01x.jpg

ReachedCZK 18,746(110%)

110%
CZK 17,000requested
17contributors
ContributeRewards

Líbí se Vám malířská tvorba světoznámého kameramana, prof. Jaromíra Šofra? Udělejte si radost a věnujte sobě či někomu blízkému výjimečný dárek v podobě vysoce kvalitní publikace, kterou vydáváme v superbibliofilském nákladu menším než 199 číslovaných výtisků. Podpořte náš projekt a získejte za odměnu reprezentativní katalog obsahující nejen špičkové reprodukce mnoha desítek autorových obrazů, ale i kompletní fotografickou dokumentaci aktuální výstavy jeho výtvarných prací. 

Na prosté černobílé vizitce prof. Jaromíra Šofra je pod jeho jménem napsáno „kameraman hraného filmu“. Lakonické sousloví shrnuje více než padesátiletou kariéru významného a přitom mimořádně skromného tvůrce, který dokázal většinu snímků, na nichž se podílel, obdařit výjimečnou obrazovou poetikou.

Jméno Jaromíra Šofra je u kulturní veřejnosti obvykle neoddělitelně spjato s režisérem Jiřím Menzelem – spolu vytvořili např. oscarové Ostře sledované vlaky, Rozmarné léto, Skřivánky na niti, Na samotě u lesa, Postřižiny, Vesničku mou střediskovou či Obsluhoval jsem anglického krále. Seznam snímků, u nichž stál Jaromír Šofr za kamerou, je však mnohem delší, podobně jako seznam vynikajících režisérů, s nimiž během své půlstoleté filmové kariéry spolupracoval; jen namátkou: Panelstory (Věra Chytilová), O slavnosti a hostech (Jiří Němec), Farářův konec (Evald Schorm), Hry lásky šálivé (Jiří Krejčík), Ať žije republika! (Karel Kachyňa), Causa králík (Jaromil Jireš), Putování Jana Ámose (Otakar Vávra) nebo S čerty nejsou žerty (Hynek Bočan). Jaromír Šofr byl rovněž kameramanem dnes již proslulého interaktivního filmu Kinoautomat: Člověk a jeho dům, který vzbudil pozornost návštěvníků z celého světa na EXPO 67.

V květnu a červnu t. r. proběhla v prostorách čáslavské Výstavní síně výstava obrazů prof. Jaromíra Šofra, připravená spolkem Třiatřicet. Jednalo se - symbolicky - o třiatřicátou akci našeho spolku a zároveň definitivně poslední výstavu zorganizovanou námi v Čáslavi. 

Po roce tedy opět nabízíme veřejnosti příležitost podpořit prostřednictvím portálu Startovač naši činnost a získat za odměnu unikátní publikaci. Poučili jsme se přitom jak z předchozích výstavních projektů, při nichž zájem o naše výpravné katalogy vždy výrazně překročil jejich náklad, tak ze zkušeností s předchozími úspěšnými crowdfundingovými kampaněmi. Vzhledem k tomu, že i v tomto případě je velká část nákladu připravovaného katalogu již nyní rozebrána, jedná se o jediný způsob, jak jej získat.

Autorem publikace / sešitu krásných umění, vydaného coby 5. svazek edice Picturis, bude opět kurátor výstavy a zakladatel a emeritní ředitel Galerie výtvarných umění v Mostě Petr Svoboda, autorem obrazového materiálu je Oto Palán a Miroslav Lepeška

Publikace bude kromě průvodních textů obsahovat zejména reprodukce kompletního malířského díla - včetně obrazů vzniklých až po vernisáži a dosud nevystavených -, a fotodokumentaci celé instalace.

Podrobné informace o průběhu prací na katalogu zveřejníme postupně na našem webu a FB profilu.

Veřejná prezentace (křest) katalogu proběhne v prosinci t. r. ve společenských  prostorách společnosti INDIGOPrint; všichni přispěvatelé a mecenáši obdrží včas elektronickou pozvánku.  

ReachedCZK 18,746(110%)

110%
CZK 17,000requested
17contributors
Contribute

project authorTřiatřicet, z. s.

Rewards

CZK 99Jen tak...

Chci váš projekt podpořit jen tak, pro svůj vlastní dobrý pocit.

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 33/33

Reward unavailable

CZK 590Podepsaný katalog - osobní předání

Nejpozději do konce března 2023 mi osobně v Praze či v Čáslavi předáte tuto krásnou a autorem signovanou publikaci. DŮLEŽITÉ: Nezapomenu při platbě uvést dostatečné identifikační údaje, aby kniha později skončila ve správných rukou.

Expected delivery of the reward: March 2023

Number of available rewards: 27/33

Reward unavailable

CZK 690Podepsaný katalog poštou

Nejpozději do konce března 2023 mi na jakoukoli adresu v ČR pošlete tuto krásnou a autorem signovanou publikaci. DŮLEŽITÉ: Nezapomenu při platbě uvést dostatečné identifikační údaje, aby kniha skončila ve správných rukou.

Expected delivery of the reward: March 2023

Number of available rewards: 17/17

Reward unavailable

CZK 750Podepsaný katalog pod stromeček - osobní převzetí v Praze

MIMOŘÁDNÁ PŘÍLEŽITOST POUZE PRO SEDM ŠŤASTNÝCH! Pod vánoční stromeček chci nadělit sobě či někomu blízkému autorem signovaný výtisk publikace - i s případným osobním věnováním - , kterou si osobně vyzvednu v Praze během její veřejné prezentace (křtu); ta proběhne v prosinci t. r. v tiskárně INDIGOPrint. DŮLEŽITÉ: Při platbě nezapomenu uvést dostatečné identifikační údaje, aby kniha skončila ve správných rukou.

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 7/7

Reward unavailable

CZK 890Podepsaný katalog poštou pod vánoční stromeček

MIMOŘÁDNÁ PŘÍLEŽITOST POUZE PRO SEDM ŠŤASTNÝCH! Pod vánoční stromeček chci nadělit sobě či někomu blízkému autorem signovaný výtisk publikace - i s případným osobním věnováním - , kterou mi nejpozději do 23. prosince 2022 pošlete doporučeně na jakoukoli adresu v České republice. DŮLEŽITÉ: Při platbě nezapomenu uvést dostatečné identifikační údaje, aby kniha skončila ve správných rukou.

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 5/7

Reward unavailable

CZK 3,333Podepsaný katalog č. 1 (plus 1)

PRO JEDINÉHO MECENÁŠE! Osobně či doporučenou poštou kdekoli v České republice obdržím do 23. prosince 2022autorem signovaný výtisk č. 1 i s případným osobním věnováním a k němu ještě jeden výtisk č. 33. DŮLEŽITÉ: Při platbě nezapomenu uvést dostatečné identifikační údaje, aby kniha skončila ve správných rukou.

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 99,000Všechno

OJEDINĚLÁ PŘÍLEŽITOST PRO VÝJIMEČNÉHO MECENÁŠE! Nejpozději do 23. 12. 2022 obdržím doporučenou poštou na jakoukoli adresu v ČR tři signované katalogy, po jednom exempláři dosavadních čtyř - dnes již prakticky nedostupných - publikací vydaných v edici Picturis (Miloslav Moucha, Gabina Fárová, Tereza z Davle & Hynek Čermák, Jan Pištěk) a jako bonus bibliofilii "S F. X. Šaldou tehdy a nyní". V budoucnu budu automaticky stejnou cestou dostávat po dvou kusech každé publikace vydané spolkem Třiatřicet. DŮLEŽITÉ: Nezapomenu při platbě uvést dostatečné identifikační údaje, aby kniha skončila ve správných rukou.

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable