PODPOŘTE NAHRÁNÍ NOVÉ LP.jpg

Realizace alba Veselé Deprese - Nahý Šepot 2023 Hudba

Prosíme o podporu nahrání našeho nového alba k výročí 25 let existence kapely, které bude obsahovat, jak staré songy v novém kabátě, tak úplné novinky v nové sestavě. A pokud se zadaří, bude i vinyl.

1631963391535.png

ReachedCZK 25,398(127%)

127%
CZK 20,000requested
20contributors
ContributeRewards

ahoj

po delší době jsme se rozhodli nahrát další album, a pokud se zadaří, dát si vylisovat konečně černý vinyl . A tak věrni sedmdesátkám, jsme si na týden objednali prázdný kulturák v Třískolupech, kde budeme nahrávat klasicky všichni najednou, inspirováni atmosférou a neopakovatelnými okamžiky mimo sevřené přesnosti studia. Vznikne tak "položivák" plný energie. Budou na něm jak staré songy, ale v novém provedení naší nové sestavy, tak úplné novinky. Těšíme se na to moc :-)

Následně budeme ještě na podzim dohrávat nástroje a zpěvy a "přemnozí efektové" , aby zvuk byl super supr.

Vzhledem k časové náročnosti počítáme s oficiálním vydáním alba začátkem února 2024 a následně bude proveden oficiální křest alba v Praze. (Termín a místo všem upřesníme )

Prosíme pomozte nám splnit náš sen, který vám všem, doufáme, přinese také radost a veselo...

 

kliknutím na logo videoklip z posledního alba Otroci

NAŠE PROFILY:

BANDZONE                                                                                                                  FACEBOOK

 

Nahý Šepot

kapela veselé deprese - bio o nás

Kapela vznikla cca v roce 1996, iniciativou „otců zakladatelů“ = MKH, klávesy a vokál a Jarda Košan – kytara, z doprovodného orchestru k muzikálu „Píseň pro Trubadůra“ jako kapela Mordor. Vzhledem k tomu, že se tento název poněkud nevžil a již existovala slavnější kapela Mordochór byl přijat nakonec název, pod kterým však bylo již v roce 1994 vydáno MKH synth album „Laurien Lassi Súrinen“ (to je elfštinou na motivy knihy Pána prstenů a znamená to – Zlatavé padající listí v Lothlórienu) a který zněl – The Naked Murmur. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli název český, byl tento posléze "přeložen" na NAHÝ ŠEPOT.

Trvalo dlouho než kapela dostala svoji tvář, mnoho a mnoho lidí přišlo a odešlo, někteří se vrátili, jiní v dobrém vzpomínají a někdo taky ne. Divoký underground. První demo nahrané v garáži se jmenovalo DEMOON. Následovalo art punkové období s písněmi – Šroubárna, Don Špagát a pod.

Další oficiální CD neslo název: MMMCCCXXXIII. (Donedávna v prodeji Amazonu, fakt..) Složení kapely: MKH, Jarda Košan, Eda Zábřeský basa a Tomáš Procházka bicí. Po tomto počinu přijat pěvec Kamil Bureš. Následovalo „artrockové“ období reprezentované CD NAHÝ ŠEPOT (Ranní tramvaj, Melodie, Kruhy světa) a byly i pořízeny nějaké videoklipy, dnes již ztraceny, na kterých účinkoval i první zpěvák Petr Žižka. Potom při koncertě v Motoráji opilý zvukař padl při produkci na mix, dal všechny šavle hore, ozval se pískot, a Kamilovi začala téct krev z uší. A bylo po zpěvákovi.

Nejproduktivnější poprockové období bylo v obsazení: MKH, Jarda Košan, Pavlína Vyoralová - zpěv, Milan Vondrouš - basa, Tomáš Procházka - bicí. Nic netrvá věčně a v kapele nastala umělecká odúmrť. Postupně jsme se rozešli do nových projektů.

Písně šepotu dále zněly v kapele Melmoth (členové: MKH, Jarda Košan, Jakub Effenberger – basa, Jakub Kozel – zpěv a kytara, Jarda Roček – bicí) toto období bylo reprezentováno CD: 121212. Avšak i toto seskupení doznalo tvůrčích trhlin a rozešlo se.

Tehdy byl obnoven původní název kapely – NAHÝ ŠEPOT. V složení: MKH, Jarda Košan, Milan Stránský – basa, Jarda Roček – bicí, jsme odehráli dvě sezony. Ke konci s námi vystupoval zpěvák Miloš Barcal. Poslední koncert jsme odehráli s kapelou Abraxas v klubu Prdel v Berouně. Následně ze zdravotních důvodů odstoupili někteří členové a zůstali jsme MKH+Jarda Košan sami .-(

Na pomoc nám přišli staří známí – Milan Vondrouš (Mike Hole) na basu a Michael Gallo – bicí ( který hrál s MKH v legendární kapele Smoked Mirror) a zpěv Petr Hodys( kapela KOHA). Posléze se objevil na pozici zpěváka Dan Labašta (rovněž z kapely Smoked Mirror). Bylo vytvořeno CD "Magor", které se ovšem nedočkalo vylisování a tak existuje pouze jako virtuální MP3 soubory. Odehrálo se několik koncertů a náhle odešel z rodinných motivů Michael Gallo. Později také Dan a Petr.

Nu a jsme už pomalu při dnešku... Do kapely nastoupil a prozářil náš strnulý vývoj bubeník, všemi bubny protřelý, Honza Matoušek. A tak jsme poněkud ke stáru ztvrdli...a jsme nyní kapela hrající rock a hardrock, jejíž hudební produkce a tvorba je ale stále specifická, a typicky vesele depresivní.

Vytvořili jsme spolu ,zatím poslední, CD "Otroci", které mělo být novým startem... Což jsme si malovali v roce 2020... a následně přišel coronavir....

Nevdali jsme to! Na post mistra basů nově nastoupil skvělý Petr Jindra. Na nové desce již bude také nový zpěvák... 

Obnovujeme vše v roce 2023 novou nahrávkou, v novém zvuku. A doufáme že nám bude dopřáno naše sny uskutečnit s vaší pomocí.

Děkujeme.

NAHÝ ŠEPOT  - THE NAKED MURMUR

ReachedCZK 25,398(127%)

127%
CZK 20,000requested
20contributors
Contribute

project authorNahý Šepot

Rewards

CZK 150První pomoc

fa46025450b0b0b1f7d76b6d161d6eac.jpg

Děkujeme za podporu v dnešní době... Nezapomeneme na vás s pozvánkou na náš křest.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Druhá pomoc

stastny-usmev-tvar-smajlik-na-bilem-pozadi-700-58255624.jpg

Zaslání digi nahrávky, jakmile bude komplet, ještě před vylisováním CD ke stažení. A samozřejmě vás zveme na náš křest.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Důležitá pomoc

istockphoto-855061188-170667a.jpg

CD zdarma + zaslání digi nahrávky na stáhnutí a pozvání na křest samozřejmostí

Expected delivery of the reward: February 2024

Number of available rewards: 19/20

Reward unavailable

CZK 1,000Podstatná pomoc

plakaty-v-ramu-palec-nahoru-smajlik.jpg.jpg

CD zdarma s podpisem, uvedení v bookletu alba jako jednoho ze sponzorů , zaslání digi nahrávky + pozvánka zdarma VIP na křest LP v únoru 2024

Expected delivery of the reward: February 2024

Number of available rewards: 6/10

Reward unavailable

CZK 5,000Výrazná úžasná pomoc

plakaty-smiley-zdarma.jpg

CD, případně (podaří li se) vinyl zdarma s podpisem, uvedení v bookletu jako jednoho z hlavních sponzorů ,také uvedení na našich stránkách, pozvánka na pódium při křtu LP v únoru 2024 jako VIP a spolukmotr

Expected delivery of the reward: February 2024

Number of available rewards: 3/4

Reward unavailable

CZK 20,000Bomba extra super pomoc !!

085823208.jpg

Jste náš generální sponzor! Moc děkujeme, všechny odměny viz výše a k tomu hlavní kmotr alba , a uvádění jako generálního sponzora v bookletu a na dalších propagacích, účast na našich akcích a další po osobní domluvě. Možnost se zúčastnit s kapelou nahrávání v Třískolupech od 1/7 (po vzájemné domluvě:-) Vzhledem k tomu neuvádíme přesné datum odměny)

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable