jsem byla schopná věnovat se ušlechtilé zábavě (hodinové rýpání klacíkem v písku), bylo jasné, že jsem matfyzák. Na MFF UK jsem skutečně vystudovala, a to obor Biofyzika a chemická fyzika. Kromě toho, že si užívám aktivity na mé milované alma mater, se také hojně věnuji psaní, neb jsem grafomanem, malování, hudbě, japonskému šermu, fotografování, cestování a ještě mnoha dalším věcem.

K vytváření imaginárních světů jsem tíhla odmalička, a tomu, co by zlí jazykové označili jako příznaky patologického lhaní, já raději říkám počátky mé spisovatelské kariéry. 

Kromě výše zmíněných zálib se v současné době věnuji zejména svým dvojčatům, která mi byla při psaní pohádek velkou inspirací; jim je také knížka věnována.

DSC_3209_header.JPG

Ukázka z knihy

O lišce a vlkovi

V tom nejodlehlejším koutě farmy žila liška. Byla překrásná. Její srst byla bělejší než čerstvě padlý sníh a hebčí než právě vylíhlá kuřátka. Nos měla černý jako antracit a vedle jejích blankytných očí vypadala ranní obloha jako vybledlý balicí papír. Byla na svou krásu také náležitě pyšná, vždyť byla nejkrásnější zvíře z celé farmy. Bydlela ve výběhu obehnaném tmavozeleným pletivem, za kterým kvetl bělostný jasmín. Liška si ho však nevšímala, protože celé dny trávila pohledem do nerezové misky, v které se zrcadlila její urozená tvář.

Jednoho dne ji z pravidelného rozjímání vyrušilo podivné zvíře. Zdaleka nebylo tak krásné a půvabné jako ona, šedivý kožich mělo na několika místech vypelichaný, tvář mu protínala stará jizva a jedno ucho mělo dokonce natržené.

„Kdo jsi?“ zeptala se liška s neskrývaným zhnusením.

„Jsem vlk. A ty?“

„Jsem liška, nejkrásnější tvor na farmě a šperk mezi zvířaty,“ odpověděla pyšně liška.

„Zajímavé...“

„Nejsi moc krásný,“ odfrkla liška a významně obtočila svůj nádherný hustý ocas kolem štíhlých nohou.

„Ale jsem svobodný,“ odvětil vlk.

„Svobodný? Co to znamená?“ ptala se liška, která to slovo neznala. Předpokládala však, že se jedná o nějakou nebezpečnou chorobu, a zvažovala, jestli si nemá sednout ještě trochu dál, aby se snad nenakazila.

„To znamená, že můžu jít, kam chci, kdy chci, můžu jíst, co chci, a nikdy mi nikdo neříká, co mám dělat. Jsem svým vlastním pánem.“

Dozví se liška, co za nebezpečnou chorobu ta záhadná svoboda je? Kupte si mou knížku a dozvíte se to!

Maly princ_Cut.jpg

FAQ

Pro koho je knížka určená?

I když se jedná o pohádky, na beta čtenářích jsem otestovala, že půvab v nich kromě starších dětí naleznou i dospělí. Pokud máte rádi pohádky Oscara Wildea (ne že bych se srovnávala s tak velkým mistrem, to je můj literární bůh a vzor!) nebo Malého prince, existuje dost velká šance, že byste si mohli zamilovat i moje příběhy.

K čemu použiješ vybrané peníze?

Penězmi kromě části nákladů na tisk knihy a výrobu ostatních dárků uhradím také poplatky spojené s propagací, občerstvení a pronájem prostor pro křest knihy, reklamní banner a podobné položky. Pokud bude mít tato kampaň velký úspěch, investuji i do odborné korektury anglického překladu. 

Bude pařba?

No jistě! Jaké by to bylo zrození knihy, kdyby nebyla oslavena nějakou skvělou akcí. Křest knihy proběhne v Prostoru 39 v Praze na Žižkově na přelomu května a června 2019.

Proč si nenecháš knížku vydat nakladatelstvím? To svému projektu nevěříš?

Naopak, věřím mu velmi a knížka dostane profesionální servis ve všech ohledech. Nicméně komunikace s klasickými nakladatelstvími je složitá, a pokud vůbec dostanu nějakou odpověď, napíšou mi, že i přes nesporné literární a výtvarné kvality knížky nespadám do jejich edičního plánu. A proto jsem se rozhodla vyzkoušet tuhle cestu.

Umíš vůbec psát? Nechci sponzorovat no name pisálka, z kterého se vyklube nějaký pologramot, co včera objevil rozdíl mezi I a Y.

Myslím, že psát umím. Povídky píšu už od šesté třídy a již několik let vystavuji své hluboké myšlenky na blogu (www.sayonara.pise.cz), kde se můžete na vlastní oči přesvědčit, že moje slovní zásoba čítá víc než tisíc slov.

Kromě toho se také živím psaním propagačních textů, absolvovala jsem kurz tvůrčího psaní Hradecký škrabák a s povídkou Nečtěte knihy! jsem se umístila na druhém místě v soutěži Trutnovský drak.

Žádná z odměn se mi nelíbí, co s tím?

Pokud vám žádná z nabízených odměn nevyhovuje, neváhejte mě kontaktovat a určitě něco společně vymyslíme. 

Co se s knihou bude dít?

Když bude mít úspěch, ráda bych ji přeložila do angličtiny. Také mám předběžnou nabídku spolupráce při překladu do němčiny a maďarštiny. 

DSC_3205_header.JPG

ReachedCZK 46,493(103%)

103%
CZK 45,000requested
76contributors
Contribute

Rewards

CZK 180Bavlněná taška s obrázkem z obálky

Nemáte rádi plastové tašky, nebo prostě jen chcete mít něco hezkého, kam uložit nákup? Můžete mít originální bílou bavlněnou tašku s obrázkem z obálky mé knížky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 333Knížka pro nejrychlejší

Pro pětadvacet nejrychlejších literárních nadšenců mám speciální nabídku: Podepsanou knížku s originálním obrázkem, který v ostatních knížkách nenajdete. A záložku, protože etwas Kultur muss sein!

Number of available rewards: 0/25

Reward unavailable

CZK 333Podepsaná knížka s věnováním

Máte moc místa v knihovničce, tápete, co koupit dětem k narozeninám, anebo se také tak těšíte, až si budete moci očichat mou novou knížku? Tahle odměna vám s tím pomůže - dostanete ode mě podepsanou knížku s věnováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 444Narozeninová knížka s obrázkem

Knížka s ručně kresleným originálním obrázkem a věnováním.

Number of available rewards: 3/6

Reward unavailable

CZK 555Knížka s obrázkem

Pokud si koupíte tuhle odměnu, získáte s knížkou i něco speciálního - ručně malovaný obrázek na stránce s věnováním, takže budete mít něco, co bude jen ve vaší knížce.

Number of available rewards: 19/30

Reward unavailable

CZK 600Dvě knihy s podpisem a věnováním

Jsou dvě knížky lepší než jedna? Zvolte si tuhle odměnu - zahrnuje dvě podepsané knížky s věnováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 777Knihy pomáhají pralesům!

Úspěch své knížky bych také ráda využila k šíření osvěty o životním prostředí a možnostech jeho ochrany. Jednou z nich je odkoupení části pralesa, aby jej nemohly využívat nadnárodní korporace ke svým nekalým záměrům. Pokud si vyberete tuhle odměnu, nejen že získáte mou podepsanou knížku, ale také z každé této odměny půjde 400 Kč na záchranu pralesa prostřednictvím nadace Prales dětem (https://pralesdetem.cz/zachran-prales/). Možná se to zdá jako bezvýznamná akce, ale už za 900 Kč si můžete koupit 100 metrů čtverečních pralesa. Vaše jména pak budou uvedena na dárkovém certifikátu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Umělecké letní odpoledne

Přemýšlíte, co budete dělat v létě? Chcete někam vzít své děti, partnera nebo kamarády? Kupte si tuhle odměnu - získáte jedno příjemné letní odpoledne (červenec, srpec) se mnou v Říčanech nebo v Praze, kde vám ukážu své triky, které používám při ilustracích. S sebou nic kromě dobré nálady a odhodlání se učit mít nemusíte, vše potřebné vám zapůjčím. Tahle akce je vhodná pro 1 - 4 nadšence.

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 1,100Balíček milovníka pohádek

Chcete mít něco, co nikdo jiný mít nebude? Vyberte si tuhle odměnu. V tašce s obrázkem na vás kromě záložky a magnetky na lednici (to abyste mě měli na očích ještě předtím, než si uvaříte své ranní kafe) bude čekat i knížka, v které kromě podpisu a věnování budete mít i vlastnoručně malovaný obrázek na motivy mých pohádek.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Kniha s podpisem a věnováním a výprava do divadla

Chcete se se mnou vypravit do mého oblíbeného pražského divadla, kde si čistím hlavu po náročných dnech, a ještě k tomu toužíte si přečíst mou knížku? Pokud ano, pak je tato odměna právě pro vás. Cena je za osobu, max. 4 lidi a já.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 2,000Knížka a příběh na míru

Zdá se vám samotná knížka s věnováním málo? Chcete se ještě k tomu stát hrdinou některého z mých příběhů? Vyberte si tuhle odměnu, napište mi něco o sobě a já vytvořím příběh, který bude speciálně pro vás o vás, případně o tom, koho určíte.

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 10,000Reklama na banneru a mocmocmoc dobrých pocitů

Toužíte po reklamě a chcete zároveň spáchat ušlechtilý skutek? Dva z vás mě mohou podpořit až takto, a získat tak prostor na banneru pro prezentaci na akcích, na kterých bude kniha k dispozici - na křtu a výtvarných workshopech zejména v pražských školách. Samozřejmě vám také předám (v Praze) knížku s věnováním i vlastnoručně malovaným obrázkem na motivy pohádek.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 25,000Strážný anděl knížky

Zamilovali jste se do mých povídek, pohádek a ostatních textů až tak, že se chcete stát strážným andělem mé vůbec první dokončené knihy? Pokud si vyberete tuhle odměnu, získáte čestné místo na mém propagačním banneru, knížku s podpisem, věnováním a vlastnoručně malovaným obrázkem na motivy mých pohádek, a ještě něco navíc - originál obrázku z obálky a možnost stát se jedním z kmotrů knihy.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable